Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo 3: Reaper of Souls - recenzja

86 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2014 o 10:45, hydzior napisał:

Tak samo było z Diablo 2. Jakoś wszyscy o tym zapomnieli. Podstawka D3 była zwalona w
mniejszym stopniu niż podstawka D2 imo.

Ja tam z kolei pamiętam marudzenie na któryś z patchy, który rodził się w straszliwych bólach przez długie lata (bodaj?). Nie pamiętam numerka, bo chyba nie doczekałem tej wielkiej chwili - zdaje się, że synergie wprowadzał? Ale jakoś we wszelkich porównaniach się zgrabnie omija takie szczególiki, cytując dwójkę jako niedościgniony ideał od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę trudno byłoby zrobić gorszą grę niż podstawka D3, więc jest logicznym, że dodatek będzie lepszy. Sam dodatek z beznadziejnej gry robi co najwyżej średniego h&s, w którego można sobie pograć. Ten fragment "tyle czasu zajęło Blizzardom zorientowanie się, jakie durne było to rozwiązanie i wywalenie go w diabły nomen omen" pozostawię bez komentarza, gdyż uważam, że autor sobie zażartował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 09:09, wolverine napisał:

Nie łapie tego narzekania na podstawową wersję.


Podam dwa powody, dla których podstawka była mizerna:
- legendarny dwuręczny topór, mający INT jako główny stat
- legendarna różdżka z STR jako głównym statem

:)

W podstawce największym problemem był właśnie loot. Jeśli ktoś jechał na samych dropach, to jego przygoda kończyła się na Normalu, ewentualnie, jeśli bardzo się postarał, może na Nightmare. Hell (a co dopiero Inferno) były raczej dla zwykłych śmiertelników niedostępne, bo trzeba było albo spędzić setki godzin na farmie, albo zapomnieć o tłuczeniu mobków i bawić się w Auction House Tycoon.

Dodatek (a konkretniej - łatka z Loot 2.0) zmienił to diametralnie i teraz naprawdę bardzo przyjemnie się gra. Choć nadal potrafią wypaść dziwne przedmioty*, to jest to znacznie rzadsze, niż w podstawce.

* - właśnie dzięki takiemu przypadkowi wróciłem do Crusadera, bo mojej Hunterzycy wypadł Messerschmidt''s Reaver z STR (zamiast DEX) i nagle okazało się, że spokojnie jestem w stanie ganiać po Torment I. Nadal nie jest idealnie, ale zdecydowanie lepiej, niż było. A dzięki temu, że weekend spędziłem z Crusem, dostałem dwie części zestawu Armor of Akkhan i teraz naprawdę robi się ciekawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 10:51, Dared00 napisał:

Masz jakieś źródło? Bo jedyne co znajduję, to wypowiedź Wilsona z 2008 roku, że już mają
plany na Diablo 4.

Poproszę link do tej wypowiedzi ;> (dobra nie ważne znalazłem coś już ).

Dnia 14.04.2014 o 10:51, Dared00 napisał:

Masz na myśli Hearthstone: Heroes of Warcraft?

A co masz inną karciankę od Blizza? Ja nie widzę ;>.

Dnia 14.04.2014 o 10:51, Dared00 napisał:

Heroes of the Storm. Gra, w której wszyscy herosi pochodzą z ich aktualnych marek.

A teraz pytanie masz drugą podobną mobe na rynku od Blizza. NIE! Więc dojeniem można nazwać tylko wtedy gdyby wydawałi np SC2, SC3, SC4, albo Warcrafta 3,4,5,6 itd jak to robi Ubi ze Splinter Cellami i Assassin''ami że co roku wydają... To jest DOJENIE!

Dnia 14.04.2014 o 10:51, Dared00 napisał:

Doją, doją.

Nie, nie doją uwierz mi dojenia nie widziałeś, choć UBI czy EA się nie ukrywa ;>.

Dvight Ale i tak zarabiają wiele więcej od innych developerów i przynajmniej nie jęczą że mają mało i że musza reorganizować w firmie pracę co zwykle wiąże się ze zwolnieniami ;>, oni i Rockstar to chyba jedyne firmy które nie jęczą o zwolnieniach i braku kasy. A to że taki Blizz ma 4 marki? Who cares ważne że to dobre marki a nie jak AC np że wychodzi co roku i z roku na rok co raz gorszy produkt.

Po za tym to temat o recenzji D3 dodatku a nie D4 czy tego czy wyjdzie czy też nie ;>. Jeśli nawet wyjdzie w co wątpię (choć po dodatku widać że zostawili sobie furtke otwartą) to za kolejne 12 lat pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gra powinna tak wyglądać od samego początku, taka jest prawda."

Czyli naprawili przerysowaną oprawę wizualną, pompatyczny, sztampowy soundtrack, przedstawioną w irytujący sposób żenującą fabułę, praktycznie nieistniejącą losowość lokacji i ogólne zatracenie klimatu i charakteru poprzedniczek? Nie? No szkoda. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja większość potężnych rzeczy dostałem od znajomych bo im akurat nie pasowały :) Z samych dropów faktycznie byłoby baaardzo ciężko poza normalem. Co nie zmienia faktu że w podstawkę grało mi się znacznie lepiej niż chociażby w D2.

Qrcze dawno nie grałem, a od tych artykułów znowu nabrałem ochoty na przebijanie się przez hordy zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 11:21, Diabolicus napisał:

"Gra powinna tak wyglądać od samego początku, taka jest prawda."

Czyli naprawili przerysowaną oprawę wizualną, pompatyczny, sztampowy soundtrack, przedstawioną
w irytujący sposób żenującą fabułę, praktycznie nieistniejącą losowość lokacji i ogólne
zatracenie klimatu i charakteru poprzedniczek? Nie? No szkoda. :/


Grałeś w to chociaż... Jak czytam takie wypowiedzi osób nie mających pojęcia o grze o której pisza już mam dość... -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 11:21, wolverine napisał:

Qrcze dawno nie grałem, a od tych artykułów znowu nabrałem ochoty na przebijanie się
przez hordy zła.


To w takim razie powiem tak: jeśli w podstawkę grało Ci się nieźle a dawno nie grałeś, daj diabełkowi szansę. Loot 2.0 dostępny jest dla wszystkich (to część patcha, nie dodatku), gwarantuję, że będziesz bawił się jeszcze lepiej. Ja trójkę sobie w pewnym momencie odpuściłem, bo nie chciało mi się godzinami czekać na jakąś okazję w AH, teraz wróciłem (tuż przed premierą dodatku) i po kilku godzinach gry z Loot 2.0, zamówiłem w ślepo dodatek. Nie żałuję. Mam zarówno Hunterzycę, jak i Crusa ubranych w 100% z własnych dropów i dopiero teraz gra nabiera kolorów, bo cały czas masz wrażenie, że kolejna legendarka (lub set item) są tuż za rogiem. Możesz biegać dwie godziny i nic, ubijesz jakiegoś elite''a i wypadną Ci z niego dwie legendarki. Aż się chce grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 11:19, Eternal101 napisał:

Dvight Ale i tak zarabiają wiele więcej od innych developerów i przynajmniej nie
jęczą że mają mało i że musza reorganizować w firmie pracę co zwykle wiąże się ze zwolnieniami
;>, oni i Rockstar to chyba jedyne firmy które nie jęczą o zwolnieniach i braku kasy.
A to że taki Blizz ma 4 marki? Who cares ważne że to dobre marki a nie jak AC np że wychodzi
co roku i z roku na rok co raz gorszy produkt.


Tak dużo zarabiają, że nikt od Vivendi nie chciał ich kupić. Co do restrukturyzacji... http://massively.joystiq.com/2010/03/31/acti-blizz-restructuring-assigns-new-executive-to-blizzard/ pierwszy lepszy link. Legendy o tym, jak to Blizzard dużo zarabia, ile ma kasy itp.... są tylko legendami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żonie co prawda to się nie spodoba, ale tak też zamierzam uczynić :)
Z tym że pójdę na całość i zamawiam dodatek. Lepszy Loot może być mocno motywujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty czytałeś to zanim wkleiłeś? Bo nie wydaję mi się, z tego co wyczytałem to dotyczy oddział activision które zajmuje się CoD''ami, a nie ludzi odpowiedzialnych za Diablo, SC czy WoW'a :).Wiec wybacz ale "legenda" przestała być legendą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 11:40, Eternal101 napisał:

Ty czytałeś to zanim wkleiłeś? Bo nie wydaję mi się, z tego co wyczytałem to dotyczy
oddział activision które zajmuje się CoD''ami, a nie ludzi odpowiedzialnych za Diablo,
SC czy WoW''a :).Wiec wybacz ale "legenda" przestała być legendą :).


Co dotyczy Activision... dotyczy też Blizzarda i na odwrót :) A fragment "elected not to notify investors or the public" pokazuje, że nie wiemy co się dzieje wewnątrz Activision-Blizzard :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 11:46, Dandzialf napisał:

Co dotyczy Activision... dotyczy też Blizzarda i na odwrót :)

Co dotyczy CoD''a to mi lata jak dla mnie ten oddział mógłby zniknąć z rynku nawet łezki bym nie uronił, więc może i dotyczy ale w niewielkim stopniu a sam oddział zajmujący się w/w grami ma się znakomicie, nie dawno nawet odnotowali wzrost zysków.

Więc spekulowanie o tym ile zarabiają jest absurdalne ;>. Po 2 jak juz pisałem to wątek o recenzji wiec z mojej strony EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 11:49, Eternal101 napisał:

Po 2 jak juz pisałem to
wątek o recenzji wiec z mojej strony EOT.


Oczywiście, ale musiałem zaznaczyć, że nie jest tak jak piszesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 11:22, Eternal101 napisał:

Grałeś w to chociaż... Jak czytam takie wypowiedzi osób nie mających pojęcia o grze o
której pisza już mam dość... -.-


Nie, nie grałem i się wypowiadam.

Jest przerysowana oprawa graficzna? Jest. Jest miałki, "epicki" soundtrack? Jest. Jest natrętna, słabiutka fabuła? Jest. Więc po co głupio odpisujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 11:58, Diabolicus napisał:

Nie, nie grałem i się wypowiadam.

Jest przerysowana oprawa graficzna? Jest. Jest miałki, "epicki" soundtrack? Jest. Jest
natrętna, słabiutka fabuła? Jest. Więc po co głupio odpisujesz?


Odpisuje bo na 1 rzut oka widać że guzik wiesz o dodatku i nie lubie durnego gadania i pisania bzdur... Fabuła lepsza niż w połowie tych dennych produkcji co obecnie wychodzą, soundtrack hmmm, radzę go przesłuchać bo jest jednym bardzo dobry ;). Przerysowana grafika? Grafika jest sporo mroczniejsza niż w podstawce. Po2 sam napisałeś że nie grałeś więc nie gadaj bzdur.

https://www.youtube.com/watch?v=YjKadwIiusA Soundtrack przesłuchaj go i dopiero oceń.

https://www.youtube.com/watch?v=da1sX_iNRlg D2 Soundtrack ;>. Tak dla porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadania w trybie adventure nie są losowo generowane, jest pula tych samych zadań dla danych lokacji w danym akcie i po prostu dobiera ich losową kombinację. Po jakimś czasie znamy każde zadanie, które może się pojawić. Poza tym jeśli chodzi o rifty to, żeby ktoś kto jeszcze nie kupił się nie ekscytował za bardzo. Takich riftów jak wypisuje autor newsa jest malutko, na tyle mało, że grając min 2h dziennie od premiery dodatku nie trafiłem na taki ani razu, za to np. wczoraj miałem 7 poziomowy rift i każdy poziom był taki sam tylko w innym kolorze, z tak malutkim zagęszczeniem stworków, że musiałem ich dosłownie szukać. Poza tym gra zrobiła się naprawdę grywalna, zmiana lootu jest po prostu cudowna, konieć z itemami gdzie mieliśmy str i dex na jednym itemie a była to różdżka. Już nie trzeba stackować MF na przedmiotach żeby w ogóle znaleźć cokolwiek. Już kilka razy w innych newsach wspominałem, że marzy mi się jeszcze możliwość konfiguracji riftów coś na wzór PoE, bo przy dłuższej farmie zaczyna się robić monotonnie, poza tym gra się naprawdę przyjemnie i polecam każdemu żeby spróbował jeszcze raz jeżeli D3 go odrzuciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 12:06, Eternal101 napisał:

Fabuła lepsza niż w połowie tych dennych produkcji co obecnie wychodzą,


Fabuła jest denna, zresztą nie chodzi o jej subiektywną jakość, tylko o jej sposób prezentowania. Przeczytaj mojego pierwszego posta.

Dnia 14.04.2014 o 12:06, Eternal101 napisał:

soundtrack hmmm, radzę go przesłuchać bo jest jednym bardzo dobry ;).


Ale mnie nie obchodzi subiektywna ocena, bo nie o tym pisałem - równie dobrze mogę zbić taki argument wypowiedzią "nie, soundtrack jest marny". Liczę na twoją inteligencję (hehe) i na to że zrozumiesz co napisałem w pierwszej wypowiedzi.

Dnia 14.04.2014 o 12:06, Eternal101 napisał:

Przerysowana grafika?
Grafika jest sporo mroczniejsza niż w podstawce.


A co ma ciemność na ekranie do przerysowanego stylu graficznego? oO Kolejny raz nie zrozumiałeś argumentu.

Dnia 14.04.2014 o 12:06, Eternal101 napisał:

Po2 sam napisałeś że nie grałeś więc
nie gadaj bzdur.


Chryste... Tak się starałem żeby sarkazm był dla ciebie zrozumiały, ale nadal masz problemy z rozumieniem słowa pisanego. :/

Dnia 14.04.2014 o 12:06, Eternal101 napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=YjKadwIiusA Soundtrack przesłuchaj go i dopiero oceń.


Sztampa z orkiestrą symfoniczną. Zupełnie inny STYL, INNY gatunek muzyczny niż soundtrack z poprzednich Diablo - https://www.youtube.com/watch?v=CdpBFsi2Gg4 / https://www.youtube.com/watch?v=B8klPYjS3ws. Diablo 1/2 to unikalny dark ambient, Diablo 3 to sztampowy modern classical ze wstawkami muzyki ambient.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2014 o 11:58, Diabolicus napisał:

Jest przerysowana oprawa graficzna?


Kwestia gustu

>Jest. Jest miałki, "epicki" soundtrack? Jest. Jest

Kwestia gustu

Dnia 14.04.2014 o 11:58, Diabolicus napisał:

natrętna, słabiutka fabuła?


No tak, bo w H&S sie gra dla fabuly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować