Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2008 o 14:49, FPS FPP TPP napisał:

Nie chce zmieniać płyty głównej i mam prośbe czy mógł by ktoś podać najlepszą konfiguracje
do tej płyty "MSI K9N Neo" czyli karta graficzna ,procek,pamięci ram i karta dzwiękowa
chodzi mi o najlepszą konfiguracje do takiej płyty z góry dzięki za odpowiedzi


Nie sądzisz że jakbyś podał kwotę do ilu, było by łatwiej dla Nas.
Karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główną, kwestia czy jakość dźwięku jest satysfakcjonująca czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak założył standardowe, ponaklejał plomby tak jak były i jakoś spróbował. Tak będziesz miał pewność, że nic się nie da zrobić.

Dnia 13.12.2008 o 14:43, Misquamaqus napisał:

Wyobraz sobie karte z 1mb pamieci obslogujaca monitor 22 cale :)).

Czyli Crysis chodzi na max detalach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 15:07, DJ Danielus napisał:

Ja bym jednak założył standardowe, ponaklejał plomby tak jak były i jakoś spróbował.
Tak będziesz miał pewność, że nic się nie da zrobić.
> Wyobraz sobie karte z 1mb pamieci obslogujaca monitor 22 cale :)).
Czyli Crysis chodzi na max detalach ;)



Ty lobuzie :)))).
Karty na gware nie oddam bo pocialem chlodzenie, zeby miec radiator na mosfety. W tej karcie jest 5 mosfetow bez "czapeczek" czyli sa gole rdzenie wiec wycialem ta czesc radiatora i zainstalowalem na karte. to dzialalo idealnie. zepsulem jedna kosc pamieci bo przykleilem na cyjanopan jeden radiatorek do kosci pamieci. Okazalo sie, ze zanim klej wysechl, zrobil sie twardy glut, ktory odizolowal kosc od radiatorka.
w czasie gry po jakis 10 minutach obraz robil sie rozowy i stop klatka.
Znalazlem powod zlego wyswietlania obrazu i postanowilem zdjac ten radiatorek z kosci pamieci.
Po dlugiej walce z cyjanopanem kosc zostala uwolniona, ale zostal ten twardy glut.
wzilalem nozyk i zaczalem drapac....powolutku i z umiarem :)).
W koncu wydrapalem ten glut razem z wierzchnia warstwa kosci :))).
Teraz mam obraz z paseczkami a kosc dochodzi do chyba 200 st C.
Jednym slowem kupa...taka duza jak od dinozaura.
gtx 260 - kaput :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawił się u mnie po 6 latach problem z monitorem CRT(lekko spalony, ale jeszcze działa, chociaż zdarza si, że nie chce się uruchomić). Taniego i dobrego ekranu CRT mi potrzeba(do grania).
Dlatego też planuje zakup 17-calówki(ew. 15, jak już będzie to jakiś świetny model) w pułapie do 300-500zł(wyrobie jeszcze do 600zł może). Dobrze, jeśli będzie dostępny w jakimś renomowanym sklepie internetowym. Głośników nie potrzebuje do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po nowym roku ulepszam komputer . Jaki zestaw można złożyć za 1600zł ? (bez k. graficznej , obudowy , dysku , monitora) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 13:09, Heralf napisał:

Co Ci się z kartą stało? Spaliłeś ? Ja zainstaluje na FX5200 :D :D

Też ją mam to jak zainstalujesz to powiedz jak działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Czyli potrzebujesz CRT-ka. Ale one 600 zł nie kosztują :) Raczej 250 za 19" markowy model na allegro. Markowy = taki z kineskopem Sony Trinitron. Za 600 możesz kupić też LCD-ka, ale parametry będzie miał nędzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce się wyposażyć w nowy PC na rok 2009 kładąc nacisk tylko na najnowsze gry i grac na najwyższych ustawieniach, do 2010 bez zmiany jakiegokolwiek podzespołu co mi doradzicie :)
podajcie koszty xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Proponuję Core i7 965 EE (3500 zł) + 4GB RAM DDR3 + 3xGTX280. Kosztować będzie tak z 12000 zł.
A serio - napisz, ile masz gotówki, to wtedy zaproponuję konfig (jak coś, to sporo możesz ich też znaleźć na moim gramsajcie :)) i powiem, na ile orientacyjnie starczy. Ale tylko orientacyjnie - ciężko przewidzieć na ile sprzęt starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie Nie chce zmieniać płyty głównej i mam prośbe czy mógł by ktoś podać najlepszą konfiguracje do tej płyty "MSI K9N Neo" czyli karta graficzna ,procek,pamięci ram chodzi mi o najlepszą konfiguracje do takiej płyty tak gdzies do 1500 zł z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 15:43, ziptofaf napisał:

/.../
Proponuję Core i7 965 EE (3500 zł) + 4GB RAM DDR3 + 3xGTX280. Kosztować będzie tak z
12000 zł.
A serio - napisz, ile masz gotówki, to wtedy zaproponuję konfig (jak coś, to sporo możesz
ich też znaleźć na moim gramsajcie :)) i powiem, na ile orientacyjnie starczy. Ale tylko
orientacyjnie - ciężko przewidzieć na ile sprzęt starczy.


Zipciu...zloz mu cos na przyszlym gtx 295.
Wyjdzie w styczniu.
Licz ja jako 2 tysiace zlotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 15:54, FPS FPP TPP napisał:

ponawiam pytanie Nie chce zmieniać płyty głównej i mam prośbe czy mógł by ktoś podać
najlepszą konfiguracje do tej płyty "MSI K9N Neo" czyli karta graficzna ,procek,pamięci
ram chodzi mi o najlepszą konfiguracje do takiej płyty tak gdzies do 1500 zł z góry
dzięki za odpowiedzi

Za 1400 zł wyszedł mi taki tandem:
Athlon X2 6000+
4GB RAM Corsair 800 MHz CL4 Dual Path Heat Xchange
GeForce GTX260 Palit

PS Jaki masz zasilacz? Bo do ww. części markowy 500W wydaje mi się rozsądny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 15:40, ziptofaf napisał:

/.../
Czyli potrzebujesz CRT-ka. Ale one 600 zł nie kosztują :) Raczej 250 za 19" markowy model
na allegro. Markowy = taki z kineskopem Sony Trinitron. Za 600 możesz kupić też LCD-ka,
ale parametry będzie miał nędzne.

I o to chodzi. Myślałem, że CRT jeszcze na tych cenach się trzymają, a tu proszę(btw. zostanie jeszcze na obudowę dla PieCyka <3). Czytam teraz opinie w necie i widzę, że ludzie polecają monitory od DELL oraz HP.
Pytać muszę raczej o renomowane marki, bo jak widzę, że takie ceny niskie za dobre(może i najlepsze) modele.

Zobaczy się jeszcze. Zakupu dokonam pewnie w mieście(albo w Warszawie, tam bym mógł tego dokonać., bo właśnie spojrzałem z logicznej strony na przesyłki pocztowe/kurierskie, a z odbiorem osobistym na drugie końce Polski mi się nie kwapi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
AMD Athlon 64 X2 6000+ /3.1GHz, 1MB, BOX, AM2/
290 zł

Pamięć RAM:
A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition
190 zł

Karta graficzna:
Palit Radeon HD4850 Sonic 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out
559 zł


Jaki masz zasilacz, podaj moc i producenta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiesz ,że żartowałem z tym. Po co mi stery pod GTA IV jak tnie mi się BF2 :/

Prateorian

Pytaj po nowym roku lub jak już będziesz kupował. Rynek bardzo szybko się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 16:19, Heralf napisał:

Chyba wiesz ,że żartowałem z tym. Po co mi stery pod GTA IV jak tnie mi się BF2 :/

A jaka by była tania karta graficzna aby gta poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się