Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo 3: Reaper of Souls - recenzja

86 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2014 o 11:26, xxAPOSTELxx napisał:

No właśnie teraz tym bardziej widać wiarygodność autora jak można dać lepszą ocenę dodatkowi
który wprowadza 1 akt i 1 postać. 3/5 a 9/10 to chyba jest znaczna różnica :D

Zmienia "ciut" więcej jak "wprowadza jeden akt, jedną postać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 11:26, xxAPOSTELxx napisał:

No właśnie teraz tym bardziej widać wiarygodność autora jak można dać lepszą ocenę dodatkowi
który wprowadza 1 akt i 1 postać. 3/5 a 9/10 to chyba jest znaczna różnica :D


Staram się, ale nie rozumiem sensu tej wypowiedzi... Dodatek wprowadza sporo ulepszeń/zmian do całej gry. Poprawia mankamenty, więc chyba logiczne że dostaje lepsza ocenę.
Co ma do tego wiarygodność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od momentu wydania dodatku przegrałem ponad 100 godzin ;D Wcześniej po premierze podstawki po miesiącu gra poszła w odstawkę ze względu na głupie farmienie przedmiotów. Teraz mimo farmienia gra ma większy sens, a levele mistrzowskie to bardzo dobry pomysł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja dodana ponad 2 tygodnie temu, ale teraz zajrzałem, przeczytałem i...zastanawiam się nad poziomem dzisiejszego dziennikarstwa i tekstów, które tworzą tak zwani fachowcy. Gram to serwis, który już parę latek na karku ma. Przypuszczam, że dziennie wyrabia tysiące wejść. Sam bardzo lubię tu zaglądać. Ostatnio gram sobie w Diablo 3 i zainteresował mnie dodatek, toteż zabrałem się do lektury tegoż artykułu.

Co mi się rzuciło w oczy pierwsze - tekst nie jest wyjustowany. Wygląda to bardzo, ale to bardzo źle. Ale może to tylko moje czepialstwo, bo przyzwyczajony jestem do równiutkich linijek (nie licząc gramowych komentarzy - tu się nie da) :P No ale dobra, czytam dalej. Mnóstwo wyrażeń potocznych i specyficzny styl. Nie mnie oceniać, czy dobry czy zły, ale wyrażam swoje zdanie i brzmi ono: nie podoba mi się. Raz, na początku tekstu, wkradła się przedziwna inwersja. Mistrz Yoda dumny byłby.

Co więcej - recenzja, pomimo że w ogólnym rozrachunku jest pozytywna (ocena 9.0 zobowiązuje) ani trochę nie przekonała mnie do kupna Reaper of Souls. Może kupię kiedy dodatek stanieje, nie wiem. Redaktor zresztą objeżdża tutaj podstawkę w niemal każdym aspekcie, a mi tam gra się bardzo przyjemnie. Cóż, są gusta i są gusta. :)

I kiedy już myślałem, że nie będę się czepiał zobaczyłem punkcik "krzyżowcami gra się strasznie dobrze". Nie wiem, skąd wzięło się w języku polskim to połączenie przymiotnika "straszny", o bądź co bądź negatywnym znaczeniu, i pozytywnych przymiotników/przysłówków. Takie połączenia stawiam na jednej półce z pleonazmami typu "okres czasu" lub "głośny hałas". I błędami typu "poszłem, włanczam".

I na koniec: nie jestem Miodkiem i nie chcę być, nie chcę popisywać się ani nic w ten deseń. Poczułem po prostu potrzebę podzielenia się swoim komentarzem pod tą recenzją w związku z tym, że często ostatnio widuję (nie tylko w recenzjach, ale i newsach i nie tylko na tej stronie) daleko idące zmiany. Język polski ostatnio szybko ewoluuje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2014 o 23:05, PabloZ_94 napisał:

Mnóstwo wyrażeń potocznych i specyficzny styl. Nie mnie oceniać, czy dobry czy zły, ale
wyrażam swoje zdanie i brzmi ono: nie podoba mi się. Raz, na początku tekstu, wkradła
się przedziwna inwersja. Mistrz Yoda dumny byłby.

Ten autor już tak ma. Akurat jego styl od dawna taki był, jeszcze przed dołączeniem do Gramu. Zdarzało się już w przeszłych recenzjach przeinaczać fakty na temat gier, byle tylko udowodnić swoją opinię, a na krytykę autor w ogóle nie reagował lub w kółko odpowiadał tak samo. Zawsze też powracał argument, że pisze już "profesjonalnie" teksty od ponad 20 lat, więc na pewno ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pograłem gra ogólnie mi się podoba ale robienie cały czas riftów i tych questów jest nudne.Powinni dodać więcej trybów zabawy.Legendary wypadaja elegancko, poziomy są losowe więc jest gites i majonez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować