Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

FIFA 15 - wrażenia z dema

27 postów w tym temacie

Paweł Pochowski

FIFA 15 na PC to debiut silnika Ignite, a także pierwsza gra z serii oparta na nowym silniku, która ukaże się w naszym kraju na dostępnym już od kilku dni Xboksie One. Sprawdzamy więc, jak gra się w wersję demonstracyjną nowej FIFY i czy EA Sports podąża ze zmianami w dobrym kierunku.

Przeczytaj cały tekst "FIFA 15 - wrażenia z dema" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak ogrywałem demo, sędzia podyktował karnego przeciwko mojej drużynie za pociągniecie rywala za koszulkę. Bajer. Ciekawe czy zagrania ręką tez się trafiają. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew Trzeciak. Pozwolę sobie zauważyć, że pierwszy mecz po włączeniu dema na PC. Liverpool vs Man City nie jest meczem towarzyskim i emocje już bywają zauważalne.
Dla przykładu zaobserwowałem, że zawodnik którego ja sfaulowałem odreagował sobie na mnie ''zarabiając'' żółty kartonik. Byłem też świadkiem bliżej nieokreślonego zdarzenia, gdzie po udanej interwencji bramkarz drużyny przeciwnej był hmm popychany? przez swojego obrońce. Nie wiem tylko, czy miał pretensje, czy to była radość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem.

Jeszcze tylko nadmienie, ze demo z 14 bylo bardziej dopracowane. Bo tam wlasnie z tego co pamietam, mozna bylo wlaczyc lub wylaczyc w meczu zagrania reka podczas dema i bylo kilka gierek treningowych, ktore moglismy grac nie tylko na poziomie brazowym + 1vs1 messi vs bramkarz.

Fifa 15 idzie w dobrym kierunku z tymi opcjami taktycznymi tylko jest ich wciaz za malo. Martwi mnie szczegolnie to, ze nie mam kontroli nad zachowaniem zawodnikow przy stalych fragmentach.
Bo to ja chcialbym decydowac, kto jak, gdzie sie ustawia, czy nabiega, czy stoi na krotkim, dlugim slupku, a moze mam ochote na rozegranie tzw. szaranczy ktora wymyslil jak mnie pamiec nie myli Motyka.

Brakuje mi wielu rozwiazan taktycznych. Zdaje sobie sprawe ze to nie footbal manager i to bardziej arcade, ale jak juz ida ta droga dodajac kilka opcji zarowno dla zachowan formacji czy indywidualne polecenia dla pilkarzy, to dlaczego nie mozna tego bylo zastosowac do bicia stalych fragmentow?

Obawiam sie, ze czegos takiego nie ujrzymy dopoki Fifa bedzie marka dla casuali, bo pewnie ktos by pomyslal, posiedzial 20-30 min nad rozwiazaniami dla stalych fragmentow, potem zaczal cwiczyc i zbierac owoce w postaci kombinacyjnych stalych fragmentow i podnioslby sie lament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dziś jak ogrywałem demo, sędzia podyktował karnego przeciwko mojej drużynie za pociągniecie
> rywala za koszulkę. Bajer. Ciekawe czy zagrania ręką tez się trafiają. : >

Takie coś było już w 14 na pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sorry za post pod postem.
>
> Jeszcze tylko nadmienie, ze demo z 14 bylo bardziej dopracowane. Bo tam wlasnie z tego
> co pamietam, mozna bylo wlaczyc lub wylaczyc w meczu zagrania reka podczas dema i bylo
> kilka gierek treningowych, ktore moglismy grac nie tylko na poziomie brazowym + 1vs1
> messi vs bramkarz.
>
> Fifa 15 idzie w dobrym kierunku z tymi opcjami taktycznymi tylko jest ich wciaz za malo.
> Martwi mnie szczegolnie to, ze nie mam kontroli nad zachowaniem zawodnikow przy stalych
> fragmentach.
> Bo to ja chcialbym decydowac, kto jak, gdzie sie ustawia, czy nabiega, czy stoi na krotkim,
> dlugim slupku, a moze mam ochote na rozegranie tzw. szaranczy ktora wymyslil jak mnie
> pamiec nie myli Motyka.
>
> Brakuje mi wielu rozwiazan taktycznych. Zdaje sobie sprawe ze to nie footbal manager
> i to bardziej arcade, ale jak juz ida ta droga dodajac kilka opcji zarowno dla zachowan
> formacji czy indywidualne polecenia dla pilkarzy, to dlaczego nie mozna tego bylo zastosowac
> do bicia stalych fragmentow?
>
> Obawiam sie, ze czegos takiego nie ujrzymy dopoki Fifa bedzie marka dla casuali, bo pewnie
> ktos by pomyslal, posiedzial 20-30 min nad rozwiazaniami dla stalych fragmentow, potem
> zaczal cwiczyc i zbierac owoce w postaci kombinacyjnych stalych fragmentow i podnioslby
> sie lament.

Za to w demie 15 masz FUT dostępny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 15:35, Urel napisał:

Sorry za post pod postem.

Jeszcze tylko nadmienie, ze demo z 14 bylo bardziej dopracowane. Bo tam wlasnie z tego
co pamietam, mozna bylo wlaczyc lub wylaczyc w meczu zagrania reka podczas dema i bylo
kilka gierek treningowych, ktore moglismy grac nie tylko na poziomie brazowym + 1vs1
messi vs bramkarz.

Zaraz zaraz przecież można włączyć i wyłączyć zagrania ręką.

Dnia 10.09.2014 o 15:35, Urel napisał:

Fifa 15 idzie w dobrym kierunku z tymi opcjami taktycznymi tylko jest ich wciaz za malo.
Martwi mnie szczegolnie to, ze nie mam kontroli nad zachowaniem zawodnikow przy stalych
fragmentach.
Bo to ja chcialbym decydowac, kto jak, gdzie sie ustawia, czy nabiega, czy stoi na krotkim,
dlugim slupku, a moze mam ochote na rozegranie tzw. szaranczy ktora wymyslil jak mnie
pamiec nie myli Motyka.

Brakuje mi wielu rozwiazan taktycznych. Zdaje sobie sprawe ze to nie footbal manager
i to bardziej arcade, ale jak juz ida ta droga dodajac kilka opcji zarowno dla zachowan
formacji czy indywidualne polecenia dla pilkarzy, to dlaczego nie mozna tego bylo zastosowac
do bicia stalych fragmentow?

Obawiam sie, ze czegos takiego nie ujrzymy dopoki Fifa bedzie marka dla casuali, bo pewnie
ktos by pomyslal, posiedzial 20-30 min nad rozwiazaniami dla stalych fragmentow, potem
zaczal cwiczyc i zbierac owoce w postaci kombinacyjnych stalych fragmentow i podnioslby
sie lament.

A czy czegoś takiego już nie ma?? W 14 się nie bawiłem ale w 13 na 100% było i podejrzewam, że w 14 też jest i w 15 będzie jest taka opcja tylko właśnie nie dla casuali jak widać. Mianowicie na Arenie treningowej mogłeś stowrzyć stałe fragmenty gry tj ustawić zawodników i jak chcesz żeby nabiegali, zapisać to na krzyżak i potem przy rozegraniu np rzutu rożnego pokazywała Ci się opcja zapisanego stałego fragmentu, która nawet zasłaniała trochę siłe i nazwisko. Tak więc chyba niepotrzebnie lamentujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kreowanie stałych fragmentów to wiem, że w którejś FIFIE to było, bodajże w 13? Wiem, że spędziłem nad tym trochę czasu, ustawiając zachowanie każdego piłkarza. Nie pamiętam tylko za Chiny gdzie to się ustawiało i czy przypadkiem później nie zrezygnowali z tej opcji.
Edyta: o właśnie, kolega wyżej już mnie ubiegł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 16:20, kresekcmf napisał:

Jeśli chodzi o kreowanie stałych fragmentów to wiem, że w którejś FIFIE to było, bodajże
w 13? Wiem, że spędziłem nad tym trochę czasu, ustawiając zachowanie każdego piłkarza.
Nie pamiętam tylko za Chiny gdzie to się ustawiało i czy przypadkiem później nie zrezygnowali
z tej opcji.
Edyta: o właśnie, kolega wyżej już mnie ubiegł :P

Sprawdziłem jeszcze 14 i nadal jest ta opcja. Tak jak napisałem na arenie treningowej ''utwórz stały fragment gry'' i tam możemy dowolnie przestawiać i ustawiać zawodników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 14:54, Kadaj napisał:

Dziś jak ogrywałem demo, sędzia podyktował karnego przeciwko mojej drużynie za pociągniecie
rywala za koszulkę. Bajer. Ciekawe czy zagrania ręką tez się trafiają. : >

To już było wcześniej, jest opcja w ustawienia jeśli chodzi o zagrania ręką, ale ja to włączałem, bo potem karne z d*py były i tylko dla kompa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 17:11, Paoro napisał:

To już było wcześniej,

O, nawet nie wiedziałem. Ostatnią pełną wersją, w jaką grałem, była 12.

Dnia 10.09.2014 o 17:11, Paoro napisał:

jest opcja w ustawienia jeśli chodzi o zagrania ręką, ale ja to
włączałem, bo potem karne z d*py były i tylko dla kompa :P

W drugą stronę już nie?
W sumie dobrze wiedzieć. I tak będę relaksacyjne na amatorze grał, więc nie powinno jakoś szczególnie boleć. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, zagranie ręką w polu karnym było już wcześniej, tyle że zawodnicy nie mają animacji chowania rąk za siebie, więc karne (przynajmniej u mnie) zdarzały się nader często. Na szczęscie można to wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karne z dupy po rękach były świetne:D Szczególnie z tym drugim człowiekiem obok na fotelu. Opanowuje piłke w swoim polu karnym, zero zagrożenia, i nagle ręka :D Śmiechu było kupę. Tak, żeby przez neta grać z rękoma- nie mógłbym wytrzymać złości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dziś jak ogrywałem demo, sędzia podyktował karnego przeciwko mojej drużynie za pociągniecie
> rywala za koszulkę. Bajer. Ciekawe czy zagrania ręką tez się trafiają. : >

Jeżeli dobrze kojarzę to w 14 zagrania ręką trzeba było włączyć w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo, jak i kilka poprzednich "FIF" od 2011 włącznie (nie licząc FIFY online i FIFY world) i na pewno jak i pełna wersja FIFY 15, jest niegrywalne. Sterowanie jest fatalne i nie da się go zmienić. W poprzednich wersjach jak ktoś się mocno postarał to udało się jako-tako zmienić sterowanie, ale w tej to katastrofa. Ustawienia jak dla "trójrękiego", brak możliwości robienia "sztuczek" i "cieszynek" (chyba, że ktoś ma do tego czwartą rękę), fatalne bieganie i wybór kierunku biegu, podań i strzałów. Najgorsze, że morda tego przygłupa na okładce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 02:24, sgWojo napisał:

ciach

Twoje argumenty są...nazwijmy to mało przekonujące. Kto gra na klawiaturze w tych czasam w FIFE???? Bo rozumiem, że o to masz największy żal. Kto Ci jest winien?? Zobacz ile różnych kombinacji trzeba czasem wykonać na padzie, gdzie wszystkie przyciski masz w obrębie którejś ręki. Era gry na klawiaturze, szczególnie przy możliwości ruchu 360stopni to się skończyła gdzieś przy Fifie 09 przynajmniej dla mnie. Grajcie jak chcecie, ale wylewanie takich żali później to troche dziecinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmian rewolucyjnych nie ma, ale w demo grało się przyjemnie. Trochę jestem zawiedziony tymi reakcjami piłkarzy na sytuacje na boisku. Myślałem że to będzie widoczne w trakcie meczu, w trakcie rozgrywki, a nie jako przerywnik w postaci filmiku. Nuuuda :) !!!
A poza tym sporo ciekawych ulepszeń. Raz udało mi się pociągnąć przeciwnika za koszulkę, ale tak, że faktycznie było widać że mój zawodnik biegnąc za nim, trzyma jego rozciągniętą koszulkę w garści ! Tamten od razu wylądował na kolanach. Wszystko bardzo realistyczne. Zachowania bramkarzy też fajnie poprawili. Zdarzają się babole, i instynktowne interwencje i fajne parady. Fajnie wygląda też boisko i ślady po wślizgach. Nie zaobserwowałem tylko zapowiadanych ruszających się włosów u piłkarzy. Widział ktoś ?
Nie wiem też, czy to tylko moje wrażenie, a może mam takie oko :) ale zbyt często trafiałem w słupek/poprzeczkę. A zagrałem tylko kilka spotkań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować