Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Te są OK tylko nie wykorzystasz pełnej przepustowości jaka posiada ta pamięć, mimo to będzie pasowała do twojego komp i będzie działąć

ECC
Pamięć ECC - rodzaj pamięci RAM, stosowana w serwerach. Moduły takiej pamięci są wyposażone w funkcję ECC (ang. Error Correction Code) czyli kod korekcji błędów. Moduły te mają rozszerzoną szynę danych, którą oprócz samych danych przesyłane są kody kontrolne, pozwalające wykryć przekłamania pojedynczych bitów. Rozwiązanie to zapewnia większą stabilność systemu komputerowego niż w przypadku wykorzystania zwykłych kości pamięci, które nie obsługują ECC.

Aby móc wykorzystać dodatkową funkcjonalność takich pamięci, zarówno chipset jak i BIOS płyty głównej musi umieć ją obsłużyć.

Kosztem zastosowania korekcji jest spadek wydajności takich pamięci w granicach 1-2 %.

Stosowane w serwerach i wysoko wydajnych komputerach

źródło WIKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 20:47, DJ Danielus napisał:

Ciekawe! Dzięki za info!

A mam pytanko, czy Partiot Dual 2x1GB LLK to LLK też oznacza takie coś, czy jest to tylko oznaczenie,
że mają timingi CL4?


Raczej wersja "super, hiper, turbo" krótkie timingi etc. ogólnie przeznaczona do OC itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 20:58, Eye-Maze napisał:

> Timingi są u niej bardzo wysokie...
To dobrze czy źle? :P
Lol...ja się zupełnie nie znam :)


To dobrze ale poszukaj CL2 będą jeszcze lepsze - chyba,że masz już inne kości to wtedy dopasuj CL odpowiednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 21:18, dawidos170 napisał:

> Chodzi o to?
> K7N2 Delta
O to :) Ale jakiej firmy ? Abit, AsRock ?

O rety...tego już nie wiem..jak to sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się