Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2011 o 18:20, lis_23 napisał:

wracam z komputerowego ...


Kocham te lokalne komputerowe :**** Zawsze wiedzą jak człowieka zrobić w ...

Koszt B3 to ok. 370zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 18:35, sinir napisał:

Koszt B3 to ok. 370zł.


Heh,a u mnie - 730 zł ;0
a jaka jest różnica pomiędzy tymi płytami?,gość mówił tylko o trzech SATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopisek B3 oznacza, że to poprawiona rewizja płyty (pierwsze płyty miały pewien błąd, został on naprawiony w kolejnych rewizjach, oznaczonych jako B3). Poza tym płyta taka absolutnie niczym się nie różni od tej bez dopisku B3. W sumie właściwie wszystkie płyty obecne aktualnie na rynku powinny być "poprawione", gdyż Intel wycofał płyty z błędem. Najlepiej zapytaj sprzedawcę jak to wygląda w jego sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 18:49, Szynkars napisał:

Dopisek B3 oznacza, że to poprawiona rewizja płyty (pierwsze płyty miały pewien błąd,
został on naprawiony w kolejnych rewizjach, oznaczonych jako B3). Poza tym płyta taka
absolutnie niczym się nie różni od tej bez dopisku B3. W sumie właściwie wszystkie płyty
obecne aktualnie na rynku powinny być "poprawione", gdyż Intel wycofał płyty z błędem.
Najlepiej zapytaj sprzedawcę jak to wygląda w jego sklepie.


Bardzo to dziwne ... to dlaczego różnica w cenie pomiędzy tymi modelami w tym sklepie to ponad 330 zł?
a reszta wymienionego sprzętu ok?
myślę jeszcze o tej obudowie:
http://www.cooling.pl/antec-gamer-nine-hundred-two-v3,produkt,552921.html?from_category=107_110
w tym sklepie kosztowałaby ponad 400 zł,ok.470 zł ale sprzedawcy twierdzą że można kupić równie dobrze chłodzoną i nieźle wyglądającą obudowę za ok.300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 19:00, lis_23 napisał:

Bardzo to dziwne ... to dlaczego różnica w cenie pomiędzy tymi modelami w tym sklepie
to ponad 330 zł?

Sprzedawca najwyraźniej próbuje za wszelką cenę wyprzedać ostatnie płyty z błędem. Moim zdaniem lepiej kupić sprzęt w normalnym sklepie internetowym, z takiego podejścia do sprawy sprzedawcy mogą później tylko wyniknąć problemy.

Dnia 16.09.2011 o 19:00, lis_23 napisał:

a reszta wymienionego sprzętu ok?

Chodzi Ci o ten sprzęt?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=58325
Jako chłodzenie na procesor weź Thermaltake Contac 29 bądź Zalmana CNPS10X Performę. Pamięci zmień na najtańsze GoodRamy / Kingstony 1333MHz CL9. Dysk - Samsung HD103SJ.

Dnia 16.09.2011 o 19:00, lis_23 napisał:

w tym sklepie kosztowałaby ponad 400 zł,ok.470 zł ale sprzedawcy twierdzą że można kupić
równie dobrze chłodzoną i nieźle wyglądającą obudowę za ok.300 zł.

Po części to prawda. Jeśli nie należy Ci na 2-3* mniej, to warto kupić jakąś tańszą obudowę. Świetnym wyborem w swojej cenie jest Fractal Design Core 3000. Ewentualnie Cooler Master HAF 912 Plus.

Tak właściwie jaki masz zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2011 o 19:56, Szynkars napisał:

Sprzedawca najwyraźniej próbuje za wszelką cenę wyprzedać ostatnie płyty z błędem. Moim
zdaniem lepiej kupić sprzęt w normalnym sklepie internetowym, z takiego podejścia do
sprawy sprzedawcy mogą później tylko wyniknąć problemy.

Problem w tym,że nie znam nikogo,kto by mi to wtedy złożył,dlatego jestem skazany na taki sklep

Dnia 16.09.2011 o 19:56, Szynkars napisał:

Chodzi Ci o ten sprzęt?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=58325
Jako chłodzenie na procesor weź Thermaltake Contac 29 bądź Zalmana CNPS10X Performę.
Pamięci zmień na najtańsze GoodRamy / Kingstony 1333MHz CL9. Dysk - Samsung HD103SJ.

Na pamięci się nie znam,w czym te które wpisałem są złe?

Dnia 16.09.2011 o 19:56, Szynkars napisał:

Po części to prawda. Jeśli nie należy Ci na 2-3* mniej,


Hmm?

Dnia 16.09.2011 o 19:56, Szynkars napisał:


Tak właściwie jaki masz zasilacz?


Chieftec 750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 20:16, lis_23 napisał:

/.../> Problem w tym,że nie znam nikogo,kto by mi to wtedy złożył,dlatego jestem skazany na
taki sklep
/.../

Słuchaj, złożenie komputera tylko wydaje się takie bardzo trudne. Oczywiście, może Ci zająć parę ładnych godzin, bo będziesz wszystko sprawdzał, może porównywał ze starym i będziesz drżał za każdym dodawaniem jakiejś części, ale uwierz, to naprawdę aż takie trudne nie jest. Jeśli ja potrafię, to Ty też...
Pierwszy raz, wymieniałem tylko napęd CD. Aż się spociłem. Za drugim zasilacz, który się spalił. Żeby mi się nie pomyliło, to nie odłączyłem kabli, tylko je obciąłem i jak włozyłem nowy zasilacz, to kolejno wyjmowałem obcięte końcówki i na ich miejsce podłączałem takie same z nowego zasilacza. A potem już dałem sobie radę. Zrób sobie zdjęcia starego komputera i będziesz wiedział, co do czego podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2011 o 20:52, KrzysztofMarek napisał:

> /.../
Słuchaj, złożenie komputera tylko wydaje się takie bardzo trudne. Oczywiście, może Ci
zająć parę ładnych godzin, bo będziesz wszystko sprawdzał, może porównywał ze starym
i będziesz drżał za każdym dodawaniem jakiejś części, ale uwierz, to naprawdę aż takie
trudne nie jest. Jeśli ja potrafię, to Ty też...
Pierwszy raz, wymieniałem tylko napęd CD. Aż się spociłem. Za drugim zasilacz, który
się spalił. Żeby mi się nie pomyliło, to nie odłączyłem kabli, tylko je obciąłem i jak
włozyłem nowy zasilacz, to kolejno wyjmowałem obcięte końcówki i na ich miejsce podłączałem
takie same z nowego zasilacza. A potem już dałem sobie radę. Zrób sobie zdjęcia starego
komputera i będziesz wiedział, co do czego podłączyć.


Eee,nie,to nie dla mnie ;)
jestem osobą słabo widzącą / nie widzę na jedno oko / a tu trzeba bawić się z procesorem a to nie jest ponoć takie proste - myślę że jak ktoś nie ma doświadczenia,nigdy tego nie robił a do tego świadom jest swoich ograniczeń to nie powinien się za to brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 15:30, kalka107 napisał:

Hmm dzięki za komentarze następnym razie będę bardziej uważał i 2 razy patrzył na konfigurację.
:-D
A co wy "Spece" myślicie o mojej dotychczasowej konfiguracji (kompa kupiłem Rok Temu)

Cudzysłów niepotrzebny - w tym temacie jak najbardziej wypowiadają się osoby które normalnie dostają sprzęt do testów, piszą na naprawdę dużych portalach które nie pozwolą sobie na fuszerkę i mają nieco szersze pojęcie w temacie niż to oparte tylko na tym co przeczytasz w necie...

Dnia 16.09.2011 o 15:30, kalka107 napisał:

Procesor: i5 750 jest ustawiony na Turbo Boost Boxowe chłodzenie

Innym doradzasz takie za 3 stówy a sam na boxowym jedziesz? Nieładnie nieładnie ^_^

Dnia 16.09.2011 o 15:30, kalka107 napisał:

Płyta główna: Gigabyte H55M-2SH

Jak nie podkręcasz to może być. Ale gdybyś chciał to ja tam widzę dosłownie gołą sekcję zasilania i na dobre wyniki to bym się w ogóle nie nastawiał.

Dnia 16.09.2011 o 15:30, kalka107 napisał:

Ram: 2x2GB Kingston 1333Mhz
Zasilacz 500W
Dysk Hitachi 500GB
Chieftec (CTG-500-80P) 500W a i płyta to nie 2SH tylko S2H


Ja to się zastanawiam jaką to ma kartę graficzną. Konfiguracja nie jest zła, choć osobiście nigdy nie lubiłem Kingstonów, Chieftec też jest stosunkowo przeciętny (nie mówię że zły bo sam takiego mam w drugim kompie ale to tylko dlatego że poprzedni się spalił i potrzebowałem nowego natychmiast... ;)), jego 500W jest równoznaczne z 400-450W zasilaczem od Tagana czy Anteca, przynajmniej pod kątem linii 12V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie za pomoc. Poczekam jeszcze trochę na spadek cen, poszukam odpowiedniego sklepu i wtedy coś kupię. I te podziękowania kieruję do wszystkich, nie tylko do Szynkarsa. ;) Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah no z tym chłodzeniem za 300 zł to się zagalopowałem ;-D
Podkręcałem na 3,5Ghz ale i tak wydajność jest bardzo dobra na Turbo Boost i kiedy go podkręciłem ciągle nawet bez obciążenia wiatrak był na min 70%.
A racja o karcie zapomniałem jest to Gigabyte GTS250 GB w niektórych grach podkręcam programem Nvidia Inspector : GPU Clock z 675MHz na 795MHz Memory Clock z 1008Mhz na 1188MHz a Shader Clock z 1620MHz na 1780MHz co daje dodatkowo ok. 15FPS
Ogólnie cała konfiguracja bardzo dobrze się sprawuje w grach takich jak np. Crysis 2 czy GTA4(chociasz GTA jest bardzo źle zoptymalizowne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samodzielne złożenie komputera to wbrew pozorom naprawdę prosta sprawa. Nawet jeśli wcześniej nie miałeś z tym do czynienia, to powinieneś dać sobie radę. Montaż procesora jest bardzo prosty, tutaj naprawdę każdy by sobie dał radę. Po prostu otwierasz mechanizm przytrzymujący procesor, "wrzucasz" procesor do gniazda i zamykasz mechanizm. Niecała minuta roboty.
Co do pamięci - GoodRamy i Kingstony to zazwyczaj najtańsze pamięci, zaś biorąc pod uwagę to, że przy Sandy Bridge nie ma sensu inwestować w lepsze pamięci, także najbardziej opłacalne. Oczywiście jeśli Geile będą tańsze to możesz je wziąć.
Jeśli chodzi o te 2-3* mniej - chodziło mi o to, że droższe obudowy mają nieco lepiej zorganizowaną cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy, co wpływa na temperatury podzespołów. Jednakże różnica w temperaturze między takim Fractalem Design Core 3000 a Anteciem Nine Hundred będzie wynosiła wspomniane 2-3* (no, może odrobinę więcej). Zastanów się, czy jest sens kupować obudowę za 500 zł, skoro już za 300 zł masz świetną obudowę. Antec Nine Hundred jest zresztą i tak mało opłacalny, wyposażenie ma podobne co Cooler Master HAF 922, który jest o 100 zł tańszy. Jedyna różnica w wentylacji jest taka, że CM ma z przodu jeden 200mm wentylator, podczas gdy w Antecu są to dwie jednostki 120mm.
Co do zasilacza - napisz jego dokładny model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety,konkretnego modelu zasilacza nie znam - miałem tu kiedyś wypisany w podpisie ale przez przypadek część podpisu mi się wykasowała a pudełko od zasilacza jest już w piwnicy ...
w kwestii obudowy; raczej zostanę przy swoim wyborze,ten antec bardzo mi się podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model zasilacza mozesz sprawdzic rozkrecajac obudowe i czytajac co jest napisane na nalepce na samym zasilaczu. Powinno byc widac od razu po zdjeciu lewej czesci obudowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 12:48, Ichvander napisał:

Model zasilacza mozesz sprawdzic rozkrecajac obudowe i czytajac co jest napisane na nalepce
na samym zasilaczu. Powinno byc widac od razu po zdjeciu lewej czesci obudowy :)


Nie da się tego sprawdzić za pomocą jakiegoś programu? / Everest home edition tego nie pokazuje /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 13:01, lis_23 napisał:

Nie da się tego sprawdzić za pomocą jakiegoś programu? / Everest home edition tego nie
pokazuje /.


Nie da się bo niby jak, zasilacz podaje same napięcia jak bateria - też nie dowiesz się jaka jest włożona dopóki nie otworzysz urządzenia jakie z niej korzysta.

PS Everest home jest już starym programem i na nowszym sprzęcie albo nie podaje informacji albo podaje nieprawdziwe. Do monitorowania komputera polecam HWmonitor w parze z CPUZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej a czy lepiej kupić procesor czy karte graficzną
a to moje info amd athlon II x2 250
płyta główna asrock n68c-s ucc
karta nvidia geforce 9800 gt
to co kupić by lepiej działał a kupić chce phenom 4 rdzenie lup 6 ten z 6 jest jedynie droższy o 40 zł od tego z 4 to lepiej z 6 a karte chce kupić gtx 460 ti lub 560 ti a no i jaki kupic zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się