Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rise of Nations: Rise of Legends okiem Chimairy

67 postów w tym temacie

Wracając do topica, bo połowa komentarzy była OT, pozwolę sobie na drobną refleksję. Dużo czy mało jednostek, zaleta to czy wada, grafika dobra czy słaba, ta giera po prostu strasznie wciąga! W czasie zabawy z tym tytułem odezwał się we mnie klasyczny syndrom "kolejnej" tury. Po jednej misji chciałem spróbować sił w kolejnym starciu, spróbować podejść Dożę od różnych stron na mapie strategicznej i... 0:36! Idę spać. Tym, którzy nadal nie wiedzą po lekturze tekstu i komentarzy czy sięgnąć, nie polecam opierać się na wrażeniach z dema. Całokształt sprawie znacznie fajniejsze wrażenie. No ale inaczej niż zaryzykować się w takim razie nia da. Ja zaryzykowałem i nie żałuję. To, jak, partyjka w necie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne
Jak grasz na multi to dodaj mnie do swojej listy ziomkow
Yps
albo
_FSF_yps
Mieszkam w nowym jorku wiec z powodu roznicy czasu moze byc trudno sie spotkac ale damy rade :)
A gra jest fantastyczna
Jednostek jest duzo w dodatku jest zroznicowanie wielkosci np duze jednostki moga deptac male heheh grafika jest ok w porownaniu z poprzednimi czesciami to roznica znaczna no i grywalnosc ogromna ale na multi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2006 o 20:16, dominik.blaszcz napisał:

StarCraft > RoL
taka jest prawda... choć gra całkiem przyjemna


Dla ciebie zagorzalego fana starcrafta pewnie tak jest dla mnie
ROL>>>starcraft taka jest prawda....a gra jest tak stara ze nawet mi sie nie chciala odpalic

Kazdy ma swoje gusta starcraft to klasyka i nie mysle ze trzeba ja porownowywac po tak dlugim czasie od jeje premiery z rol bo jak nie widisz roznic to jestes slepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

;} pewnie na tego commenta juz mi nikt nie odpisze ale co tam :)
owszem - jestem zagorzałym fanem SC choć grałem w mnóstwo innych gier strategicznych. ja mysle, ze mozna - i trzeba porownywac! dlaczego? bo od premiery SC minęło grubo ponad 10 lat a nikt nie zrobił jeszcze tak zbalansowanej i dynamicznej gry.

rol jest niezłą próbą - unikalny świat, dynamika rozwoju bazy, szybkie expowanie mapy. co jest nie tak? według mnie - mała ilość i zróżnicowanie jednostek, mała ilość umiejętności charakterystycznych dla danych jednostek, ich bardzo powolne poruszanie się po mapie, za silne budynki... a przede wszystkim - za mało możliwości taktycznychi elestycznego reagowania na nie.

mimo wszystko grę gorąco polecam!! :)) ma "to coś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do jednostek nie wiem czy w innych grach to bylo ze duze jednostki moga gniesc male przez co zadaje im obrazenia a te nie mogac wstac nie moga atakowac.
Jesli chodzi i ilosc jednostek to mysle ze jest ich wystarczajaca liczba standardowo jak w kazdej innej grze ale jak komus malo jak koledze to prosze grac nacja Alin jest ich tam bardzo duzo tak duzo ze z poczatku nie wiadomo po co one w ogole sa.
Szybkosc owszem niektore jednostki poruszaja sie wolno ale to sa wlasnie duze jednostki ktore dysponuja poteznym atakiem i wielka obrona dlatego wlasnie ze wzgledu na zbalansowanie gry maja taka szybkosc a nie inna. w kazydm razie zawsze mozesz uzyc transpostera do ich przewozenia jak rzeczywiscie trapi kogos ich predkosc.
Co do budynkow czy sa one za silne nie sadze sa jakie sa i sa bardzo optymalnie ustawione poniewaz kazda jesdnostka dysponuje roznym atakiem tzn np jakas jednostka ma atak ziemny 17 powietrzny 11 a "budynkowy" 5 wiec jak widac nie bedzie najlepiej sie nadawala do szturmownia miast w wyniku tego 2 armaty zalatwia dosc szybko sprawe bo dysponuja zawsze wysokim atakiem na miasta. W dodatku roznica wielkosci jednostek powoduje np ze atak malych jednostek jest redukowany o ok70% jesli za cel obrali duza jednostke z kolei np niektore duze zadaja b male obrazenia malym z kolei natomiast do rozjezdzania nadaja sie idealnie ;D
Czy malo jest strategi i elastycznego reagowania odpowiem ze swojego 3 miesiecznego grania online gra sie caly czas rozwija nowe pomysly nowe strategie i czesto mialem takie gry kiedy wygrywalem gre a koles zaczal mnie genialnie kontrowac i w wyniku tego przegralem. Powroty w Rol sa spotykane czesciej niz w poprzednich czesciach.
Poza tym nie wiem czy wiesz ale jak sie gra online to twoje umiejetnosci moga gigantycznie wzrosnac zeby zrozumiec o czym mowie podam przyklad samego siebie jak zaczynalem z seria rise of nations ledwo co pokonywalem 1v1 sredni poziom trudnosci komputera po okolo pol roku bylem pokonac 1v7 7 komputerow na najmiejszej mapie z najtrudniejszym poziomem trudnosci przeciwko mnie samemu :) Wiec jezeli narzekasz na bark strategii pograj na mutliplayerze tylko nie nazywaj nikogo hackerem jak sie okaze ze za szybko przegrales ;D
A starcraft no coz to klasyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówną "Tą" jak i "Tę" są poprawnymi formami. Różnica leży w przypadku. Widzę tĘ piłkĘ, ale bawię się tĄ piłkĄ. Jeżeli nie możemy zapamiętac przypadku, to wystarczy spojrzec na ostatnią literę rzeczownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować