Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przez ostatnie trzy miesiące World of Warcraft stracił prawie milion subskrybentów

69 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2014 o 19:26, TigerXP napisał:

To chyba czerpiesz wiedze z jakichs wp.pl, albo innych onetow.

I Vice versa ja mogę tak samo powiedzięc o tobie oczywiście bez żadnych dowodów :D . Aha nowym graczom czytającym opis fabularny dodatku i ogólnie .. Nie wiem czy ktokolwiek połapał by się już w tym jeśli nie śledzi tego wszystkiego od początku ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:37, Tarasada napisał:

A teraz patrz to, battlechest + Cata + MoP''a kupiłem na promocji za 160 zł + abonemant
i wyszło tyle samo ba nawet taniej o prawie 20 zł niż WS np, bo w WS''ie prepaid na miesiąc
jak patrzyłem kosztuje 6 dych a na grę Blizza 88zł jakoś na 2 miechy czyli 44 zł/m-c.

Ja dorwałem FF XIV prawie o stówę taniej , a Ty za chwile możesz sobie doliczyć dodatkowe koszty kolejnego dodatku ( jak i wszyscy inni gracze )

Dnia 06.08.2014 o 19:37, Tarasada napisał:

Brak conentu przed wydaniem WoD''a nie jest wyznacznikiem ze dodatek nie przytrzyma ludzi
na dłuże, pandaria trzymała ludzi nawet długo mimo takiego narzekania i psioczenia "bo
pandy, bo walka petów niczym z pokemonów" przed wyjściem pand, wcześniej przed wyjściem
cata kilka miesięcy też nie było contentu a jednak ludzie na cata i pandach grali.

Kiedy w konkurencyjnych MMO świeży content pojawia się co kwartał lub miesiać , to nie dodanie niczego przez ponad rok nie jest czymś godnym pochwalenia . No i chyba wiadomo że wiele graczy odejdzie bo nie będzie im się chciało robić tego samego

Dnia 06.08.2014 o 19:37, Tarasada napisał:

Co do lvlowania wejdź w grupę mobów na pandarii i spróbuj z nimi zawalczyć będąc platem
a co tu mówić o leatherach czy clotach.

A przed Pandarią wszystka jest automatyczne nawet grupki mobów nie stanowią zagrożenia w przeciwieństwie Do FF XIV , Rifta czy innego Wildstara . Maksymalne upraszczanie gry ma swoich przeciwników jeśli chcesz wiedzieć ;) Choć wiem że znajdą się i zwolennicy czegoś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2014 o 19:32, Morrdin napisał:

. Zastanawia się nad 3 produkcjami powiedzmy Wildstar FF XIV i WOW . W pierwszych
2 przypadkach kupuje grę ( po miesiącu jak gra mu się spodoba płaci abonament i ok )
Natomiast do Wowa jeśli marzy o End gamie musi kupić wszystko z najnowszym dodatkiem(
oczywiście wiem o tym że jest automatycznie aktualizacja do Cataclysmu ale pozostaje
jeszcze MoP i teraz WoD) który teraz wyjdzie i także opłacać wysoki abonament i wyjdzie
to znacznie drożej niż w 1 dwóch przypadkach .


Oczywiscie ze wybieram WoW-a bo wiem ze dostane potezny produkt, ktory bedzie trwal na rynku jeszcze bardzo dlugo, prawdopodobnie dluzej niz pozostale tutyły. Osobiscie czy to buty, czy samochod wole kupic cos sprawdzonego, nawet jesli mam doplacic, niz pomyje w ktorych nie da sie chodzic/jezdzic/grac.

>Aha nowym graczom czytającym opis fabularny dodatku i ogólnie .. Nie wiem czy ktokolwiek połapał by się już >w tym jeśli nie śledzi tego wszystkiego od początku ;P

A to sorry, za inteligencje graczy to ja juz nie odpowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:42, Morrdin napisał:

Ja dorwałem FF XIV prawie o stówę taniej , a Ty za chwile możesz sobie doliczyć dodatkowe
koszty kolejnego dodatku ( jak i wszyscy inni gracze )

Trudno, i co z tego? Skoro content z FF nudzi się po 1 miesiącu w przeciwięnstwie do wowa i nie uratują tej gry nawet dodatki.

Dnia 06.08.2014 o 19:42, Morrdin napisał:

Kiedy w konkurencyjnych MMO świeży content pojawia się co kwartał lub miesiać , to nie
dodanie niczego przez ponad rok nie jest czymś godnym pochwalenia . No i chyba wiadomo
że wiele graczy odejdzie bo nie będzie im się chciało robić tego samego

Powiem tak ludzie odchodzą bo na privach pojawiły się ogarniete pandy i wolą sobie w to samo grać za free (jakież to wygodne prawda?). W innych MMO może i pojawia sie content co kwartał ale co z tego ? W WoW''ie na początku pand też pojawiał sie dość regularnie czy w poprzednich dodatkach, ale zawsze przed wyjsciem dodatku nowego była posucha, coś ala sezon ogórkowy w grach na lato. Wyjdzie WoD czego nie dadzą ludziom privy to powracają, taka kolej rzeczy.

Dnia 06.08.2014 o 19:42, Morrdin napisał:

A przed Pandarią wszystka jest automatyczne nawet grupki mobów nie stanowią zagrożenia
w przeciwieństwie Do FF XIV , Rifta czy innego Wildstara . Maksymalne upraszczanie gry
ma swoich przeciwników jeśli chcesz wiedzieć ;) Choć wiem że znajdą się i zwolennicy
czegoś takiego

WS nie jest utrudniony, tam każdego bossa questowego solo zabiłem bez problemu inna opcja to to ile czasu sie tam expi (koszmar), przed pandarią było uproszczone powiadasz no to radzę spróbować kupić battlechesta i na nim grać z TBC''kiem gdzie nie ma mechanik z WoTLK czy wyższych dodatków i zabić tą grupkę mobów solo, good luck and have fun i napisz ile razy zginąłeś nim bossa zabiłeś np Hogger w Elwyn Forest :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Oczywiscie ze wybieram WoW-a bo wiem ze dostane potezny produkt, ktory bedzie trwal na rynku jeszcze bardzo >dlugo, prawdopodobnie dluzej niz pozostale tutyły. Osobiscie czy to buty, czy samochod wole kupic cos >sprawdzonego, nawet jesli mam doplacic, niz pomyje w ktorych nie da sie chodzic/jezdzic/grac.
Zważajac na to ile ludzi wybrało FF XIV(w tej grze ilośc subów nieustannie zwiększa się ) ( Wildstar traci graczy więc odpada ) , to że WOW ma tendencje spadkową , nie doczekał się dodatkowej zawartości przez ponad rok , to nie był bym tego taki pewien . Jak widać coś nie chcą wybierać tego Wowa ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:49, Tarasada napisał:

Trudno, i co z tego? Skoro content z FF nudzi się po 1 miesiącu w przeciwięnstwie do
wowa i nie uratują tej gry nawet dodatki.

I po miesiącu wychodzi nowy content . Tej gry nie uratują dodatki ? Więc czemu ilośc subów w niej ciągle rośnie ? :D i jakoś ludziom się nie nudzi :P więc jest dokładnie inaczej niż napisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:55, Morrdin napisał:

I po miesiącu wychodzi nowy content . Tej gry nie uratują dodatki ? Więc czemu ilośc
subów w niej ciągle rośnie ? :D i jakoś ludziom się nie nudzi :P więc jest dokładnie
inaczej niż napisałeś


Czyli ilu w koncu ludzi gra w FF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chyba kilkanaście euro :D Dwumiesięczna karta prepaid do koszt ok 80zł :)
> Dokładnie, sam jestem taki starzejącym się graczem WoWa i czasu coraz mniej na gierkę
> :)
> Przy okazji czytam właśnie fora o podobnym temacie i zaskakujące jest jak wiele osób
> wciąż gra, robiąc wiele rzeczy poza rajdowaniem i lvlowaniem altów w oczekiwaniu na kolejny
> expansion. Nie wiem czy dałbym radę, ostatnio jak grałem wylewolowałem kolejnego alta
> i zmęczyłem się, czekam na WoD :P
> Nowych graczy ciężko wychwycić, próbują to zrobić darmowym lvl 90 :P, ale wątpię czy
> im się uda ( przecież trzeba zakupić BattleChest + resztę dodatków, chyba że mnie coś
> ominęło) A starzy, którzy chcieli pograć w inne mmo, z tego co czytam to wolą wrócić
> do WoW''a, odbiwszy się od WIldstar czy 2 lata temu od guild wars ( również to samo przeżyłem).

Haha a widziales ceny w ich sklepie?:P 50 Euro chyba podniesienie postaci do 90 lvlu;p po okolo 20-30 euro mounty itp:P poszaleli chyba;p
Zapewne sprawdze dodatek wszak 700 dkk to nie jest duzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 19:55, Morrdin napisał:

I po miesiącu wychodzi nowy content . Tej gry nie uratują dodatki ? Więc czemu ilośc
subów w niej ciągle rośnie ? :D i jakoś ludziom się nie nudzi :P więc jest dokładnie
inaczej niż napisałeś

Jakiś link do informacji że suby rosną? Bo jak narazie to tak można sobie gadać i przekonywać się aż do śmierci. I co z tego skoro po raz n-ty powtarza że dodatki są niedopracowane? W WoW'ie wychodzą co kwartał może wcześniej ale są dopracowane i jak widać nudzą sie po kilku-kilkunastu miesiącach.


@Phoenixpl 50 euro to dobra cena, nie będzie wylęgarni 90 lvli codziennie po 5000, a mounty czy ktoś ci każe je kupować? To jest dobrowola czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam przestałem opłacać, ale na pewno wrócę na WoD. Po prostu żadna gra nie zbliża się jakością do World of Warcraft. Ale jak wszystko może się znudzić lub nie ma w niej co robić. Ja zazwyczaj kupuje abonament na dwa miesiące, przy premierze kolejnego dodatku i trochę w to gram, potem odkładam. Przy jakimś większym patchu, znowu kupuje płacę. Moim zdaniem Warlords of Draenor powinien być ostatnim dodatkiem, gra powinna przejść na system mikrotransakcji i jeśli jeszcze nie pracują nad nowym silnikiem, fabułą itd. to czas najwyższy zacząć. Potrzebna jest świeżość. Takie kopnięcie z półobrotu jakim był Warcraft3 i WoW. Za 3-4 lata czwarta część a potem druga generacja WoW osadzona tak samo jak i Warcraft 4 w wydarzeniach co najmniej 100 lat późniejszych. Świat jest po prostu cudowny i aż się boje myśleć jak mógłby wyglądać WoW, gdyby chcieli choć trochę spocić współczesne PC :). Nie wiem ile mają tam dostępnych zespołów itd. ale na pewno Hearthstone i Heroes of the Storm blokuje w jakimś stopniu pracę nad kolejnymi kamieniami milowymi, ale dojne krowy też trzeba mieć. Utrzymanie serwerów SC2, D2, D3, War3 swoje kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 22:29, scyzor napisał:

Sam przestałem opłacać, ale na pewno wrócę na WoD.

yc jeszcze jeden ostatni już dodatek, po tym zajmą sie Project Titanem który raczej nie jest WoW''em 2. Na bank również nie zrobią WoW''a F2P prędzej dadzą mu umrzeć śmiercią naturalną niż pozwolą przez F2P zniszczyć community tej gry. Co do W4 to raczej bym chciał by wyszło ale Blizzard milczy jak zaklęty niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Swoisty symbol "upadku" MMO wciąż żywy. :)
To żaden "upadek MMO". Po prostu jest sporo gier F2P, albo jednorazowo płatnych przy kupnie i nikt nie chce już bulić w sumie sporej kasy co miesiąc. Ja sam grałem w triala, podobał mi się i nie kupiłem pełnej wersji WoWa przez abonament. Poza tym Muradin ma rację. Raz, ze to nie kilkanaście, a kilkadziesiąt zł, co przy ograniczonym czasie osób dorosłych jest całkiem dużo. dwa, że gra ma już swoje lata i są ludzie, którzy po setkach godzin się znudzili. a też odszedłem od PayDaya 2 (choć to przykład nieporównywalny pod względem skali gry, czy liczby subskrybentów, poza tym to coop, nie MMO) nie dlatego, ze gra jest zła, ale wyrobiłem nieco ponad 700 godzin i maja w pewnym momencie wszystkie zaliczony aktualnie dostępne osiągnięcia poza 2 wymagającymi ostrego farmienia exp dla czystego szpanu nie miałem co robić. Gnaty też miałem odpicowane, ze niemal same strzelały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 23:48, NemoTheEight napisał:

To żaden "upadek MMO". Po prostu jest sporo gier F2P, albo jednorazowo płatnych przy
kupnie i nikt nie chce już bulić w sumie sporej kasy co miesiąc. (...)


Nie wiem o co Ci w tym momencie chodzi i jak się to ma do tego, co wcześniej napisałem. :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 23:48, NemoTheEight napisał:

To żaden "upadek MMO". Po prostu jest sporo gier F2P, albo jednorazowo płatnych przy
kupnie i nikt nie chce już bulić w sumie sporej kasy co miesiąc. Ja sam grałem w triala,
podobał mi się i nie kupiłem pełnej wersji WoWa przez abonament.


Gry F2P to gry klasowo niższe od gier z abonamentem i na całym rynku MMO póki co nie znajdziesz drugiej takiej gry jak WoW, z takim klimatem i tak doskonale wykonanej. Raczej ludzie pędzą na serwery prywatne bo sie od niedawna pandy na nich pojawiły (nie ważne że działają jak kupka) ale lecą na nie jak ćma do światła. Może ludzie powyjeżdżali? Może na zimę wrócę, no wraz z dodatkiem na bank wow znów będzie na szczycie z 10-11mln subów, tak jest od 4 dodatków które wyszły do tej pory, pod koniec dodatku spada, na początku nowego rośnie liczba subów do ilości jaka była pierwotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszący, że cata był najlepszym dodatkiem, albo panda zabiła grę chyba nie grali w cata. Największy spadek subskrypcji, a ostatni content patch tkwił w grze właśnie rok. SOO jeszcze roku nie ma, choć też już farma hc mnie nudzi i aż zacząłem grać pvp altem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 06:49, nVid napisał:

Ludzie piszący, że cata był najlepszym dodatkiem, albo panda zabiła grę chyba nie grali
w cata. Największy spadek subskrypcji, a ostatni content patch tkwił w grze właśnie rok.
SOO jeszcze roku nie ma, choć też już farma hc mnie nudzi i aż zacząłem grać pvp altem.

Ludzie narzekają na brak contentu jakby inne gry nie miały tego problemu, wystarczy spojrzeć na takiego RIFT''a co ile on dostaje dodatki czy nowy content. Albo te MMO które dostają go co miesiąc jakiej on jakości jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 22:39, Tarasada napisał:

yc jeszcze jeden ostatni już dodatek, po tym zajmą sie Project Titanem który raczej nie
jest WoW''em 2. Na bank również nie zrobią WoW''a F2P prędzej dadzą mu umrzeć śmiercią
naturalną niż pozwolą przez F2P zniszczyć community tej gry. Co do W4 to raczej bym chciał
by wyszło ale Blizzard milczy jak zaklęty niestety.


Bzdura. Powiedzieli że mają zaplanowany kolejne dwa dodatki po tym i będą je robić tak długo, jak będzie się opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 11:13, Reffan napisał:

Bzdura. Powiedzieli że mają zaplanowany kolejne dwa dodatki po tym i będą je robić tak
długo, jak będzie się opłacać.

Przysiągłbym ze gdzieś czytałem że WoD ma być przed ostatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować