Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty najlepszą serią według Księgi Rekordów Guinessa na 2015 rok. Wiedźmin również na liście!

35 postów w tym temacie

Crysis i BF ? To BF i Crysis człapią za CoD. Wystarczy spojrzeć na różnicę
Grafiką to oni są w polu i co najwyżej buty pastą mogą szorować Crytekowi czy DICE.

Snafu Ale ja cały czas mówię o aspektach graficznych. I kolejny raz powtarzam popularność =/= jakość, patrz WD który sprzedał się w 9mln a jest grą słabą.
Fakt nie grałem w AW ale wystarczył mi cienki Ghost którego kupiłem jako 1 CoD po MW i miałem ochotę roztrzaskać kilofem monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2014 o 21:20, Deusolbert napisał:

Snafu Ale ja cały czas mówię o aspektach graficznych. I kolejny raz powtarzam
popularność =/= jakość, patrz WD który sprzedał się w 9mln a jest grą słabą.
Fakt nie grałem w AW ale wystarczył mi cienki Ghost którego kupiłem jako 1 CoD po MW
i miałem ochotę roztrzaskać kilofem monitor.


Nie zrozumieliśmy się, z tą jak jakością to chodziło mi konkretnie o serię Call of Duty.

A co do grafiki to cóż, wszystkie w/w mają ją na bardzo dobrym poziomie a Crysis nawet wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 21:31, Snafu napisał:

Nie zrozumieliśmy się, z tą jak jakością to chodziło mi konkretnie o serię Call of Duty.
A co do grafiki to cóż, wszystkie w/w mają ją na bardzo dobrym poziomie a Crysis nawet
wyżej.


Przyjrzyj się teksturom w CoDzie nowym, oświetlenie nie załatwi wszystkiego ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ta gra jest niedopracowana. Brak dedykowanych serwerów dyskwalifikuje gry z tej serii jako dobre tytuły multiplayer. Skillcap jest tak niski, że szympansy mogłyby w to z powodzeniem grać. Killstreaki, FOV zablokowany na 60, hosting p2p i potworne lagi. Kampania singiel zrobiona według schematu postrzelaj trochę, schowaj się za osłonę, poczekaj aż zregeneruje się zdrowie, pokonaj kolejne fale tych samych wrogów strzelając większość czasu z tej samej broni i tak przez 4h.

Wiem, że seria CoD dobrze się sprzedaje i chyba nawet rozumiem dlaczego, ale niewiele ma to wspólnego z jakością produktu. Dlatego mdli mnie kiedy fanboye wciskają kit, że CoD to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie komputerowej rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto co lubi. Ja osobiście nie przepadam za FPS''ami, ale ktoś może się fascynować bronią, tak więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale tak swoją drogą, to też nie rozumiem, czemu CoD jest na 1-szym miejscu. Moim zdaniem przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2014 o 22:06, Deusolbert napisał:

Przyjrzyj się teksturom w CoDzie nowym, oświetlenie nie załatwi wszystkiego ;p.


Nie należę do tej grupy, która liczy piksele i siedzi z nosem w monitorze. Grafika w CoDzie mi odpowiada i prezentuje się ładnie to raz a dwa, że gra się naprawdę świetnie, szczególnie w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 11:41, Snafu napisał:

Nie należę do tej grupy, która liczy piksele i siedzi z nosem w monitorze. Grafika
w CoDzie mi odpowiada i prezentuje się ładnie to raz a dwa, że gra się naprawdę świetnie,
szczególnie w multi.

Nie chciałem wyjść na faboya grafiki i pixeli, ale widze że pewnie i tak wyszedłem. Ja sie tylko zastanawiam co ludzi przyciąga w tym odgrzewanym kotlecie. Multi gdzie każdy campi, nie wiadomo co sie dzieje czy 4-ro godzinna kampania którą można przejść w jeden wieczór po pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2014 o 12:41, Deusolbert napisał:

Nie chciałem wyjść na faboya grafiki i pixeli, ale widze że pewnie i tak wyszedłem. Ja
sie tylko zastanawiam co ludzi przyciąga w tym odgrzewanym kotlecie. Multi gdzie każdy
campi, nie wiadomo co sie dzieje czy 4-ro godzinna kampania którą można przejść w jeden
wieczór po pracy?

Nie wyszedłeś, normalnie dyskutujemy :-P Nawet jeśli to co z tego? Przecież masz prawo mieć własne zdanie. Wracając do tematu, to nie sądzę że nowy COD jest ogrzewanym kotletem. Dodano kilka nowości, gra zyskała jeszcze większe tempo a rozgrywka jest nieco inna. Cały czas mowa o podążaniem za schematami, że gry są takie same. To chyba najprostszy argument. To samo można powiedzieć o niemal każdej grze, bo przecież w każdym fpsie strzelasz, w każdym zabijasz, skaczesz itp. Idąc tym tokiem myślenia, przytoczony przez ciebie BF też od lat jest taki sam, tu już kompletnie nic się nie zmienia, za wyjątkiem dodania samolotów i kamuflaży no i oczywiście nowymi mapami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 18:09, Deusolbert napisał:

> Możesz rozwinąć tę bzdurę którą napisałeś? Tak z ciekawości.
Przecież od calla 1 ta gra ciśnie na starym silniku, modernizowanym z gry na grę. Mylę
się?


To jeśli podchodzimy w ten sposób, to gry na Unreal Engine 3 też "cisną" na tym samym, starym silniku Unreal Engine 1. No bo hej, przecież każda kolejna wersja silnika to jest napisana od nowa co? To wcale nie jest modernizowana starsza wersja, nie? Wychodząc z tego założenia, to gry na takim Source śmigają na silniku Quake 1. Tak, to ma sens. Napisz mi jeszcze raz, że CoD: AW działa na tym samym silniku, co CoD 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 17:43, aope napisał:

To jeśli podchodzimy w ten sposób, to gry na Unreal Engine 3 też "cisną" na tym samym,
starym silniku Unreal Engine 1. No bo hej, przecież każda kolejna wersja silnika to jest
napisana od nowa co? To wcale nie jest modernizowana starsza wersja, nie? Wychodząc z
tego założenia, to gry na takim Source śmigają na silniku Quake 1. Tak, to ma sens. Napisz
mi jeszcze raz, że CoD: AW działa na tym samym silniku, co CoD 1.

Ehh obrońcy CoD''a, wiesz po za tym to jeszcze fabuła, klimat, długość gry leżą i kwiczą, z resztą zobacz jak na starym UE 3 gry wyglądają choćby zmodyfikowanym jak Batman Arkham Knight a jak wygląda CoD AW, sorry ale do Next Gena to mu brakuje ze 100mil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2014 o 18:15, Deusolbert napisał:

Ehh obrońcy CoD''a[...]


Może i obrońcy, ale na takiej samej zasadzie, wychodzisz teraz na hejtera :-P Każdy ma prawo do własnego zdania a gość przedstawia konkretne argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zależy kto co lubi. Ja osobiście nie przepadam za FPS''ami, ale ktoś może się fascynować
> bronią, tak więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale tak swoją drogą, to też
> nie rozumiem, czemu CoD jest na 1-szym miejscu. Moim zdaniem przesada.

CoD jest świetnie przygotowanym i promowanym produktem. To jest takie power fantasy dla leniwych, gdzie gra ciągnąć za rączkę robi z gracza niesamowitego bohatera w walce z terroryzmem o wolność i demokracje. Granie w SP nie wymaga zbytniego wysiłku, a większość akcji wynika z cutscenek, którym się biernie przyglądamy, albo z niewiele więcej wymagających QTE. Daje to graczowi złudne poczucie siły i wielkości przy minimalnym wysiłku i może dlatego jest takie popularne.

MP natomiast jest na tyle prosty, że każdy, nawet niedzielny gracz może wskoczyć od czasu do czasu w mecz i czerpać z tego satysfakcję. W takim CSie jak newbie wejdzie do rozgrywki to zwyczajnie zostanie zmiażdżony przez doświadczonych graczy. W CoD nawet największy noob z akimbo jest w stanie kogoś ubić, bo jego broń trafia we wszystko co znajduje się na obszarze ekranu. CoD to produkt przygotowany pod masowego odbiorcę charakteryzującego się niewielkimi wymaganiami, przy czym jest to produkt posiadający ogromne wady w fundamentalnych kwestiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować