Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2010 o 12:42, Net_com napisał:

Czy phenom 2 X4 940 obsługuje pamięci ddr3 ?
I czy warto wymienić radeona 4870 z 512 mb drr5 na coś lepszego czy jeszcze poczekać
?


Ten procesor obsługuje DDR2
Jeśli nie masz pilnej potrzeby zmiany to poczekaj do Czerwca/Lipca ... ceny najnowszej generacji kart czy to od AMD czy od nVidi spadną a jeśli musisz brać coś teraz to GTX 460 ew. HD 58xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 13:06, Codipar napisał:

> Czy phenom 2 X4 940 obsługuje pamięci ddr3 ?
> I czy warto wymienić radeona 4870 z 512 mb drr5 na coś lepszego czy jeszcze poczekać

> ?

Ten procesor obsługuje DDR2
Jeśli nie masz pilnej potrzeby zmiany to poczekaj do Czerwca/Lipca ... ceny najnowszej
generacji kart czy to od AMD czy od nVidi spadną a jeśli musisz brać coś teraz to GTX
460 ew. HD 58xx

Jakiejś pilnej potrzeby nie mam , więc chyba poczekam.
Co do tego procesora to nie byłem pewny czy obsługuje też ddr3 bo gdzieś wyczytałem , że ma podstawkę am2+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 12:42, Net_com napisał:

I czy warto wymienić radeona 4870 z 512 mb drr5 na coś lepszego czy jeszcze poczekać
?


Na Twoim miejscu sprzedałbym kartę dopóki jest w cenie dołożył trochę i zabrał choćby 6850 - różnice zauważysz od razu, a za pół roku zrobił to samo - w ten sposób zainwestujesz w miarę nową która tak szybko nie poleci w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 16:11, Shinigami napisał:

> I czy warto wymienić radeona 4870 z 512 mb drr5 na coś lepszego czy jeszcze poczekać

> ?

Na Twoim miejscu sprzedałbym kartę dopóki jest w cenie dołożył trochę i zabrał choćby
6850 - różnice zauważysz od razu, a za pół roku zrobił to samo - w ten sposób zainwestujesz
w miarę nową która tak szybko nie poleci w cenie.

Kartę mam trochę ponad rok , zastanawia mnie czy skok wydajnościowy będzie jakiś znaczny i czy za używkę dostanę coś około 300zł i czy nie lepiej braz geforca gtx 460 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 17:38, Net_com napisał:

Kartę mam trochę ponad rok , zastanawia mnie czy skok wydajnościowy będzie jakiś znaczny
i czy za używkę dostanę coś około 300zł i czy nie lepiej braz geforca gtx 460 ?


460 jak i 6850 są dość zbliżone cenowo / wydajnościowo - obie karty są świetne. Obie zjedzą Twoją obecną kartę bez większego problemu - poszukaj benchmarków. Ponadto jeśli masz odpowiedni zasilacz i płytę możesz w przyszłości pomyśleć o dokupieniu drugiej karty pod SLI / CF.

460 jest na rynku nieco dłużej karta jest dostępna w dość dużym przedziale cenowym ok ~550-850 PLN.
6850 w graniach ~700 PLN - karta podobnie jak 460 kręci się nieźle, sam musisz wybrać co lepsze - testów obu nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję zakup komputera (koszt do 3000zł) który będzie mi służył przez dobrych kilka następnych lat; ma on być głównie do gier, tzn chciałbym, żeby większość nowszych gier chodziła mi na max detalach. Jestem zielony w te klocki, więc czy mogliby bardziej doświadczeni koledzy doradzić mi jaki sprzęt zakupić? Ma to być cały komp (wraz z zasilaczem, obudową itp) bez monitora, klawiatury itp.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 18:55, Vued napisał:

Witam.

Planuję zakup komputera (koszt do 3000zł) który będzie mi służył przez dobrych kilka
następnych lat; ma on być głównie do gier, tzn chciałbym, żeby większość nowszych gier
chodziła mi na max detalach. Jestem zielony w te klocki, więc czy mogliby bardziej doświadczeni
koledzy doradzić mi jaki sprzęt zakupić? Ma to być cały komp (wraz z zasilaczem, obudową
itp) bez monitora, klawiatury itp.
Z góry dzięki.



Poczekaj aż wyjdą Sandy Bridge w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HD 4870 i nie kupuje niczego, dopoki nie trafi sie nic co bedzie szybsze od HD4870X2, a kosztowalo max. 600 zl. Czy nVidia czy AMD - nie robi mi to roznicy, bede bral to co sie bedzie bardziej oplacalo ;]]
Przez chwile (ale tylko chwile) zastanawialem sie czy nie wziac GTX 460, albo HD 6850 jak wyszedl, ale szybko mi przeszlo. Mniej wiecej od roku korzystam tylko z rozdzielczosci 1360*768 i 1280*1024, wiec niczego mocniejszego mi (poki co) nie trzeba :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem spory upgrade kompa, wymieniłem między innymi procesor na AMD Athlon II X4 640, socket AM3, 3.0 GHz, BOX W najbliższych dniach mam zamiar to wszystko złożyć. I tutaj pytanie: Czy procesor posiada w pudełku także pastę termoprzewodzącą? Jeśli nie, to jaką pastę mam kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz procesor BOX, wiec pasta powinna znajdowac sie juz na chlodzeniu. Jesli zamierzasz podkrecac wiecej niz kilkaset MHz to nie zaszkodzi wymienic na cos lepszego od tego co producent daje (np. Zalman STG2, czy Noctua NT-H1 z tych co sie latwo rozsmarowuje - tylko wtedy tez i radiator inny by sie przydal ;)).
Jesli nie bedziesz krecil (do Twojego GTS 250 z podpisu nie trzeba potwora), to wystarczy fabryczna pasta :)
z ciekawosci: jaka plyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 20:46, Hommicide napisał:

Robiłem spory upgrade kompa, wymieniłem między innymi procesor na AMD Athlon II X4
640, socket AM3, 3.0 GHz, BOX
W najbliższych dniach mam zamiar to wszystko złożyć.
I tutaj pytanie: Czy procesor posiada w pudełku także pastę termoprzewodzącą? Jeśli nie,
to jaką pastę mam kupić?


Na radiatorze od wentylatora boksowego powinna znajdować się już nałożona pasta termo-przewodząca. W sumie jeżeli kupujesz inny wentylator do tego to możesz kupić własną pastę np arctic silver.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 21:15, kuba9876543210 napisał:

Masz procesor BOX, wiec pasta powinna znajdowac sie juz na chlodzeniu. Jesli zamierzasz
podkrecac wiecej niz kilkaset MHz to nie zaszkodzi wymienic na cos lepszego od tego co
producent daje (np. Zalman STG2, czy Noctua NT-H1 z tych co sie latwo rozsmarowuje -
tylko wtedy tez i radiator inny by sie przydal ;)).
Jesli nie bedziesz krecil (do Twojego GTS 250 z podpisu nie trzeba potwora), to wystarczy
fabryczna pasta :)
z ciekawosci: jaka plyta?


Faktycznie, na górze radiatora jest nałożona taka cieniutka warstwa czegoś szarego xd Chyba właśnie to jest ta pasta.

A płyta główna, którą kupiłem to Gigabyte 770T-D3L (wymieniałem jeszcze dysk, ram, obudowę i procek).

/ edit

Podkręcać raczej nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 21:19, Chaos napisał:

> Robiłem spory upgrade kompa, wymieniłem między innymi procesor na AMD Athlon
II X4
> 640, socket AM3, 3.0 GHz, BOX
W najbliższych dniach mam zamiar to wszystko
złożyć.
> I tutaj pytanie: Czy procesor posiada w pudełku także pastę termoprzewodzącą? Jeśli
nie,
> to jaką pastę mam kupić?

Na radiatorze od wentylatora boksowego powinna znajdować się już nałożona pasta termo-przewodząca.
W sumie jeżeli kupujesz inny wentylator do tego to możesz kupić własną pastę np arctic
silver.



Pasta termoprzewodząca to to, co zaznaczyłem na zdjęciu poniżej?

http://img413.imageshack.us/img413/7871/radiator1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 22:49, Chaos napisał:

> Pasta termoprzewodząca to to, co zaznaczyłem na zdjęciu poniżej?
>
> http://img413.imageshack.us/img413/7871/radiator1.jpg

Tak, chociaż w tym wypadku nie wiem czy bardziej odpowiednim określeniem nie było by
taśma termo-przewodząca,



Tak to raczej taśma ... ja bym to usunął i nałożył Arctic Silver 5 albo z wyższej pułki Coollaboratory Liquid Pro, tylko tu już trzeba uważnie i dokładnie nałożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2010 o 20:35, kuba9876543210 napisał:

1360*768 i 1280*1024, wiec niczego mocniejszego mi (poki co) nie trzeba :P.

Właśnie jak w takich rozdziałkach grałem to wszystko śmigało jak trzeba , ale od kiedy zmieniłem monitor to przy rozdziałce 1920-1080 to w niektórych grach nie było już tych 60-50 fpsów , zresztą zbliża się premiera wieśka drugiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach kupić odtwarzacz blu ray do mojego komputera, windows xp.
Jaki polecacie:o? Chciałbym wydać jak najmniej.
Jak na razie zainteresował mnie ten model:
http://allegro.pl/zewnetrzny-naped-blu-ray-nowosc-bluray-usb-avant-i1372771115.html
Szczególnie dlatego, że jest zewnętrzu i przez to mobilny. Będę mógł go brać do rodzinki, czy znajomych.
Co o tym sądzicie, opłaca się zainwestować w to konkretne urządzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzez USB możesz mieć problemy z DRM na BR/DVD, z TV ( posiadający USB ) na pewno nie będzie działać.
W zasadzie nie ma alternatywy jako zew. zamiennik napędu optycznego, w kompie może będzie działać ale tego nikt Ci nie zagwarantuje i na pewno będzie potrzebne zew.oprogramowanie do BR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się