Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2011 o 16:33, hajt1990 napisał:

Siema mam pytanie czy pod płytę główną AM2+ da się włożyć Procesor AM3 :D ??

Wejdą ale AM2+ nie obsługuje DDR3 i tych nowych procesorów AMD więc lepiej kup nową płytę z AM3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego używasz komputera? Jeśli do gier, to nie ma najmniejszego sensu pakować się w Phenoma II X6. Wyrzucisz tylko pieniądze w błoto. Podaj konkretny budżet, bo tak możemy tylko gdybać co można wymienić i na co. Napisz też jaki obecnie masz zasilacz, chyba że to jakiś no-name.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 18:14, kalka107 napisał:

> Siema mam pytanie czy pod płytę główną AM2+ da się włożyć Procesor AM3 :D ??
Wejdą ale AM2+ nie obsługuje DDR3 i tych nowych procesorów AMD więc lepiej kup nową płytę
z AM3

To co moglibyście polecić , kwota jaką mogę przeznaczyć to 700zł , kupić chcę płytę główną , procesor i ram bo obecnie posidam mam 4 GB DDR2.
Zasilacz posiadam XFX core 450.
Tylko nie wiem czy za taką cenę da się kupić jakiś lepszy procek,płytę i ram a więcej kasy nie wyskrobię:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radził bym ci kupić taki oto zestaw:
Procesor:AMD PHENOM II X2 550 Black Edition 3.1Ghz Cena: 300Zł
Płyta Główna:MSI 870-C45 Cena: 250Zł
Pamięć RAM:GOODRAM DDR3 2x4GB albo 2x2GB (taka sama cena) 1333 MHz CL.9 Dual Channel Cena: 150Zł
Cena całkowita równo 700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 22:34, kalka107 napisał:

Radził bym ci kupić taki oto zestaw:
Procesor:AMD PHENOM II X2 550 Black Edition 3.1Ghz Cena: 300Zł
Płyta Główna:MSI 870-C45 Cena: 250Zł
Pamięć RAM:GOODRAM DDR3 2x4GB albo 2x2GB (taka sama cena) 1333 MHz CL.9 Dual Channel
Cena: 150Zł
Cena całkowita równo 700zł

Ok dzięki wielkie , jeszcze jedno pytanie , ile musiał bym do skrobać kasy , aby mieć 4 rdzenie? bo teraz też siedzę na dwóch , dlatego wolałbym przesiąść się na cztery.
I czy ta płyta główna jest przyszłościowa , czy wsadzę w nią nowsze procki?
Jak tak to w przyszłości dokupił bym sobie lepszego procka jak wyjdą i lepszą kartę kupił.
Czy może iść pod intela? I prosiłbym abyś złożył coś pod intela oczywiście patrząc przyszłościowo , cztery rdzenia , płyta i ram. Bo kartę to w innym czasie się kupi.
Jak złożysz coś fajnego to będzie trzeba kasę pożyczyć :D , ale oczywiście w rozsądnej cenie , o ile się da pod intel.
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 22:55, hajt1990 napisał:

> Radził bym ci kupić taki oto zestaw:
> Procesor:AMD PHENOM II X2 550 Black Edition 3.1Ghz Cena: 300Zł
> Płyta Główna:MSI 870-C45 Cena: 250Zł
> Pamięć RAM:GOODRAM DDR3 2x4GB albo 2x2GB (taka sama cena) 1333 MHz CL.9 Dual Channel

> Cena: 150Zł
> Cena całkowita równo 700zł
Ok dzięki wielkie , jeszcze jedno pytanie , ile musiał bym do skrobać kasy , aby mieć
4 rdzenie? bo teraz też siedzę na dwóch , dlatego wolałbym przesiąść się na cztery.
I czy ta płyta główna jest przyszłościowa , czy wsadzę w nią nowsze procki?
Jak tak to w przyszłości dokupił bym sobie lepszego procka jak wyjdą i lepszą kartę kupił.
Czy może iść pod intela? I prosiłbym abyś złożył coś pod intela oczywiście patrząc przyszłościowo
, cztery rdzenia , płyta i ram. Bo kartę to w innym czasie się kupi.
Jak złożysz coś fajnego to będzie trzeba kasę pożyczyć :D , ale oczywiście w rozsądnej
cenie , o ile się da pod intel.
???

Tak o: żeby do zestawu tego AMD 4 rdzenie to jeszcze gdzieś ok. 100zł, płytka jest jak najbardziej przyszłościowa,ponieważ AMD zapowiedziało że nowe procesory na rok 2012 będą na AM3 (maks 6 rdzeni)

A to zestaw Intel: Z Intelem to cenowo jest ciężko o i5 nie ma co marzyć jak już to to:
Procesor: Intel Core i3 2100 3.1Ghz Dwa rdzenie i cztery wątki(takie wirtualne 4 rdzenie) Cena: 350zł
Płyta Główna:Gigabyte GA-P67A-D3-B3 płytka bardzo rozwojowa 4 solty RAM i 2 złącza PCI-Express x16 Cena: 350zł
I do tego należy doliczyć RAM, czyli takie same jak w zestawie AMD Cena: 150zł
Cena całkowita: 850zł
Czyli wychodzi na to,że Intel bęzdzie droższy o jakieś 50zł
Mam nadzieje że niczego nie zapomniałem. Osobiście wolę Intela mam i5 750 (4 rdzenie) i jest GIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core i3-2100
447 zł

Płyta główna:
MSI H61M-E33
208 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
84 zł

Razem: 739 zł

I3-2100 w grach jest wydajniejszy od czterordzeniowego Phenoma II X4 955, toteż jest lepszym wyborem. Nie wiem, skąd kalka107 bierze ceny, ale po ostatnich podwyżkach (a nawet przed) nic w takiej cenie nie zakupisz (nie licząć pamięci 2x2GB , które są z kolei o wiele tańsze). Płyta z chipsetem P67 nie ma sensu w przypadku procesora i3, gdyż i tak go nie podkręcisz, a sensowną płytę na H61 można już dostać od 200 zł. Zaoszczędzisz 150 zł, a nic nie stracisz. W kwestii pamięci RAM lepiej wziąć 4GB w jednek kości. W przyszłości dołożysz drugą kość (płyta ma 2 banki pamięci) i będziesz miał 8GB. Gdybyś wziął 2x2GB, albo już byś nie mógł dołożyć, albo byś musiał szukać kupca na 2x2GB. Generalnie to najbardziej opłacalna propozycja w cenie do 750 zł. Najtańszy czterordzeniowy procesor Intela pod LGA 1155 to już koszt ok. 700 zł, więc musiałbyś sporo dopłacić. Ceny z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 23:56, Szynkars napisał:

Procesor:
Intel Core i3-2100
447 zł

Płyta główna:
MSI H61M-E33
208 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
84 zł

Razem: 739 zł

I3-2100 w grach jest wydajniejszy od czterordzeniowego Phenoma II X4 955, toteż jest
lepszym wyborem. Nie wiem, skąd kalka107 bierze ceny, ale po ostatnich podwyżkach (a
nawet przed) nic w takiej cenie nie zakupisz (nie licząć pamięci 2x2GB , które są z kolei
o wiele tańsze). Płyta z chipsetem P67 nie ma sensu w przypadku procesora i3, gdyż i
tak go nie podkręcisz, a sensowną płytę na H61 można już dostać od 200 zł. Zaoszczędzisz
150 zł, a nic nie stracisz. W kwestii pamięci RAM lepiej wziąć 4GB w jednek kości. W
przyszłości dołożysz drugą kość (płyta ma 2 banki pamięci) i będziesz miał 8GB. Gdybyś
wziął 2x2GB, albo już byś nie mógł dołożyć, albo byś musiał szukać kupca na 2x2GB. Generalnie
to najbardziej opłacalna propozycja w cenie do 750 zł. Najtańszy czterordzeniowy procesor
Intela pod LGA 1155 to już koszt ok. 700 zł, więc musiałbyś sporo dopłacić. Ceny z techplanet.pl.

Ceneo, Komputronik itp. Allegro. Ale przyznaj że moje też mogą być? A miałeś zerknąć na mój konf.? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2011 o 23:56, Szynkars napisał:

Płyta główna:
MSI H61M-E33
208 zł


Ok dzięki , czyli pod tą płytę główną będę mógł włożyć w przyszłości lepszego procka który wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szynkars zapomniałem się zapytać , dlaczego lepiej wziąć i3-2100 niż Phenoma II X4 955.
I3 dwa rdzenie a phenom ma 4 rdzenie ?
I jak pod zestaw tego intela co podałeś będę mógł w przyszłości dokupić lepszego procka tj. i5/i7 lub jakieś nowe co wyjdą.?
Bo jak tak to go wezmę , a jak nie to wolę phenoma i w przyszłości kupić buldożera jak wyjdzie.
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 11:08, hajt1990 napisał:

Szynkars zapomniałem się zapytać , dlaczego lepiej wziąć i3-2100 niż Phenoma II X4 955.
I3 dwa rdzenie a phenom ma 4 rdzenie ?
I jak pod zestaw tego intela co podałeś będę mógł w przyszłości dokupić lepszego procka
tj. i5/i7 lub jakieś nowe co wyjdą.?
Bo jak tak to go wezmę , a jak nie to wolę phenoma i w przyszłości kupić buldożera jak
wyjdzie.
??

Spokojnie ci wejdzie i5. i3 ma 2 rdzenie ale 4 wątki tak jak wcześniej napisałem czyli takie wirtualne 4 rdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu wezmę chyba GeForce 460 GTX Gigabyte'a. Co o niej sądzicie?

Reszta sprzętu:
Zasilacz 600W OCZ
Intel Core2 Quad 2.44
2x4GB RAM DDR3 Patriot
oraz GeForce 250 GTS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Prosiłbym o złożenie jak najlepszej konfiguracji do 2700zł. Sprzęt będzie mi służył głównie do grania, zamierzam także podkręcić procesor. Komputer chciałbym kupić w sklepie gral.pl ewentualnie morele.net, dlatego proszę też żeby podzespoły w konfiguracji były dostępne w tychże sklepach. Zastanawiam się także czy monitor Sony 19 cali sprzed pięciu lat nie będzie zbyt przestarzały w stosunku do nowego komputera.
Przy podaniu konfiguracji, prosiłbym o wskazaniu dalszych możliwości upgradu.
Z góry dzięki za odpowiedź!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 10:43, hajt1990 napisał:

Ok dzięki , czyli pod tą płytę główną będę mógł włożyć w przyszłości lepszego procka
który wyjdzie?


Tak, w przyszłości wsadzisz do tej płyty i5-2500 / i7-2600. Jako, że na płytach z chipsetem H61 nie można podkręcać procesora, nie ma sensu kupować procesora z odblokowanym mnożnikiem (literka "k" na końcu nazwy procesora).
Co do i3-2100 - jak już wspominałem, w grach jest on wydajniejszy od czterordzeniowego Phenoma, mimo że ma 2 rdzenie. Z tego powodu lepiej kupić jego niż Phenoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się