Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dom Aukcyjny w Diablo III kończy dziś swe funkcjonowanie

14 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Choć gracze nadal mogą kliknąć na ikonkę Domu Aukcyjnego, nie mogą licytować, wykupywać przedmiotów ani wystawiać nowych na sprzedaż. Dotyczy to zarówno transakcji dokonywanych za złoto w grze, jak i prawdziwymi pieniędzmi.

Przeczytaj cały tekst "Dom Aukcyjny w Diablo III kończy dziś swe funkcjonowanie" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AH zabił sens gry i dlatego wiele osób od niej odeszło krótko po premierze (ja też).
Teraz wróciłem po patchach i stwierdzam, że gra się o niebo lepiej, w końcu loot jest sensowny i wypadają itemy z normalnymi statami (bo np. po co komu różdżka dla maga z bonusem do siły?). Tak gra powinna wyglądać w dniu premiery, a na pewno nie byłoby takiego shitstormu ze strony pewnej części graczy.

Stworzyłem 3 dni temu barba na Hardcore, mam już 58 lvl (dzięki bonusowemu doświadczeniu idzie to naprawdę szybko) i gra mi się świetnie. I nawet raz nie zajrzałem do AH, bo self found + kowal w zupełności mi wystarcza, a przynajmniej mam satysfakcję, że mój hero biega w tym co sam znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamknięcie AH wpłynie pozytywnie na jakość itemów, to kiedyś zapewne wrócę :)

Grę przeszedłem tylko raz, dodatkowo musiałem z AH skorzystać, żeby kupić itemki, które pozwoliły mi zabić ostatniego bossa. Odszedłem od gry w niecałe 3 miesiące po jej kupieniu i AH był jedną z przyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnęli kasy ile się dało, to teraz mogą zamknąć. Przy starych przedmiotach praktycznie nie dało się grać bez Ah. Jasne można było, ale porównując godziny farmienia dla jednego itemu z jego kupnem za 100k złota, bo niektóre naprawdę dobre tyle kosztowały, grać się po prostu nie opłacało. Trochę pomógł paragon, bo był jakiś cel, 100 poziom, ale nadal gra jest bardzo okrojona w porównaniu do tego co powinno się w niej znaleźć. Dopiero tryb przygodowy wygląda zachęcająco, ale po 2 latach czekania i jeszcze z wymaganą zapłatą nie jest to coś rewolucyjnego. Od samego początku takie coś powinno istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odszedłem od gry waśnie przez AH który zabił sens gry. Więcej czasu ludzie siedzieli na AH niż w grze. Obiecałem sobie wtedy, że na 100% nie kupie ewentualnego dodatku.
Teraz ten dodatek mam już zamówiony właśnie dlatego, że AH w końcu zniknęło i gra ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie AH to bardzo dobra decyzja, tak jak legendarne przedmioty i gold przypisane do konta. Starczyło przejść grę na master i już miałem cały stary sprzęt wymieniony, podczas gdy wcześniej trzeba było wyfarmić tony golda i zakupić większość przedmiotów na AH, bo sprzętu leciało wtedy więcej, za to większość stanowiły śmieci. W końcu też nawet bossy mogą coś sensownego dropnąć. No i nie ma już nephalem valor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2014 o 17:20, Sark9 napisał:

Najwyższa pora żeby się zabrali za porządki w grze i kto wie może się teraz skuszę na
Diablo 3.



Już się wzięli, wraz z wyjściem patcha 2.0.1. Gra się dużo przyjemniej :) A za tydzień wychodzi jeszcze dodatek i będzie jeszcze lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nigdy nie wprowadzili achivka za przejście inferno postacią bez itemków z AH. Mój DH by się ucieszył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W koncu rowne szanse w zdobywaniu lootu .... Jak ktos mial leb, to sobie zarabial solidnie, po to byl AH, ale teraz przynajmniej nie bedzie kozakow, ktorzy miaja kosmiczny sprzet, bo sobie kupili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 07:44, Dragoon84 napisał:

teraz przynajmniej nie bedzie kozakow, ktorzy miaja kosmiczny sprzet, bo sobie kupili.


W żadnym momencie nie uważałem, że osoby, które spędzają sporo czasu na wyszukiwaniu ofert na AH (i zarabiają na tym) są "kozakami". Każdy gra tak, jak lubi. Dla mnie najważniejszym problemem nie był AH jako taki, tylko fakt, że praktycznie nie dawało się grać bez korzystania z niego, bo system lootu był skopany koncertowo.

Pogrywam sobie ostatnio w Titan Quest i jestem pełen podziwu dla systemu lootu, jaki tam zaimplementowano. Cały czas mam wrażenie, że zaraz może wypaść mi coś świetnego i rzeczywiście tak się dzieje - jestem obecnie na 20 poziomie a mam już kilka niebieskich itemków (dla tych, którzy nie grali - niebieskie i fioletowe przedmioty w TQ są odpowiednikami legendarek w Diablo), z czego spora część pasuje do mojego obecnego buildu.

Gdyby Blizzard od początku wprowadził taki system, jaki obowiązuje teraz, bez debilnych statsów losowych, dzięki którym otrzymywaliśmy kusze z Int oraz dwuręczne topory z Dex, likwidacja AH nie byłaby potrzebna, bo byłby on jedynie dodatkiem do gry, zamiast ją zastępować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować