Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

16 DLC do Wiedźmina 3. Wszystkie za darmo!

72 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2014 o 13:22, Gumisiek2 napisał:

Podejrzewam, że jak każdy, jednak skądś się biorą tacy głupcy, którzy są gotowi wywalić
kasę na DLC dodające jakieś wizualne ulepszenia. A skoro takie coś się sprzedaje, to
producenci robią tego jak najwięcej, bo to dla nich ogrom kasy za minimalny wysiłek.


Dlatego gracze powinni głosować portfelem. Problem jest jak sprzedają dlc, które nie dodaje tylko estetyki, ale realnie wpływa na rozgrywkę (np odblokowuje tryb multi, albo dodaje mapy do rozgrywki sieciowej). To już są brudne zagrywki, bo to de facto zmuszanie graczy do kupowania wybrakowanego produktu, a potem brakującej zawartości osobno. Na zachodzie ludziom nie robi i płacą- co nie zmienia faktu, że to nieczyste zagranie. Sam mieszkam na Wyspach i dla mnie kupno premierowej edycji gry to kilka piwek mniej. Nie zmienia to, że mnie mocno wkurzają takie praktyki... najgorsze badziewie to chyba w ogóle early access.

Dnia 07.11.2014 o 13:22, Gumisiek2 napisał:

Czy postawa Redów sprawi, że producenci pójdą po rozum do głowy i
przestaną sprzedawać DLC dodające łaty na spodniach głównego bohatera? Pewnie nie, bo
kto by się przejmował jakimś małym studiem z tego kraju, w którym po ulicach w mieście
biegają niedźwiedzie? Czy postawa Redów sprawi, że gracze pójdą po rozum do głowy i przestaną
płacić za takie DLC, bo zauważą, że to zwykły skok na kasę, a uczciwe studia rozdają
je za darmo? Być może.


Dla mnie odwrotnie- jak wyśmiali bethesdę za zbroję dla konia, to już skyrim ma odpowiednie dlc. Nie stało się to jednak za sprawą graczy, a za sprawą portali i youtuberów, którzy nakręcili całą g*wnoburzę". Gracze zbroję pewnie kupowali i się zwróciła jak trzeba :)

Dnia 07.11.2014 o 13:22, Gumisiek2 napisał:

Osobiście marzę o dniu, w którym jakieś DLC okaże się totalną klęską i niewypałem pod
względem sprzedaży. Jest to jednak marzenie ściętej głowy, bo DLC towarzyszą nam już
od 8 lat, więc naprawdę spora część graczy wychowała się w czasach, gdy DLC były już
na porządku dziennym. Lepiej już nie będzie, gorzej pewnie tak.


Jest coraz gorzej... obecnie niektórzy płacą za beta testy gier w postaci early access i grają w wybrakowany produkt. Jak dla mnie to jakaś masakra.

20141107180551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 17:42, Dan14NR napisał:

Ludzie są dziwni. Dają płatne DLC - dojenie kasy, krojenie gry na kawałki itp.
Dają DLC za darmo - źle, bo mogliby dać od razu itp.

Upraszczasz. Czytanie ze zrozumieniem się kłania - ważne też jak i co wydają. Kilka przedmiotów czy jakiś alternatywny strój dla postaci to nie jest nic wielkiego. Takie rzeczy mogą być gotowe od dawna, tylko będą je osobno wypuszczać żeby to lepiej wyglądało, bo dają "content za darmo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2014 o 18:06, Budo napisał:

Jest coraz gorzej... obecnie niektórzy płacą za beta testy gier w postaci early access
i grają w wybrakowany produkt. Jak dla mnie to jakaś masakra.

*sigh* polecam się doedukować z zakresu accessów bo te nie mają nic wspólnego (a przynajmniej nie do konca) ze zwykłym "płaceniem za betę". Zwłaszcza jak nie przeszkadza ci kupowanie MoHa by dostać "wkskluzywny dostęp do bety BF3".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do dyskusji na ten temat zapraszam do wątku o moderatorach i proszę o nie offtopowanie w tym temacie. Nie muszę sie tłumaczyć osobom postronnym z mojej decyzji, a zastępować przekleństwa będę, bo nie muszą one kalać oczu mych i innych użytkowników. Ukarany dobrze wie co napisał, a jak nie rozumie dlaczego dostał ostrzeżenie, to po to mam skrzynkę moderatorską, żeby wyjaśnić wszelkie niejasności. I tyle. EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC w sumie może być. Bardziej obawiałbym się o to jak poradzą sobie z ewentualnym łataniem produktu po premierze i czy lepiej czekać na edycję rozszerzoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 11:26, Ring5 napisał:

Ciekawe podejście u niektórych tu widzę. Inne firmy wydają DLC (darmowe) - źle, bo to
znaczy, że wypuścili wybrakowany produkt, bo to tylko zwykły chwyt marketingowy, bo to,
bo tamto. CDPR wydaje darmowe DLC - łaaaaaaa, szał normalnie, to dopiero jest firma dbająca
o graczy, inni mogą się od nich uczyć! Pewnie można i tak...

tak a propos, przypadkiem znalezione jak szukałem artów o DA2 - http://www.gram.pl/artykul/2011/03/09/w-samo-poludnie-z-przedpremierowym-rozdawnictwem-dodatkow.shtml
to zabawne jak nawet redakcja zmienia nastawienie w zależności od tego czy to inne gry czy wiedźmin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 14:07, dark_master napisał:

tak a propos, przypadkiem znalezione jak szukałem artów o DA2 - http://www.gram.pl/artykul/2011/03/09/w-samo-poludnie-z-przedpremierowym-rozdawnictwem-dodatkow.shtml
to zabawne jak nawet redakcja zmienia nastawienie w zależności od tego czy to inne gry
czy wiedźmin :D


W Polsce źle o Wiedźminie się nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, nawet jak EA rozdawało potem wycięte drobne dlc za darmo (te przedmioty do DA2 otrzymywali potem wszyscy), to oczywiście były narzekania, że gry rozmieniają na drobne. CD Projekt robi podobną rzecz - są dobrzy, bo przecież rozdają za darmo! O Wiedźminie 3 pewnie podobny artykuł nie powstanie. Oczywiście każdy, komu coś się nie podoba w kwestii Wiedźmina już od razu jest narzekaczem albo hejterem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>nawet redakcja zmienia nastawienie

Nie dziwi mnie to. Wiedzmin zawsze mial tu lepiej, zawsze wiecej mu wybaczano, nawet shitstorm, jaki mial miejsce w necie przy masakrze, jaka okazala sie premiera dwojki, tu byl mocno stonowany. Zawsze mnie wpienialo takie traktowanie Wieska, ale nic na to nie poradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować