Zaloguj się, aby obserwować  
barteg

Fable vs Gothic 2

263 postów w tym temacie

Fable rządzi! Mówię to na serio, grałem we wszystkie części Gothica (oprócz III) i powiem, że są one troszkę przynudnawe, a Fable... to co innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 10:01, kamceg napisał:

Fable jest o wiele lepsze. Lepszy system walki, ciekawa fabuła, spory świat. Pozostaje jedynie
czekać na dwójkę.

Zwichnąłem przez Ciebie szczękę. Bluźnierstwo jakich mało.

Jaki do diaska spory świat?!?!
Chodzi o te mapy typu "ścieżna 3 metry na 100 metrów? Zero swobody, ograniczone tak, że usiąść i płakać.

System walki... Boże drogi... tam NIE BYŁO systemu walki. BYło nachrzanianie w myszkę najszybciej jak się da :/ To nie jest system, to jego imitacja.

Fabuła ciekawa... prawie jej nie było... parę scenek filmowych nie tworzących zbyt spójnej całości. Opowiedziana historia szablonowa, że aż strach. Do tego tonęła w siekaninie. Gothic 2 też nie ma za dobrej fabuły, ale tam już jest o niebo lepiej.

Widać, że Fable to Xboxowy gniot. Dwójki nie kupię, chyba że ktoś mi dopłaci.
Najlepsze w Fable było wydanie EK... właściwie grę kupiłem dzięki opisowi na stronie CDP i zdjęciu edycji... potem sromotnie się zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 14:39, kamceg napisał:

A w Gothicu to był wielki świat :P Jak się porówna wielkość świata z Gothica, ze światem z
Morrowinda to się śmiać chce :P

Nie mówimy tu o morrowindzie, tylko o fable... Gothic kontra Morrowind to zupełnie inny temat... Poza tym świat Morrowinda zieje pustką.

W Gothicu przynajmniej coś się dzieje

Za to świat fable jest mały i do tego zieje pustką (jeśli nie liczyć bezustannej walki... a ciągła bitwa, jak też same lokacje są po prostu nudne :/ )

Ponadto zarówno Gothic, jak i Morrowind zapewniają znaczną swobodę ruchu. Możesz pójść gdzie tylko Ci się podoba, a w fable jest mniej więcej taka swoboda eksploracji świata jak w pacmanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 15:02, kamceg napisał:

Nie koniecznie, a poza tym świat jest większy.

Nie rozumiem... do czego się odnosisz?
Zacytuj konkretny fragment posta.

Chocdzi Ci o to, że świat fable jest większy niż w Gothic?
Jeśli tak to śmiech na sali... chyba tylko jeśli brać pod uwagę loading screeny ;]
Na pewno ilość interesujących miejsc jest większa w Gothic, a jeśli porównać sumaryczną dostępną powierzchnię map, to fable wzbudza tutaj tylko mój śmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 15:07, kamceg napisał:

A gothic mój.

Zwróć uwagę, że możesz tam pójść gdzie chcesz. Nie trzeba chodzić wąskimi ścieżkami i jest sporo fajnych zakątków, w których niekiedy można znaleźć bonusy dla ciekawskich... i nie jest to tak ewidentne jak "zamaskowane" krzaczkami czy gadającymi głowami przejścia w fable.

Chcesz wejść w las, to wchodzisz... za to w fable natrafiasz na kretyński, półmetrowy płotek, którego przekroczenie jest dla wspaniałego, potężnego bohatera, mistrza areny, rzeczą niewykonalną.
Pięciolatek doszuka się rażącego bezsensu w fable.

Tak w ogóle to Ty masz jakieś argumenty? Przykłady?
Bo narazie odzywasz się tak, jakbyś w ogóle w Gothic nie grał.
Wysil się chociaż na to, żeby opisać o co ci chodzi... chyba że piszesz bez żadnego zastanowienia się nad treścią postów, bo takie odnoszę wrażenie.
Albo brakuje Ci informacji albo obiektywnego spojrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic mi się wogóle nie podoba. Dla ścisłości przeszedłem obie części. Wyszedł równolegle z Morrowindem, który bije go na głowe pod każdym wzgłedem np: grafika, wielkość świata, ilość NPC, grywalność,itd. Fable jest grą lepszą ze wzgłedu na to że Gothicu nie zdecydowano się czy postawić na elementy RPG, czy na walkę, przez co nic nie jest tak naprawde dopracowane. Natomiast w Fable postawiono konkretnie na walkę. Dlatego gra się o weile przyjemniej niż w Gothica. Poza tym graficznie to zupełnie inna epoka, a jeżeli chodzi o ten płotek, to co? Niby w Gothicu dało się takowy przeskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 15:19, kamceg napisał:

Gothic mi się wogóle nie podoba. Dla ścisłości przeszedłem obie części. Wyszedł równolegle
z Morrowindem, który bije go na głowe pod każdym wzgłedem np: grafika, wielkość świata, ilość
NPC, grywalność,itd.

Na pewno nie pod względem grywalności. Nie udało mi się jeszcze ani razu wytrzymać całego morka od razu. Musiałem grać po połowie, żeby skończyć. Morrowind to nieudana próba stworzenia dużego świata. Widać, że ten świat jest robiony na siłę i nie starczyło na niego pomysłów.

>Fable jest grą lepszą ze wzgłedu na to że Gothicu nie zdecydowano się

Dnia 29.10.2006 o 15:19, kamceg napisał:

czy postawić na elementy RPG, czy na walkę,

Zdecydowano się na klimat i fabułę, bardzo dobre z resztą (chociaż w G2 troszkę mniej niż w G1)

Dnia 29.10.2006 o 15:19, kamceg napisał:

przez co nic nie jest tak naprawde dopracowane.

Wszystkiego jest akurat tyle, ile być powinno... Czy dobrze rozumiem, że Ty wymagasz od gry, żeby była monotematyczna... tylko walka albo tylko RPG... w ogóle co rozumiesz przez RPG?

Dnia 29.10.2006 o 15:19, kamceg napisał:

Natomiast w Fable postawiono konkretnie na walkę. Dlatego gra się o weile przyjemniej niż w
Gothica.

Wiesz, mnie to nie sprawia przyjemności. Wszystko jest diabelnie powtarzalne... ile można nachrzaniać bezmyślnie w myszkę?
Jakby ten system wymagał jakichś umiejętności od gracza, czy chociażby zręczności... ale nie wymaga niczego poza nawalaniem w dwa przyciski.

Dnia 29.10.2006 o 15:19, kamceg napisał:

Poza tym graficznie to zupełnie inna epoka, a jeżeli chodzi o ten płotek, to co? Niby
w Gothicu dało się takowy przeskoczyć.

Tak, dało się. Dało się wejść do lasu, zapolować na wilki, wspiąć się w bezpieczne miejsce, przejść przez każdą łąkę wzdłóżi wszerz.

Co do grafiki... w fable jest lepsza niż w Gothic 2... ale niewiele lepsza... do tego nie można opierać całej gry na samej grafice.

Trafniejsze jest porównanie fable do Kangurka KAO (podobna rozgrywka, chociaż tam się dało skakać i był trudniejszy system walki z przeciwnikami), czy do Cymbergraja, niż do Gothic. Gothic to action RPG, a fable to action brainless clicking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo zgodzę się z Monastorem :) To tak, jakby porównywać talerz truskawek z bułką z McDonalda - to i to jedzenie, ale co jest lepsze i zdrowsze nie muszę mówić...
Gothic 2 (choć moim zdaniem odrobinę gorszy od boskiej jedynki) załatwia Fable jednym pchnięciem... plansze straszliwie małe, zaś co chwila pojawia się ekran ładowania. Wszędzie są ograniczniki w postaci płotów, żywopłotów i innego dziadostwa, zaś o chodzeniu po górach można w ogóle zapomnieć...
Fabuła... nie wiem co ciekawego jest w sztampowej opowiastce o chłopczyku, który zostaje bohaterem.... zgodze się, że główny wątek Gothic 2 również był dość schematyczny, ale już questy poboczne są genialne. Pod względem grafiki Fable wcale tak jednoznacznie nie wygrywa, gdyż IMO tylko efekty światlne są dużo lepsze niż u konkurenta. Dla mnie do Obliviona Gothic 2 był najlepszym RPG, zaś taka....wybacz Peter :) dziecinna gra jak Fable nie urasta legendzie do pięt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 15:55, Kocis1524 napisał:

Gothica 2 przeszedłem gdzieś 20 razy. Fable przeszedłem do połowy. Chyba nic więcej nie muszę
mówić.

Gothic ma wadliwy system sterowania że aż się żygać hcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować