Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2007 o 18:59, blacklio2 napisał:

beer za zgodność :)


Chciałbym mieć choć w połowie tak dobrego jak on :P A piwo ? Dzięki :) Odbiorę za 6 miesięcy jak będę pełnoletni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to obecnie jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) procesorów pod AM2. Bardzo wydajny i w testach zajmujący bardzo dobre pozycje, jednak drogi. Najlepiej moim zdaniem max. lepiej wziąć coś z serii 5xxx+ lub 4xxx+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 19:21, DJ Danielus napisał:

Jest to obecnie jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) procesorów pod AM2. Bardzo wydajny
i w testach zajmujący bardzo dobre pozycje, jednak drogi. Najlepiej moim zdaniem max. lepiej
wziąć coś z serii 5xxx+ lub 4xxx+.

Albo nawet X2 3600+ i podkręcić o te 200 MHz''ów. Wyniki są całkiem dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 17:59, Jakub Wędrowycz napisał:

Ponieważ nie interesuję się zbytnio tematem sprzętu, a uważam, że dobrze byłoby wymienić kartę
graficzną, proszę was o radę. Mam obecnie GF 6600 GT i chciałem wymienić ją na coś z rodziny
8600. Słyszałem jednak, że jeśli już zmieniać, to tylko na 8800, bo tamte karty wypadają dobrze
tylko w benchmarkach, a podczas grania pozostawiają wiele do życzenia.
I tu rodzi się moje pytanie: czy to co mówi się o 8600 to prawda? Jeśli tak, to na co warto byłoby grafę
zmienić? A może zamiast kupować nową, spróbować podkręcić starą?


Więcej informacji na ten temat, znajdziesz w specjalnym wątku dla kart graficznych. Jeśli rozważasz zakup czegoś z rodziny 86xx, to myślę, że warto wziąć pod uwagę kartę, o której wspomniałem tu:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=11595

Tak w ogóle, jeśli masz pieniądze, to kup 8800 GTS 320, bo między nią a resztą z rodziny 86xx jest największa różnica w wydajności, ale też i cenie (8800GTS 320MB = wydatek ~ 1000 zł).

Oczywiście dobrym wyborem jest też 7900GS 256MB/256bit, Galaxy ale tylko wersja fabrycznie podkręcona (600/1600 MHz, z dostępem 1,2 ns) z chłodzeniem CoolerMaster. Jest tylko jeden mały problem... Tych kart nie ma nawet na allegro. Pewnie się kiedyś pojawią okazyjnie na aukcjach i pewnie będą rozchwytywane jak do tej pory. Na sklepy nie ma co liczyć. Osobiście dzwoniłem do Galaxy Europe i powiedziano mi, że tej wersji karty już nie będą dostarczać, w związku z przejściem na serię 8xxx. Zatem jeśli Galaxy 7900GS, to pozostaje Ci polować na aukcjach. Sam mam taką 600/1600, śmiga cudownie... nie sprzedaję! ;-)

Rozważ zakup 8600GTS (720/2000), albo odczekaj/dorzuć parę stówek i uderzaj w 8800 GTS 320MB - ta to już nie przelewki i jak to mówią - satisfaction guaranteed! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2007 o 17:19, ziptofaf napisał:

koło 15 FPS...przy niskich detalach. A co, jeżeli mamy monitor panoramiczny z 1680*1050? 5
FPS! Do gier się niestety 8600 nie nadaje.
PS Swoją drogą, skoro tak chwalisz 8600GT, to pewnie sam ją masz. Ciężko się dziwić - pewnie
sam bym tak robił.
Nawiasem mówiąc podkręcone 7900GS można dostać od 399 zł. A 49 zł różnicy za 30 lub nawet 45%
różnicy w wydajności się chyba opłaca.

wcale nie mam 8600 tylko 6600 ale widzialem te karty wakcji również w swoim kompie popatrz też tutaj http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test_pcie_iii_2007&strona=9 przewaga 7900gs nie jest tak oczywista jak piszesz owszem karta jest szybsza od 8600GT ale wcale nie zawsze, po drugie wcale nie zapewnia komfortowego fps przy wysokich rozdzielczościach, po trzecie karty palit sonic+ kręcą się nawet do 725MHz co odbija się na wydajnosci (standardowo 540) ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się