Zaloguj się, aby obserwować  
barteg

Fable vs Gothic 2

263 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2007 o 21:38, sługa Innosa napisał:

Te dwie gry należą do innych gatunków, więc trudno je porównywać. Fable jest grą zręcznościową
z elementami RPG, a Gothic to typowy erpeg.

Błąd, Gothic to action RPG, na pewno nie można go określić jako rasowego erpega.
Klasyczne cRPG to na przykład serie Might and Magic, czy też Wizardry... choć niektórzy sądzą, że raczej Baldur''s Gate... jeśli świat istnieje od połowy lat 90-tych to nawet się z nimi zgodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 21:38, sługa Innosa napisał:

Te dwie gry należą do innych gatunków, więc trudno je porównywać. Fable jest grą zręcznościową
z elementami RPG, a Gothic to typowy erpeg. Moim zdanim Gothic jest lepszy, ponieważ ma większy
świat. W Fable zawsze denerwowało mnie to, że nie mogłem wejść do lasu z powodu "niewidzialnej
ściany".

Prawda że to głupie ale Fable jest ciekawy a w gothicu mnie wkurza że podczas rozmowy niewiedząc kiedy możemy dostać questa,którego niechce nam sie spelniać chociaż system zadań w Fable jest naprawde duzo bardziej kiczowaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 21:44, Sługa Beliara napisał:

Prawda że to głupie ale Fable jest ciekawy a w gothicu mnie wkurza że podczas rozmowy niewiedząc
kiedy możemy dostać questa,którego niechce nam sie spelniać chociaż system zadań w Fable jest
naprawde duzo bardziej kiczowaty

O to chodzi, że można dostać misję jeśli się jej poszuka. Jak nie chcesz to nikt ci nie każe jej wykonać.
Za to w Fable jest przymus i przynajmniej część misji z serii zabij 200 potworów X trzeba wypełnić.
Nie wiem co jest ciekawego w Fable. Czym się różni zabicie 100 hobbersów na czas od zabicia 20 wilkołaków na czas? Bo dla mnie to raczej niczym... To skrajnie schematyczne, powtarzające się byle co. Prostota, a raczej prymitywizm w każdym calu. Jedna gildia! Jedna gildia, której każde zadanie polega na zabiciu tylu i tylu stworków, lub schrzanieniu zadania (żeby być złym). Śmiech na sali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 21:46, rozkosz napisał:

fable leprze dlaczego? wiecej obcji i przyjemnie sie gra:D

COOOOO?
Więcej opcji CZEGO?
Chyba ustawień graficznych w menu... albo więcej poziomów głośności xP
Napisz więcej o tych opcjach, bo przeszedłem Fable i nie zauważyłem prawie żadnych.

PS
opcji pisze się przez P, a nie B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 21:51, Monastor napisał:

> fable leprze dlaczego? wiecej obcji i przyjemnie sie gra:D
COOOOO?
Więcej opcji CZEGO?
Chyba ustawień graficznych w menu... albo więcej poziomów głośności xP
Napisz więcej o tych opcjach, bo przeszedłem Fable i nie zauważyłem prawie żadnych.

PS
opcji pisze się przez P, a nie B

Zato musisz przyznać że zmiana wyglądu oraz rany po walkach sa dobrym pomysłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 21:54, Sługa Beliara napisał:

Zato musisz przyznać że zmiana wyglądu oraz rany po walkach sa dobrym pomysłem

Byłyby, gdyby i w tym nie było błędów.
Co powiesz na to, że gdy wydobyłem swoją matkę z więzienia w Fable, byłem starszy od niej? ;>

Poza tym do tego piję! Nie dość że te systemy są niedopracowane, to jeszcze głównie na nich ma się opierać cała gra. To skandaliczne podejście do procesu jej tworzenia ze strony jej twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[m - c`]

Dnia 05.01.2007 o 21:25, Monastor napisał:

Nie wiem jak można się tą grą ekscytować. Może jeśli ma się 10 lat i Xboxa... :/



Mam na to 2 słowa:szkoda gęby... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 21:42, Monastor napisał:

> Te dwie gry należą do innych gatunków, więc trudno je porównywać. Fable jest grą zręcznościową

> z elementami RPG, a Gothic to typowy erpeg.
Błąd, Gothic to action RPG, na pewno nie można go określić jako rasowego erpega.
Klasyczne cRPG to na przykład serie Might and Magic, czy też Wizardry... choć niektórzy sądzą,
że raczej Baldur''s Gate... jeśli świat istnieje od połowy lat 90-tych to nawet się z nimi
zgodzę


Mhm...HoMM,Rasowy erpeg...taaak...jaasne...pograj w więcej gier niż tylko w tego KAO i zobaczysz...a BG,to jest właśnie rasowy erpeg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 22:01, Ashakel napisał:

Mam na to 2 słowa:szkoda gęby... :(


Też mam dwa słowa: tnij cytaty!

A co do tematu to i ja może coś powiem troche :) Gothica 2 (łącznie z dodatkiem) przeszedłem z kilkanaście razy, w Fable miałem możliwość przez kilkadziesiąt minut pograć i wiem, że nie kupiłbym tej gry nawet jakby była w ekstra klasyce, szkoda kasy na coś czego bym i tak nigdy nie przeszedł ^^ To co mi się najbardziej rzuciło w oczy to denny system walki z którego nie czerpałem absolutnie żadnej przyjemności (w G3 niestety upodobnili system walki do Fable :/) więc tą którą grę uważam za lepszą jest chyba oczywiste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 22:04, Ashakel napisał:

Mhm...HoMM,Rasowy erpeg...taaak...jaasne...pograj w więcej gier niż tylko w tego KAO i zobaczysz...a
BG,to jest właśnie rasowy erpeg!

GAAH... czytaj co piszę... Widzę, że nawet nie znasz MIGHT AND MAGIC.
HEROES of Might and Magic to zupełnie inna sprawa!
Jesteś właśnie taką osobą, o jakich piszę. Świat się zaczął w latach 90-tych. Przed BG nie było erpegów, a Fable to świetna gra.

Platformówki przywołałem tylko dlatego, że to odpowiednie towarzystwo dla Fable.
Jeśli się rozchodzi o cRPG
Tak z głowy, grałem w MM1-9, Wizardry 1,2,7 i 8, The Elder Scrolls 1-4, Gothic 1-3, BG 1 - 2 z dodatkami, NWN1, Icewind Dale 2, KotOR1, Divine Divinity, Beyond Divinity, Świątynię Pierwotnego Zła, Eye of the Beholder... chyba starczy.
Miałem też przyjemność wypróbowania multum gier strategicznych, kilku FPSów, a także platformówek i ścigałek.
Fable najbliżej do platformówek.

Co do BG... to już zupełnie inny temat i z innymi też się o to sprzeczam.
Każdy uważa tą grę za praźródło cRPG, kiedy to przed tym tytułem można było grać w mnóstwo świetnych gier cRPG z widokiem z perspektywy pierwszej osoby i drużynami o różnych rozmiarach. BG to przełom (moim zdaniem niekoniecznie na lepsze), ale z pewnością nie pierwowzór! To mniejszy klasyk niż na przykład Wizardry 1... BG to jeszcze stosunkowo nowa gra. Z resztą... nawet nie słyszałeś o Might and Magic to o czym ja z Tobą rozmawiam? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymac sie nie moge przed dorzuceniem paru groszy ;) A wiec do rzeczy ;)
Porownanie jest imo troche nie trafione. Fable to gra dosc plytka, tak na polu fabularnym jak i na polu mozliwosci. Mamy duzo opcji ktorymi cieszymi sie przez chwile - ślub, kupno domu, nieruchomosci, itd - ale sama fabuła ogranicza sie do prostego prania. Pokazowego bardzo, ale jednak prania. Dla mnie ta gra jest dobra dla mlodszych ktorzy głównie celują w Grafice... i tej wlasnie pokazowosci... Szkoda tylko ze uzytecznych opcji nie ma - proste wytrychy i skrzynia chocby jak w Gothic... Bo co mi po cukierkowych serduszkach nad glowami NPCow - Ja chce sie włamywac, a co! ;)

Gothic II to kontynuacja Gothic, wiec ocena jego fabuły bez cofniecia sie do jedynki, jest imo troche nie na miejscu. To raz. Dwa, w Gothic mozna wiele questow wykonac na pare sposobow, popychajac fabule do przodu w kilku kierunkach prawda? Fable tego nie ma... zadania mozna robic jako dobry lub zly, co sprowadza sie do bicia strony przeciwnej - troche zbyt proste jak dla mnie.

Przeciwnicy i świat ;) To jest cos czym dla mnie Gothic po prostu miazdzy przeciwnika. Idziesz gdzie chcesz. Atakujesz kogo chcesz. Nie chodzisz jak w Fable po sciezkach ktore Cie prowadza od farmy do farmy... tu masz normalny wielki świat, z ogromna iloscia sekretow, ukrytych przedmiotow i przeciwnikow... tez takich na wyzszym poziomie doświadczenia ktorzy potrafia Cie zdmuchnac podmuchem miecza z ekranu :D I to jest super, bo widzisz jak z biegiem czasu rosnie Ci sila :) Bardzo podobne wrazenia mialem przechodzac gry z serii Might and Magic :) No i wspaniałego Fallout :)
Przeciwnicy w Gothic nie sa smieszni... w Fable sa mocno dziecinni niestety imo...
W Gothic wdrapujesz sie na skały, pływasz, skaczesz czy tez szukasz grot, jaskin i innych ukrytych miejsc. W Fable? Murka nie przeskoczysz, tylko bramki musisz szukac :D
Co jeszcze w Gothic 1 zauwazylem i żałuje ze wiecej gier tego nie ma - sproboj podgonic postac na wysoki level tak pod 30ci... potem wyjmij miecz przy strazniku np ;D Facet z miejsca Cie przeprosi prawie za to że żyje :) Proste - ale cieszy :)

Questy... Moze tak - Gothic ma Questy... Fable ma zadania ''idz wybij 100 misiaczkow'' :D Albo badz zly - zabij farmera wspierajac misiaczki :D Eeeee, to ja wole stare dobre rodzaje questow :)

Monastor <-- Bo z BG to bylo tak, ze byla to gra zrobiona z rozmachem, Epicka historia i Piotrkiem Fronczewskim - narratorem ;D Ta gra genialnie zainteresowala tysiace osob cRPGami - w wielu sprawach jest genialna. W wielu - prosta i wrecz uproszczona. Fabuła - to linia i to do bólu... a w momencie gdy widzialem jak wojownik z intelektem na poziomie 3 prowadzi zawiłe i kwieciste konwersacje na temat sensu istnienia to myslalem ze padne trupem :D Przypomnialo mi się jak w Fallout trzeba bylo sie napocic przy intelekcie 8 (na 10 mozliwych - dla nie znajacych tematu) czesto by przekonac kogos do swojej racji... BG chwalono za wielki swiat. Heh, mam wrazenie ze chwalący w Daggerfall raczej nie grali ;-)
Pozdrawiam,
K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 19:27, MateoKiszlo napisał:

Grafika : tego nie trzeba komentować :)
Walka : tutaj chyba także wiadomo, kto zgarnia punkt


Tia? Dla mnie Gothic :D

Dnia 05.01.2007 o 19:27, MateoKiszlo napisał:

Fabuła : Co prawda Gothic 2 ma teoretycznie ciekawszą fabułę, gdyż jest bardziej rozbudowana,
ale ja z przyjemnością obserwowałem również wydarzenia w Fable''u. W tej kwestii jest więc
remis.
Możliwości : W Gothicu mamy bardziej rozbudowane dialogi, można chodzić na polowania, handel
jest ciekawszy itp, a więc bez wątpienia tutaj Gothic wysuwa się na prowadzenie.
Dźwięk : Ponownie remis. Nie ma takiej sytuacji, aby któraś zjadała na śniadanko swego rywala.

Fable : 4
Gothic II : 2

Wiec...
Fable - 1 Grafika, 1 Walka, 1 Fabula, 1 Dzwiek = 4
Gothic - 1 Fabuła, 1 Możliwosci, 1 Dzwiek = 3

Ktos chyba matematyke opuszczał w szkole :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2007 o 23:15, Krondar napisał:

Fable - 1 Grafika, 1 Walka, 1 Fabula, 1 Dzwiek = 4
Gothic - 1 Fabuła, 1 Możliwosci, 1 Dzwiek = 3

Ktos chyba matematyke opuszczał w szkole :P


Zwykłe przeoczenie, które zdarza się jak się szybko pisze posty, a potem nie sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 23:20, MateoKiszlo napisał:


> Fable - 1 Grafika, 1 Walka, 1 Fabula, 1 Dzwiek = 4
> Gothic - 1 Fabuła, 1 Możliwosci, 1 Dzwiek = 3
>
> Ktos chyba matematyke opuszczał w szkole :P

Zwykłe przeoczenie, które zdarza się jak się szybko pisze posty, a potem nie sprawdza :)


Ano ;) Ale jesli pytań zadajesz 5 to jedno potkniecie troche boli ;) 4:2 to połowa... 4:3 to juz tylko jeden punkt prowadzenia...
(posluchaj sobie sciezki dzwiekowej z Gothic - na dolaczonej plycie CD jest muza... ona miazdzy ta z Fable IMO ;-) I juz bedziesz miec przewage na strone Gothic ;-))
Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 21:46, rozkosz napisał:

fable leprze dlaczego? wiecej obcji i przyjemnie sie gra:D


Regulamin zabrania zamieszczania reklam, a awek to nie banner.
Awatar usunięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


czemu sie tak dziwisz?ma wiecej opcji np:lowienie ryb, kopanie skarbow, malzenstwo, i jest duzy plus zadko umierasz a pozatym w fable gra sie przyjemnie i plynnie a gothic jest bardziej skomplikowany co nieznaczy ze jest cienki
ja poprostu mowie ze fable bardziej mi sie podoba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 19:28, rozkosz napisał:

ja poprostu mowie ze fable bardziej mi sie podoba:D

OK, jak wolisz.
Ja nie cierpię kiedy gra jest za łatwa, a Fable to pozycja uproszczona aż do bólu.
Lubię kiedy się czegoś wymaga od mojego refleksu i intelektu, a poza tym kiedy gra mnie zaskakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fable z gothiciem jest lepsze tylko w grafice i tym że nasz bohater może sie starzeć! Gothic ma za to lepszą fabułe. W fable nie podoba mi sie to że można być starszym od własnej matki:P Gothic zaś ma cienką grafike i dużo błędów. Ale jeśli mam powiedzić która gra jest lepsza to stawiam na Gothica!!! ponieważ jak już wcześniej mówiłem ma lepszą fabułę i nie jest taki krótki jak fable!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować