Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2010 o 22:27, TBKPredator napisał:

Myślałem podobnie jak Ty... dopóki sam nie kupiłem Radka HD 5870. Po ostatnich sterach
(10.1) żadnych problemów nie uświadczyłem. Wystarczy nie mieć bałaganu i wszystko na
kartach ATi też powinno chodzić bez zarzutu. :P


Bullshit. Poczekasz i ty ze dwa lata i zobaczysz, że nowe gry będą śmigać lepiej na porównywalnych geforach niż na twoim radziu. Teraz nie masz się co dziwić jak twoja karta to nowość o wysokiej wydajności.
Ja bynajmniej nie mam żadnych syfów, wszystko elegancko bez wirusów a i tak na moim R 4850 granie w Shifta jest męczarnią. Z GTA IV jest trochę lepiej ale i tak nie jest to ideał. A z tego co wiem i widziałem to na GTS250 GTA IV hula bez najmniejszych problemów. Więcej radka nie kupię, tego jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko co z tego, ze sa pisane pod nie skoro ATI ma tą samą wydajność? Widzisz tu sprzeczność?

Moje ustawienia w GTA IV, gdybym tylko miał wiecej pamięci na karcie...

20100207223818

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:36, Citkowsky napisał:

Więcej radka nie kupię, tego jestem pewien.

czyli te zmiany o których Panowie mówiliście jednak są o kant d**y? :)
coś mi mówiło że ATI wiele nie zmieniło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:38, GANGSTERR napisał:

Moje ustawienia w GTA IV

o złote kalesony że na wg Ciebie "porównywalnie cenowym, a mniej wydajnym" GeForceie GTX260 pociągniesz więcej detali? GTA IV to specyficznie pisana gra pod karty nVidii i to bezspekulacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTX 260 ma więcej pamięci na karcie (896 MB i chociażby to zwiększa jego możliwości). Poza tym, jak chcesz to sprawdzić? ;>

Zreszta, i tak kazdy wie, ze GTA IV ma zrypany silnik graficzny i jest nieudanym portem z konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:40, GANGSTERR napisał:

Uwierz mi, za dwa lata to nvidia bedzie miała w dupie ludzi którzy mają te dwu letnie karty

przewidywanie tego co będzie na rynku komputerowym za dwa lata to jak określanie tego jak będzie wyglądał kurs jakiejkolwiek waluty za miesiąc

postęp technologiczny jest teraz tak szalony, że co chwila są robione nowe technologie, a jak będzie za dwa lata, to chyba tylko stwórca wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:40, GANGSTERR napisał:

Uwierz mi, za dwa lata to nvidia bedzie miała w dupie ludzi którzy mają te dwu letnie
karty


tak czy siak gry na których mi zależy działają lepiej na geforcach. Przed tym R4850 miałem X1950pro (zresztą wygrany w konkursie na gram.pl) i akurat tą kartę mogę polecić bo wszystko hulało jak ta lala. Niestety R4850 zmienił mój stosunek do tej marki. W sumie karta sama w sobie zła nie jest ale, że gry są pisane pod kątem nvidii to już inna bajka i jednak wolę dopłacić tych paredziesiat złotych i miec geforca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się składa że miałem kartę na G92 (8800 GTS 512) i GTA 4 rzeczywiście hulało, ale gdy karta była w zestawie z QX9650. Kiedy później przerzuciłem ją na Athlona X2 5200+, gra cieła się niemiłosiernie. Tak więc do tej gry trzeba po prostu dobrego proca. W razie czego mam GF''a o podobnej wydajności (GTX 295) do mojego Radka, więc jeszcze się okaże co będzie lepsze za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:42, GANGSTERR napisał:

GTX 260 ma więcej pamięci na karcie (896 MB i chociażby to zwiększa jego możliwości).
Poza tym, jak chcesz to sprawdzić? ;>

bardzo łatwo :) znaleźć kogoś o podobnych parametrach technicznych komputera z taką kartą na forum :)
sam pomysł to tylko połowa sukcesu ;)

Dnia 07.02.2010 o 22:42, GANGSTERR napisał:

Zreszta, i tak kazdy wie, ze GTA IV ma zrypany silnik graficzny i jest nieudanym portem z konsoli.

racja, portem, który mimo wszystko lepiej układa się pod GFami... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przewiduje technologii, takie jest po prostu nastawienie nvidii, dla nich liczy się jak w aktualnym momencie wycisnąć najwiecej kasy z graczy.

Zreszta, nvidia juz zaczyna olewac rynek grafik do gier i przestawia sie na zastosowania profesionalne i doskonałym przykładem jest tutaj fermi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:43, Citkowsky napisał:

tak czy siak gry na których mi zależy działają lepiej na geforcach. Przed tym R4850 miałem X1950pro

X1950 to świetna karta, ale na tamte lata po wprowadzeniu przez nVidię 8800GTX zmiażdżyło ATI konkretnie, po czym poleciało w ręce AMD, wszystko mówi samo za siebie, brak przebicia na rynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:43, TBKPredator napisał:

W razie czego mam GF''a o podobnej wydajności (GTX 295) do mojego Radka, więc jeszcze się okaże co będzie lepsze za jakiś czas.

obstawiałbym GFa, ale jak będzie, tego nie wiem... jak pisałem, nVidia ma ogromną przewagę w grach ze względu na podkupienie rynku - "mean''t to be played" - i wszystko jasne ;)

gdyby ATI poprowadziło podobną ofensywę byłoby dużo ciekawiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to znajdz kogoś z niekręconym i5, GTX 260 z 192 shaderami (bo wtedy były tylko takie wersje kiedy kupowałem swojego HD 4870 - pomijam fakt, ze wtedy GTX 260 był kilkaset zł droższy od HD 4870 i w jego cenie był bodajże 9800 GTX) z sterownikami z okresu catalyst 9.12 z GTA w wersji 1.0.3.0, oraz monitorem full hd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>X1950 to świetna karta, ale na tamte lata po wprowadzeniu przez nVidię 8800GTX zmiażdżyło ATI konkretnie, po >czym poleciało w ręce AMD, wszystko mówi samo za siebie, brak przebicia na rynku ;)


nic nadzwyczajnego, X1950 był konkurentem/odpowiedzią na karty serii 7, wiec normalka, ze nowszy produkt jest wydajniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:49, GANGSTERR napisał:

no to znajdz kogoś z niekręconym i5 (...)

pisałem, pomysł to tylko połowa sukcesu ;)
znalezienie takiej osoby to ta druga połówka, cięższa do wykonania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:51, GANGSTERR napisał:

nic nadzwyczajnego, X1950 był konkurentem/odpowiedzią na karty serii 7, wiec normalka, ze nowszy produkt jest wydajniejszy.

nieprawda ;) wszystkiemu winne są zunifikowane pixel i vertex shadery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:52, struksik napisał:

> no to znajdz kogoś z niekręconym i5 (...)
pisałem, pomysł to tylko połowa sukcesu ;)
znalezienie takiej osoby to ta druga połówka, cięższa do wykonania ;)


jestem ciekaw, ale mi na tym nie zalezy, zeby szukac takiej osoby, zwłaszcza, ze niedługo mam wazny egzamin na studiach, a takie gdbybanie "GF bedzie mial wiecej FPS bo nvidia rox" to wiesz... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:54, GANGSTERR napisał:

(...) a takie gdbybanie "GF bedzie mial wiecej FPS bo nvidia rox" to wiesz... :P

nie to nie tak :)
to wszystko opiera się o konkurencję, monopol i klienta... nVidia postąpiła sprytnie, owszem nie fair podkupując gry, czy koncerny/studia je produkujące, ale odnoszą z tego powodu większą korzyść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:53, struksik napisał:

ze nowszy produkt jest wydajniejszy.
nieprawda ;) wszystkiemu winne są zunifikowane pixel i vertex shadery :)


wprowadzenie rodziny X1xxx - 2005 rok

wprowadzenie GF 8xxx 2006 rok

rok różnicy, powinieneś wiedzieć co to oznacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się