Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2010 o 18:48, GANGSTERR napisał:

/.../

jesli ma byc to komp do obróbki grafiki postawilbym jednak na i7 860 ze wzgledu na HT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 19:12, Luk4s napisał:

> /.../
jesli ma byc to komp do obróbki grafiki postawilbym jednak na i7 860 ze wzgledu na HT.


cena prawie 300zł wyzej automatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 19:28, GANGSTERR napisał:

Na HD 4850 styknie, a czy na jakas wydajniejsza w przyszłosci, to nie mam pojęcia, ale
raczej pomyslalbym o czyms 500-550W

no to jaki ten 500W? :P czy 550 też Corsair?

Zobaczymy jak to będzie jeszcze z budżetem bo może wezmę i 550W i i7


PS duża różnica pomiędzy wspomnianymi i7 i i5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi podac konkretny model jesli nie ma okreslonego budżetu. Celowałbym w jakies modularne modele. Wiadomo, najlepszy bedzie BeQuiet (np. Darkpower) czy enermax (modu82+/modu87+) - inne serie maja normalne okablowanie. Potem Corsair (seria HX odpinane kable, VX i TX normalne), a potem chieftec (odpinane ma seria CFT) lub OCZ. Moc z okolic 500-550W.

Co do proca, to sobie przejrzyj to:

http://pclab.pl/art38488.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 20:33, GANGSTERR napisał:

Ciężko mi podac konkretny model jesli nie ma okreslonego budżetu. Celowałbym w jakies
modularne modele. Wiadomo, najlepszy bedzie BeQuiet (np. Darkpower) czy enermax (modu82+/modu87+)
- inne serie maja normalne okablowanie. Potem Corsair (seria HX odpinane kable, VX i
TX normalne), a potem chieftec (odpinane ma seria CFT) lub OCZ. Moc z okolic 500-550W.

Mam w swoim kompie Corsair i to chyba jego kupie...
A tak po za konkursem to sie zastanawiam czy do
E8400
4GB 800 corsair
radka 4850
starczy ten corsair 500W? bo tu jest potęzny zasilacz corsair 750W to może po prostu bym se podmienił.......

Dnia 24.02.2010 o 20:33, GANGSTERR napisał:

Co do proca, to sobie przejrzyj to:

http://pclab.pl/art38488.html

no tak, ale po prostu się zastanawiam czy tak naprawdę HT jest warte +300zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tfu miałem namyśli co innego:
czy do:
E8400
4GB ram
Radeon 4850

Wystarczy zasilacz Corsair 400W??

no i oczywiście pytanie nr 2 jest nadal aktualne
zastanawiam się czy tak naprawdę HT jest warte +300zł :P

pojawiło się pytanie nr 3
czy podstawka LGA1156 ma przysżłość bo gdzies przeczytalem ze i9 mają być na tę drugą 13...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 20:58, Konrad162 napisał:

tfu miałem namyśli co innego:
czy do:
E8400
4GB ram
Radeon 4850

Wystarczy zasilacz Corsair 400W??

tak

Dnia 24.02.2010 o 20:58, Konrad162 napisał:


no i oczywiście pytanie nr 2 jest nadal aktualne
zastanawiam się czy tak naprawdę HT jest warte +300zł :P

to juz sabie musisz odpowiedziec, czy ten wzrost wydajnosci jakie daje HT jest dla ciebie warty 300 zł. Ja nie zajmuje się profesionalna obrobka grafiki itd wiec ciezko mi oceniac. Wiem jedno, do gier nie ma sensu brac i7

Dnia 24.02.2010 o 20:58, Konrad162 napisał:

pojawiło się pytanie nr 3
czy podstawka LGA1156 ma przysżłość bo gdzies przeczytalem ze i9 mają być na tę drugą
13...

Tak, ma przyszłość. Nie po to ja intel wprowadzał kilka miesiecy temu, zeby ja zaraz "wygaszać". Z tego co czytalem, to maja sie na niej pojawic proce dwurdzeniowe oraz jeszcze 4 rdzeniowe, ktore maja stanowic uzupełnienie oferty (czyli pewnie modele nizsze i moze troche wyzej taktowane i5, ale to takie moje gdybanie). LGA 1366 jest kierowana do ludzi, dla ktorych liczy sie wydajnosc i sa gotowi za nia zaplacic kazda cene, czyli w sumie do zastosowan stricte profesionalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ostatnie pytanka...
czy w esc jak składa się u nich komputer to tam się to jakoś przy zamówieniu zaznacza i ile kosztuje ten luksus?
Czy plombują komputer? (tak jak robi to bezczelnie komputronik)
Czy w razie reklamacji wysyła się do nich cały komputer czy tylko element?

i druga sprawa... zestaw końcowy
Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/
Foxconn P55A /intel P55/
G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL

Corsair 400W [CMPSU-400CXEU]

Zasilacz osobno bo do tego zestawu pójdzie 750W tejs amej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 21:19, Konrad162 napisał:

/.../

przy zamawianiu w pewnym momencie pojawi sie pole komentarz - tam wpisujesz uwagi odnosnie zestawu czy maja skladac czy nie. z tego co wiem w esc.pl ten luksus nic nie kosztuje, plomby tez nie zakladaja ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - co możecie mi powiedzieć o zasilaczu OCZ StealthXStream 600W SLI? Mam zamiar zmienić zasilacz, mój budżet to maks 250zł. Obecnie mam Phenoma II X2 i Radeona 4890, chciałbym żeby ten nowy zasilacz pochodził w komputerze parę lat, nie planuję żadnego Crossfire, SLI ani dwu układowych kart. OCZ to chyba całkiem dobra firma? Wiem, że zasilacz może trochę zamocny, ale tak jak pisałem, chciałbym żeby on wystarczył na możliwie jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 21:46, Pitej napisał:

/.../

osobiscie wolalbym OCZ''a ModXStream albo Fatal1ty ze wzgledu na odpinane kable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jednno :P

Dnia 24.02.2010 o 21:19, Konrad162 napisał:

Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/
Foxconn P55A /intel P55/
G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL


Czy ten Foxconn jest dobry bo tej płyty w sumie nigdy nie miałem (firmy) a cholera jakoś opinii po necie brak.. Czy w "ewentualne" zastępstwo za nią mógłby być Gigabyte P55-US3L /intel P55, DDR3 2000, GLan/ ??

A mówiąc prościej potrzebuje co najmniej jednego portu com... :P a w foxconie go nie ma jeśli ten gigabyte jest zły to niech już tak zostanie (com sie znajdzie na innym kompie) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ła... nie zdązyłem edytować ten Foxconn ata nie ma :P a przydałoby się :-)

Tak wiec bardzo bym prosił jakieś cenowo podobne zastępstwo... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Foxconn ma ATA, przeczytaj dokladnie opis. A co do COM, malo ktore plyty są juz w niego wyposazane. Nie wiem do czego ci to bedzie potrzebny ten port (o ile mnie pamiec nie myli, byl on wykorzystywany do drukarek iglowych), ale ja bym pozostal przy tym foxconnie, ktory cieszy sie dobra opinią (konkretnie ten model, sam tez mialem okolo poltora roku foxconna i bylem zadowolony). Co do tego gigabyte to ci nic nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 22:45, GANGSTERR napisał:

Foxconn ma ATA, przeczytaj dokladnie opis. A co do COM, malo ktore plyty są juz w niego
wyposazane. Nie wiem do czego ci to bedzie potrzebny ten port (o ile mnie pamiec nie
myli, byl on wykorzystywany do drukarek iglowych), ale ja bym pozostal przy tym foxconnie,
ktory cieszy sie dobra opinią (konkretnie ten model, sam tez mialem okolo poltora roku
foxconna i bylem zadowolony). Co do tego gigabyte to ci nic nie powiem.


mhm ok ale już mam nadzieje ostatnie pytanie... czemu zmieniłeś płytę jeśli można wiedzieć?


PS COM używam do programowania mikrokontrolera... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując "zestaw" końcowy wygląda tak:

Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

MSI P55-CD53

G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL

Czy to już na pewno wszystko? najprawdopodobniej jutro koło wieczora będę zamawiał jak jakieś uwagi bardzo proszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się