Zaloguj się, aby obserwować  
Lex

Parkour

534 postów w tym temacie

lubię parkour - jest fajny. bardzo chciałbym się nauczyć tak fajnie skakać!!! Czy jest ktoś kto umie parkour i mieszka w okolicach Łodzi a dokładniew w Piotrkowie Trybunalskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dark Assasin i baldspot => Jeżeli szukacie traceur''ów z mist/okolic swojego zamieszkania, to radziłbym poszukać na jakimś forum zajmujcym się stricte parkourem. Na takich forach najczęściej są wydzielone całe działy dotyczące, miast w jakich ludzie biegają i tamna pewno coś znajdziecie.
Nie będę dla ostrożności podawał dokładnie adresu forum gdzie ja jestem zarejestrowanym (btw. chyba największe forum o parkourze), ale w googlach na pewno znajdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 23:13, Pediator napisał:

ja trenuje pk od września 2006 ale była zimowa przerwa :)

a jak się to ćwiczy?możesz podać opis treningów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 17:15, czarek.k napisał:

> ja trenuje pk od września 2006 ale była zimowa przerwa :)
a jak się to ćwiczy?możesz podać opis treningów?

najpierw rozgrzewka. potem jakieś ćwiczenia, potem niekiedy zabwy na czas, gonienie się i robienie parkour lub jaK już jest wiara to ustawiane tory .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 17:19, Pediator napisał:

> > ja trenuje pk od września 2006 ale była zimowa przerwa :)
> a jak się to ćwiczy?możesz podać opis treningów?
najpierw rozgrzewka. potem jakieś ćwiczenia, potem niekiedy zabwy na czas, gonienie się i robienie
parkour lub jaK już jest wiara to ustawiane tory .

rozumiem.z tego co przeczytałem w magazynie jetix to ten sport jet podobny do tego co robili w filmie ,,yamakasi,współcześni samurajowie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 17:23, czarek.k napisał:

> > > ja trenuje pk od września 2006 ale była zimowa przerwa :)
> > a jak się to ćwiczy?możesz podać opis treningów?
> najpierw rozgrzewka. potem jakieś ćwiczenia, potem niekiedy zabwy na czas, gonienie się
i robienie
> parkour lub jaK już jest wiara to ustawiane tory .
rozumiem.z tego co przeczytałem w magazynie jetix to ten sport jet podobny do tego co robili
w filmie ,,yamakasi,współcześni samurajowie".

magazynie jetix? czy to nie ten magazyn dla małych dzieci co dają bajki na płycie dvd i gry dla dzieciątek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 17:25, Pediator napisał:

> > > > ja trenuje pk od września 2006 ale była zimowa przerwa :)
> > > a jak się to ćwiczy?możesz podać opis treningów?
> > najpierw rozgrzewka. potem jakieś ćwiczenia, potem niekiedy zabwy na czas, gonienie
się
> i robienie
> > parkour lub jaK już jest wiara to ustawiane tory .
> rozumiem.z tego co przeczytałem w magazynie jetix to ten sport jet podobny do tego co
robili
> w filmie ,,yamakasi,współcześni samurajowie".
magazynie jetix? czy to nie ten magazyn dla małych dzieci co dają bajki na płycie dvd i gry
dla dzieciątek?

ja kupuje ten magazyn bo telewizje jetix oglądam i czytam w tym magazynie to co mnie nie interesuje a na płyty które dodawają to nawet nie spojzałem.nie czepiaj się.ile masz lat?dobra ale wracam do tematu.ten sport jest podobny do tego co robili w filmie ,,yamaksi"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2007 o 17:32, czarek.k napisał:

do tematu.ten sport jest podobny do tego co robili w filmie ,,yamaksi"?


Ucinaj posty, to po pierwsze, po drugie - tak, Le Parkour jest sportem podobnym do tego, który prezentowany jest przez zawodowców tego gatunku - grupie Yamakasi, którzy biorą udział w filmie pod tym samym tytułem. Obejrzeć całkiem niezłe "skoki" możemy również w filmie 13 Dzielnica, gdzie David robi robotę, naprawdę dobrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 17:32, czarek.k napisał:

> > > > > ja trenuje pk od września 2006 ale była zimowa przerwa :)
> > > > a jak się to ćwiczy?możesz podać opis treningów?
> > > najpierw rozgrzewka. potem jakieś ćwiczenia, potem niekiedy zabwy na czas, gonienie

> się
> > i robienie
> > > parkour lub jaK już jest wiara to ustawiane tory .
> > rozumiem.z tego co przeczytałem w magazynie jetix to ten sport jet podobny do tego
co
> robili
> > w filmie ,,yamakasi,współcześni samurajowie".
> magazynie jetix? czy to nie ten magazyn dla małych dzieci co dają bajki na płycie dvd
i gry
> dla dzieciątek?
ja kupuje ten magazyn bo telewizje jetix oglądam i czytam w tym magazynie to co mnie nie interesuje
a na płyty które dodawają to nawet nie spojzałem.nie czepiaj się.ile masz lat?dobra ale wracam
do tematu.ten sport jest podobny do tego co robili w filmie ,,yamaksi"?

ktos kto czyta jetix to racze nienadaje sie do parkoura. do tego jest potszebny przynajmniej kilko miesieczny trening na cwierc skoki i takie tam. jak chcesz zobaczyc co to parkour to wejdz na moj gramsajt, mam tam takie dwa filmiki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 19:18, Darth Master napisał:

Jak ktos chce to moge podac uproszczona wersje treningu dla poczatkujacych


Ok jestem za, możesz podać. W końcu kto by nie chciał wyczyniać takich ewolucji i skakać po ścianach? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPROSZCZONY TRENING DLA POCZĄTKUJĄCY
ćwiczenia należy wykonywać conajmniej przez 3 miesiące codziennnie (wskazane jest aby osoba poczatkujaca trenowala przedtem jakis sport np karate, gimnastyke)
dziennie robić po kilkanascie lub kilkadziesiat (w zaleznosci od poziomu fizycznego danej osoby) brzuszki, przysiady i cwiercskoki. nastepnie mozna dodac inne cwiczenia np pompki i proste triki.
nieradze robic tych cwiczen tylko przez kilka miesiecy jesli sie niejest wmiare dobrym z w-fu, wtedy conajmniej pol roku cwiczen.
UWAGA parkour nie jest dobrym pomyslem dla osob slabych z w-fu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 19:29, Darth Master napisał:

UPROSZCZONY TRENING DLA POCZĄTKUJĄCY
ćwiczenia należy wykonywać conajmniej przez 3 miesiące codziennnie (wskazane jest aby osoba poczatkujaca > trenowala przedtem jakis sport np karate, gimnastyke) dziennie robić po kilkanascie lub kilkadziesiat (w
zaleznosci od poziomu fizycznego danej osoby) brzuszki, przysiady i cwiercskoki. nastepnie mozna dodac inne
cwiczenia np pompki i proste triki. nieradze robic tych cwiczen tylko przez kilka miesiecy jesli sie niejest wmiare
dobrym z w-fu, wtedy conajmniej pol roku cwiczen. UWAGA parkour nie jest dobrym pomyslem dla osob
slabych z w-fu


No nieźle. Może popróbuję bo jestem nawet dobry z w-f i trzymam formę. Jednak do uprawiania Parkour''a potrzebna jest chyba nie lada kondycha... Ćwiczyć mogę, gorzej jak nie wyjdzie skok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować