Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Siemka. Mam Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2,4. + geforce 8500GT. zastanawiam sie czy warto zmienić karte na jakąś lepszą, jeżeli tak to jaką? czy lepiej sobie darować bo się nie opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes graczem oczywiscie, ze warto :P Podaj ile masz do wydania, oraz jaki masz zasilacz.
W cenie do ok. 300zl polecam HD4850: http://allegro.pl/item1093266611_ati_radeon_hd_4850_hd4850_512mb_2_lata_gwarancji.html

Karta bedzie kilkukrotnie szybsza od Twojej obecnej, oczywiscie przyda sie O/C procesora, ale i tak odczujesz roznice. Tylko zanim kupisz podaj pelna nazwe zasilacza, podejrzewam, ze kupiles gotowca? Wiec zasilacz moze byc nieciekawy i trzeba go bedzie zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

1) karta wymieniony przeze mnie wczesniej Radeon HD4850 (najlepiej na allegro, w innych sklepach bedzie raczej drozej) - ok. 300zl
2) zasilacz do wymiany dla bezpieczenstwa Twojego jak i Twojego komputera (polecam przeczytac: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html ), proponuje np. to: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=21678 - ok. 200zl

I jakbys mogl to podkrec proca o 400-600MHz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś się wypowiedzieć nt. karty Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer? Czy poczuje różnicę jeśli przejdę na nią z zintegrowanej? Tylko prosiłbym raczej o opinie potwierdzone doświadczeniem, a nie bo to Creative/bo kosztuje/bo to niezintegrowana. A, i może takie trochę głupie. W zintegrowanej mam 6 wejść z tyłu obudowy, a na karcie widzę tylko 4, dodatkowo, w innych kolorach niż moje wtyczki od głośników/słuchawek. Czemu takie coś (inne kolory)?

PS. Na ceneo widziałem nazwę "Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer". Co to mX oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 21:51, Lord_Polish napisał:

Mógłby ktoś się wypowiedzieć nt. karty Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer? Czy poczuje różnicę
jeśli przejdę na nią z zintegrowanej? Tylko prosiłbym raczej o opinie potwierdzone doświadczeniem,
a nie bo to Creative/bo kosztuje/bo to niezintegrowana.

No więc tak - poczujesz różnicę, jeśli masz dobre głośniki/słuchawki. Przy jakichś tandetach nie ma sensu. Znajomy ma Sennhaisery HD555 i po użyciu niezintegrowanej karty dźwiękowej jakość wyraźnie się poprawiła. U mnie zaś X-Fi znalazł zastosowanie, bo pozwala na efekt przestrzenności w słuchawkach, co pomaga w grach choćby w zlokalizowaniu wroga.

Dnia 26.06.2010 o 21:51, Lord_Polish napisał:

W zintegrowanej mam 6 wejść z tyłu obudowy, a na karcie widzę tylko 4, dodatkowo, w innych
kolorach niż moje wtyczki od głośników/słuchawek. Czemu takie coś (inne kolory)?

http://www.mp3car.com/vbulletin/attachments/car-audio/28286d1145345029-creative-x-fi-sound-card-rules-setup.gif - to chyba wystarczy jako wytłumaczenie. Jak widać, ma wszystkie potrzebne wejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 23:39, Lord_Polish napisał:

Czyli na takich Razerach Barracuda i X530 Logitecha będzie czuć różnicę?

W przypadku głośników nie za bardzo, bo high end to to nie jest. W przypadku słuchawek już tak.

Dnia 26.06.2010 o 23:39, Lord_Polish napisał:

Aha, no i co z tym mX?

A tego to nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy jaką masz tą zintegrowaną kartę dźwiękową. u mnie różnica była spora bo na zintegrowanej w niektórych grach słyszałem trzaski itp. a po przejściu na kartę dźwiękową dźwięk był czysty, rewelacyjny. wiadomo że większą różnicę odczułbyś w połączeniu z lepszymi głośnikami lub nawet zestawem głośników ale i bez tego różnicę w poprawie dźwięku się słyszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 18:33, koszyk1990 napisał:

Wielki dzięki :) i jeszcze jedno tylko, uciągnie mi ten zestaw wszystkie gierki?

q6600 to naprawdę spoko procesor. Dobrze się kręci i ma cztery rdzenie. Ja sam mam E6600/4850 i wszystko mi ładnie śmiga w moich ulubionych 60 fpsach w roz. 1280x960 (czasem z wiekszymi czasem z mniejszymi detalami) oprócz niezoptymalizowanych gówienek pokroju GTA IV czy DIRT/II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy odległości między wejściami na mocowanie chłodzenia proca socket 775 w asus pq5 premium są identyczne ?

// Bardzo ciężko było mi zamontować scythe mugen na pq5 premium assus'ie (więc zadaje pytanie)

po zamontowaniu chłodzenia mam dziwna temp na rdzeniach ^^

0 49
1 49
2 58
3 58

i nasuwa mi się stwierdzenie , że chyba nie dociska (' A montaż tego jest ciezki')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij chlodzenie i sprawdz czy pasta jest rownomiernie rozlozona. Mozesz tez sprawdzic dociskajac mocniej chlodzenie czy temp. sie nie zmienia.

@DarthStan

HD4850, albo uzywany HD4870, o ile zasilacz jest w porzadku (i procesor nie jest za wolny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 21:51, Magok napisał:

To zależy od reszty twoje sprzętu.


To tak karta ma byc do tego sprzętu:
Procesor:
AMD Athlon II X4 635 /2.9GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/
Płyta główna:
AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/
Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
Zasilacz:
Chiftec 400W

Do tego HDD Seagate Barracuda ES2 i napęd optyczny LG
Co do zasilacza, z tego co liczyłem powinien mi wystarczyć(przy HD 5670)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się