Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Oczywiście gapa ze mnie

Procesor:
Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

Płyta główna:
MSI P55-CD53

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black/Silver)

Zasilacz:
Corsair 400W [CMPSU-400CXEU]

Tak jak mówiłem jutro wieczorem najprawdopodobniej poleci zamówienie. Dziękuję za pomoc.

PS jak jakieś uwagi jeszcze jutro przed zamówieniem oczywiście zajrzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może nie jest to odpowiedni temat ale spróbuję napisać. Podczas gry w Bioshocka 2 zauważyłem, że ginący przeciwnicy (gdy upadają) mają dziwną animację - jak by gubiła klatki. Nie wiem jak to nazwać. Coś podobnego dzieję się gdy w grze Dawn of War 2 żołnierze rzucają granatem, przeciwnicy wylatują w powietrze i upadają. Jak by animacja chrupała. Wiecie może o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gubienie klatek, to zazwyczaj winowajcą jest dysk, a raczej jego słaba kondycja fizyczna ;]. Polecam zdefragmentować, jeżeli nie pomoże podaj konfig, albo przed defragmentacją podaj cały konfig ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś się z softem stanie po tej wymianie proca i mobasa? Chodzi mi o działanie systemu itp. I jak to z windowsem bo mam oryginalną 7 i jak zmienie mobasa to chyba tak jakby to byl nowy komp. Win nie bedzie się kłócił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłbym sformatować dysk. Sądzę, że gryzłby się jakoś. Z wielu powodów. Np. na nowym mobasie jest już inna karta dźwiękowa. A ty instalowałeś sterowniki do tej co masz teraz aktualne. Już się będzie gryzło. Tak więc format wskazany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz musial na nowo zainstalowac system. Wiec jak masz jakies dane na partycji, gdzie masz zainstalowany system, to lepiej zgraj je sobie na jakiegos pendrive''a czy plyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wskazane jest postawienie swierzego systemu choc nie jest to przymusem.
System wykryje nową plyte glowna i wystarczy zainstalowac potrzebne nowe sterowniki do nowych urzadzen.
Co trzeba bedzie zainstalowac bedzie uwidocznione w dymkach powidomien a najlepiej sprawdzic to jeszcze w menadzerze urzadzen.

Z reszta win 7 sam odnajdzie i zainstaluje sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>...........


I uważasz, że korzystam z jakiegoś tandetnego syfu zintegrowanego typu realtek? No way.

Teraz już wiem co i jak. System normalnie wstanie i jedyna kwestia to wywalenie starych sterów co uczynię przed modernizacją i instalacja nowych po włożeniu nowych bebechów.

Zresztą to to ja już wiedziałem wcześniej.
Zastanawiała mnie inna kwestia odnośnie licencji Win 7 czy przypadkiem nie bedzie domagał się ponownej aktywacji gdyż wykryje mój komp jako nowy. Ale teraz już wiem, że to loteria; moze tak byc ale być nie musi. Najwyżej zamówię drugi klucz do windy na msdnaa; dają za darmo to trzeba brać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest nowy, system był dopiero stawiany. Problemem może być partycja, która była formatowana szybkim sposobem? Tylko C formatowałem normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ty nie korzystasz ze zintegrowanej karty dźwiękowej to zwracam honor ;) A co do windowsa - może stracić licencję lecz nie musi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 14:12, Czarek188 napisał:

Nie, to na pewno nie jest to. Sam na początku tak formatowałem dyski. było wszystko w
porządku.

To co mam w tej sytuacji zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 14:19, Czarek188 napisał:

Opisz mi dokładnie od początku do końca swój problem ok? Trochę się już pogubiłem :P

Gram w Bioshocka 2, gdy zabijam przeciwników ich ciała w dziwny sposób upadają, jakby animacja gubiła klatki, coś w tym stylu. Dziwnie to wygląda. Jak sprzed kilkudziesięciu lat xd nie wiem jak inaczej to opisać. Podobnie działo się w Dawn of Warze 2, gdy granat wyrzucał ciała przeciwników w górę, a te opadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 13:44, Citkowsky napisał:

>>>...........


I uważasz, że korzystam z jakiegoś tandetnego syfu zintegrowanego typu realtek? No way.


co Wy macie do zintegrowanych elementów...Technologiczny proces wytwarzania tak poleciał do przodu że w wielu miejscach karty dźwiękowe zintegrowane nie ustępują swoim odpowiednikom pod pci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 17:41, Konrad162 napisał:

> >>>...........


wybacz, chyba nasze aparaty słuchowe dość mocno się różnią:) Przez pół roku byłem skazany na integre i nie wytrzymałem. Mam po prostu za dobre głośniki 5.1 do takich badziewi. Różnica pomiędzy realtekiem który miałem i tym co mam Creative X-Fi Extreme Audio jest kolosalna. Dla mnie karta dźwiękowa jest tak samo ważna jak procek czy karta graficzna.

Przez około 8 lat korzystałem przed kupnem nowego kompa na ktorym byłą integra z Sound Blastera Live! 5.1 i mimo, że na allegro te karty używane chodzą po 20-40zł to wydają 10x czystszy i bardziej basowy dźwięk niż integry które miałem nieprzyjemność słuchać.

Integry nigdy nie będą tak dobre jak karty kupowane osobno. (mam na myśli produkty creative a nie jakies minty po 10zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 17:45, Citkowsky napisał:

...


a jakich używasz kabli do przenoszenia dźwięku między k.dźwiękową a słuchawkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 17:48, Citkowsky napisał:

Nie używam słuchawek bo nie lubię dźwięku w 2 głośnikach. Tylko i wyłącznie 5.1


ale przewody standardowe od głośników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 17:49, Konrad162 napisał:

> Nie używam słuchawek bo nie lubię dźwięku w 2 głośnikach. Tylko i wyłącznie 5.1


Nie, przewody standardowe od głośników przeszły na ten świat i pare lat temu kupiłem lepsze w sklepie muzycznym.

Wiem o co ci chodzi i nie masz racji.
Nawet przy korzystaniu ze standardowych kabli dźwięk z tej mojej karty X-Fi jest 100x lepszy niż na badziewiastym realteku. Ale to trzeba się samemu przekonać żeby odczuć różnicę. Na integrze głośniki pyrczą, nie działa surround, brak rozbudowanych opcji ustawień do głośników i masa, masa innych rzeczy. Nie mówiąc już o tym, że subwoofer na integrze działa jakby nie chciał bo jest stłumiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się