• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Crusader

Podłączanie kompa pod TV

Pytanie

Posiadam kartę Radeon 9550 i chciałbym podłączyć swój złom pod telewizor. Wiecie może jak tego dokonać? Wiem, że potrzebny jest do tego jakiś specjalny programik, ale jaki???

Jeśli ktoś może mi pomóc, to prosiłbym o łopatologiczną instrukcję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

27 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 01.07.2006 o 20:38, Rider of Rohan napisał:

Posiadam kartę Radeon 9550 i chciałbym podłączyć swój złom pod telewizor. Wiecie może jak tego
dokonać? Wiem, że potrzebny jest do tego jakiś specjalny programik, ale jaki???

Jeśli ktoś może mi pomóc, to prosiłbym o łopatologiczną instrukcję...



Też mam radeona 9550 i robię to tak.
Kupiłem sobie kabelek ( zjednej strony eurozłącze do podłączenia do TV z drugiej wtyczka do karty graficznej - gniazdko obok złącza do podłączenia monitora - i wtyczka do karty dźwiękowej.
Przełączasz TV na tryb AV
Uruchamiasz ATICatalyst wchodzisz na zakładkę ustawień i aktywujesz opcję automatycznego identyfikowania TV (zakładka display options - force tv detection)
Podłączasz to ustrojstwo - restartujesz komp.
Po uruchomieniu powinienieś mieć biały ekran z komunikatem signal = 0 - lub coś wtym guście - zależy to od rodzaju TV i powinieneś już słyszeć dzwięk z TV (podczas uruchamiania kompa powinień pojawić się dzwięk startowy windows).
Gdy komp Ci sie uruchomi uruchamiasz ATI Catalyst
Wchodzisz na zakładkę ustawiń monitora (display manager).
Powinieneś mieć w jednym okienku monitor Plug and Play a drugie powinno być puste.
Klikasz na puste pole prawym przyciskiem myszy i aktywujesz je.
Powinien pojawic się tam drugi ekranik odpowiadający ekranowi TV
Gdy klikniesz prawym klawiszem na ekranik pojawi się menu - trzeba aktywować opcję swap display mapping
Wtedy wygasi sie ekran monitora kompa a wszystko będzie wyswietlane na ekranie TV
Klikając prawym przyciskiem myszy ponownie na pierwszy ekranik (to widzisz na ekranie TV) przełączasz znowu na wyświetalanie na ekranie kompa - wtedy traci sie obraz na ekranie TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/ciach/

Dnia 05.07.2006 o 08:03, Achim napisał:

Też mam radeona 9550 i robię to tak.
Kupiłem sobie kabelek ( zjednej strony eurozłącze do podłączenia do TV z drugiej wtyczka do
karty graficznej - gniazdko obok złącza do podłączenia monitora - i wtyczka do karty dźwiękowej.


/ciach/

OK, dzieki bardzo za wyczerpujaca instrukcje! Tylko powiedz mi jeszcze za ile kupiles ten kabelek??? I rozmiem, ze on ma 3 koncowki: z jednej strony eurozlacze do TV, a z drugiej strony 2 wesjcia:do karty graficznej i to dzwiekowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.07.2006 o 11:26, Rider of Rohan napisał:

OK, dzieki bardzo za wyczerpujaca instrukcje! Tylko powiedz mi jeszcze za ile kupiles ten kabelek???
I rozmiem, ze on ma 3 koncowki: z jednej strony eurozlacze do TV, a z drugiej strony 2 wesjcia:do
karty graficznej i to dzwiekowej??


Kupiłem kabelek w media markt - leżała ich cała kupa - trzeba tylko wybrac właściwy - taki jak opisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2006 o 20:38, Rider of Rohan napisał:

Posiadam kartę Radeon 9550 i chciałbym podłączyć swój złom pod telewizor. Wiecie może jak tego
dokonać? Wiem, że potrzebny jest do tego jakiś specjalny programik, ale jaki???

Jeśli ktoś może mi pomóc, to prosiłbym o łopatologiczną instrukcję...



Nie jest potrzebny żaden programik, ani alpejskie kombinacje. Nie wiem, czy dostałeś do karty kabelek lub przejściówkę. Kabelek ma z jednej strony końcówkę typu czincz z drugiej taką czarną pasującą do małego okrągłego gniazda na karcie graficzne (kable można dokupić). Podłączasz do kabelek do karty, do telewizora (tam, gdzie masz wejście video) i to powinno być wszystko. Jeśli chcesz oglądać filmy wchodzisz do Catalyst Control panel (czy jakoś tak), klikasz na zakładkę (lub wybierasz z listy) ''nakładka'' (lub ''overlay'') i ustawiasz tryb teatralny (czy ''theater mode''). Nie trzeba odstawiać żadnych dodatkowych numerów, bo R9550 ma podwójny układ obsługujący monitory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.07.2006 o 11:26, Rider of Rohan napisał:

OK, dzieki bardzo za wyczerpujaca instrukcje! Tylko powiedz mi jeszcze za ile kupiles ten kabelek???
I rozmiem, ze on ma 3 koncowki: z jednej strony eurozlacze do TV, a z drugiej strony 2 wesjcia:do
karty graficznej i to dzwiekowej??


Ciebie powinna interesować tylko końcówka video, druga (ta od audio) jest niepotrzebna. Jak chcesz korzystać z głośników telewizora potrzeba ci kabelka: dżek stereo z jednej strony (podłączasz do karty dźwiękowej lub odpowiedniego miejsca na płycie głównej), z drugiej czincz do wejścia audio w telewizorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.07.2006 o 14:46, Andreal napisał:

Nie jest potrzebny żaden programik, ani alpejskie kombinacje. Nie wiem, czy dostałeś do karty
kabelek lub przejściówkę. Kabelek ma z jednej strony końcówkę typu czincz z drugiej taką czarną
pasującą do małego okrągłego gniazda na karcie graficzne (kable można dokupić). Podłączasz
do kabelek do karty, do telewizora (tam, gdzie masz wejście video) i to powinno być wszystko.
Jeśli chcesz oglądać filmy wchodzisz do Catalyst Control panel (czy jakoś tak), klikasz na
zakładkę (lub wybierasz z listy) ''nakładka'' (lub ''overlay'') i ustawiasz tryb teatralny
(czy ''theater mode''). Nie trzeba odstawiać żadnych dodatkowych numerów, bo R9550 ma podwójny
układ obsługujący monitory.


Próbowałem własnie przez taki kabelek (i tą przejściówkę do karty, bo ją też dostałęm) i niestety nie mogłem za Chiny ludowe złapac obrazu... Myślę, że bez s-video - eurozłącze się nie obejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.07.2006 o 14:49, Andreal napisał:

Ciebie powinna interesować tylko końcówka video, druga (ta od audio) jest niepotrzebna. Jak
chcesz korzystać z głośników telewizora potrzeba ci kabelka: dżek stereo z jednej strony (podłączasz
do karty dźwiękowej lub odpowiedniego miejsca na płycie głównej), z drugiej czincz do wejścia
audio w telewizorze.


Ale w sumie lepiej sobie ułwatwiac życie i poprowadzic tym kablem o którym wcześniej była mowa, czyli eurozłącze, a z drugiej strony s-video i jack do karty dźwiękowej... Skoro można jednym kablem, to po co męczyc się z dwoma... ;) Chyba, że jest jakaś rożnica między tymi dwoma połączeniami..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować