Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2010 o 21:57, Kuban11 napisał:

Mógłby mi ktoś polecić chłodzenie na Athlon II X4 630 ? Z tym boxowym nie słyszę własnych
myśli. Cena 100zł+.

scythe mugen 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 21:57, Kuban11 napisał:

Mógłby mi ktoś polecić chłodzenie na Athlon II X4 630 ? Z tym boxowym nie słyszę własnych
myśli. Cena 100zł+.


Ja polecam Scythe Yasya - bardzo dobre chłodzenie charakteryzujące się prostym montażem. Z Mugenem mogą być problemy, bowiem trzeba odkręcać płytę główną. O tym też warto wspomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a może coś trochę tańszego i mniejszego ? Z tego co czytałem to takiego mugena ludzie używają do kreconego i7, mi sie nie wydaje że mój procek aż taki super jest :P Chociaż jak już wymienie na coś tego boxa to i zakręcić można :) Chyba że te Scythe to w tym przedziale rzeczywiście najlepsze i najcichsze chłodzenia. Jeśli mam kosztem hałasu kupić coś tańszego to już wolę wyłożyć kasę na Scythe Yasya...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 14:06, Kuban11 napisał:

Hmmm a może coś trochę tańszego i mniejszego ? Z tego co czytałem to takiego mugena ludzie
używają do kreconego i7, mi sie nie wydaje że mój procek aż taki super jest :P Chociaż
jak już wymienie na coś tego boxa to i zakręcić można :) Chyba żę te Scythe to w tym
przedziale rzeczywiście najlepsze i najcichsze chłodzenia. Jeśli mam kosztem hałasu
kupić coś tańszego to już wolę wyłożyć kasę na Scythe Yasya...


Droższe modele od Scythe mają jedną, niepodważalną zaletę. Wieeelgachny radiator. Na tyle duży że zasadniczo w ogóle nie musisz podłączać wentylatora a niepodkręcony procek będzie mieć rozsądne temperatury. Biorąc pod uwagę rozmiary radiatora w Mugenie 2, to i w tym przypadku, o ile nie kręcisz i twoja obudowa ma jakąkolwiek cyrkulację powietrza, też będziesz raczej w stanie obyć się bez tego zbędnego generatora hałasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam: 2 dyski twarde,4 GB RAM,procesor AMD X2 3800+,1 DVD,płytę Gigabyte MA770-US3 w środę będę mieć nvidie GeForce GTX 460.Jaki zasilacz polecacie do tego zestawu?
W przyszłości chcę zmienić procesor bo ten będzie ograniczał kartę jaki wg Was będzie odpowiedni?
Czy OCZ Fatal1ty 550W 80+ to dobry wybór,a może jakiś inny.Chcę mieć niezawodny,cichy zasilacz za ok 250 zł
Teraz mam Tracera 500 W,przeglądałem o nim opinie i wole nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OCZ Fatal1ty 550W będzie świetny. Bardzo stabilny zasilacz z bajerem w postaci podświetlania. Mam trochę mocniejszy zestaw od Ciebie i jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 14:12, ziptofaf napisał:

i w tym przypadku, o ile nie kręcisz i twoja obudowa ma jakąkolwiek cyrkulację powietrza,
też będziesz raczej w stanie obyć się bez tego zbędnego generatora hałasu.


Cyrkulacja powietrze jak na screenie, więc chyba starczy. W takim razie wezmę tego Scythe, przynajmniej starczy mi na długo i jak się będzie dało to spróbuje zakręcić. Dzięki wszystkim za pomoc.

20101114145815

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 14:56, khorinis38 napisał:

Obecnie posiadam: 2 dyski twarde,4 GB RAM,procesor AMD X2 3800+,1 DVD,płytę Gigabyte
MA770-US3 w środę będę mieć nvidie GeForce GTX 460.Jaki zasilacz polecacie do tego zestawu?

OCZ/Be-Quiet/Corsair/Tagan 500-550W. Każdy z nich oferuje bardzo dobre parametry i w sumie powinien wytrzymać nawet 2 takie karty graficzne.

Dnia 14.11.2010 o 14:56, khorinis38 napisał:

W przyszłości chcę zmienić procesor bo ten będzie ograniczał kartę jaki wg Was będzie
odpowiedni?

Faktem jest że twój obecny procek to nie wytrzyma nawet z 9600GT, a co dopiero z kilkukrotnie mocniejszą kartą jaką jest GTX460. Osobiście proponowałbym Phenoma II X4 955, najlepiej nieco podkręconego.

Dnia 14.11.2010 o 14:56, khorinis38 napisał:

Czy OCZ Fatal1ty 550W 80+ to dobry wybór,a może jakiś inny.Chcę mieć niezawodny,cichy
zasilacz za ok 250 zł

To dobrze trafiłeś. OCZ w ogóle robi dobre zasilacze, a seria Fatal1ty jest jedną z lepszych oferowanych przez tą firmę.

@ Kuban11
Obudowa Anteca, jak widzę. Czyli bardzo dobry obieg powietrza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 14:58, Kuban11 napisał:

> i w tym przypadku, o ile nie kręcisz i twoja obudowa ma jakąkolwiek cyrkulację powietrza,

> też będziesz raczej w stanie obyć się bez tego zbędnego generatora hałasu.

Cyrkulacja powietrze jak na screenie, więc chyba starczy. W takim razie wezmę tego Scythe,
przynajmniej starczy mi na długo i jak się będzie dało to spróbuje zakręcić. Dzięki wszystkim
za pomoc.



Ja Ci mogę z czystym sumieniem polecić Scythe Yasya ... Mam go u siebie w kompie w budzie, która nie jest zbyt przewiewna ... W idle jest ledwo słyszalny z wentylatorem mimo, że mam ściągnięty bok od obudowy ... na max obrotach jest głośniej ale bez tragedii ... za to jest znakomity przepływ powietrza ... jakieś 110 CMF
Przy Q6600 podkręconym do 4x3.3Ghz temp. w idle mam ok. 35 stopni w stresie ok 55-60 stopni ... a jak masz dobrą budę to będzie jeszcze lepiej nie biorąc nawet Twojego procka pod uwagę, który się na pewno mniej grzeje niż ten co mam ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka - Gigabyte GeForce GTX 460, czy Asus Radeon 6850? Obie w wersji 1gb, ceny podobne. Z tego co widzę Radek osiąga minimalne lepsze wyniki, ale:
a) nigdy dotąd nie rozstawałem się z nVidią,
b) Radkowi brakuje bajerów w postaci CUDA i PsyhX,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 18:16, khorinis38 napisał:

A ten będzie dobry?
www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=84766


obojętnie co bierz aby tylko miał certyfikat 80+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Znowu zwracam się z pytankiem otóż:

Procesor AMD Phenom II x4 965 AM3 Black Edition BOX
Płyta główna ASUS M4A87TD EVO AMD3 USB3.0 AMD870 DDR3
Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 XMP
Karta graficzna (Jeszcze nie wiem jakiej firmy) Radeon HD 6870 1GB DDR5
Obudowa Obudowa ATX COOLER MASTER Elite 330 Czarna
ZASILACZ OCZ Fatal1ty 550W 80+ modularny SLI 135mm
Samsung 3.5 1TB HD103SJ SpinPoint F3 SATA2 FV 1 TB
Oprogramowanie Windows 7 Home Premium

Miałem zamiar kupić to wcześniej ale nie miałem kasy (zresztą dalej nie mam) ale pojawiła się nadzieja- starzy zadeklarowali, że kupią mi kartę pod choinkę xD

Obecnie mam ok.1600 zł, do końca roku uzbieram ok. 400, no i pytanko czy da się ten sprzęt jeszcze jakoś ulepszyć, czy wyszły jakieś nowe modele, części (głównie karta graficzna)- moze jakiś nowszy model ale tak nie droższa niż 1200-1100zł, da się? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 18:13, LESZ3u napisał:

Szybka piłka - Gigabyte GeForce GTX 460, czy Asus Radeon 6850? Obie w wersji 1gb, ceny
podobne. Z tego co widzę Radek osiąga minimalne lepsze wyniki, ale:
a) nigdy dotąd nie rozstawałem się z nVidią,
b) Radkowi brakuje bajerów w postaci CUDA i PsyhX,

lepsze wsparcie sterownikami ma nVdia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 18:49, GANGSTERR napisał:

Nie bardzo rozumiem, chcesz w koncu kupować całego kompa (ten zestaw co podałeś), czy
tylko wymienić kartę graficzną?



On chce całego kompa kupić ale pyta czy wyjdą jakieś nowe karty wydajniejsze od tej co panuje do granicy 1.200 zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 18:13, LESZ3u napisał:

Szybka piłka - Gigabyte GeForce GTX 460, czy Asus Radeon 6850? Obie w wersji 1gb, ceny
podobne. Z tego co widzę Radek osiąga minimalne lepsze wyniki, ale:
a) nigdy dotąd nie rozstawałem się z nVidią,
b) Radkowi brakuje bajerów w postaci CUDA i PsyhX,



Ja tam bym brał GTX 460 lepsze wsparcie ze sterownikami, CUDA, PsyhX ... naprawdę fajnie to wygląda w grach ... dobrze się kręci i wydajniejsze w DX11

Co do Radeona to jedne źródła podają, że się kręci ch ... a drugie, że dobrze ... gorsze wsparcie dot. sterowników ... nie masz paru bajerów ... ponoć lepiej się spisuje od GTX 460 W wysokich rozdzielczościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się