Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2008 o 12:42, Falconer napisał:

Czyli się da? :>


Niby tak tylko dlaczego nikt tego nie stosuje skoro jest to takie "mobilne" ?.

Wlasciwie to nie da rady...."czysty" komputer bez systemu nie wykryje pendrive wiec .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 13:19, Misquamaqus napisał:

Niby tak tylko dlaczego nikt tego nie stosuje skoro jest to takie "mobilne" ?.

Bo nie każda płyta ma możliwość startu z pendrive - zazwyczaj jest CD-ROM, HDD i dyskietka.

Dnia 08.03.2008 o 13:19, Misquamaqus napisał:

Wlasciwie to nie da rady...."czysty" komputer bez systemu nie wykryje pendrive wiec .....

Sprawdzę to z Linuksem i dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że kiedyś jak zostawiłem pendriva w stacji USB, to podczas instalacji systemu z płyty CD to był pokazany w miejsu gdzie chcę zainstalować system

C: Dysk Twardy

oraz

USB Flash Memory (jakoś tak, lub podobnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby postawienie systemu windows bylo mozliwe na pendrive to bylby to nie samowity chicior !!!.
Wyobrazcie sobie system, ktory startuje w 10 sekund i juz mozna kozystac z kompa a na dodatek biore pedraka i i de do kumpla i juz mam moj komputer. To jest nie mozliwe poniewaz system np. u mnie nie bedzie wspolpracowal z czyjąś plyta glowna no bo sa inne sterowniki do mobo i reszty urzadzen (grafika, dzwiekowka, itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Propo systemów na pendrive to co sądzicie o PortableApps i tym podobne? Można sobie wgrać i mieć wszystkie potrzebne aplikacje pod ręką :)

PS. Zaraz spróbuję SLAXa na pendrivie zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam taki problem, ale nie wiem gdzie go umieścić i postanowiłem w tym wątku :) Otóż chodzi mi o obudowę... mam płytę główną ASRock P4i65G (S478), czy ona by się zmieściła w każdą nowszą obudowę? Czy potrzebuje też kupić nowy zasilacz? (mam 350W)

Z góry dziękuję za answers i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 19:24, DoMiNo1992 napisał:

Witam! mam taki problem, ale nie wiem gdzie go umieścić i postanowiłem w tym wątku :)
Otóż chodzi mi o obudowę... mam płytę główną ASRock P4i65G (S478), czy ona by się zmieściła
w każdą nowszą obudowę? Czy potrzebuje też kupić nowy zasilacz? (mam 350W)

Z góry dziękuję za answers i pozdrawiam ;)


tylko z obudowami zgodnymi z mATX, czyli praktycznie wszystkimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak z zasilaczem? muszę kupować nowy, czy 350 wystarczy?

czyli na przykład takie obudowy by się nadawały? ;)

http://www.allegro.pl/4552_obudowy_i_zasilacze_obudowy.html?id=4552&hide_categ ories_form=0&state=0&city=&view=gtext&order=t&buy=1&listing_sel=2&listing_interval=7 &price_from=150&price_to=200&change_view=Poka%C5%BC&a_text_i%5B523%5D%5B0%5D=&a_text _i%5B523%5D%5B1%5D=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grafikę mam 7600gs (niedawno zakupiona :P) czyli do samej obudowy nie trzeba nowego zasilacza, i większość pasuje do mojej płytki ;) supcio ;P

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie będzie problemów z włożeniem 4x 1 GB? Tzn. rozbudowę planuję później o te 2 GB, ale pytam się na zapas, bo niedawno inna płytę podawałem i pisali, że tak nie wcisnę, to chciałbym wiedzieć:) Chodzi mi też o to, by nie było większych problemów z podkręceniem na 3GHz e4500 bez zbędnych komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamówienie poszło, tylko mam nadzieję, że jakby co mogę liczyć na Twoją pomoc przy podkręcaniu:) Dzięki Wam za wszystkie rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się