Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przez ostatnie trzy miesiące World of Warcraft stracił prawie milion subskrybentów

69 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2014 o 18:04, Muradin_07 napisał:

Oczywiście - atrakcyjność dodatków i powstawanie prywatnych serwerów to jedno, ale z
drugiej strony nie ma co gadać: grono użytkowników WoWa powoli się starzeje, a nowych
graczy ciężko jest zachęcić do grania w coś wymagającego comiesięcznych płatności. Dlatego
na serwerach gier MMO w formacie F2P jest tyle... osób niewychowanych ;)

Ja bym ujął to w ten sposób - na przestrzeni ostatnich lat rynek zmienił się znacząco. Gdy WoW był u szczytu swojej popularności było jeszcze znacznie mniej gier F2P, nie tylko MMO. Przez kilka ostatnich lat pojawiło się tego multum. Po prostu jest dużo rzeczy zdolnych odciągnąć uwagę. Zawsze też była jakaś część graczy, która grała tylko przez pewien czas aby zobaczyć, o co w ogóle z tym całym WoWem chodzi i już nie wróciła. Tak jak kilku moich znajomych jeszcze gra, ale są też tacy, którzy np. od czasu WotLK nigdy już nie wrócili. Takie też różnego rodzaju DotA i tym podobne też odciągają część grających, bo mimo, że to inne gatunki gier, to mają zaletę w postaci braku abonamentu i mniejszej ilości wymaganego czasu (można wpaść na jeden mecz-dwa, podczas gdy raid może się czasem przeciągnąć). Dlatego Blizzard tyle inwestuje w F2P. Podejrzewam, że już kolejnego MMO z abonamentem nie zrobią, a ich nieogłoszony projekt również może być grą z modelem F2P. W końcu w takiej grze więcej osób jest skłonnych potem do kupna czegoś, bo nie ma wcześniejszej bariery wejściowej, w Hearthstone pewnie sporo ludzi kupiło paczki kart lub Naxxa, podobnie będzie ze skinami w Heroes.

Także, gdy wyjdzie dodatek to pewnie odrobią może do tych 7-7.5 miliona, ale to tymczasowo. Raczej stopniowo coraz mniej ludzi będzie powracać. Zwłaszcza, że serwery łączą zbyt wolno, a scalenie 2-3 martwych z reguły niewiele pomaga, a też nie każdy chce transferować na jeden z zatłoczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 17:00, Morrdin napisał:

Tak , ale Blizzard o wiele więcej uwagi poświęca temu żeby jak najwięcej wydoić z graczy
za pomocą item shopu niż tworzeniu nowego contentu dla graczy opłacających nadal abonament
. Przez ponad rok nie było nic nowego , a nowy dodatek także zapowiada się niezbyt dobrze
. No i w końcu najważniejsze .. Ile lat można grać w tę samą grę?

Póki co to WoD zapowiada sie chyba najlepiej od czasów TBC a potem Cata, zauważmy że to własnie na początku Cata liczba subskrybentów była najwyższa, gdyby nie te pandy które Blizz z zapałem maniaka wprowadził mimo że w Warcrafcie były one epizodycznymi postaciami to teraz nadal gra cieszyłaby się ponad 10-cio milionową popularnością, druga sprawa to że 99% MMO może czyścić buty produkcji Blizzarda. Draenor przed fel hordą jest czymś zupełnie odmiennym wbrew temu co mówią niektórzy że znów dostaniemy to samo. A Wildstar? Sam do niedawna grałem i gra umiera powolnie ale jej oddech jest niezwykle agonalny i niestety podzieli los 3/4 MMO na rynku. Trzeba również wziąć pod uwagę że ludziom po prostu sie gra nudzi, rok po premierze dodatku z SoO i jedye co w międzyczasie wprowadzili do dnia dzisiejszego to nowy sezon. Sam liczę na wzrost subów do 10mln wraz z dodatkiem WoD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też prawda. Po prostu czasy się zmieniają, WoW już aż takim monopolistą na rynku nie jest, a i jest wiele gier odwracających uwagę. Sam nawet jakbym miał policzyć w ile gier aktualnie gram raz na jakiś czas to byłoby tego z 5-6 sztuk plus aktualne nowości. Więc cieżko jest wziąć się skupić na jednej grze, tym bardziej jak już się wszystko zdobyło.

No ale zobaczymy jak będzie po wyjściu dodatku no i ciekawe co nowego Blizz zaproponuje w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne przeliczysz się .. Po premierze dodatku liczba subów na krótko wzrośnie i po szybko po kilku miesiącach znów znacznie spadać . Dodatke zapowiada się dobrze ? Instant lvl 90 to tylko jeden z genialnych pomysłów Blizza . Fabuła w tym zaczyna być już po prostu żenująca ( ja wiem że nie jest ona ważna w MMO ale bez przesady ) i sam pomysł na dodatek jest bez sensu wg mnie . jednym dobrym pomysłem jest denominacja statystyk . Od Wowa odrzuciło mnie także że w porównaniu do jedynego MMO w jakie regularnie gram ( Final Fantasy XIV: A Realm reborn w przeciwieństwie do wowa nowy content wychodzi dość często liczba graczy jest spora i ciągle rośnie ) jest po prostu banalnie prosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu o tym ze WoW umiera. A prawda jest taka, ze kazda gra MMO od 10 lat marzyla o tym zeby zyc tak, jak warcraft umiera juz od wielu lat. Wyjdzie WoD, minie lato i gra spokojnie wroci do conajmniej 8 baniek.


Morrdin

Po premierze dodatku liczba subów na krótko wzrośnie i po szybko po kilku miesiącach znów znacznie spadać . Dodatke zapowiada się dobrze ? Instant lvl 90 to tylko jeden z genialnych pomysłów Blizza . Fabuła w tym zaczyna być już po prostu żenująca ( ja wiem że nie jest ona ważna w MMO ale bez przesady ) i sam pomysł na dodatek jest bez sensu wg mnie .

No widac ze jesli chodzi o WoW-a to z Ciebie istny ekspert. Poczytaj sobie moze o dodatku wpierw, pozniej tworz teorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:06, TigerXP napisał:

No widac ze jesli chodzi o WoW-a to z Ciebie istny ekspert. Poczytaj sobie moze o dodatku
wpierw, pozniej tworz teorie.

Yhm radzę zastosować tą rade do Siebie i przeczytać resztę mojego postu . W Wowa sam od dawna nie gram ale nie przeszkadza mi to śledzić informacji na jego temat , i wiem jakie " nowości " przezentuje tym razem Blizzard :D Na temat subów podtrzymuje swoje zdanie , jak i tego że gra jest banalnie prosta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:05, Morrdin napisał:

Zapewne przeliczysz się .. Po premierze dodatku liczba subów na krótko wzrośnie i po
szybko po kilku miesiącach znów znacznie spadać . Dodatke zapowiada się dobrze ? Instant
lvl 90 to tylko jeden z genialnych pomysłów Blizza . Fabuła w tym zaczyna być już po
prostu żenująca ( ja wiem że nie jest ona ważna w MMO ale bez przesady ) i sam pomysł
na dodatek jest bez sensu wg mnie . jednym dobrym pomysłem jest denominacja statystyk
. Od Wowa odrzuciło mnie także że w porównaniu do jedynego MMO w jakie regularnie gram
( Final Fantasy XIV: A Realm reborn w przeciwieństwie do wowa nowy content wychodzi dość
często liczba graczy jest spora i ciągle rośnie ) jest po prostu banalnie prosty

Jak na razie opinie na temat dodatku ludzi którzy grają w bete są raczej pozytywne i choćby z moich znajomych spora cześć ma zamiar wrócić wraz z wyjściem dodatku, niektórzy mają plany stworzenia rajdującej gildii. Fabuła gry jest żenująca powiadasz? No cóż nie zgodzę się, gdyż osoby które nie są obeznane z książkami/grami Warcrafta i żyją tylko wiedzą WoW''a nie wiedzą jaka historia była przed Płonącym Legionem i dla mnie to spory plus że wracają do tych czasów. Porównujesz WoW''a do FFXIV ? Ta gra to obraza dla FF i powinno się ją zakopać a najlepiej spalić łącznie z komputerami na których choćby fragment kodu był, wprowadzany co rusz nie przemyślany content po to by ludzie mieli tylko co robić, tak to jest to czego oczekuję od MMO, w WoW''ie może nie wychodzi co miesiąc nowy content ale jest on przemyślany od deski do deski i tak wdrożony do gry by nie kolidował ani nie śmierdział absurdami. Druga sprawa jest taka że z dodatkami Blizzard to ma huśtawkę, jeden jest dobry drugi jest zły (Pandaria to ten zły to teraz czas na coś dobrego WoD). Ja liczę na 9-10mln użytkowników którzy powrócą i raczej się nie pomylę, identycznie było z Pandarią, a tam wiecej ludzi narzekało na dodatek niż go chwaliło, wprost proporcjonalnie do WoD''a. Mam tylko nadzieję że utrudnienia dla class to nie bedzie tylko zapowiedziane przez Blizza zabranie healerom czarów leczących które zabierają mało many jak np chain heal.


W Wowa sam nie gram ale nie przeszkadza mi to śledzić informacji na jego temat , i wiem jakie " nowości " przezentuje tym razem Blizzard :D Bez urazy to tak jakby powiedzieć widziałem spaghetti ale go nie jadłem, lecz wiem jak ono smakuje.

Edit. Banalnie prosta? A byłeś ty kiedykolwiek na heroicu SoO albo Throne of Thunder (oczywiście w czasie przed wprowadzeniem SoO) bo na flexach czy LFR to równie dobrze można się patrzeć w monitor zaparzyć herbatki i nic innego nie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahah dobry żart pierwotna wersja Final Fantasy XIV to była porażka natomiast teraz A realm reborn jest już naprawdę świetną grą . Nieprzemyślany content ? Nic mi o tym nie wiadomo i gracze też nie narzekają , wręcz przeciwnie jest co sensownego robić w late game niż czekać po rok na nowy patch jak jest to w przypadku Blizza . A i liczba subów ciągle rośnie i jest naprawde już dośc spora a w wowie tendencja jest zdecydowanie spadkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbys na biezaco sledzil informacje, to bys wiedzial ze dodatek zapowiada sie elegancko i naprawde wielu ludzi, grajacych czy nie, czeka na niego z zapartym tchem. Zreszta nvm, jesli wg Ciebie jest tylko jedna warta uwagi rzecz w nadchodzacym dodatku to Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:16, Morrdin napisał:

Hahah dobry żart pierwotna wersja Final Fantasy XIV to była porażka natomiast teraz A
realm reborn jest już naprawdę świetną grą . Nieprzemyślany content ? Nic mi o tym nie
wiadomo i gracze też nie narzekają , wręcz przeciwnie jest co sensownego robić w late
game niż czekać po rok na nowy patch jak jest to w przypadku Blizza . A i liczba subów
ciągle rośnie i jest naprawde już dośc spora a w wowie tendencja jest zdecydowanie spadkowa

Poproszę link do informacji, bo ja na temat FF zuoełnie inne opinię słyszałem i to od ludzi którzy grali/grają w tą produkcję. Co do Blizza i subów w WoW''ie podtrzymuje zdanie, oni może rok robią content ale przemyślany w przeciwienstwie do innych developerów którzy robią wszystko aby napaćkać coś niech się ludzie cieszą. Spadkowa czy nie, zobaczymy ilu ludzi powtórzy te słowa po wyjściu dodatku pomiędzy WoTLK a CATA też była spadkowa a jednak to w Cata była największa ilość aktywnych subskrybentów, tak samo było między Cata a pandarią, i jeśli jedyna rzecz jaka cię interesuje w WoDzie to denominacja statystyk no to cóż nie mamy o czym dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:13, Tarasada napisał:

W Wowa sam nie gram ale nie przeszkadza mi to śledzić informacji na jego temat ,
i wiem jakie " nowości " przezentuje tym razem Blizzard :D
Bez urazy to tak jakby
powiedzieć widziałem spaghetti ale go nie jadłem, lecz wiem jak ono smakuje.

Powiedziałem w wowa już od dawna nie gram a nie że nigdy nie grałem , nie przekręcaj moich słów :P

Dnia 06.08.2014 o 19:13, Tarasada napisał:

Edit. Banalnie prosta? A byłeś ty kiedykolwiek na heroicu SoO albo Throne of Thunder
(oczywiście w czasie przed wprowadzeniem SoO) bo na flexach czy LFR to równie dobrze
można się patrzeć w monitor zaparzyć herbatki i nic innego nie robić.

Nawet nie o to mi chodzi . Chodzi o samo lvlowanie postaci i normalne dungeony które nie mają absolutnie porównania do takich MMO jak Rift i Final Fantasy XIV. Co do End game''u tam od ponad roku nie ma już co robić ze względuu na brak nowego contentu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:06, TigerXP napisał:

I znowu o tym ze WoW umiera. A prawda jest taka, ze kazda gra MMO od 10 lat marzyla o
tym zeby zyc tak, jak warcraft umiera juz od wielu lat. Wyjdzie WoD, minie lato i gra
spokojnie wroci do conajmniej 8 baniek.


Widzisz, można patrzeć na to w sposób, w jaki to przedstawiasz (czyli WoW nadal rządzi na rynku pod względem subskrybentów), albo można na to spojrzeć inaczej - ilu ma nowych graczy miesięcznie? Ile osób decyduje się na rozpoczęcie zabawy w WoWa? Nie jestem, jak to piszesz, ekspertem, ale podejrzewam, że spora część z obecnych graczy to osoby, które w WoWa grają od dawna i po prostu szkoda im się przenosić do innych gier. Wiem, że są osoby, dla których jest to poważny problem, bo sam kilku takich graczy znam. Gdy proponowałem im przejście do LotRO, TORa lub EVE, najczęstszym argumentem, jaki słyszałem, było "ale przecież musiałbym zaczynać od zera...". I rzeczywiście coś w tym jest - w końcu uzyskanie tego, czym dysponują teraz (czyli end-game''owy ekwipunek i mounty) trochę czasu i wysiłku zajęło, w takiej sytuacji raczej niewielu ma ochotę na zaczynanie zabawy od początku i zdobywanie podobnego sprzętu w innych grach... Żeby nie było, że jestem jakimś hejterem - w WoWa grałem, po WotLK się znudziłem i odpuściłem, przeszedłem do innych gier i miałem dokładnie te same wątpliwości. Na szczęście LotRO wciągnęło mnie na tyle, że bardzo szybko zapomniałem o tym wszystkim, co zostawiłem w WoWie i skupiłem się na eksplorowaniu Śródziemia :)

Natomiast nie da się ukryć, że liczba graczy w WoWie ciągle spada. Jasne, dodatki na krótko to naprawiają, powodując niewielki skok, ale raczej jest to bardzo krótkotrwały przyrost, po czym wracamy do tendencji spadkowej. Oczywiście życzę WoWowi, by utrzymał się na rynku jak najdłużej (wiem, jaki to ból żegnać się z grą na zawsze, pamiętam pożegnanie SW Galaxies, poza tym pieniążki z WoWa pozwalają Blizzowi na tworzenie nowych gier na większym luzie jeśli idzie o finanse), ale podejrzewam, że teraz jest już raczej bliżej końca, niż początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:18, TigerXP napisał:

Jakbys na biezaco sledzil informacje, to bys wiedzial ze dodatek zapowiada sie elegancko
i naprawde wielu ludzi, grajacych czy nie, czeka na niego z zapartym tchem. Zreszta nvm,
jesli wg Ciebie jest tylko jedna warta uwagi rzecz w nadchodzacym dodatku to Twoja sprawa.

Widocznie czytamy różne opinie . bo ja zetknąłem się raczej z neutralnymi ( nic ciekawego ale lepsze to niż nic ) i lekko negatywnymi że kolejny dodatek i nic ciekawego. Dlatego uważam że WOW najlepsze lata ma już za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:19, Morrdin napisał:

Powiedziałem w wowa już od dawna nie gram a nie że nigdy nie grałem , nie przekręcaj
moich słów :P

A grałeś na MoP''ie PVP/PVE? W drugim przypadku coś po za flexami/LFR''ami?

Dnia 06.08.2014 o 19:19, Morrdin napisał:

Nawet nie o to mi chodzi . Chodzi o samo lvlowanie postaci i normalne dungeony które
nie mają absolutnie porównania do takich MMO jak Rift i Final Fantasy XIV. Co do End
game''u tam od ponad roku nie ma już co robić ze względuu na brak nowego contentu :P

Przynajmniej lvlowanie jest przyjemne a niektore bossy czy całe questy wymagają pomocy innych graczy, natomiast w takich grach jak choćby pierwszy lepszy Wildstar to nie jest trudność, tylko tak usatwiony exp za questy i moby by expiło się 4x dłużej i dawało wrażenie trudniejszej gry bo nie wyexpisz postaci w 2 tygodnie, co już ma u mnie minus dlatego że jako osoba pracująca na 2 zmiany nie mam czasu na bawienie się w expienie miesiącami (bo tyle by mi zajęło w WS''ie wyexpienie postaci). Może i od roku nie ma, ale po co wprowadzać coś przed dodatkiem? Pozbawione to jest logiki według mnie, wolą poczekać i z przytupem wprowadzić dodatek, patrz że kilka miesięcy przed premierą poprzednich dodatków też nic nowego nie wprowadzali bo i po co? A tak to regularnie wprowadzają nowości i poprawiają błędy.


Edit lekko negatywnymi że kolejny dodatek i nic ciekawego A czytałes opinię ludzi racjonalnych czy fanboyów innych MMO bo to dwie różne grupki ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:21, Morrdin napisał:

Widocznie czytamy różne opinie . bo ja zetknąłem się raczej z neutralnymi ( nic ciekawego
ale lepsze to niż nic ) i lekko negatywnymi że kolejny dodatek i nic ciekawego. Dlatego
uważam że WOW najlepsze lata ma już za sobą


To chyba czerpiesz wiedze z jakichs wp.pl, albo innych onetow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:13, Tarasada napisał:

No cóż nie zgodzę się, gdyż osoby które nie są obeznane z książkami/grami Warcrafta i żyją tylko
wiedzą WoW''a nie wiedzą jaka historia była przed Płonącym Legionem i dla mnie to spory
plus że wracają do tych czasów.

Powracają do czasów sprzed około 30 lat i to do tego rzeczywistość alternatywna, zmieniona przez obecność Garrosha, więc podejrzewam, że nieobeznani z lore jeszcze bardziej się tutaj zamotają ;D Fakt, że sporo ludzi nie znało nawet backstory Illidana i Arthasa, jeśli nie grali w RTSy lub też nie znali książek. No ale żeby wszystko w grze przedstawić, to by musieli robić dokładne podróże w czasie do np. ponad 10000 lat wstecz, do pierwszej wojny z Legionem, a potem odwiedzać wydarzenia z RTSów, ale ciągłe podróże w czasie byłyby złym pomysłem. Dlatego mam nadzieję, że po WoD ponownie czegoś takiego nie zrobią, nawet jeśli to rzeczywistość alternatywna bez wpływu na obecną.

Odnośnie contentu, to jednak rok bez niczego nowego to stanowczo za długo. Kiedyś dorzucali jeszcze np. jednobossowy raid, teraz nawet tego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:26, Arcling napisał:

Powracają do czasów sprzed około 30 lat i to do tego rzeczywistość alternatywna, zmieniona
przez obecność Garrosha, więc podejrzewam, że nieobeznani z lore jeszcze bardziej się
tutaj zamotają ;D Fakt, że sporo ludzi nie znało nawet backstory Illidana i Arthasa,
jeśli nie grali w RTSy lub też nie znali książek. No ale żeby wszystko w grze przedstawić,
to by musieli robić dokładne podróże w czasie do np. ponad 10000 lat wstecz, do pierwszej
wojny z Legionem, a potem odwiedzać wydarzenia z RTSów, ale ciągłe podróże w czasie byłyby
złym pomysłem. Dlatego mam nadzieję, że po WoD ponownie czegoś takiego nie zrobią, nawet
jeśli to rzeczywistość alternatywna bez wpływu na obecną.

Też mam taką nadzieję, ale wierzę w Blizzarda i to że mają pomysły na dodatek po WoDzie (ostatni już do tej gry jaki wyjdzie) potem zajmą się Project Titanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2014 o 19:21, Ring5 napisał:

...ale podejrzewam, że teraz jest już raczej bliżej
końca, niż początku.


Jakby nadal bylo blizej poczatku niz konca, to nawet ja bym sie zdziwil :) Ogolnie w poscie masz racje, sadze ze WoW na dobre sie skonczy dopiero przy premierze Titana, z kolei za Titana wezma sie konkretnie kiedy beda wiedziec ze WoW juz dogorywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Wildstara nie gram , także uważam że lvlowanie jest bezsensownie rozciągnięte . Tak samo lvlowanie w Wowie nie było dla mnie przyjemne ponieważ na wyżsych lvlach zwykłe mobki przestawały stanowić jakiekolwiek zagrożenie . Całe lvlowanie było za bardzo automatyczne . Kolejny dodatek nie jest absolutnie żadnym usprawiedliwieniem dla braku contentu przez ponad rok ( efekty można łatwo zobaczyć gracze się nudzą i odchodzą od Wowa ) I na koniec jeszcze jedno pytanie . Postaw się teraz w sytuacji gracza który chcę zacząc przygodę w MMO . Zastanawia się nad 3 produkcjami powiedzmy Wildstar FF XIV i WOW . W pierwszych 2 przypadkach kupuje grę ( po miesiącu jak gra mu się spodoba płaci abonament i ok ) Natomiast do Wowa jeśli marzy o End gamie musi kupić wszystko z najnowszym dodatkiem( oczywiście wiem o tym że jest automatycznie aktualizacja do Cataclysmu ale pozostaje jeszcze MoP i teraz WoD) który teraz wyjdzie i także opłacać wysoki abonament i wyjdzie to znacznie drożej niż w 1 dwóch przypadkach . Dziękuje koniec dyskusji z mojej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:32, Morrdin napisał:

W Wildstara nie gram , także uważam że lvlowanie jest bezsensownie rozciągnięte . Tak
samo lvlowanie w Wowie nie było dla mnie przyjemne ponieważ na wyżsych lvlach zwykłe
mobki przestawały stanowić jakiekolwiek zagrożenie .

A teraz patrz to, battlechest + Cata + MoP''a kupiłem na promocji za 160 zł + abonemant i wyszło tyle samo ba nawet taniej o prawie 20 zł niż WS np, bo w WS''ie prepaid na miesiąc jak patrzyłem kosztuje 6 dych a na grę Blizza 88zł jakoś na 2 miechy czyli 44 zł/m-c. Brak conentu przed wydaniem WoD''a nie jest wyznacznikiem ze dodatek nie przytrzyma ludzi na dłuże, pandaria trzymała ludzi nawet długo mimo takiego narzekania i psioczenia "bo pandy, bo walka petów niczym z pokemonów" przed wyjściem pand, wcześniej przed wyjściem cata kilka miesięcy też nie było contentu a jednak ludzie na cata i pandach grali. Co do lvlowania wejdź w grupę mobów na pandarii i spróbuj z nimi zawalczyć będąc platem a co tu mówić o leatherach czy clotach.

Down Od tego jest internet w którym można sie zapytać o wszystko i ludzie wyjaśnią, jeśli nie rozumiesz pytaj!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować