Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

To może tak:

Procesor:
Intel Core i5-2500k
775 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3
363 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9
149 zł

Dysk twardy:
Samsung SpinPoint 1TB F3 (HD103SJ)
195 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD6950 1GB
856 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
76 zł

Obudowa:
Fractal Design Core 3000
255 zł

Zasilacz:
Thermaltake Toughpower XT 575W
296 zł

Razem: 2965 zł

Mocny, czterordzeniowy procesor, porządna płyta główna, 8GB pamięci RAM, wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Za jakiś czas dobrze byłoby dokupić dodatkowe chłodzenie na procesor i go podkręcić, da to zauważalny przyrost wydajności, zaś procesor jest do podkręcania wręcz stworzony. Co do pamięci - jak już pisałem, na teście zostały ukazane różnice (a raczej ich brak) w grach między poszczególnymi szybkościami pamięci. Rezultat jest taki, że dopłacając do pamięci 1600MHz na wydajności nie zyskasz nic, za to przepłacisz. W HD6950 1GB od Sapphire warto spróbować odblokować dodatkowe jednoski, to również da zauważalny przyrost wydajności. Przedstawiona tutaj obudowa jest jedną z lepszych w tej cenie. Na wyposażeniu standardowym ma 3 wentylatory i dodatkowo regulator obrotów. Jakościowo również jest z nią bardzo dobrze. Proponowany przeze mnie zasilacz ma certyfikat 80+ Bronze, moduły DC-DC, odpinane kable oraz bardzo wysoką moc na linii +12 V (576W), co również czyni go bardzo dobrym wyborem w tej cenie. Ceny z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2011 o 19:06, Szynkars napisał:

Ceny z techplanet.pl.



Tak na chwilkę lekko poza tematem,dostajesz coś za promowanie takiej strony czy tak po prostu dobra(tania) firma i polecasz?
mogli by gratisy albo rabaty dawać dla członków gram.pl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wymienić procesor na Intel Core 2 Quad tak do 500zł.
Tylko nie wiem czy moja karta nie będzie ograniczała pracy procesora , kartę jaką posiadam jest to Radeon HD 5670
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 19:58, JaN-J napisał:

Co lepiej wziąć (głównie pod kątem BF3) do i7 2600k: GTX570 czy HD6970 (zamierzam brać
od Asusa w wersji DCII)



Masz tu testy
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/ASUS_DirectCU_II_-_test_kart_GeForce_GTX_570_%2C_GeForce_GTX_580%2C_Radeon_6950%2C_Radeon_6970-3803/strona/14152.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 20:06, PawelSuzuki napisał:

Tak na chwilkę lekko poza tematem,dostajesz coś za promowanie takiej strony czy tak po
prostu dobra(tania) firma i polecasz?
mogli by gratisy albo rabaty dawać dla członków gram.pl :D


Po prostu jest to dobry i tani sklep, nic poza tym. Nie jestem w żaden sposób z nim związany :) Dawniej dawałem ceny z esc.pl (wygodny konfigurator PC), jednak z uwagi na sporo negatywnych uwag odnośnie tego sklepu na innych forach oraz stosunkowo nienajniższe ceny, teraz "polecam" inny sklep :) Nie chcę, by potem ktoś kupił w takim esc.pl sprzęt i przyszedł się żalić, jak to mu Pan serwisant uszkodził płytę główną, przez co sam zainteresowany stracił sporo nerwów i pieniędzy (a były takie przypadki na innych forach).
Nikomu zresztą nie każę w techplanet.pl kupować - są też inne dobre, tanie i porządne sklepy, jak morele.net, agito czy proline :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 19:58, JaN-J napisał:

Co lepiej wziąć (głównie pod kątem BF3) do i7 2600k: GTX570 czy HD6970 (zamierzam brać
od Asusa w wersji DCII)


Obie karty są na podobnym poziomie, wiec brałbym to co jest tańsze (czyli zapewne GTX 570, ostatnio słabo z dostępnością Radeonów HD6970).
Poza tym i7-2600k na nic Ci się nie przyda w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam AMD Athlon 64 X2 5200+, OCZ 2x1GB DDR2 800 MHz, Palit GF 9600 GT, chce dokupić drugi taki sam zestaw OCZ''tków (chyba, że polecacie coś innego) tylko nie wiem jaka kartę wybrać, przede wszystkim gram na kompie, a wydać chce z 300zł (na samą kartę). Od razu czy będę musiał kupować nowy zasilacz? Teraz mam 400W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisze wieczorem, nie jestem u siebie a nie pamiętam :/

Dnia 24.08.2011 o 16:52, Szynkars napisał:

> Teraz mam 400W.

Jakiej marki jest ten zasilacz? Najlepiej napisz dokładny model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od tego, że moja grafa to GF 9600GT. Przez ostatni czas najpierw miałem Windę XP, później Linuxa, teraz mam "siódemkę". Ponoć moja grafa obsługuje tylko DX10.0 (znaczy o ile pamiętam...). Wchodzę na systemrequirementslab (czy coś takiego) i czytam, że mam DX11...

O czymś nie wiem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2011 o 17:57, Heimdallr napisał:

Zacznę może od tego, że moja grafa to GF 9600GT. Przez ostatni czas najpierw miałem Windę
XP, później Linuxa, teraz mam "siódemkę". Ponoć moja grafa obsługuje tylko DX10.0 (znaczy
o ile pamiętam...). Wchodzę na systemrequirementslab (czy coś takiego) i czytam, że mam
DX11...

O czymś nie wiem? :)


System jest w dx 11, ale karta z dx 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić nowy komputer, po bardzo długim czasie bez jakiegokolwiek upgrade. Zostawienie jakichkolwiek części nie wchodzi w grę, bo nic kupionego pięć lat temu raczej nie będzie współpracować z nowym sprzętem, a poza tym mam zamiar oddać cały stary komputer włącznie z monitorem, myszą i klawiaturą komuś innemu.
Kupić mogę wyłącznie na raty, a kwota jaką mogę przeznaczyć to około 3 tys. złotych. Możecie mi przy okazji polecić dobry sklep internetowy ze sprzętem z możliwością kupna na raty.
Dobrze by było, gdyby nowy komputer nie wymagał upgrade karty graficznej i procka przez najbliższe 4-5 lat, jednocześnie odpalając nowe gry - głównie cRPG - przez ten czas. Starszy blaszak zatrzymał się po pięciu latach na Wiedźminie 2, tak dla porównania. Ustawianie maksymalnych detali dla tegorocznych premier (Skyrim) byłoby mile widziane. Sugerujcie się tym, że oddam starego włącznie z klawiaturą, myszą i monitorem, więc w miarę możliwości dodajcie je do zestawu. Monitor 16:9, klawiatura i mysz wygodne do gier, do tego karta sieciowa z Wi-fi i wejściem kabla ethernet. Jeżeli miałbym na czymś oszczędzać i kupić tańsze, to na peryferiach.

Zapomniałem dodać - system też muszę kupić, bo na starym komputerze mam XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2011 o 16:53, R-14 napisał:

Napisze wieczorem, nie jestem u siebie a nie pamiętam :/

> > Teraz mam 400W.
>
> Jakiej marki jest ten zasilacz? Najlepiej napisz dokładny model.



CHIEFTEC HCP-360-202, CZYLI 360w, źle pamiętałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie planuje zlozyc kompa od nowa co sadzicie o takim zestawie:
- Płyta Asus P8P67-M pro
- Procesor Intel Core I5 2500K
- Ram Kingston HyperX KHX1333C9D3B1K2/8G
- Karta Graficzna Asus GeForce GTX 560 1024MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
AMD Phenom II X4 955
409 zł

Płyta główna:
Asus M5A78L-USB3
281 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
78 zł

Dysk twardy:
Samsung SpinPoint 500GB F3 (HD502HJ)
146 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD6870 1GB
696 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
76 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 310 Pure Black
129 zł

Zasilacz:
XFX Core 450W
209 zł

Monitor:
BenQ G2020HD
406 zł

System Operacyjny:
Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL
358 zł

Razem: 2821 zł

Czterordzeniowy procesor, przyszłościowa płyta główna z obsługą AM3+, wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem, porządny zasilacz, monitor o przekątnej 20" i system operacyjny. Zostaje 200 zł na peryferia. Jeśli chodzi o uwagi, to przydałoby się dokupić dodatkowy wentylator na przód obudowy, wtedy warunki chłodzenia podzespołów znacznie się poprawią. Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, to kup monitor i system oddzielnie (tam, gdzie będzie najtaniej), wtedy zaoszczędzisz jakieś kilkadziesiąt zł. Ceny z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana dysku twardego na SEAGATE zrobi jakąś różnicę?
Jak możesz to podaj najbardziej opłacalną wersję karty HD6870, bo jest ich kilka.
Który wentylator możesz polecić? Najlepiej taki, żeby przy wspomnianym zasilaczu wyrobił.

Z tego co widzę kupując na raty w arest.pl cena będzie trochę wyższa niż podałeś. Techplanet.pl też sprzedają na raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się