Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2008 o 19:38, DJ Danielus napisał:

> A czy jest sens instalowania Visty 64 dla 8 GB pamięci ram?
A po co Ci aż 8GB RAMu? Nie wykorzystasz aż takiej ilości. Max. brałbym jak coś to 4GB, ale
nawet na 2 i systemie 32 bit nieźle pograsz.


Do pracy w Adobe Premiere Pro, After Effects i Encore myślę że ramu nigdy za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale 8GB to mocne przegięcie. 3GB du systemu 32 bit i 4GB do systemu 64 wg. mnie wystarczy. Powyżej 4GB się po prostu nie opłaca, bo aby wszystko wykorzystać musiałbyś nie wiem co mieć podłączone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, moja siostra kozysta z routera i zdazyła sie jej taka historia: znajomy zachaczył o kabel od routera (ale kabel nie wypadł - wnioskuje, ze tylko sie "naciągnął"). Od tego momentu siostra nie ma neta. Co moze być tego powodem ? Osobiscie sądze, ze mogło coś sie naderwać przy wtyczce. Czy to możliwe, i ewentualnie, jakie inne pomysły ? Jestem oddalony od siostry o 100 km wiec nie mam mozliwości sprawdzania czegoś jak cos. Potzrebuje szybkiej odp i porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 20:46, DJ Danielus napisał:

Ale 8GB to mocne przegięcie. 3GB du systemu 32 bit i 4GB do systemu 64 wg. mnie wystarczy.
Powyżej 4GB się po prostu nie opłaca, bo aby wszystko wykorzystać musiałbyś nie wiem co mieć
podłączone :)


Zgadzam się z Tobą.
W obecnej chwili normalny człowiek nie jest nawet w stanie wykorzystać 4GB ramu. 2GB ramu swobodnie wystarcza - zarówno do nowych gier jak i wymagających programów i nie ma sensu inwestować w 8GB, natomiast 4GB jak ktoś ma kasę to warto, ale tylko w założeniu "na przyszłość". Poza tym jak sam wspomniałeś 32bitowe wersje systemów obsługują tylko 3GB....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 21:09, GANGSTERR napisał:

Mam problem, moja siostra kozysta z routera i zdazyła sie jej taka historia: znajomy zachaczył
o kabel od routera (ale kabel nie wypadł - wnioskuje, ze tylko sie "naciągnął"). Od tego momentu
siostra nie ma neta. Co moze być tego powodem ? Osobiscie sądze, ze mogło coś sie naderwać
przy wtyczce. Czy to możliwe, i ewentualnie, jakie inne pomysły ? Jestem oddalony od siostry
o 100 km wiec nie mam mozliwości sprawdzania czegoś jak cos. Potzrebuje szybkiej odp i porady
;)

No zapewne jest tak jak mówisz. Dobra lutownica powinna dać radę. Chyba, że przez to coś się pojarało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 19:59, DJ Danielus napisał:

Nom, właśnie oto mi chodzi. Dodatkowo chyba wersja 32 jest mniej RAMo żerna (?).



nie. roznicy miedzy 32 bit a 64 nie ma moze tam w jakichs paru %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 28.01.2008 o 21:26, master matrox napisał:

W obecnej chwili normalny człowiek nie jest nawet w stanie wykorzystać 4GB ramu. 2GB ramu swobodnie
wystarcza - zarówno do nowych gier jak i wymagających programów i nie ma sensu inwestować w
8GB, natomiast 4GB jak ktoś ma kasę to warto, ale tylko w założeniu "na przyszłość".


Sluchaj ja sobie kupielm 4 GB poniewaz ram w listopadzie byl strasznie tani. Nie oszukujac sie ja u siebie w Kielach za 2x 1GB GEIL DDR2 ULTRA 800 CL4 zaplacilem 150zeta wiec cena calkiem sympatyczna. Ale jak kupoalem taki sam zestaw ale w 2006 roku zaplacilem za nie 630zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 20:25, lordrafalf napisał:

Dziwię się ponieważ np. Corsairy 1200MHz mają timingi 5-5-5-18 i są bardzo drogie (ok.1500zł)
a te Kingstony mają 1200MHz 5-5-5-15 i kosztują 600zł.
Zastanawiam się czy to nie jest jakieś niedomówienie albo pomyłka.
I skoro są rzeczywiście takie dobre i takie tanie to dlaczego nie są w najczęściej sprzedawaną
topową pamięcią DDR2? A może wydajność nie jest taka na jaką wygląda...


A które to Corsairy ? Poza tym Corsair są jednymi z droższych pamięci:) Kingston po prostu nie jest uznaną marką dla overclockerów ;) pamiątki mają dobre ale nie super. No i jak ktoś chce zwykłe pamiątki to takich nie kupuje. Zobacz na Transcend aXe RAM 1200+ ( nie wiem jak timingi ale kosztują jeszcze mniej niż kingstony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam takie pytanie bo zastanawiam sie nad kupnem procesora i myslalem o ktoryms athlonie 5200 np. bo w przypadku intela nie chce mi sie grzebac w biosie zeby zwiekszac taktowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 09:53, mokra skarpeta napisał:

hej mam takie pytanie bo zastanawiam sie nad kupnem procesora i myslalem o ktoryms athlonie
5200 np. bo w przypadku intela nie chce mi sie grzebac w biosie zeby zwiekszac taktowanie


Lol a po co zwiększać taktowanie w intelu ? to,że athlon nazywa się 5200 nie oznacza,że ma takie taktowanie. Poza tym masz stary komputer i nie będzie pasował taki procesor do twojej płyty głównej - musisz ją wymienić a to wiąże się z wymianą także ramu i grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 09:53, mokra skarpeta napisał:

hej mam takie pytanie bo zastanawiam sie nad kupnem procesora i myslalem o ktoryms athlonie
5200 np. bo w przypadku intela nie chce mi sie grzebac w biosie zeby zwiekszac taktowanie


Podaj konkretny budżet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek kupuję pc-a:
Gigabyte GA-P31-DS3L IP31 s775
Intel Core2 Duo E4500 2,2 GHz
DDR2 2x512MB 800MHZ
Samsung 160GB (serial ATA II)
DVD Lite-ON nagrywarka
zasilacz 450W

Karte graf. juz mam , ATI RAdeon 3870 , ramy będę chciał dokupić Dual 2x 1GB zeby zwiększyć do 3GB

Dobra konfiguracja na takie gry jak Crysis ,Wiedźmin czy Assassin''s Creed ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfig dobry choć zasilacz musi być markowy do tego sprzętu i do Assassin''s Creed BĘDZIESZ POTRZEBOWAŁ MINIMUM 2GB - więc nie szczędź na RAM''ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sory nie napisalem ze do nowego kompa, no chodzi mi o pentium dual core w kwestii podkrecania bo athlon rozwija skrzydla bez potrzeby grzebania w biosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 10:43, DJ Danielus napisał:

Lite-ONa zmień na Pioneera 215.

Jakiej firmy zasiłka i ram?



zasilacz chieftec a ram GeiL albo kingston ,jeszcze nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 11:09, mokra skarpeta napisał:

sory nie napisalem ze do nowego kompa, no chodzi mi o pentium dual core w kwestii podkrecania
bo athlon rozwija skrzydla bez potrzeby grzebania w biosie


A skąd masz takie informacje? Przecież to bzdura. Athlon niepodkręcony jest wydajnościowo porównywalny z niepodkręconym Intelem. Podkręcony Intel nie daje szans Athlonowi. Nawet jak podkręcisz procka od AMD. Tu chodzi o możliwości OC i ile to daje a nie o to,że ten rozwija skrzydła bez podkręcania a tamten jak go podkręcisz to dopiero rozwinie skrzydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem ale ale mi sie nie chce krecic procka a szukam takiego z w miare szybkim zegarem bo taki intle pentium dual core z 1,8 ghz chyba jest wolniejszy od athlona 64 x2 z zegarem 2,6ghz, tak mi sie zdaje hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się