Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crytek chce odbudować reputację wysokiej jakości grami

31 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2014 o 20:32, Morrdin napisał:

Dłuższy,

Było. Choć bardziej w stylu AC.
Szukaj wierz. Wypełniaj bezcelowe misje etc. Właściwej fabuły, tyle co kot napłakał.

Dnia 20.08.2014 o 20:32, Morrdin napisał:

ciekawszy fabularnie,

Co tam ciekawego było? Nawet handel ludźmi był tragicznie przedstawiony.
Narkotykowe wstawki były bardziej śmieszne jak ciekawe.

Dnia 20.08.2014 o 20:32, Morrdin napisał:

zdecydowanie lepszy klimatem,

Chyba tylko jak się Vas pokazywał.

Dnia 20.08.2014 o 20:32, Morrdin napisał:

miał kilka genialnie zagranych postaci,

Hmm 2. "Amerykański agent" i Vas. Tragiczniejszego protagonisty ciężko znaleźć.

Dnia 20.08.2014 o 20:32, Morrdin napisał:

nie był pokazówką silnika .

Nie argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 20:39, Zgreed66 napisał:

> Dłuższy,
Było. Choć bardziej w stylu AC.
Szukaj wierz. Wypełniaj bezcelowe misje etc. Właściwej fabuły, tyle co kot napłakał.

Ale jaki problem . Jak ktos chciał mógł zadania poboczne kompletnie pominąc i jechać sam wątek fabularny . Dalej mamy kampanię na spokojnie 10 h . Chociaż jak ktoś nie lubi tego typu gier to może lepiej się za Far Cry 3 nie brać bo to jednak poniekąd sandbox ?

Dnia 20.08.2014 o 20:39, Zgreed66 napisał:

> ciekawszy fabularnie,
Co tam ciekawego było? Nawet handel ludźmi był tragicznie przedstawiony.

Bez komentarza jeśli chodzi o shooter''y to lepsza fabuła była właściwie tylko w Spec ops: The line. Akurat ten element jest jednym z najmocniejszych w Far Cry'u i w każdej recenzji o tym pisano . Ja podzielam te zdanie

Dnia 20.08.2014 o 20:39, Zgreed66 napisał:

Chyba tylko jak się Vas pokazywał.

Vaas jeśli już. Może dla Ciebie ? Mnie akurat "kupili " klimatem tej wyspy i tym że właściwie nic tam nie było normalnego . I jak widać ,nie tylko mnie ,gdyż sprzedaż gry była co najmniej niezła . Średnia 90% też robi swoje

Dnia 20.08.2014 o 20:39, Zgreed66 napisał:

> miał kilka genialnie zagranych postaci,
Hmm 2. "Amerykański agent" i Vas. Tragiczniejszego protagonisty ciężko znaleźć.

Po raz kolejny "Vas" ....Główny bohater był ok , nie był tak bezpłciową postacia jak to bywało w Crysisach , no ale widać ty byś wołał po raz kolejny wojaka jaki występuje w grach typu " COD . BF ), gdyż normalny człowiek nie jest dla Ciebie ciekawy :P Nie mówiąc o tym że nawet liczba 2 w tym przypadku wystarcza by zakosić 90% shooterów pod tym względem

Dnia 20.08.2014 o 20:39, Zgreed66 napisał:

Nie argument.

Jak już mówiłem w związku z tym że gra była chorobliwie krótka to jest argument . Zwłaszcz gdy poprzednie Crysisy trwały po ok 10 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> CryTek chce robić dobre gry... więc przygotowuje port Ryse na PC?
To zlecenie Microsoftu które pomachało zielonymi za ten port pewnie.

A jeśli chcą zrobić dobrą grę to czekam na bombę pokroju Crysisa 1 z grafiką NG i SI takim że wgniecie mnie w fotel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 20:52, Morrdin napisał:

Ale jaki problem . Jak ktos chciał mógł zadania poboczne kompletnie pominąc i jechać
sam wątek fabularny . Dalej mamy kampanię na spokojnie 10 h .

Główny wątek? 10h? Przejdź może raz jeszcze. Jak to upchać wyjdzie właśnie ze 4 ;p (jak nie lepiej ;) )

Dnia 20.08.2014 o 20:52, Morrdin napisał:

Chociaż jak ktoś nie lubi tego typu gier to może lepiej się za Far Cry 3 nie brać bo to jednak poniekąd sandbox?

Nie chodzi oto, czy ktoś nie lubi, czy nie. Tylko ile jest gry w grze. To jakby oceniać Skyrima po ilości dostępnych zadań. Jasne, można spędzić 1000h i nie zrobić wszystkich automatycznie generowanych zadań pobocznych. Można i ~100h i praktycznie cała gra obcykana. Patrz Dragon Age II i przedłużanie gry. Patrz ostatnia Alicja i za mało pomysłów na tak długą grę.
Właśnie oto chodzi. FarCry 3 jedzie na schematach już dawno przez UBi rozjechanych na wszystkie sposoby.
W_D To samo. CoD here i go again. To się nazywa granie dla samego grania.

Dnia 20.08.2014 o 20:52, Morrdin napisał:

Bez komentarza jeśli chodzi o shooter''y to lepsza fabuła była właściwie tylko w Spec
ops: The line. Akurat ten element jest jednym z najmocniejszych w Far Cry''u i w każdej
recenzji o tym pisano . Ja podzielam te zdanie

Do prawdy co to za czasy, że "jednym z najmocniejszych" elementów w grze, który de facto jest taki se.
Ma stanowić o wspaniałości czegoś :> Nawet Spec Ops, jest przykładem takiego cliche.
Choć może to jakiś powód dla którego w zasadzie jedynymi FPSami które skończyłem to FEAR 1 ,2 + RTCW.
Na swoje dodałbym Dark Messiah''a, albo Dishonored. Lepsze coś, niż nic?

Dnia 20.08.2014 o 20:52, Morrdin napisał:

Vaas jeśli już.

Nie ma różnicy. Może być i was. Nic to nie zmienia. Dlatego będę pisać WAS przy każdej kolejnej okazji.
Liczy się znaczenie i treść, nie forma. To co się przez to rozumie.

Dnia 20.08.2014 o 20:52, Morrdin napisał:

Może dla Ciebie ? Mnie akurat "kupili " klimatem tej wyspy i tym że właściwie nic tam nie było normalnego.

Klimatu tam było na początku. Bo wtedy coś było. Świat coś pokazywał. Potem to uleciało, przez marną assasinową budowę gry. Do tego powalone odchyły bohaterów tej gry.
W sumie pierwszy FarCry miał podobnie. Do czasu Trigenów dało się w to grać :D

Dnia 20.08.2014 o 20:52, Morrdin napisał:

I jak widać ,nie tylko mnie ,gdyż sprzedaż gry była co najmniej niezła.
Średnia 90% też robi swoje

Call of Duty już to przerabiało. Demokracja i wyimaginowana większość o niczym nie stanowi. Niczego nie udowadnia.

Dnia 20.08.2014 o 20:52, Morrdin napisał:

Po raz kolejny "Vas" ....Główny bohater był ok , nie był tak bezpłciową postacia jak
to bywało w Crysisach

Nie był bezpłciowy? Nawet jego imienia nie pamiętam! Do tego czym on się wykazuje?
Głupimi wrzutami swojej dziewczynie i przyjaciołom? W ogóle dobry IMHO patent jest z zakończeniem.
Ma już tak nawalone we łbie, że nie wiem po co mu końcowy wybór ;)
Btw pozycja nr 2
http://www.gram.pl/artykul/2013/11/15/od-zera-do-bohatera-czyli-z-drugiego-planu-na-pierwszy-czesc-druga.shtml :P
(z dziedziny marny demokratyczny argument)

Dnia 20.08.2014 o 20:52, Morrdin napisał:

no ale widać ty byś wołał po raz kolejny wojaka jaki występuje w grach typu " COD . BF

Nie. Wolałbym, aby taki zieleniec zdechł przy pierwszej, lepszej potyczce ;)
[w sumie zdycha, ale ma save''y i respa - gdyby nie to co to byłaby za gra? :P]
Realizm to realizm. Z drugiej strony. Nikt nie mówi, że gry mają być realistyczne, nie?

Dnia 20.08.2014 o 20:52, Morrdin napisał:

gdyż normalny człowiek nie jest dla Ciebie ciekawy :P

Normalny człowiek nie robi za terminatora. I w sumie nie robi z siebie bez sęsu nadętego buca (choć może i...)

Dnia 20.08.2014 o 20:52, Morrdin napisał:

Nie mówiąc o tym że nawet liczba 2 w tym przypadku wystarcza by zakosić 90% shooterów pod
tym względem Nie argument.

Biorąc pod uwagę, że potrafię wymienić w zasadzie 5-6 dobrych FPSów. To pewnie... nie.
Więcej dobrego to nawet o Doomie 3 jestem w stanie powiedzieć. Pomimo, że skończyłem po... 3h?
No dobra. Jak komuś te schematy i autoplagiaty Ubi nie znudziły. To pewnie jemu to nie przeszkadza.

Dnia 20.08.2014 o 20:52, Morrdin napisał:

Jak już mówiłem w związku z tym że gra była chorobliwie krótka to jest argument . Zwłaszcz
gdy poprzednie Crysisy trwały po ok 10 h

Zwłaszcza gdy było to nudne włóczenie się po krzakach :]
Choć dwójka była nawet... ale nie skończyłem. Nudno trochę.

Nudna - taak to subiektywne odczucie które mnie dopada w praktycznie każdym FPS przez to, że te gry mają okropnie płytką mechanikę. 4-10h klepania tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daruję sobie odpowiedź na cały post bo jeszcze szanuję swój czas . Ale na kilka elementów zwrócę uwagę

>Główny wątek? 10h? Przejdź może raz jeszcze. Jak to upchać wyjdzie właśnie ze 4 ;p (jak nie lepiej ;) )
4 h ? To może się tyczyć chyba Blood Dragon którego podstawową kampanię można było faktycznie w tyle skończyć . Tu natomiast nie bawiąc się w speed runy za 1 razem nie ma raczej możliwości żeby zamknąć ją w mniej niż 10 h . Od siebie dorzucę jeszcze coś takiego
http://www.howlongtobeat.com/search.php?t=games&s=Far+cry+3

Dnia 20.08.2014 o 22:11, Zgreed66 napisał:

Nie chodzi oto, czy ktoś nie lubi, czy nie. Tylko ile jest gry w grze. To jakby oceniać
Skyrima po ilości dostępnych zadań. Jasne, można spędzić 1000h i nie zrobić wszystkich
automatycznie generowanych zadań pobocznych. Można i ~100h i praktycznie cała gra obcykana.
Patrz Dragon Age II i przedłużanie gry. Patrz ostatnia Alicja i za mało pomysłów na tak
długą grę.
Właśnie oto chodzi. FarCry 3 jedzie na schematach już dawno przez UBi rozjechanych na
wszystkie sposoby.

W Skyrimie spędziłem chyba ok 80 h zrobiłem praktycznie wszystko nie licząc losowych . A zaliczenie Far cry 3 nie bawiąc się w zbieranie wszystkiego i maksowanie na 100% tylko wykonanie głównego wątku + zaliczenie co ważniejszych pobocznych aktywności to zajęcie na ok 20-25 h . W tych czasach to nie jest mało. A co do schematów mnie to nie nudziło , gdyż sam klimat i formuła FPS-a w otwartym świecie w tym przypadku była wystarczającym powiewem świeżości

Dnia 20.08.2014 o 22:11, Zgreed66 napisał:

Do prawdy co to za czasy, że "jednym z najmocniejszych" elementów w grze, który de facto
jest taki se.
Ma stanowić o wspaniałości czegoś :> Nawet Spec Ops, jest przykładem takiego cliche.
Choć może to jakiś powód dla którego w zasadzie jedynymi FPSami które skończyłem to FEAR
1 ,2 + RTCW.
Na swoje dodałbym Dark Messiah''a, albo Dishonored. Lepsze coś, niż nic?

Sam przyznajesz że w wiele FPS''ów nie grasz dlatego rada ode mnie . Nawet nie próbuj bo pod tym względem FC 3 i Spec ops naprawdę wybijają się . Po raz kolejny musze także powiedzieć że oceniam fabułę na ocenę wyzszą niż "taka se " Ot takie 7 w skali 10-stopniowej . W czasach gdy większości Shooterom trudniej osiągnąc ocenę wyzszą niz 2-3 to naprawdę nie jest źle. A jako że w FPS-ach fabuła nie jest najważniejsza to tym bardziej należy docenić gry w których potrafi być ona dobra

Dnia 20.08.2014 o 22:11, Zgreed66 napisał:

Klimatu tam było na początku. Bo wtedy coś było. Świat coś pokazywał. Potem to uleciało,
przez marną assasinową budowę gry. Do tego powalone odchyły bohaterów tej gry.
W sumie pierwszy FarCry miał podobnie. Do czasu Trigenów dało się w to grać :D

Pomysł na pomieszanie elementów bardziej normalnych z fantastycznmi ( czytaj odchyły bohatera gry ) spodobał mi się . Do tego całkiem fajna i klimatyczna walka z bossem jeśli można to tak określić :P

Dnia 20.08.2014 o 22:11, Zgreed66 napisał:

Biorąc pod uwagę, że potrafię wymienić w zasadzie 5-6 dobrych FPSów. To pewnie... nie.
Więcej dobrego to nawet o Doomie 3 jestem w stanie powiedzieć. Pomimo, że skończyłem
po... 3h?

Mimo wszystko nie jestem typem człowieka który lubi wydawać ponad stówę na 3-4 h gry , więc za to gry Ubisoftu doceniam
>Nudna - taak to subiektywne odczucie które mnie dopada w praktycznie każdym FPS przez to, że te gry mają okropnie płytką mechanikę. 4-10h klepania tego samego.
Więc sam przyznajesz że nie jesteś typem człowiek , który lubi grać w takie gry . A FC 3 to jednak Fps , więc dalszą dyskusję uznaję za zbędną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 23:18, Morrdin napisał:

4 h ? To może się tyczyć chyba Blood Dragon którego podstawową kampanię można było faktycznie
w tyle skończyć . Tu natomiast nie bawiąc się w speed runy za 1 razem nie ma raczej
możliwości żeby zamknąć ją w mniej niż 10 h . Od siebie dorzucę jeszcze coś takiego
http://www.howlongtobeat.com/search.php?t=games&s=Far+cry+3

Odlicz "nudne" wchodzenie po wieżach, odbijanie wiosek i inne zapychacze. O tym pisałem.
Dlatego też go nie ukończyłem ;)

Dnia 20.08.2014 o 23:18, Morrdin napisał:

tylko wykonanie głównego wątku + zaliczenie co ważniejszych pobocznych aktywności to
zajęcie na ok 20-25 h.

"co ważniejszych" :D

Dnia 20.08.2014 o 23:18, Morrdin napisał:

W tych czasach to nie jest mało.

Jakby kiedykolwiek było inaczej. Dobra, stare gry polegały na błąkaniu się. Ostatnio grałem w dooma 1 i 2.
Szybko wysiadłem :) Próbowałem też kiedyś Bloodlies redemption. To w ogóle się dziwiłem jak można przejść fragment w mieście.

Dnia 20.08.2014 o 23:18, Morrdin napisał:

A co do schematów mnie to nie nudziło , gdyż sam klimat i formuła FPS-a w otwartym świecie
w tym przypadku była wystarczającym powiewem świeżości

Precyzuj co. Zbieranie skór? Latanie po wieżach? Wybijanie posterunków? :P

Dnia 20.08.2014 o 23:18, Morrdin napisał:

Sam przyznajesz że w wiele FPS''ów nie grasz dlatego rada ode mnie .

Ja w ogóle za wiele gier nie gram zacznijmy od tego. Więc mnie tutaj nie strofuj jako osoby kalekiej ;)
Nie widzę najmniejszego sensu grać, by grać. Wolę jakieś traktaty poczytać.

Dnia 20.08.2014 o 23:18, Morrdin napisał:

Nawet nie próbuj bo pod tym względem FC 3 i Spec ops naprawdę wybijają się.

Karzeł pozostanie karłem :>

Dnia 20.08.2014 o 23:18, Morrdin napisał:

Po raz kolejny musze także powiedzieć że oceniam fabułę na ocenę wyzszą niż "taka se "
Ot takie 7 w skali 10-stopniowej

Yhm. Chyba w nowej skali. 9.5+ świetna. 9.0-9.4 bardzo dobra; 8.9-7.1 dobra. 7.0-6.0 taka se.
Reszta crap i 1,2,3 kaszanka zone.
W takiej stali to ok. Wypada się zgodzić.

Dnia 20.08.2014 o 23:18, Morrdin napisał:

W czasach gdy większości Shooterom trudniej osiągnąc ocenę wyzszą niz 2-3 to naprawdę
nie jest źle.

One wypadają w ogóle z tej skali.

Dnia 20.08.2014 o 23:18, Morrdin napisał:

A jako że w FPS-ach fabuła nie jest najważniejsza to tym bardziej należy
docenić gry w których potrafi być ona dobra

Ujdzie.

Dnia 20.08.2014 o 23:18, Morrdin napisał:

Pomysł na pomieszanie elementów bardziej normalnych z fantastycznmi ( czytaj odchyły
bohatera gry ) spodobał mi się . Do tego całkiem fajna i klimatyczna walka z bossem jeśli
można to tak określić :P

Gusta. Albo jakieś wym... whatever.

Dnia 20.08.2014 o 23:18, Morrdin napisał:

Więc sam przyznajesz że nie jesteś typem człowiek , który lubi grać w takie gry . A FC
3 to jednak Fps , więc dalszą dyskusję uznaję za zbędną

Pff. Muszę poszukać twojego posta o RPG :D
Choć w Borderlands pograłem dłużej, sporo dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej pozostaje przy swoim . Skoro jak sam mówiłeś nie grasz w wiele Fps''ów to dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu. No chyba , że lubisz wypowiadać się na tematy o których pojęcia za dużego nie masz ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 15:18, Morrdin napisał:

Skoro jak sam mówiłeś nie grasz w wiele Fps''ów to dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu.

No jasne. Rozmowa nie ma najmniejszego sensu, bo gram za mało FPSy ;)
Super. Bo niby nie mogę ocenić co jest dobre, a co nie? XD

Dnia 21.08.2014 o 15:18, Morrdin napisał:

No chyba , że lubisz wypowiadać się na tematy o których pojęcia za dużego nie masz ;P

Po czym to niby oceniasz? Że gram w tylko w to co warto grać, a nie także w to czego nie warto ruszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować