Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2012 o 12:41, Bralo napisał:

Ten co zaproponowałem jest dobry , natomiast za lekką dopłatą masz :
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/ 550W
Który na lini +V12 ma 528W. W przyszłości jeśli będziesz chciał wymienić sprzęt na coś
lepszego , to zasilacza już nie będziesz musiał wymieniać.

No dobra to może kupie ten skoro mówisz że dobry. Ludzie piszą też że dobry. Poszukam tylko ten zasilacz może znajdę go gdzieś taniej:)Wielkie dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jakiś czas temu pisałem tutaj interesuję się zmianą Radka 4850 (512mb) na R4890 (1GB) ale mam parę pytań zwiazanych z tą kartą.

W aukcjach piszą, że karta wymaga podłączenia 6pin+6pin, o co chodzi?

Czy ta karta będzie pasować do mojego kompa? Płyta główna jaką mam to Gigabyte MA770-UD3, zresztą kupiłem ją ze 2 lata temu dzięki waszym namowom;)

Bardzo bym chciał taką 4890 ale boje się, że kupię i coś nie będzie pasowało bądź też nie będę potrafił tego podłączyć bo domyślam się, że wymiana grafiki to nie tylko wyjęcie starej i wpięcie nowej tak jak to się robi z pamięcią RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 23:15, Citkowsky napisał:

Tak jak jakiś czas temu pisałem tutaj interesuję się zmianą Radka 4850 (512mb) na R4890
(1GB) ale mam parę pytań zwiazanych z tą kartą.

W aukcjach piszą, że karta wymaga podłączenia 6pin+6pin, o co chodzi?


Jak 4850 potrzebuje jednej wtyczki 6 pin z zasilacza podpięte w kartę to do 4890 musisz mieć 2 takei wtyczki.

Dnia 19.12.2012 o 23:15, Citkowsky napisał:

Czy ta karta będzie pasować do mojego kompa? Płyta główna jaką mam to Gigabyte MA770-UD3,
zresztą kupiłem ją ze 2 lata temu dzięki waszym namowom;)


Jak pasuje 4850 to i 4890 też będzie pasowała, pytanie czy zmieścisz ją w obudowę, ale to już sam musisz zmierzyć.

Dnia 19.12.2012 o 23:15, Citkowsky napisał:

Bardzo bym chciał taką 4890 ale boje się, że kupię i coś nie będzie pasowało bądź też
nie będę potrafił tego podłączyć bo domyślam się, że wymiana grafiki to nie tylko wyjęcie
starej i wpięcie nowej tak jak to się robi z pamięcią RAM.


No najpierw trzeba wywalić sterowniki od poprzedniej karty, a po instalacji nowej zainstalować nowe stery do nowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>............

Bardziej chodzi mi o podłączenie bo oprócz wpięcia jej w gniazdo nie trzeba żadnych innych kabelków odpinać/przepinać itp?

Gdzieś ktoś na aukcji pisał tylko nie pamiętam czy chodziło to o 4890, że ptorzebne jest jakieś podpięcie czy cokolwiek jakiś molex pod zew zasilanie, nie bardzo wiem o co chodzi.

A te 2 wtyczki 6pin mam? Od czego to zależy czy mam czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 23:47, Citkowsky napisał:

>>............

Bardziej chodzi mi o podłączenie bo oprócz wpięcia jej w gniazdo nie trzeba żadnych innych
kabelków odpinać/przepinać itp?


No kabelki od karty graficznej, zasilanie, monitor.

Dnia 19.12.2012 o 23:47, Citkowsky napisał:

Gdzieś ktoś na aukcji pisał tylko nie pamiętam czy chodziło to o 4890, że ptorzebne jest
jakieś podpięcie czy cokolwiek jakiś molex pod zew zasilanie, nie bardzo wiem o co chodzi.


Jak nie masz 2 wtyczek 6 pin można zawsze próbować się przejściówką z wtyczki do dysku twardego zasilić.

Dnia 19.12.2012 o 23:47, Citkowsky napisał:

A te 2 wtyczki 6pin mam? Od czego to zależy czy mam czy nie?


Od zasilacza. BTW jaki masz zasilacz (marka, moc, model)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 00:24, Citkowsky napisał:

>>............

Patrz na podpis.

Chieftec 450W, wystarczy by uciągnąć 4890 lub chociaż 4870 przy reszcie kompa jak w podpisie?


Może być trochę za słaby dla 4890 (to jakby nie patrzeć 2 karty w jednej), pewnie będzie działało ale zasilacz będzie pracował na granicy swoich możliwości. Natomiast z 4870 powinien sobie poradzić bez większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejsciowki do wtyczek PCI-E tylko z molexow nie z SATA.
Zasilacz ok, ale model tez mozesz podac (w miare wspolczesny, zeby byl, z mocna linia 12V).
Wejdz sobie do watku o kartach graficznych i tam w przypietym poscie jest dokladna instrukcja usuwania starych i instalowania nowych sterownikow (z softu do usuwania bedzie drive sweeper), teoretycznie mozna tylko usunac stare od razu normalnie i nowe wgrac, ale czasami zostaja resztki starych i moga sie gryzc z nowymi.

@Nufiko

mylisz 4890 z 4870x2
jesli jest to wspolczesny zasilacz z mocna linia 12V to starczy i powinien miec jeszcze troche zapasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..........

Komp był kupowany/składany 5 lat temu jak zaczynałem studia także nie wiem czy to wg. was współczesny czy też nie.

Albo zdejmę bok obudowy to powinno gdzieś tam na zasilaczu być napisane jaki to model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 00:24, Citkowsky napisał:

>>............

Patrz na podpis.

Chieftec 450W, wystarczy by uciągnąć 4890 lub chociaż 4870 przy reszcie kompa jak w podpisie?


Myślę, że taki Chieftec powinien wystarczyć :) Taki zestaw nie powinien ciągnąc więcej niż jakieś 350W :)
Co do poprzednich pytań - musisz mieć dwie wtyczki 6-pin PCI-E, żeby połączyć zasilacz z kartą graficzną :) To czy je masz zależy tylko od zasilacza i jego wyposażenia. Prawdopodobnie masz tylko jedną taką wtyczkę, więc możesz użyć przejściówki 2x molex -> pci-e 6 pin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...........

Dam radę sam czy lepiej żeby mi ktoś kumaty to zrobił? Nie lubię grzebać w bebechach żeby nie popsuć, za dużo tego bym potem wiedział co się zepsuło;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 00:40, Citkowsky napisał:

>>...........

Dam radę sam czy lepiej żeby mi ktoś kumaty to zrobił? Nie lubię grzebać w bebechach
żeby nie popsuć, za dużo tego bym potem wiedział co się zepsuło;P


Nie przesadzajmy, to są bardzo proste rzeczy. Wystarczy godzinka w internecie i już będziesz mógł uczyć innych jak to robić ;) Na razie sprawdź dokładnie co to za zasilacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli sprzed 5 lat tez jest zasilacz to pradopodobnie bedzie ok, gorzej by bylo jakby byl np. z 2003.
Mozesz jeszcze spojrzec na tablice znamionowa na zasilaczu i ile pokazuje pradu, ktory moze dostarczyc (albo mocy, wtedy 12V * prad w A).

Przed grzebaniem pamietaj tylko zdejmowac z siebie ladunek dotykajac np. kaloryfera czy czego metalowego, jak masz jakis sweter tez mozesz zdjac.

Przydac sie moze srubokret z namagnesowana koncowka, zeby srobki latwiej wyciagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>........

Ok, jutro wszystko to sprawdzę.

Pewnie dziwicie się czemu chciałbym zmienić obecnego R4850 512mb chociaż na 4870 1GB.
Wzrost wydajności pewnie będzie nikly ale zawsze jakiś będzie.
Chodzi mi przy okazji o to by pozbyć się brzęczenia obecnej grafy bo jak mi jakieś 2 lata temu zmieniali proca i mobasa to powiedzieli, że padło jakieś łożysko na grafice i dlatego tak ,,jarmoli".

Zaczyna mi to po paru latach przeszkadzać i chciałbym coś co będzie ciche a może akurat jakaś używka będzie pozbawiona tego mankamentu;)

4890 byłby idealny ale pewnie i 4870 w wersji 1GB nie pogardzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...............

GPS-450AA-101A

Zdjęcia kompa poniżej.

I jak sprawa wygląda?
Specjalnie zrobiłem fotki całego wnętrza kompa bo może coś wam się rzuci w oczy czego ja nie widzę (np. problem z miejscem na większą grafikę itp).

20121220160301

20121220160350

20121220160426

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 16:05, Citkowsky napisał:

GPS-450AA-101A

Zdjęcia kompa poniżej.

I jak sprawa wygląda?
Specjalnie zrobiłem fotki całego wnętrza kompa bo może coś wam się rzuci w oczy czego
ja nie widzę (np. problem z miejscem na większą grafikę itp).


Niestety, specjalnie mocny to ten zasilacz nie jest :) to 360W na lini 12V to trochę mało. Tak jak już wcześniej było wspominane, powinien on uciągnąć cały zestaw, ale będzie mocno obciążony. Jak rozumiem nie masz kasy na nowy zasilacz 500W, np Deusa od SilentiumPC, który kosztuje ok 200 zł?
Ten Chieftec ma jedną wtyczkę PCI-E 6 pin, więc będziesz musiał skorzystać z przejściówki 2x molex -> PCI-E 6 pin, tak jak już wspominałem. Może jest ona w zestawie z kartą graficzną. Jesli jednak jej nie ma, to bez problemu taką dostaniesz w sklepach internetowych :)
Jesli chodzi o obudowę, to karta graficzna raczej powinna zmieścić. Ewentualnie dysk twardy przesuniesz trochę niżej i wszystko będzie pasować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 17:12, pawbuk napisał:

Niestety, specjalnie mocny to ten zasilacz nie jest :) to 360W na lini 12V to trochę
mało.

Mój LEPAcz tyle ma i siedzi wraz z 4rdzeniowym APU i właśnie z 4870 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...............

W sumie mógłbym jakoś odłozyć na nowy zasilacz tylko na taki co by uciągnał kolejny upgrade za 2-3 lata typu zmiana proca na cos co za 2 lata bedzie standardem (powiedzmy taki dzisiejszy i7). 500W to w miare przyszlosciowe jest czy jeszcze wiecej wypadałoby? Jak to różnice rzędu 30-40zł to wolę dołożyć i mieć spokój znowu na 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, i jeszcze mam pytanie.
Chciałbym dokupić sobie ze 2-3GB RAM ale niestety nie pamiętam jaki obecnie posiadam, da się z poziomu systemu sprawdzić czy to DDR2 czy DDR3 i ile MHz mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się