Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GOG jak CDP.pl - zaczyna sprzedawać filmy bez DRM-u

24 postów w tym temacie

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

GOG kiedyś oznaczał Good Old Games.
najpierw pierwsze słowo traciło znaczenie, potem drugie a teraz trzecie :D

Mimo całej mojej sympatii dla GOG - za bardzo kombinują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bo na polski rynek jest cdp.pl...
To nie jest to samo...
@eLp_Ne
Brak polskich złotówek, polskiej wersji strony i podejrzewam że filmy również obejdą się bez polskich napisów a przecież za całą tą platformę odpowiada CD Projekt. Ale większość i tak weźmie cię za hejtera i że "z dobrobytu to się w dupach poprzewracało, wracaj do nauki angielskiego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 17:27, Snafu napisał:

@eLp_Ne
Brak polskich złotówek, polskiej wersji strony i podejrzewam że filmy również obejdą
się bez polskich napisów a przecież za całą tą platformę odpowiada CD Projekt. Ale większość
i tak weźmie cię za hejtera i że "z dobrobytu to się w dupach poprzewracało, wracaj do
nauki angielskiego"


Jestem już przyzwyczajony do określania mnie jako hejtera, szczególnie na tym forum, ale czego się spodziewać zwłaszcza, że są to zgliszcza po cd projekcie.

Spoiler

Psst, jeśli nie lubisz wiedźmina nie jesteś patriotą.


Myślę, że po takim czasie możemy już zapomnieć o jakiejkolwiek polskiej opcji na gogu, tak jak już wspomniałeś cdp.pl ma się nijak do goga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 17:27, Snafu napisał:

To nie jest to samo...

W jakim sensie "nie jest to samo"? Sprzedają starocie, indyki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 17:23, eLp_Ne napisał:

Racja, jakby dodali złotówki na goga to hajs by się nie zgadzał, +1.

Okej, a więc załóżmy, że wprowadziliby złotówki na GOGa. Nawet załóżmy, że wprowadzliby je po bardzo atrakcyjnym kursie 1€ = 4zł. I mamy:

Divinity - GOG 148 zł - CDP 64,99 zł
HOMM V - GOG 61 zł - CDP 34,99 zł
Two Worlds 2 - GOG 61 zł - CDP 24,99 zł

I tak dalej, i tak dalej... tak więc jeżeli dodali złotówki na GOGa, to akurat nie im hajs by się nie zgadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 18:15, luzac napisał:

>
W jakim sensie "nie jest to samo"? Sprzedają starocie, indyki itd.


Zupełnie inna oferta :P (stare gry)

@eLp_Ne
Hehe, dobre. Do z Wiedźminem już gdzieś słyszałem :D Co do gog'a to cóż... Smutne ale prawdziwe.

@Dared
Myślę że jemu chodziło o GoGa przystosowanego na polskie warunki a nie gdzie jest czysty przelicznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 18:32, Snafu napisał:

@Dared
Myślę że jemu chodziło o GoGa przystosowanego na polskie warunki a nie gdzie jest czysty przelicznik.

No to o tym możecie sobie tylko pomarzyć. Nie pójdą na to ani dystrybutorzy ani gracze z zagranicy. I mają całkowitą rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 18:38, Dared00 napisał:

No to o tym możecie sobie tylko pomarzyć. Nie pójdą na to ani dystrybutorzy ani gracze
z zagranicy. I mają całkowitą rację.


Dokładnie tak jak Dared pisze. GOG jest międzynarodowy i takim już pozostanie włącznie z cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 18:56, Oxva napisał:

Dokładnie tak jak Dared pisze. GOG jest międzynarodowy i takim już pozostanie włącznie
z cenami.


Niestety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 19:19, Snafu napisał:

Niestety :P


Ja bym powiedział, że na szczęście. Regionalizacja zawitała już na Steamie i mamy tego efekty przez kompletnie od czapy ceny na różnych rynkach (czasami w strefie EU2 w której jest Polska ceny są większe niż UK czy nawet EU1 - pomijając Niemcy, bo oni mają jeszcze osobną strefę xD).

Do tego był rzut gier z region lockiem(nie dało się ich kupić na Steamie będąc w Polsce - tylko zarejestrować cd-keya od dystrybutora), których dystrybucją zajmowała się w Polsce Cenega (na szczęście już zdjęty). Ogółem moim zdaniem wprowadza to wiele patologii związanej z kombinowaniem z VPNami, rozdawaniem banów od czapy itd.

I nie dziwę się użytkownikom bawiącym się VPNem jeśli potrafi być tak, że gra z regionu US czy RU jest o połowę tańsza (nawet uwzględniając sales tax). Oczywiście działa to też w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam, ze gdy GOG startowal, to bylo jasno mowione, ze to nie jest projekt przeznaczony na polski rynek, tylko na zachodni i to sie do dzisiaj nie zmienilo. To, ze firma jest polska nie musi oznaczac, ze z definicji i patriotycznego obowiazku musza zrobic wszystko po polsku.

Co do samej zmiany, nie rozumiem dlaczego wszyscy sie czepiaja, ze poszerzaja oferte? Ktos wam kaze kupowac filmy? Nie chcecie, omijajcie dzial z filmami, proste. Mi pasuje, ze filmy beda, bo jesli bedzie tak samo jak z ta startowa paczka filmow, to chetnie kupilbym kilka filmow DRM-free w HD za $10-15 (liczac, ze u nas kupowanie filmow na BL to 80-120zl sztuka).

Co do waluty, mozna na dole strony zmienic z EUR na USD, wiec i cenowo sie z naszego punktu widzenia nic nie zmienia, wiec znowu halas o nic.

Jedyne, co mi nie pasuje, to nowa szata graficzna jest troche wyprana z kolorow i wali szaroscia 11-pietrowego bloku z PRL, poza tym - spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 09:31, Zb4wiciel napisał:

> Niestety :P

Ja bym powiedział, że na szczęście. Regionalizacja zawitała już na Steamie i mamy tego
efekty przez kompletnie od czapy ceny na różnych rynkach (czasami w strefie EU2 w której
jest Polska ceny są większe niż UK czy nawet EU1 - pomijając Niemcy, bo oni mają jeszcze
osobną strefę xD).
[...]


Nie do końca, chodzi bardziej o taką platformę która nie przelicza czysto z Euro czy Dolarów na złotówki, tylko jest adekwatna do polskich realiów. Nie piszcie głupot w stylu że nikt się na to nie zgodzi, bo rozwiązanie jest proste. Technologia spokojnie pozwala na wprowadzenie blokad regionalnych, więc nikt by się z cenami nie rzucał. Ale to tylko hałas. Znowu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować