Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Może ktoś wie czy w cenie 1500-2000 zł można złożyć komputer do gier?
W jakiej firmie(sklepie) najlepiej zamówić składaka?
Z góry dziękuje za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 18:31, et-f napisał:

Może ktoś wie czy w cenie 1500-2000 zł można złożyć komputer do gier?
W jakiej firmie(sklepie) najlepiej zamówić składaka?
Z góry dziękuje za pomoc!


Athlon II X3 455
Gigabyte GA-770T-D3L
4GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
Seagate Barracuda 500GB
LG GH-24NS70 DVD±R 24x
GeForce GTX550 Ti
CoolerMaster Elite 333 Black
Seasonic 500W
Suma: 1906 zł.

Sory ziptofaf za kopie ale może to pomoże koledze coś wybrać.
masz tu komplet dobrany przez ziptofaf`a. Jednak on mi polecił jeszcze inna opcje bardziej się opłaca i jest niewielka różnica cenowa:

Core i3 2100
Gigabyte GA-PH67A-D3-B3
4GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
Seagate Barracuda 500GB
LG GH-24NS70 DVD±R 24x
Radeon HD6850 Gigabyte OC
CoolerMaster Elite 333 Black
Seasonic SS-500ET
Suma: 2293 zł (www.gral.pl)

Na tym 2 spokojnie zagrasz w gry z 2011 roku. Jeśli chodzi o sklep to musi ci pomoc nasz ekspert od tego czyli ziptofaf bądz ktoś inny jesli o tym z nim gadal.

Dodaje 3 opcje ( wybacz ziptofaf za skopiowanie)
Opcja 3 - drożej niż w pierwszym, trochę wypasu ;)
Core i5 2310
Gigabyte GA-PH67A-D3-B3
4GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
Seagate Barracuda 500GB
LG GH-24NS70 DVD±R 24x
Radeon HD6870 Gigabyte
CoolerMaster Elite 333 Black
Seasonic SS-500ET
Suma: 2705 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZy na tym drugim zestawie co podales da sie pograc w battlefileda i cod MW3 na srednio-wysokich wymaganiach? chcem sie upewnic bo ten zesatw jest w moim zasiegu finasowym ale takie jak obudowa czy nagrywarka to mi nie potrzebne Z gory dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 18:31, et-f napisał:

Może ktoś wie czy w cenie 1500-2000 zł można złożyć komputer do gier?
W jakiej firmie(sklepie) najlepiej zamówić składaka?
Z góry dziękuje za pomoc!

Co do sklepów - radzę przejść się po mieście, poszukać sklepów i popytać się o ceny. Nie będzie dużo drożej, a i potargować się trochę można ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 19:32, lolek167 napisał:

CZy na tym drugim zestawie co podales da sie pograc w battlefileda i cod MW3 na srednio-wysokich
wymaganiach? chcem sie upewnic bo ten zesatw jest w moim zasiegu finasowym ale takie
jak obudowa czy nagrywarka to mi nie potrzebne Z gory dzieki :)

To post ziptofof`a więc najlepiej będzie jak skopiuję :
''''Dorzuciłem napęd DVD bo pewnie i tak ten co masz obecnie jest pod ATA a nowe płyty główne nawet nie mają takiego złącza. W sumie to fajna maszyna, idzie pograć w obecne produkcje w wysokich detalach, maksymalne też wchodzą w grę choć nie w rozdzielczościach rzędu FullHD. '''' to jest opis to sprzętu za 2293 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawić poprawi. Co do ograniczania karty przez proca to nie jest takie proste. Wszystko w komputerze musi być skomponowane dokładnie żeby każdy element działał jak trzeba;)
Taki twój AMD procesor 1 rdzeniowy ogranicza twoją kartę przez to że on będzie pracował na fulla żeby dać twojej karcie dobre osiągi, a karta że tak powiem będzie się "opierdzielać";D z tym co nadaje jej pełną siłą i potencjałem procesor ponieważ karta graficzna jest o wiele lepsza w porównaniu do procesora. To tak jakby nie ta sama klasa czy generacja;) Wiesz, jak masz nie wyczyszczony komp to źle. To nawet bardzo źle i radziłbym ci go wyczyścić najszybciej jak się da. Nie trzeba do tego wyższej techniki. Bierzesz śrubokręt, odkręcasz wiatraki (ten z procesora też odkręcasz ale tylko górę, całej wentylacji nie zdejmuj;p) i czyścisz. Mówię że to źle bo mój stary komp też był cały zakurzony od środka no i w końcu wiatrak od proca był tak obciążony że procesor się przegrzewał i komputer się zacinał. Jedyne co można było zrobić to reset;/ Więc na twoim miejscu bym go wyczyścił. Co do tej karty z allegro to był tylko przykład, wiesz weźmiesz jakikolwiek 7600GT ci się spodoba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 19:33, Dared00 napisał:

Co do sklepów - radzę przejść się po mieście, poszukać sklepów i popytać się o ceny.
Nie będzie dużo drożej, a i potargować się trochę można ;)


Sklepy stacjonarne maja duzo wieksze koszta od internetowych, bo dochodza koszta pracownikow (szczegolnie jesli nie na czarno;)), lokalu, etc., do taki sklep jako ostatni posrednik moze sobie pozwolic na ceny czesto podobne/wyzsze od tych na allegro, marze rzedu 3-5% to standard, wiec na targowanie sie nie liczylbym zbytnio; wieksze sieci/sklepy/franczyze zamawiaja wiecej towaru, wiec maja wieksze mozliwosci negocjacyjne kontraktow/umow na dostawy i kredyty kupieckie od duzych hurtownikow/dystrybutorow i troche wieksze marze zwlaszcza na zestawach, akcesoriach, oprogramowaniu, ale na pojedynczych czesciach juz jest gorzej, na dyskach twardych nawet hurtownie nie zarabiaja.
Dopiero przy naprawde duzych zamowieniach (> $ xx xxx) mozna liczyc na ciekawe ceny, dla przykladu i5 2500K FOB widzialem u chinskich eksporterow(a wlasciwie to z HK, bo tansze clo) po ok. 350zl, ale... przy zamowieniu za ~ $ 500k :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 21:04, damiank485 napisał:

Wiesz, jak masz nie wyczyszczony komp to źle. To nawet bardzo źle i radziłbym ci go wyczyścić
najszybciej jak się da. Nie trzeba do tego wyższej techniki. Bierzesz śrubokręt, odkręcasz
wiatraki (ten z procesora też odkręcasz ale tylko górę, całej wentylacji nie zdejmuj;p)
i czyścisz. Mówię że to źle bo mój stary komp też był cały zakurzony od środka no i w
końcu wiatrak od proca był tak obciążony że procesor się przegrzewał i komputer się zacinał.

Tu ci muszę napisać, że co 2 tyg go czyszczę odkurzaczem dokładnie każdy element i przecieram szmatka i jest błysk 15 min go czyszczę wszystko dokładnie nawet kabelki wiem ze czasem przesadzam, ale ja muszę mieć dokładnie zrobione nie lubię robić na ''''odpierdol''''. Jedyna rzecz w kompie gdzie jest kurz to właśnie pod wiatrakiem jest dużo . Mówisz żeby tylko zdjąć wiatrak i tyle? wciągnę to odkurzaczem, przykręcę wiatrak i to tyle? Nie trzeba żadnych past czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponieważ wiatrak się rozbiera dwu-częściowo. Zajrzyj do kompa, tam zobaczysz 4 śrubki na wiatraku od procesora (powinieneś) - odkręć i ci odejdzie sam wiatrak bez srebrnego radiatora. Do radiatora przyłożysz rurę od odkurzacza;D i wciągniesz cały kurz z jego środka. Sam wiatrak zaś wyczyść szmatką. Nie ściągaj radiatora tylko sam wiatrak który jest do niego przymocowany śrubkami;) Jak ściągniesz cały radiator to potrzebowałbyś prawdopodobnie nowej pasty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 23:11, damiank485 napisał:

Nie, ponieważ wiatrak się rozbiera dwu-częściowo. Zajrzyj do kompa, tam zobaczysz 4 śrubki
na wiatraku od procesora (powinieneś) - odkręć i ci odejdzie sam wiatrak bez srebrnego
radiatora. Do radiatora przyłożysz rurę od odkurzacza;D i wciągniesz cały kurz z jego
środka. Sam wiatrak zaś wyczyść szmatką. Nie ściągaj radiatora tylko sam wiatrak który
jest do niego przymocowany śrubkami;) Jak ściągniesz cały radiator to potrzebowałbyś
prawdopodobnie nowej pasty;)

A co do procka to śmiało mogę kupić tą kartę graf 7600GT?(jak bym coś ciekawego znalazł to Ci linka podam) nie będzie ta karta ograniczać procka? bo jest stary i to bardzo, zastanawiam się nad jednym ile procek pochodzi jeszcze czasu tak jak mówiłeś ze on na full a karta na luzie to musi tak działać, wiem ale czy starczy mu ''''sił'''' żeby tak pociągnął parę lat.
Mówisz żeby tylko wiatrak? No tak w sumie bo po co te boki, jutro się wezmę za to. Sory ze napisze tak, ale czy Radiator to są te blaszki z srebra pod wiatrakiem?(jeszcze nie ogarniam pełnych nazw kompa, ale z czasem się nauczę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz żeby tylko wiatrak? No tak w sumie bo po co te boki, jutro się wezmę za to. Sory

Dnia 30.12.2011 o 23:19, Stian3D napisał:

ze napisze tak, ale czy Radiator to są te blaszki z srebra pod wiatrakiem?(jeszcze nie
ogarniam pełnych nazw kompa, ale z czasem się nauczę)


Tak . :]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Radiator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są te blaszki;)
Co do karty to ja bym ci proponował jakiegoś 7600GT właśnie wersję 256mb. Z tym procem w porównaniu do karty to właśnie musi być tak żeby procesor dawał całą swoją moc a karta tą moc od procesora wykorzystywała w pełni sił. Np. jakbyś wziął takiego twojego AMD Athlona 2400+ i połączył go z HD 3850 (najmocniejsza karta AGP) to procesor by dawał całą moc ale karta by tej mocy nie wykorzystywała tak jak powinna ponieważ jest dla tego procesora wiele za mocna;) Chodzi o to żeby procesor był dobrze dobrany z kartą graficzną i żeby oba podzespoły dawały cały swój potencjał. Jak 7600GT to najlepiej dla ciebie wersja 256mb. Na takim kompie Call Of Duty 4 powinien iść na niskich detalach z niektórymi opcjami na średnie. Jak już mówiłem miałem podobnego kompa dokładniej procesor lepszy a karta gorsza i CoD 4 szedł na minimalnych bez zacinki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 23:42, damiank485 napisał:

Tak, to są te blaszki;)
Co do karty to ja bym ci proponował jakiegoś 7600GT właśnie wersję 256mb. Z tym procem
w porównaniu do karty to właśnie musi być tak żeby procesor dawał całą swoją moc a karta
tą moc od procesora wykorzystywała w pełni sił. Np. jakbyś wziął takiego twojego AMD
Athlona 2400+ i połączył go z HD 3850 (najmocniejsza karta AGP) to procesor by dawał
całą moc ale karta by tej mocy nie wykorzystywała tak jak powinna ponieważ jest dla tego
procesora wiele za mocna;) Chodzi o to żeby procesor był dobrze dobrany z kartą graficzną
i żeby oba podzespoły dawały cały swój potencjał. Jak 7600GT to najlepiej dla ciebie
wersja 256mb. Na takim kompie Call Of Duty 4 powinien iść na niskich detalach z niektórymi
opcjami na średnie. Jak już mówiłem miałem podobnego kompa dokładniej procesor lepszy
a karta gorsza i CoD 4 szedł na minimalnych bez zacinki;)

Nareszcie to zrozumiałem ;p dzięki. Ale jak zwykle muszę napisać co mnie znowu martwi. W moim kompie jest stara płyta główna jutro kończy 13 lat ( w 2000 roku 1 raz go odpaliłem) ^^ gdy ona mi siadanie to te dokupione ramy, karta graf pojda na bok. Słuchaj masz może jakiś komunikator? typu GG,Skype? bo mam parę pytań a tu nie chciał bym zaśmiecać tematu. Jak bym mógł cie prosić to napisz albo podaj numer czy nazwę, bo widzę za gramsajta nie masz to nie mam skąd mieć namiarów na Ciebie.Opłaca mi się zabrać za wymianę procesora na coś lepszego czy darować sobie i pozostać na kupnie 7600GT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Trochę wypadłem z obiegu, co proponujecie aktualnie w zakresie płyta główna pod 1155 - dobra, porządna, najlepiej z rozbudowaną sekcją zasilania na procesor i przy tym tania (wiem, to sie teoretycznie wyklucza wzajemnie)? AsRock Pro 68z-M to dobry pomysł? czy lepiej porządnego Gigabyte ze średniej półki? Asus jest z góry zdyskwalifikowany, nie kupię nic z logiem tej firmy pod żadnym pozorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się