Zaloguj się, aby obserwować  
The-Darkest

DarkStar One - temat ogólny :)

37 postów w tym temacie

W tym temacie moze ktos chcialby podyskutowac o tej ciekawej grze jaka zapowiada najnowsze demo :D do pobrania albo ze strony Cenegi lub z fileplanet jak kto woli:)

Czym jest ta gra? To chyba pierwsze polaczenie symulatora kosmicznego statku z RPG! Statek mozna dowolnie ulepszac, rozbudowujac i/lub dodajac nowe komponenty. Zbierajac artefakty mozemy modyfikowac statek, i albo stanie sie szybkim mysliwcem albo ciezkim i powolnym krazownikiem:) autorzy oferuja wieeeeeeeeeele misji pobocznych, polowanie, ochrona, sabotaz, szpiegowanie itp itd. Oprocz tego jest watek glowny, ktory zawiera rozbudowana fabularnie historie, badz co badz dosc liniowa ale sposob wykonania zadan zalezy od nas:) pod wzgledem sciezki jaka wybierzemy gra przypomina X2 i X3. Mozemy zostac kupcem, piratem, lowca nagrod, najemnikiem itd:), mozemy byc dobrzy i slodziutcy jak miod, albo źli i podstepni haha!:)

Gra bardzo przypadla mi do gustu, sprawia swietne wrazenie i choc w demie jest kilka baboli to prawie miesiac zostal do dopracowania pelnej wersji:D gra olsniewa grafika, i choc wymagania ma mega duze, bo az 3.0GHz na procku, i 1G Ramu, 128 MB na karcie, to plynnie chodzi ze wszystkimi detalami na 2.0 GHz :D! Zapraszam do wypowiadania sie na temat te gry, co o niej myslicie, czego oczekujecie?

Ciesze sie, bo ta gra jest jedna z niewielu symulatorow kosmicznych, a wydaje mi sie ze jest prawie tak dobra jak FreeSpace 2 albo nawet i lepsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ta gra. Już sam tytuł mnie porządnie wnerwia,nie wiem czemu...

I nie jest to pierwsze połączenie Symulatora statku kosmicznego z elementami RPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 15:21, Darkstar181 napisał:

Nie podoba mi się ta gra. Już sam tytuł mnie porządnie wnerwia,nie wiem czemu...

I nie jest to pierwsze połączenie Symulatora statku kosmicznego z elementami RPG


Zdaje mi sie, ze nie wiem o co Ci chodzi :), ale tytul (???) to juz chyba lekka przesada hehehe
A jakie byly wczesniejsze polaczenia z el. RPG? Bos mnie zaciekawil szczerze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 18:24, The-Darkest napisał:

> Nie podoba mi się ta gra. Już sam tytuł mnie porządnie wnerwia,nie wiem czemu...
>
> I nie jest to pierwsze połączenie Symulatora statku kosmicznego z elementami RPG

Zdaje mi sie, ze nie wiem o co Ci chodzi :), ale tytul (???) to juz chyba lekka przesada hehehe
A jakie byly wczesniejsze polaczenia z el. RPG? Bos mnie zaciekawil szczerze:)

Spójrz na moją ksywe to się przekonasz. Naruszyli moje prawa autorskie! Wytocze im proces wart miliony euro:)

Chyba "Space Wolfs" czy coś takiego, gwiezdne wilki. Dowodziliśmy drużyną żołnierzy którzy mieli statki kosmiczne. Do każdego statku dokupowało się ulepszenia, ekwipunek, a żołnierze zdobywali umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 20:42, Darkstar181 napisał:

Chyba "Space Wolfs" czy coś takiego, gwiezdne wilki. Dowodziliśmy drużyną żołnierzy którzy
mieli statki kosmiczne. Do każdego statku dokupowało się ulepszenia, ekwipunek, a żołnierze
zdobywali umiejętności.


Masz na mysli Star Wolves :)? To tak, ale tam niestety jest polaczenie RTS-a z RPG, nie przejmowalo sie bezposredniej kontroli nad zadnym ze statkow. Wydawalo im sie tylko rozkazy i uaktywnialo umiejetnosci specjalne, ale to od "nich" zalezalo czy trafia czy nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2006 o 00:34, The-Darkest napisał:

> Chyba "Space Wolfs" czy coś takiego, gwiezdne wilki. Dowodziliśmy drużyną żołnierzy którzy

> mieli statki kosmiczne. Do każdego statku dokupowało się ulepszenia, ekwipunek, a żołnierze

> zdobywali umiejętności.

Masz na mysli Star Wolves :)?

O ,tak właśnie to :)

Dnia 16.07.2006 o 00:34, The-Darkest napisał:

To tak, ale tam niestety jest polaczenie RTS-a z RPG, nie przejmowalo
sie bezposredniej kontroli nad zadnym ze statkow. Wydawalo im sie tylko rozkazy i uaktywnialo
umiejetnosci specjalne, ale to od "nich" zalezalo czy trafia czy nie :P

Ja tam nie wiem, czytałem tylko recenzje, grami osadzonymi w kosmosie raczej nie interesuje sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graficznie DS1 wyglada calkiem, calkiem (wprawdzie gralem na medium, ale zle nie bylo :P). Sa gry lepsze graficznie (X3) jak i gorsze (Freelancer), ale ogolnie trzyma poziom. Szkoda tylko, ze zbytnio nie ma na co popatrzec, bo systemy sa smiesznie ubogie - zwykle jest 1 Trade Station, 1-3 Research Station i 1-3 Asteroid (czyt. kopalnia), jakies "pole smieci", pare identycznych stateczkow i to w zasadzie wszystko... (zeby bylo smieszniej dokowac mozna tylko do TS, czasem do czegos innego jesli wymaga tego fabula), ale wnetrza sa bidne i sie powtarzaja, wiec nawet nie zwraca sie na nie uwagi...
Grywalnosc... Hm... Na poczatku jest fajnie, ale szybko gra staje sie nudna: nowy sektor -> wyszukiwanie systemow z artefaktami -> zbieranie ich -> Side Mission -> Story Mission -> nastepny sektor i tak az do konca gry. Zadania z terminala po pewnym czasie staja sie zbedne, bo: 1. powtarzaja sie 2. zwykle koszenie piratow jest wystarczajacym zarobkiem. Dodatkowy minusem jest prostota gry - od 10 lvl Darkstara, nie strzelilem nawet RAZ, wszystkich "samobojcow" kosily moje wiezyczki, czasem pomagajac sobie mocno przepakowanymi "plazmowymi bonusami" jak np. Timeshock (to juz jest max przegiecie odbierajace resztki wyzwania jakim ta gra mogla by byc...)
Sterowanie to standard: WSAD + myszka, ewentualnie spacja - jak chcialo sie przeskanowac frachtowiec, albo zmienic typ "plazmy", oraz F by wlaczyc Landing Comp. i to w zasadzie all, jesli chodzi o uzywane klawisze
Jak dla mnie ta gra jest niedorobiona... Jest za prosta, i wiele opcji wymaga dopracowania - kariera handlowca? Po co? Zykle eliminowanie piratow daje wiecej kasy niz handel... (no i handel, zredukowano w DS1 do podstaw) Zreszta kasa w tej grze to dodatek, jakos nie ma na co jej wydawac, sprzet kupujesz co 2-3 levele, broni nie ma sensu kupowac, bo wystarczy pozbyc sie "Pirate Gang X" by miec "Secret Service Weapon", ktora jest lepsza niz bron ze sklepu (czasem nawet lepsza od broni z kolejnej klasy). Ogolnie fajna, ale do X3 jej daleko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 16:52, Ashurei napisał:

Ogolnie fajna, ale do X3 jej daleko :P

No właśnie to chciałem wiedzieć, kupiłem X3 i się zastanawiam (jako wielbiciel tego gatunku) czy nie nabyć również tego. Cena trochę odstrasza, może kiedyś dokupię do kolekcji jak stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra mi się bardzo podoba, lecz ze względu na moją grafikę zawiesza się po paru sekundach intensywniejszej gry :( Mam 64 MB, a gra wymaga 128 MB :/ Szkoda... A co ciekawe w ogóle gra chodzi mi bardzo płynnie... aż do zwisu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam wszystkich przed wgraniem patcha 1.3pl ze strony cenega.
Na niektórych kompach gra się kaszani.
Mieszaja się polskie opisy - po trzech skokach międzygwiezdnych.
Konieczny jest restart gry i sytuacja wraca do normy- nistety po kolejnych trzech skokach jest to samo.
Przytaczam odpowiedź cenega na moje pytanie co do tego błędu:

,,Problem jest już rozwiązywany w dziale lokalizacji Cenega Poland, w związku
z tym pojawi się nowy patch, aczkolwiek data jego wydania, nie jest jeszcze
znana''''

Nie radzę wgrywać patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra staje się teraz kuszącą propozycja bo jest w CDA ale według mnie prym jeśli chodzi o gry w kosmosie (nie licze RTS) to tylko i wyłącznie freespace 1 i 2 stare ale wygląda nieźle nawet dziś, a pozatym ma swój nieodparty urok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w misji, w której spotykam się z najemnikiem Mendo. Każe on mi przeskanować trzy kontenery w pobliżu wraku statku. Przerzucam widok celów (,,E") na nich, ale nic to nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 20:49, tomoliop napisał:

Mam problem w misji, w której spotykam się z najemnikiem Mendo. Każe on mi przeskanować
trzy kontenery w pobliżu wraku statku. Przerzucam widok celów (,,E") na nich, ale nic
to nie daje.


wiem wiesz ile się z tym męczyłem ale znalazłem! i jestem z tego dumny! naciśnij Spacje i w dolnym lewym rogu jest taki przycisk to jest skanowanie!

W CDA dają wersje 1.3 która ma buga który po skoku w hiperprzestrzeń miesza w napisach ale co dalej jestem to rzadziej się to zdarza np. u mortoków co drugi skok się mieszało a teraz jestem Oc''to i już tak 5-6 skok się wieszają napisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 21:02, kagema napisał:

> Mam problem w misji, w której spotykam się z najemnikiem Mendo. Każe on mi przeskanować

> trzy kontenery w pobliżu wraku statku. Przerzucam widok celów (,,E") na nich, ale
nic
> to nie daje.

wiem wiesz ile się z tym męczyłem ale znalazłem! i jestem z tego dumny! naciśnij Spacje
i w dolnym lewym rogu jest taki przycisk to jest skanowanie!

W CDA dają wersje 1.3 która ma buga który po skoku w hiperprzestrzeń miesza w napisach
ale co dalej jestem to rzadziej się to zdarza np. u mortoków co drugi skok się mieszało
a teraz jestem Oc''to i już tak 5-6 skok się wieszają napisy


No, zobaczę czy jest tam ten przycisk:P. Ja też mam wersję z CDA i też miałem problem z napisami, więc zmieniłem cały tekst na angielski i działa pięknie. Jak to zrobić jest podane w temacie o tej grze na forum actionum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 21:02, kagema napisał:

> Mam problem w misji, w której spotykam się z najemnikiem Mendo. Każe on mi przeskanować

> trzy kontenery w pobliżu wraku statku. Przerzucam widok celów (,,E") na nich, ale
nic
> to nie daje.

wiem wiesz ile się z tym męczyłem ale znalazłem! i jestem z tego dumny! naciśnij Spacje
i w dolnym lewym rogu jest taki przycisk to jest skanowanie!


Wielkie dzięki, naprawdę, działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem tę grę niedawno i dochodzę do pewnego wniosku na temat wszystkich tytułów Ascaronu. Robią gry solidne, ale jednak po pewnym czasie nudzące: Port Royale 2, Darkstar One, Sacred... Tak na mocne 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować