Zaloguj się, aby obserwować  
Lex

Parkour

534 postów w tym temacie

Przewrót w przód nie jest elementem parkouru, więc nie potrzeba go umieć, ale jest na tyle łatwy, że można go się na nauczyć w kilka minut, mi wyszło za 3 próbą :D Ale za to w tył nie umiem

pOzdro.

P.S. Vertical tez nie jest elementem parkouru ;] To jest freerunning prędzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... najlepiej to metodą prób i błedów, nie za każdym razem jest się nauczyć jakiegoś tricku robiąc go tym samym sposobem co np. kolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 22:03, rysul napisał:

Siem, jak sie najłatwiej a zarazem najszybciej nauczyc backflipa lub frontflipa.


Najlepiej na jakiejś salce, żeby były materace miękkie itp, no i dobrze mieć na początek kogoś do asekuracji, coby sie nie zabić przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam ktos problemy ze stawami ?? tzn pstrykanie... (bez bolu) ja akurat mam w kolanach takie pstrykanie.... :/ jak by lamanie galazek (ciche).... u lekerza juz bylem i przepisal mnie do ortopedy....
ps. biore glukozamine od okolo 3 tygodni... i kolagen o 2 dni xD
wie ktos co to moze byc??... jak by co to malo razy skakalem z wyokosci... i zawsze robilem rola....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ja jakiś czas temu ćwiczyłem jakiś tam program na wyskok ( z ćwierćskokami, skokami przy użyciu samych kostek itd... ) i od tamtego czasu cały czas strzelają mi stawy skokowe. Jak rozgrzeję, to jest ok, jednak jak np. siedzę przed kompem i potem wstanę, to w całym domu mnie chyba słychać jak idę np. do wc :) Wcześniej strzelały mi w kolanach zawsze jak kucałem, ale jakoś mi przeszło i teraz mam ten sam problem ze stawem skokowym.... :)
Przy okazji mam pytania :)
Mógłby mi ktoś powiedzieć co robię źle we FrontFlipie, że zawsze ląduje na plecach... ? :) Ćwiczyłem przed chwilą po raz pierwszy przez kilkanaście minut, ale przestałem, bo bałem się, iż rozwalę babci łóżko :D Robie tak, że biorę ręce do góry, wyskakuję jednocześnie przerzucając ręce na dół i "przerzucam" się do przodu :)
2. Będę chciał potem nauczyć się BackFlipa i od razu mam to samo pytanie, czyli co najlepiej jest zrobić, abym się nie zabił... :P Zaraz potem będę chciał nauczyć się WallFlipa, ale jak nauczę się backflipa to i z wallem jakoś pójdzie :)
Teorii trochę znam, bo sporo czytałem i obejrzałem filmików, jednak potrzebuję od Was jakiś rad co do praktycznego wykonania.... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 15:06, czapla56 napisał:

/.../

front flipa umiem wiec moge Ci pomoc :P w wykonaniu jest trudniejszy od back flipa.... wiesz co to blocking??? jezeli nie to wpisz na stronie z parkourem w wyszukiwarce to napewno znajdziesz... wiec bierzesz spory nabieg naskakujesz na dwie nogi wybijasz sie zamach rekami... nastepnie w powietrzu lapiesz sie pod kolanami aby zwinac sie w kuleczkie :P a poznie rozprostowujesz i spadasz na poczatku na kucka... a z czasem na zgiete nogi:P
a co do bf to ja ise uczylem do wody pod koniec wakcji przybylo wody i most byl na poziomie wody wiec byly wypasione warunki bardzo dobrze robila bf z mostu bo prawie ze na proste nogi... ale jak przelamalem ise i na trawie zrobilem to wogole w locie sie nie zwinolem i spadlem na klate :P (przez ten strach :P) trzeba isc na salkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Hehe, akurat przed chwilą wróciłem z dworu, bo miałem ochotę popróbować i już praktycznie umiem, tylko jak padam to zawsze mnie przeważa do tyłu, czyli nie ląduje jeszcze całkowicie prosto :) Tak w ogóle to dzisiaj pierwszy raz się przełamałem. Robiłem z ławki. Niby mała wysokość, jednak już jest strach :) Ale wystarczył jeden raz na przełamanie a potem już sruu, jeździłem jeden za drugim :D Tak orientacyjnie raz stanąłem sobie na ławce tyłem, do backflipa i zrobiłem taką jakby symulację wyskoku, i wydaje mi się mimo wszystko trudniejszy :] Ćwiczyłem na wysypanym piasku, takim jak w piaskownicy, obok kortu. Ustawiliśmy dwie takie długawe ławki i po nich się rozpędzałem :] Jutro, lub pojutrze(bo jutro mam trening :] ) wyciągnę znów kolegę na dwór i spróbuję wallflipa po siatce, bo piaseczek jest wysypany tuż przy niej :)
PS. Bolą mnie plecy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 18:58, Yanek12 napisał:

Hehe coś mnie wzięło żeby spróbować z parkourem ale sam nie wiem od czego zacząć ... Macie
jakieś rady ? :P


Sam niewiem....może popytaj kolegów bo samemu to troche nudnawo a tak to z koleszkami i na necie popatrz jak sie robi różne triki itp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 14:40, cinu92 napisał:

Nasz nowy filmik http://video.google.pl/videoplay?docid=2947486266014481066&q=maestro+team&total=126&start=0&num=10&so=0&type=search&plin
dex=1 może nie jakiś super, ale jeśli moglibyście ocenić i wyrazić opinię to byłbym wdzięczny
:)

pzdr


Dobre Pk nie jest perfekcyjne ale wiecie nie będe przesadzał sam paru rzeczy nie umiem ale fajnie przyjanmniej macie gdzie robić to a nie jak umnie chociaż umnie można z dachu poskakać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 18:58, Yanek12 napisał:

Hehe coś mnie wzięło żeby spróbować z parkourem ale sam nie wiem od czego zacząć ... Macie
jakieś rady ? :P


Zawsze zaczynaj od rozgrzewki :) To jest chyba najważnijesze. Wiem bo uprawiałem parkoura kiedyś (już nie bo skończyło sięw szpitalu) a zresztą wiem co może znaczyć brak rozgrzewki. Obecienie uprawiam bieganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować