Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2010 o 12:50, GANGSTERR napisał:

Błąd, nie ma czegoś takiego jak rasowy dwurdzeniowec czy czterordzeniowiec. W przypadku
intela to dwa dwurdzeniowce połączone w jeden proc (np. Q6600), a w przypadku AMD to
4 rdzenie z wyłączonymi dwoma. Poza tym, to i tak nie ma znaczenia.

To więc które rdzenie mam wyłączyć, by działał tylko jeden taki "półprocesor", a nie po jednym z rdzeni z obu...?
Poza tym, bo nie chce mi sie polemizowac o niczym, krótko mówiąc Q6600 z dwoma rdzeniami wyłączonymi nie jest tym samym co E6600 i nigdy nie będzie.

Dnia 30.06.2010 o 12:50, GANGSTERR napisał:

I znowu, dobranie odpowiedniego sprzętu do budżetu jakim ktoś dysponuje sprowadasz do
porównywania produktów firmy A do firmy B. Więc się uświadomie, nie stać go na 4 rdzenie
od intela (i5 750 to koszt około 800 zł, a kupowanie LGA 775 nie ma sensu).

Jestem uświadomiony stąd propozycja tańszej (i w sumie lepszej) płyty głównej, ale do zmiany platformy zachęcał nie będę. Sorry. W przeciwiństwie do ciebie - nie nadceniam też, jak wiekszość zresztą speców w sieci procesorów 4rdzeniowych. Fajnie taki mieć, ale 2 rdzeniowiec tez daje radę. Core i3 w szczególności, bo o 2rdzeniowych AMD niczego dobrego powiedzieć nie można,tak, i to fakt.

Dnia 30.06.2010 o 12:50, GANGSTERR napisał:

Co do upgradu w przyszłosci, szkoda, że nie powiedziałeś, żę LGA 1156 za pkoło 6 miesięcy
zostanie zastąpione nowym socketem, a zwiazku z tym, na LGA 1156 nie wyjdzie żaden nowy

To wg ostanich doniesień nie jest przesądzone, a 1155 i 1156 mają byc kompatybilne, więc wyłącz ten pseudo-argumencik, szczególnie, że AMD robi to samo, tylko, że za pomocą nowych chipsetów.

Dnia 30.06.2010 o 12:50, GANGSTERR napisał:

proc. Natomiast AM3 będzie obsługiwało nowe procesory na architekturze Buldozer

Co z tego, że będzie obsługiwał jakieś tam Buldo-sruldo, skoro na starych chipsetach zdegraduje je do przeciętnych 2-4 rdzeniowców, tak jak w serii T. Dodaj, że konieczna będzie nowa płyta główna z odpowiednim chipsetem, by w pełni obsłużyc nowy wynalazek AMD. Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi serii T do chipsetu 790X (czy jak mu tam), skoro w efekcie dostanie gołego Phenoma za 2 razy wiekszą kasę. Umiaru trochę.

Dnia 30.06.2010 o 12:50, GANGSTERR napisał:

że co? A niby skąd takie stwierdzenie? Sam sprzedałem bez trudu używany zasilacz, i sam
skupiłem używany zasilacz, i to jeszcze sprowadziłem z USA, i od dwóch lat działa pięknie

No i co? Podaj to jako przykład, a nie dezawuowanie tego co mówię. Jak dla mnie - zasady to nie zmienia.
Można bez żalu pokusić się o lepszy/mocniejszy zasilacz, bo przynajmniej będzie ciszej. Poza tym, w takim razie po co ci Enermax 625 W do twojego zestawu? 450/500 W wystarczyłoby z pacem w dupie. Nie bądź hipokrytą.

Dnia 30.06.2010 o 12:50, GANGSTERR napisał:

Tia, jasne, i co jeszcze... zapodaj mu GTX 470/480 i 4 rdzenie, to zobaczysz, jak się
będzie komp restartował. Nie mówiąc już o CF

Dlatego sugerowałem coś mocniejszego, ale ty mówisz co innego i robisz co innego. Ale nie mów o czymś czego nie sprawdzałeś przynajmniej, na conajmniej kilku forach i w recenzjach ludzie ciągną takie konfiguracje. Dobrze wiesz, że 450 W to raz jest fizycznie 250 W, a w dobrych ok. 400 W. Tyle wystarczy na twój 4x4, ale komfortu nie będzie, nigdzie tego nie napisałem.

Dnia 30.06.2010 o 12:50, GANGSTERR napisał:

Kolejny bzdura. Wszystko ma być ze sobą pięknie dopasowane

Sraty taty bal bla bala. Tak, tak, wal w procesor, oszczędzaj na karcie i zasilaczu. gratuluję. I nie zapomnij ukraść/pozyczyć brakującej kasy, by twój durny warunek spełnić. Bo stać mnie na słabszy procesor typu Pentium, to mam rezygnować z GTX260 na przykład? Chyba ci odbiło.

Dnia 30.06.2010 o 12:50, GANGSTERR napisał:

Ogólnie, to ręce opadaj nad tym co piszesz... czasami tylko pojawi się coś sensownego.

Jak u ciebie, przyganiał kocioł garnkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska.. mam problem
pisałem już w tym wątku o przepięknej płycie głównej
INTEL D945GSEJT i oczywiście rozglądałem się już o jakieś alternatywie rozglądałem, itp, itd.
aż dotarłem do ION .. ciekawy, tylko mam jedno pytanie...
tylko proszę się nie smiać !
w intelu jest zasilanie z DC/AC .. natomiast ION ma normalne....
lecz
gdy się patrzy na nettopy z IONEM jakoś nie widzę tam normalnego zasilacza...
??
jakie zasilanie moge do niej kupić ? tj.. jaki zasilacz ?

i jeszcze jedno pytanko:
http://www.ntt.pl/index.php?c=1280&l=pl&
"zawiera zintegrowany zasilacz DC/DC,"
jaki to zasilacz ?? i czym się różni od ac/dc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 13:17, ziptofaf napisał:

Bądźmy szczerzy - co dzisiaj nazywamy nienormalnymi wymaganiami,
za rok będzie normalne.
A, wyłączenie dwóch rdzeni, a wykorzystanie normalnego dwurdzeniowca da ten sam wynik.
W końcu Q6600 = 2xE6550 w jednej obudowie.

Z moich doświadczeń wynika, że nie. 2 rdzenie w Q6600 degraduja ten procesor poniżej E6300. Po prostu źle działa, stąd brak mozliwości rzetelnej oceny.

Dnia 30.06.2010 o 13:17, ziptofaf napisał:

Uczciwie przyznam, tutaj moja wpadka. O tym nie wiedziałem.

Zakładam, że prowadzimy swobodną dyskusję, więc nie masz za co, "co złego, to nie my" ;)))

Dnia 30.06.2010 o 13:17, ziptofaf napisał:

Mieć 1 FPS, a nie mieć 1 FPS-a. Niby nic, ale ja wolałbym mieć więcej.

Jeśli tak będzie faktycznie, co trudno ocenić.

Dnia 30.06.2010 o 13:17, ziptofaf napisał:

LGA1156 umiera.

Tak jak i - podobno - LGA775, a tym czasem nadal wielu go wybiera i nie płacze. LGA775 to świetna podstawka, jedyna bolączka to cholerne DDR2 i współpraca z Core''ami. Ale AMD ma to samo.

Dnia 30.06.2010 o 13:17, ziptofaf napisał:

Cały wybór procesorów na tej platformie ograniczy się do Core i5 750
i Core i7 860 (zgodzę się, to bardzo udane układy...pytanie brzmi - jak długo takie pozostaną?).

Ale będziesz miał na co i zyskasz na wydajności, nic wiecej nie zmieniając. <czytaj dalej>

Dnia 30.06.2010 o 13:17, ziptofaf napisał:

A u AMD od ręki masz już teraz 6-rdzeniowego Phenoma (co akurat zbyt istotne nie jest)
+ wsparcie dla jeszcze nowszych procków w przyszłości (a to już ma znaczenie).

Ale do tych mitycznych Buldo-sruldo będziesz tez potrzebował nowej płyty, bo stary chipset zrobi ci z niego cienkiego Phenoma, nieprawdaż? tak, jak w przypadku serii T, która furory nie robi. Tylko o tym AMD napomyka drobnym drukiem na odwrocie.

Dnia 30.06.2010 o 13:17, ziptofaf napisał:

Fakt, że zgodzę się, że 4-rdzeniowiec AMD nie może się równać z tym Intela. Phenom II
X4 940 wyprzedza o 500 MHz niżej taktowanego Q9300 o jakieś 10%. A i5 750 to go zjada
bez popitki. To prawda. Ale w tej samej cenie co te Quady jest 6-rdzeniowiec :) I sytuacja
się wyrównuje.

Ale podstawka do niego, juz nie będzie w pełni obsługiwać kolejnej generacji <czytaj wyżej> i wracamy do punktu wyjścia. Jak dla mnie - liczy sie cena at first. Jeśli - w danym segmencie - najmocniejszy zestaw złożysz na AM2 czy 775 to oleję AM3/1156.

Dnia 30.06.2010 o 13:17, ziptofaf napisał:

Czy ja wiem...ja osobiście zawsze byłem zwolennikiem równowagi - najwyższa wyjściowa
wydajność. Ale to już nasze osobiste opinie, więc nie zamierzam się o to sprzeczać.

Nie szalej choć ty. Czy skoro zamierzam kupić Pentium dualcore, to mam kupić GTS250, bo GTX260 się przydusi (podobno)? Kupię choćby HD5850 i mam w nosie "równowagę", bo i tak zyskam dość, by olewać padakowatość (wątpliwą) procesora.

Dnia 30.06.2010 o 13:17, ziptofaf napisał:

Eee, przesadzasz. W średnich detalach będzie śmigać, HD5770 to dość wydajna karta. Z
tym, że na Quadzie. Na dwurdzeniowcu niekoniecznie.

Nie wiem, ale przyznaję bez bicia, że słabszy u mnie Q6600+GTX260 = E8600+GTX260 (brak o/c), więc coś jest na rzeczy. Co prawda benchmarki pitolą o dużej różnicy na korzyść E8600, podczas gdy w każdej znanej mi grze wyniki są identyczne. Więc górą 4rdzeniowiec. Ale 2 dobre rdzenie, a takie są i3/i5 nie są złe. Oj, nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 21:17, blacklio2 napisał:

Zobacz jakiego masz producenta chipu odpowiadający za sieciówkę i ściągnij bezpośrednio
ze strony producenta

Jak to sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 20:19, Ksar666 napisał:

Witam!
Potrzebuje sterownikow do plyty glownej Lenovo ThinkCentre A52. Nie mam na komputerze
glosu, internetu itd. ; P
Z gory dzieki.

P.S. Sterowniki, ktore znalazlem nie naprawily problemu, internetu dalej nie ma. (a to
w sumie glowny problem, bo reszta sterownikow moze sie sciagnac sama)



A skąd ściągałeś stery?
Tutaj masz stery do wszystkiego.
Do wszystkiego są osobno więc musisz sobie w tabelce poszukać do sieciówki.
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-60651.html#networking

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 15:36, Phobos_s napisał:

> Wlasnie z tej strony

I te stery do kary sieciowej Ci nie działają?

Wlasnie nie wiedzialem ktore sa do karty sieciowej, sciagnalem chyba wszystko i chyba wszystko zainstalowalem, ktore sa do tej karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 13:19, Aurelinus napisał:

> 4 rdzenie z wyłączonymi dwoma. Poza tym, to i tak nie ma znaczenia.
To więc które rdzenie mam wyłączyć, by działał tylko jeden taki "półprocesor", a nie
po jednym z rdzeni z obu...?
Poza tym, bo nie chce mi sie polemizowac o niczym, krótko mówiąc Q6600 z dwoma rdzeniami
wyłączonymi nie jest tym samym co E6600 i nigdy nie będzie.

Przecież C2Q to dwa C2D połączone w jeden proc. Intel najpierw zaprojektował C2D a potem je połączym w C2Q. A co to za różnica, które rdzenie wyłączysz? Wymyśliłem sobie jakąś teorię, choć nie masz żadnych dowodów?

Dnia 30.06.2010 o 13:19, Aurelinus napisał:

Jestem uświadomiony stąd propozycja tańszej (i w sumie lepszej) płyty głównej, ale do
zmiany platformy zachęcał nie będę. Sorry. W przeciwiństwie do ciebie - nie nadceniam
też, jak wiekszość zresztą speców w sieci procesorów 4rdzeniowych. Fajnie taki mieć,
ale 2 rdzeniowiec tez daje radę. Core i3 w szczególności, bo o 2rdzeniowych AMD niczego
dobrego powiedzieć nie można,tak, i to fakt.

I dalej to samo, porównywanie albo 4 jaj od intela do 4 jaj od AMD i analogicze z 2 jajami. Zrozum, tu jest albo 2 rdzenie intela albo 4 rdzenie, podobnie taktowane od AMD...

Dnia 30.06.2010 o 13:19, Aurelinus napisał:

To wg ostanich doniesień nie jest przesądzone, a 1155 i 1156 mają byc kompatybilne, więc
wyłącz ten pseudo-argumencik, szczególnie, że AMD robi to samo, tylko, że za pomocą nowych
chipsetów.

Jakich doniesień? Poza tym, skoro mają byc kompatybilne (oczywiście nie bedą) to po co wprowadzać nowy socket który różni się tylko jednym pinem? Poza tym, ułożenie pinów "odpowiadających" za PCI-E, kontroler ram itd. będą całkowicie inaczej ułożone.

Dnia 30.06.2010 o 13:19, Aurelinus napisał:

Co z tego, że będzie obsługiwał jakieś tam Buldo-sruldo, skoro na starych chipsetach
zdegraduje je do przeciętnych 2-4 rdzeniowców, tak jak w serii T. Dodaj, że konieczna
będzie nowa płyta główna z odpowiednim chipsetem, by w pełni obsłużyc nowy wynalazek
AMD.
Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi serii T do chipsetu 790X (czy jak mu tam),
skoro w efekcie dostanie gołego Phenoma za 2 razy wiekszą kasę. Umiaru trochę.

Po pierwsze, w moim zestawie jest chipset 870. Poza tym, co ty pierdzielisz? 6 rdzeni normalnie działa na chipsetach AMD 7xx. Podaj mi jakieś oficjalne informacje o tym, że phenomy x6 i nadchodzące buldozery nie będa poprawnie działać na obecnych chipsetach AMD. Do tego buldozery będą 4 rdzeniowe.

Dnia 30.06.2010 o 13:19, Aurelinus napisał:

No i co? Podaj to jako przykład, a nie dezawuowanie tego co mówię. Jak dla mnie - zasady
to nie zmienia.

? Nie kupisz nigdy używane zasilacza, twoja sprawa, ale nie piernicz, że nigdy nie uda się takie sprzedać, bo nikt nie kupuje... popatrz na allegro...

Dnia 30.06.2010 o 13:19, Aurelinus napisał:

Można bez żalu pokusić się o lepszy/mocniejszy zasilacz, bo przynajmniej będzie ciszej.
Poza tym, w takim razie po co ci Enermax 625 W do twojego zestawu? 450/500 W wystarczyłoby
z pacem w dupie. Nie bądź hipokrytą.

Bo pierwsze, kupiłem go za 380 zł, a nie 600 (a tyle kosztował jako nowy w tamtym okresie), czyli prawie za półdarmo. Do tego, ja cały czas coś zmieniam w kompie, upgraduje i nigdy nie wiadomo na co będę miał kase i co wsadzę w kompa. Krótko mówiąc, ja sobie mogłem pozwolić zakupić zasilacza "na zapas". Dzięki temu, że mam taki zasilacz, a nie inny, mogłem sobie postawić na kilka tygodni CF z HD 5850.
Co do ciszy to, odpowiednio dobrany zasilacz też może być cichy, a nie potrzeba do tego 150W-200W zapasu

Dnia 30.06.2010 o 13:19, Aurelinus napisał:

Dlatego sugerowałem coś mocniejszego, ale ty mówisz co innego i robisz co innego. Ale
nie mów o czymś czego nie sprawdzałeś przynajmniej, na conajmniej kilku forach i w recenzjach
ludzie ciągną takie konfiguracje. Dobrze wiesz, że 450 W to raz jest fizycznie 250 W,
a w dobrych ok. 400 W. Tyle wystarczy na twój 4x4, ale komfortu nie będzie, nigdzie

Co? Sam już nie wiesz co piszesz. Napisaleś, że 450W zasilacz uciągnie każdego kompa, a ja ci napisałem, że tak nie jest. A teraz sam sobie zaprzeczyłeś, wczesniej piszesz, żeby brać zasilacze 500 czy 600W a potem sam mi probujesz udowodnić, że do zestawu. od którego to się wszystko zaczęło spokojnie wystarczy coś 400-450W.

Poza tym, co rozumiesz przez to, że 450W to fizycznie 250W? Mówisz o linii 12V? Jeśli tak, to oprócz zasilaczy noname obciążalność linii 12V wynosi 350-400W. Oczywiście, są skrajności, gdzie ta wartość jest niższa, ale też i wyższa.

Dnia 30.06.2010 o 13:19, Aurelinus napisał:

Sraty taty bal bla bala.

Tekst na poziomie przedszkola
>Tak, tak, wal w procesor, oszczędzaj na karcie i zasilaczu.

Umiesz czytać, napisałem, że wszystko ma być dobrane do siebie, czyli procesor ma być zdolny do obsłużenia GPU a zasilacz ma to wszystko zasilać.
>I nie zapomnij ukraść/pozyczyć brakującej kasy, by twój durny warunek spełnić.
To ty co chwile piszesz: "dołóż tu, dołóż to, jeszcze dołóż do tego"

Dnia 30.06.2010 o 13:19, Aurelinus napisał:

Bo stać mnie na słabszy procesor typu Pentium, to mam rezygnować z GTX260 na przykład?

Tak, bo wtedy wywalasz nie potrzebnie kase na GTX 260, bo pentium (pewnie mówisz o pnetium 4) jest tak słaby, że to głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 14:57, Aurelinus napisał:

Z moich doświadczeń wynika, że nie. 2 rdzenie w Q6600 degraduja ten procesor poniżej
E6300. Po prostu źle działa, stąd brak mozliwości rzetelnej oceny.

Hmmm....dziwne. Sprawdzę to chyba na swoim Phenomie. Szkoda, że niestety w BIOS-ie nie mam opcji wyłączania rdzeni, a jedynie odblokowywania dodatkowych.

Dnia 30.06.2010 o 14:57, Aurelinus napisał:

Ale do tych mitycznych Buldo-sruldo będziesz tez potrzebował nowej płyty, bo stary chipset
zrobi ci z niego cienkiego Phenoma, nieprawdaż? tak, jak w przypadku serii T, która furory
nie robi. Tylko o tym AMD napomyka drobnym drukiem na odwrocie.

Możesz zapodać jakiegoś linka? Bo mnie zainteresowałeś tym, że starsze chipsety (możesz podać które konkretnie...bo jeśli okaże się, że wśród nich jest też mój Gigabyte MA770-US3, to się lekko zirytuję...) nie obsługują dobrze Phenomów II X6. Jeśli to tylko turbo, to pół biedy...Ale jak coś więcej, to rzeczywiście się wkurzę.

Dnia 30.06.2010 o 14:57, Aurelinus napisał:

Ale podstawka do niego, juz nie będzie w pełni obsługiwać kolejnej generacji <czytaj
wyżej> i wracamy do punktu wyjścia. Jak dla mnie - liczy sie cena at first. Jeśli
- w danym segmencie - najmocniejszy zestaw złożysz na AM2 czy 775 to oleję AM3/1156.


Cóż, sam mam Phenoma II w tandemie z pamięciami DDR2 na podstawce AM2+, bo akurat trafiłem na taki moment, że był dostępny za grosze (z tego co patrzę, to teraz za identyczny konfig zapłaciłbym prawie 30% więcej). Więc tu masz w zasadzie rację - wydajność wyjściowa jest decydującym czynnikiem. Ale jeśli dwa układy mają ją na takim samym poziomie, to jednak warto zwrócić uwagę na możliwość upgrade''u itd.

Dnia 30.06.2010 o 14:57, Aurelinus napisał:

Nie szalej choć ty. Czy skoro zamierzam kupić Pentium dualcore, to mam kupić GTS250,
bo GTX260 się przydusi (podobno)? Kupię choćby HD5850 i mam w nosie "równowagę", bo i
tak zyskam dość, by olewać padakowatość (wątpliwą) procesora.

Najpierw zrobię mały unik - jak cię stać na HD5850, to z całą pewnością nie kupiłbyś Pentium Dual Core :P Ale rozumiem twój punkt widzenia. Tylko pozostaje pytanie, czy rzeczywiście uzyskasz większą wydajność w ten sposób. Ja dla przykładu powiem, że łączenie Athlona X2 3800+ z 9600GT to bardzo kiepski pomysł (z tym, że początkowo miałem tam X1950PRO, to nie tak, że od razu kupowałem takie dziwne combo :)). Nawet taki Ninja Blade mi zwalniał. Zmieniłem procka na Phenoma i śmiga.
Gdyby ten konfig był "optymalny", czyli Athlon X2 5000+ i 9600GSO/Radeon HD3850, to już na starcie miałbym 20% większą moc obliczeniową (10000 punktów w 3D Marku ''06, który akurat do porównywania sprzętu z tej samej epoki nadaje się całkiem dobrze vs 7500) w stosunku do pierwszego zestawu. Mimo gorszej karty graficznej.

Dnia 30.06.2010 o 14:57, Aurelinus napisał:

Nie wiem, ale przyznaję bez bicia, że słabszy u mnie Q6600+GTX260 = E8600+GTX260 (brak
o/c), więc coś jest na rzeczy. Co prawda benchmarki pitolą o dużej różnicy na korzyść
E8600, podczas gdy w każdej znanej mi grze wyniki są identyczne.

Że tak zapytam - testy w tych grach przeprowadziłeś samodzielnie na obu prockach, czy też opierałeś się na testach w necie? Bo jeśli to drugie, to one rzadko kiedy mają coś wspólnego z rzeczywistością - często recenzowane są gry bez żadnych patchy (vide w swoim czasie Gothic 3), potem w kolejnych testach (albo po prostu w innym serwisie) już używa się wersji zaktualizowanej i później widzę bzdury, z których wynika, że 8600GT pobija 7900GTX.
Ba, jak ja czasem widzę np. wyniki w Clear Sky, z których wynika, że HD5770 nie ma prawa sprawić, by ta gra działała płynnie, to już w ogóle tracę poczucie rzeczywistości, jak u mnie na drugim kompie przy 9600GT da się grać w prawie pełnym max i mam powyżej 40 fps-ów.

Jeśli jednak testy przeprowadzałeś samodzielnie, to uznaj, że nie było pytania.

Dnia 30.06.2010 o 14:57, Aurelinus napisał:

Ale 2 dobre rdzenie, a takie są i3/i5 nie są złe. Oj, nie.

Ceny z gral.pl, nie chce mi się szukać gdzie indziej:
i3 530 - 465 zł. Płyta główna - najtaniej jak widzę coś sensownego, to 375 za Asusa P7P55-M. Suma: 840 zł.
X4 945 - 569 zł. Asus M4A77T 770, 299 zł. Suma: 868 zł.
Ja uwierzę w wiele rzeczy, ale nie w to, że najtańszy dwurdzeniowy i3 pobije Phenoma II X4. Szczerze mówiąc, powątpiewam, czy dałby radę Athlonowi II X4 (ale tutaj nie mam pewności i może rzeczywiście to Intel okazałby się wyraźnie szybszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 15:39, Ksar666 napisał:

Wlasnie nie wiedzialem ktore sa do karty sieciowej, sciagnalem chyba wszystko i chyba
wszystko zainstalowalem, ktore sa do tej karty?


Masz je pod tytułem Networking. Intel Gigabit Ethernet...
Wybierasz XP/2000 albo Vistę i masz odpowiedni sterownik dościągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 16:12, ziptofaf napisał:

Hmmm....dziwne. Sprawdzę to chyba na swoim Phenomie. Szkoda, że niestety w BIOS-ie nie
mam opcji wyłączania rdzeni, a jedynie odblokowywania dodatkowych.


Jesli siedzisz na Windzie to w msconfig mozesz sobie zmienic ilosc wlaczonych rdzeni (z tego co pamietam restart bedzie wymagany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymienić kilka bebechów z mojego grata
teraz: Athlon X2 5200+, Radeon HD4850 1gb, 2gb ram

Chcę wymienić proca + nową płytę pod niego, ewentualnie dorzucić trochę ramu.
Do ~900-1000zl
Najlepiej nie taki ''pod grafę'' z racji, że wymieniam części jak coś nie wyrabia (all się tnie, no i jest za co), a kg dopiero co nową brałem.

Czekałem na tego amd x4 z turbo ale chyba się nie doczekam (?) a x6 za drogie są jeszcze.
Na razie myślę nad Phenomem X4 955 lub 945, ale nie wiem czy nie przerzucić się w końcu na intela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli AMD z wymianą płyty to tylko AM3, a 1000 zł na X4 955, dobra płyte pod niego i ram to trochę za mało.

Faktycznie, X4 940T i 960T możemy się nie doczekać.

Moja propozycja

Procesor:
AMD Phenom II X4 925 /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/
539 zł

Płyta główna:
AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/
355 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 2GB 1333MHz CL9
199 zł

Razem: 1093 zł

Co do intela, to nie stać cię na 4 rdzenie od niego. Do tego za pół roku intel wprowadza nową podstawkę "dla mas" i jeśli ci się nie spieszy, to już na nią czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 16:12, ziptofaf napisał:

Hmmm....dziwne. Sprawdzę to chyba na swoim Phenomie. Szkoda, że niestety w BIOS-ie nie
mam opcji wyłączania rdzeni, a jedynie odblokowywania dodatkowych.

W każdym razie nie potrafie poprawnie wyłączyc tych 2 rdzeni, choć funckaj jest prosta = enable/disable. Niestety po tej operacji komp zachowuje się jakby było pół rdzenia na spółkę z lodówką i pralką.

Dnia 30.06.2010 o 16:12, ziptofaf napisał:

Jeśli to tylko turbo,
to pół biedy...Ale jak coś więcej, to rzeczywiście się wkurzę.

Opieram się na tekście w CDA (chyba z maja br), gdzie raczej dostał negatywne noty za wydajność w grach (wyniki gorsze/= z Phenomami), brak Turbo w starszych chipsetach to "oczywista oczywistość", a w oficjalnej notce prasowej (na benchmarku) napisano jak byk, że wymagają nowego chipsetu "by w pełni go wykorzystać".

Dnia 30.06.2010 o 16:12, ziptofaf napisał:

Najpierw zrobię mały unik - jak cię stać na HD5850, to z całą pewnością nie kupiłbyś
Pentium Dual Core :P Ale rozumiem twój punkt widzenia.

Odpowiem małym unikiem: być może część procesorów AMD nie uciągnie GTX260, ale uciągnie go każdy procesor Intela od Dualcore zaczynając.

Dnia 30.06.2010 o 16:12, ziptofaf napisał:

Jeśli jednak testy przeprowadzałeś samodzielnie, to uznaj, że nie było pytania.

Nie było pytania, podawałem wcześniej wyniki z benchmarka w grze RE 5 i Bad Company 2, nie korzystam wogóle z 3dmarków, bo to mija się z celem.

Dnia 30.06.2010 o 16:12, ziptofaf napisał:

i3 530 - 465 zł. Płyta główna - najtaniej jak widzę coś sensownego, to 375 za Asusa P7P55-M. Suma: 840 zł.
X4 945 - 569 zł. Asus M4A77T 770, 299 zł. Suma: 868 zł.

Postawię problem inaczej: wybiorę AMD, i za rok będę chciał wymienić procesor. Problem polega na tym, że nie będzie za bardzo na co. Nowe AMDki będą u mnie degradowane do poziomu, który mam, więc de facto stoję w miejscu z kupą złomu i w praktyce czeka mnie zakup całej nowej platformy.
Wybierając platformę Intela, która może i jest aktualnie lekko z tyłu (ale nie w ogonie) biorąc pod uwagę tylko 2 rdzenie za rok mogę pokusić się o i5 750, może nawet i7 860 i dostanę kopa, o którym AMD aktualnie może pomarzyć, a nowe procki dopiero "mają być" i zapewne dopiero dogonią (?) Intele.

@GANGSTERR

Dnia 30.06.2010 o 16:12, ziptofaf napisał:

Jakich doniesień?

Nie czytasz niusów, ale wróżka we śnie uzupełnia twoja wiedzę?

Dnia 30.06.2010 o 16:12, ziptofaf napisał:

Podaj mi jakieś oficjalne informacje o tym, że phenomy x6 i nadchodzące buldozery nie będa poprawnie
działać na obecnych chipsetach AMD

Patrz wyżej, nie będą "w pełni obsługiwane"; nie napisałem nigdzie "źle". Ale ty zawsze czytasz pół zdania i ze zrozumieniem bywa problem.

Dnia 30.06.2010 o 16:12, ziptofaf napisał:

Co? Sam już nie wiesz co piszesz.

Bardzo dobrze wiem, co piszę. Skoro ktoś chce dość słaby konfig, to na cholerę mu 500W, ale jeśli zamierza potem go podnieść, to 500 W jest na miejscu jak najbardziej. Owszem dołoży ok. 100 zł, ale podałem mu lepsza i tańsza o 100 zł płyte główna, więć ma na czym oszczędzić.

Dnia 30.06.2010 o 16:12, ziptofaf napisał:

Mówisz o linii 12V? Jeśli tak, to oprócz zasilaczy noname obciążalność linii 12V wynosi 350-400W.

A o cóz innego chodzi w zasilaczach. To przeciez właśnie ten parametr odpowiada za zwiechy przy przeciążeniu o któym mówiłeś.

Dnia 30.06.2010 o 16:12, ziptofaf napisał:

Tekst na poziomie przedszkola

Staram się - na ile mogę - dostosować do poziomu, który prezentujesz momentami.

Dnia 30.06.2010 o 16:12, ziptofaf napisał:

pewnie mówisz o pnetium 4

Niestety nie - o Pentium dualcore, ale co tam, jak już podkreślałem, nie chce ci się czytać ze zrozumieniem, czytasz tylko do momentu, gdy znajdziesz argument, choćby przez wycięcie fragmentu, który pozwoli ci się dowalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 09:16, Aurelinus napisał:

Patrz wyżej, nie będą "w pełni obsługiwane"

sytuacja podobna do wprowadzenia AM2+ - producent mobasa z socketem AM2 wypuszcza odpowiedni BIOS, a proc na AM2+ jest obcinany o kilka fiuczerow nie wpływających na wydajność (vide HT 3.0, bardziej zaawansowane oszczędzanie energii i sterowanie taktowaniem poszczególnych rdzeni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 16:57, Phobos_s napisał:

Masz je pod tytułem Networking. Intel Gigabit Ethernet...
Wybierasz XP/2000 albo Vistę i masz odpowiedni sterownik dościągnięcia.

Niestety internet wciaz nie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 09:16, Aurelinus napisał:

Odpowiem małym unikiem: być może część procesorów AMD nie uciągnie GTX260, ale uciągnie
go każdy procesor Intela od Dualcore zaczynając.

Ależ oczywiście, szczególnie Dual Core seri 2xxx np. 2160 z taktowaniem 1,8 GHz. Co za fanboystwo. Równie dobrze ja mogę napisac, że procesory AMD od tego i tego modelu obsłużą taką i taką grafikę a intel nie

Dnia 01.07.2010 o 09:16, Aurelinus napisał:

Nie czytasz niusów, ale wróżka we śnie uzupełnia twoja wiedzę?

To wytłumaczę. W żadnym newsie czy recenzji które czytałem nie było takiego info, wiec dlatego chcę, żebyś podał mi do tego link. No ale ty wolisz mnie obrażać, niż podać jakiś dowód.

Dnia 01.07.2010 o 09:16, Aurelinus napisał:

Patrz wyżej, nie będą "w pełni obsługiwane"; nie napisałem nigdzie "źle". Ale ty zawsze
czytasz pół zdania i ze zrozumieniem bywa problem.

napisałem poprawnie, czyli nie wszystko będzie działać, dobrze wiesz o co chodzi.

Dnia 01.07.2010 o 09:16, Aurelinus napisał:

A o cóz innego chodzi w zasilaczach. To przeciez właśnie ten parametr odpowiada za zwiechy
przy przeciążeniu o któym mówiłeś.

To co piszesz o jakichś 250W na lini 12v... Zasilacze 350W mają większą obciążalność niż to co podałeś.

Dnia 01.07.2010 o 09:16, Aurelinus napisał:

> Tekst na poziomie przedszkola
Staram się - na ile mogę - dostosować do poziomu, który prezentujesz momentami.

taa, brak argumentów to czas na ataki personalne. Jeszcze nigdy na jakiś zarzut nie odpisałem "sratatata"

Dnia 01.07.2010 o 09:16, Aurelinus napisał:

Niestety nie - o Pentium dualcore, ale co tam, jak już podkreślałem, nie chce ci się
czytać ze zrozumieniem, czytasz tylko do momentu, gdy znajdziesz argument, choćby przez
wycięcie fragmentu, który pozwoli ci się dowalić.

No tak, ty napisałeś tylko pentium, ale to moja wina, że się nie domyśliłem że chodzi o DC
z tych wszystkim pentiumów jak pentium D czy 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 12:35, GANGSTERR napisał:

No ale ty wolisz mnie obrażać, niż podać jakiś
dowód.
/ciach/
taa, brak argumentów to czas na ataki personalne. Jeszcze nigdy na jakiś zarzut nie odpisałem
"sratatata"

Hmmm... zacytujmy świętego: "Tia, jasne, i co jeszcze...", "kolejny bzdura", "Poza tym, co ty pierdzielisz?" itd. To ma być ten wyższy poziom, wg ciebie?

Dnia 01.07.2010 o 12:35, GANGSTERR napisał:

napisałem poprawnie, czyli nie wszystko będzie działać, dobrze wiesz o co chodzi.

Niepoprawnie znaczy źle, nawet jeśli z błędem napisałeś osobno. Nadinterpretujesz ewidentnie moje okreslenie "nie w pełni". Polecam słownik wyrazów bliskoznacznych,, encyklopedie itp. wydawnictwa, bys mógł upewnić się, że mieszasz pojęcia.

Dnia 01.07.2010 o 12:35, GANGSTERR napisał:

No tak, ty napisałeś tylko pentium, ale to moja wina, że się nie domyśliłem że chodzi
o DC
z tych wszystkim pentiumów jak pentium D czy 4

Wystarczyłoby, bys przeczytał dokładniej odpowiedź dla ziptofala, której treść zresztą wykorzystałeś. Niewiele to zmienia w twoim wypadku, Nie potrafisz mówic konkretnie, odpuszczając sobie złosliwe komentarze, że o włączeniu czasem rozumowania nie wspomnę. nie wszystko wymaga praktycznych dowodów, niektóre rzeczy są "do zrozumienia same przez się". Musisz mi wybaczyć, że nie mam czasu tłumaczyć ci każdego drobnego szczegółu wypowiedzi, zreszta sam sie tego dompominasz. Więc bądź obiektywny wobec innych, jak domagasz się wobec siebie. Zaproponowałem uprzednio tańszą płytę i - teoretycznie - dopłatę do lepszego zasilacza co w cenie = 0 zmiany. Ani na to nie zechciałeś zerknąć tylko od razu ruszyłeś z kopią do boju bo twoja matematyka jest inna.
A ogólnie - odpowiadam pięknym za nadobne. Popatrz na rozmowę z ziptofalem, na pewno możesz wyciągnąć wnioski z tej naprawdę kulturalnej wymiany poglądów, za którą jestem mu wdzięczny :piwo: . Ty mnie zwyczejnie denerwujesz. Wyluzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się