Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam serdecznie.

Mam taki problem, wczoraj przeszła przez moją miejscowość pierwsza w tym roku buża i karte sieciową szlak trafił ;/
Dlatego dzisiaj zamówiłem nową płytę główną Asus P5G41T-M LX.
Jednak po dokładnych oględzinach płyty poprzez zdjęcia zamieszczone przez producenta, zaczynam miec obawy czy moja karta graficzna (GF GTS 450) w ogóle wejdzie tzn. czy zmieści się pomiędzy PCI-E a zwykłymi PCI (które są jakoś nienaturalnie wysokie) oprócz tego moje obawy budzi rownież chłodzenie chipsetu które również jest słusznych rozmiarów. Pomimo tego ze średnio co 3 lata zmieniał płyty główne, nigdy nie miałem tego typu problemów dlatego patrząc na zdjęcia czuje się nieco zdezorientowany.

Co o tym sądzicie ?

20120423190854

20120423190911

20120423190914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, na razie dostępne są tylko testy i7-3770K, na testy i5 przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Trzeba czekać na pojawienie się procesorów w sklepach i ich ceny, wydajnościowo rewolucją nie są, a fakt osiągania wysokich temperatur nawet na wydajnych chłodzeniach spowodowany problemami z oddawaniem ciepła trochę niepokoi, zwłaszcza, że przejawia się to chyba we wszystkich testach. Pozostaje mieć nadzieję, że Intel coś z tym zrobi, oraz że może przynajmniej pozostałe procesory Ivy Bridge nie będą dotknięte tą wadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=58569&s=54532&s=59683&s=50391&s=65029&s=61601&s=63363
Zdecydowałem się na kupno takiego zestawu.Czy opłaca się dokładać do procesora i5 2320??Zestaw ma służyć do grania w nowsze gierki (m.in. bf3) na niedużych rozdzielczościach ale przyzwoitym poziomie detali. Jeżeli ten zestaw zaspokoiłby moje potrzeby to czy jest sens dopłacania do lepszego procka ? Jak tylko uzbieram znowu jakąś pokazna sumkę to na pewno wymienie karte i procka na lepszy. Na ten moment wystarczy ten zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ile możesz jeszcze dopłacić, jeśli mniej, to faktycznie bardziej opłaca się wziąć HD6870. Jeśli jednak chcesz wymieniać podzespoły na nowsze za rok lub dwa, to lepiej dorzucić do czterordzeniowego procesora. Wtedy przy modernizacji zmienisz samą kartę, procesor zostanie. Jeśli możesz jeszcze trochę dopłacić, to możesz nawet dopłacić do i5-2500k, ale to wiązałoby się też z zakupem płyty na P67 / Z68 / Z77 i w przyszłości kupna chłodzenia na procesor celem podkręcenia go. Nie wiem jednak, czy możesz tyle dopłacić. Ewentualnie jeśli "szybko gromadzisz pieniądze", to możesz na razie zostawić i3-2120 i HD6850, najwyżej przy następnej modernizacji zmienisz zarówno procesor na jakiegoś i5 Ivy Bridge i kartę na jakiegoś HD7950 czy GTX 670 / GTX 670 Ti. Możliwości masz sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostanę przy obecnej konfiguracji. Tylko tak dla upewnienia ,ten zestaw poradzi sobie z nowszymi grami ( z naciskiem na bf3) na rozdzielczości max 1440x900 i średnich/wysokich ustawieniach ?? Na tym mi najbardziej zależy , a w przyszłości tak jak napisałeś wymienię i kartę i procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zestawie posiadam procesor Intel Core i3 2120. Zauważyłem ,że są też wersje 2125 i 2130. Wersja 2125 jest o jakieś 50zł droższa ale na moje oko się niczym nie różni ( nawet taktowanie to samo). Wersja 2130 to już 100zł więcej ale ma o 0.1 GHz większe taktowanie. Warto dopłacać do którejś z nich? Wpłynie to w jakikolwiek sposób na wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś kartę XFX radeon 6870 dual-fan? W opiniach na morele chociażby, część użytkowników podaje, że temp. rdzenia pod obciążeniem mają prawie 90 stopni, inni, że nie przekracza 70. U mnie dobija do ok. 85 (z wymienioną pastą). Co prawda trudno zweryfikować część wyników (zakładając oczywiście, że nie były sprawdzane na zasadzie ''alt-tab do catalysta''). Możecie podać ile jaka u was jest max. temperatura (w grach, bo w benchmarkach i ze 100 by pewnie było)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz co ma wchodzić w skład tego komputera, czy ma to być sama obudowa + podzespoły, czy może należy doliczyć do tego jakieś peryferia, typu system operacyjny czy monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję Dual Heatpipe z dwoma wentylatorami, zgadza się? Tak z ciekawości, zapuść Furmarka na parę minut i zobacz, do ilu stopni dobija temperatura (jak będzie powyżej 90*, lepiej przerwać). Napisz przy okazji, na jaką pastę wymieniłeś tą fabryczną. Również słyszałem różne opinie o tej karcie, na morele.net chyba ktoś tam na nią narzekał, na forach komputerowych z kolei ludzie sobie ją chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pastę zmieniłem na tą, którą dostałem razem z thermaltakiem contaq 29 (standardowa silikonowa chyba). Z benchów to robiłem jedynie test OCCT (dobiło do max. dozwolonej czyli 85, później 90, 95 i więcej już bałem się grzać, ale pewnie i ponad 100 by poszło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 14:25, Szynkars napisał:

Napisz co ma wchodzić w skład tego komputera, czy ma to być sama obudowa + podzespoły,
czy może należy doliczyć do tego jakieś peryferia, typu system operacyjny czy monitor.



Obudowa + bebechy z systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić pastę na wspomnianego wcześniej MX-2, dobry jest też Zalman STG-2. Pasty dołączane do chłodzeń na procesory zwykle są kiepskiej jakości, możliwe, że ta fabryczna w karcie XFX była lepsza. Obudowę masz dobrze chłodzoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zgrzytów być nie powinno, ale jako, że masz Core 2 Duo, lepiej będzie wziąć jakiegoś Radeona, przy starszych dwurdzeniowych procesorach zwykle spisują się lepiej niż podobne wydajnościowo GeForce''y. Możliwości masz kilka:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-radeon-hd-6770-eah6770di1gd5-1gb-ddr5-pci-e-box-84-515468.html?attr=248-495582
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-r775oc-1gi-454742/
http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd6790-1024mb-471250502-7715-387795/
http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd6850-1gb-471250502-8545-406509/
Uszeregowane są od najsłabszej do najmocniejszej, z tym, że Radeon HD6770 i HD7750 (ten drugi w dodatku po lekkim OC) mają podobną wydajność, HD7750 jest mniej prądożerny, ale też ok. 30 zł droższy. Gdybyś podkręcił jeszcze trochę procesor (przynajmniej do 3,5GHz), można by pomyśleć nad HD6790 i HD6850, karty te są jednak droższe od podanego przez Ciebie GTX 550Ti i będą nieco ograniczane przez Twój procesor. Bez podkręcania go najlepiej więc pomyśleć nad HD6770 i HD7750. Przy okazji napisz, jaki dokładnie model zasilacza posiadasz, ewentualnie zrób zdjęcie jego tabliczki znamionowej i daj na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się