Zaloguj się, aby obserwować  
barteg

Fable vs Gothic 2

263 postów w tym temacie

Wy chcecie porownywac G2 do Fable o lol ;/

1 Fable Grywalnosci moi drozy
2 Fable Grafika
3 Fable dzwiek
4 Itp

A G2 nic nie ma z tego co ma fable ;/ U mnie Fable wygrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą całkowicie w Goticu II nie ma żadnych fajnych misji a w fable jest i fable jest ciekawsze ponieważ można tam miec np. wiele gatunków broni itp. oraz ożeni się z lady gray albo miec akt własności burdelu itp. a co jest w goticu II TYLKO WIELKIE BAGNO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 22:46, zapodaj napisał:

Zgadzam się z tobą całkowicie w Goticu II nie ma żadnych fajnych misji

Jakie fajne misje były w fable?
Od razu zastrzegam, że wybijanie wszystkiego co się rusza nie uważam za fajne... a do tego te kretyńskie liczniki potworków... jak w platformówkach :/

>fable

Dnia 03.11.2006 o 22:46, zapodaj napisał:

jest ciekawsze ponieważ można tam miec np. wiele gatunków broni itp.

Co z tego? Każdą bronią macha się tak samo. Do tego te wszsytkie miecze i młoty mają przegięte rozmiary i są strasznie kiczowate.
Pomijam fakt, że w Gothic 2 jest więcej rodzajów broni i lepszy system walki.
Taki jak w fable jest teraz w gothic 3, co jest jedną z cech, które skreślają dla mnie ten tytuł.

>oraz ożeni się z lady

Dnia 03.11.2006 o 22:46, zapodaj napisał:

gray albo miec akt własności burdelu itp.

Wspaniałe... Ja podaję argument, że w Gothic 2 można znaleźć stare tabliczki i poznać historię starożytnej cywilizacji, a także znaleźć zardzewiałą karoserię trabanta... to chyba ten sam rodzaj walorów gry

Dnia 03.11.2006 o 22:46, zapodaj napisał:

a co jest w goticu II TYLKO WIELKIE BAGNO !!!

Nie mogłeś napisać dosłownie, że nie grałeś w Gothic 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Fable denerwowało przede wszystkim wczytywanie plansz co chwilę i dziwny ( źle przemyślany ) system saveów . Grafikę ,owszem ,Fable ma lepszą ,ale Gothic jest bardziej "krwisty" ( nie mylić z krwawy i nie zarzucać mi potem ,że Gothic bardziej mi się podoba ,bo jest brutalniejszy etc :D ) ,klimatyczny i ( przynajmniej mnie ) bardziej przykuwa do ekranu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Fable jest o wiele lepszy od Gothic 2 czy od Gothic 1. Myślę tak ponieważ po pierwsze nie czuje żadnej "magii" w Gothicu przez którą nie mógłbym się oderwać, w Fable po pierwszym włączeniu grałem chyba z parę godzin, tak mnie wciągnęło. Grafika i dźwięk: Fable i tu lepszy, grafika(oczywiście wszystko na fulla) jest powalającą, muzyka oddaje klimat. Wydanie: tu nie wiem jak było z Gothicem 2, ale Fable i ta edycja kolekcjonerska to miodzio. Nalepsze w Fable: w tą grę można pograć parę razy i przy tym się w ogóle nie nudząc (wybór między dobrem a złem, między wojownikiem a magiem a łucznikiem). Nie dziwmy się więc że za Fable (parę miesięcy po premierze) nadal trzeba zapłacić ok. 80 złoty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic''a to chyba kazdy zna, ale Fable mniej ludzi. W Fable jest fajniejszy system akcji np. celowanie z łuku, szybkie cięcia mieczem, a w gothicu fabuła, NPC, i klimat. Fajne by było połonczenie Gothic s tystemem akcji z Fable. A i zapomniałem o najważniejszym w Fable jest odważny krok mianowicie DORASTANIE za to fable ma u mnie 6+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 23:42, Rivenaniol napisał:

A i zapomniałem o najważniejszym w Fable jest
odważny krok mianowicie DORASTANIE za to fable ma u mnie 6+

Fakt... z tym, że to dorastanie jest wrzucone troszkę na siłę. Mamy urywki z życia postaci, czyli gramy chwilę jako dziecko, potem chwilę jako młodzieniec, chwilę jako mężczyzna... a często, gdy wyzwalamy własną matkę z więzienia, jesteśmy starsi od niej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ty grałeś w fable kiedyś i nie uważaj że w fable są jakieś głupie misje , oraz że w fable wymachuję się tylko bronią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 17:43, Pawlenko napisał:

Wy chcecie porownywac G2 do Fable o lol ;/

1 Fable Grywalnosci moi drozy
2 Fable Grafika
3 Fable dzwiek
4 Itp

A G2 nic nie ma z tego co ma fable ;/ U mnie Fable wygrywa


A może jakiś przykład? Bo takie gadanie jest g.... warte raczej. To Twoje zdanie i szanuję je, ale podaj łaskawie jakieś przykłady na udowodnienie Twojej tezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepszy jest Fable. Akcja w Gothicu rozwija się powoli, zanim do czegoś dojdziemy to musimy uciekać przed przeciwnikami, bo w walce raczej nie mamy szans. W produkcji Pyrahna Bytes(nie wiem czy dobrze napisałem) brak jakichkolwiek wskaźników, przez co godzinami trzeba szwendać się po mapie w poszukiwaniu questa(a potem spierniczać przed różnymi stworami). Wadą Gothica jest też tragiczny system walki( z wieloma przeciwnikami szanse na wygraną są raczej nikłe), za mało punktów rozwoju postaci(przez co bohater rozwija się stanowczo za wolno). Jednak muszę dodać, że nie należę do maniaków cRPG, dlatego wolę bardziej dynamiczne gry. A poza tym w Fable występuje dużo sekretów i easter eggów. Na każdym kroku widać również poczucie humoru twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 09:33, ShadowG napisał:

Według mnie lepszy jest Fable. Akcja w Gothicu rozwija się powoli, zanim do czegoś dojdziemy
to musimy uciekać przed przeciwnikami, bo w walce raczej nie mamy szans. W produkcji Pyrahna
Bytes(nie wiem czy dobrze napisałem) brak jakichkolwiek wskaźników, przez co godzinami trzeba
szwendać się po mapie w poszukiwaniu questa(a potem spierniczać przed różnymi stworami). Wadą
Gothica jest też tragiczny system walki( z wieloma przeciwnikami szanse na wygraną są raczej
nikłe), za mało punktów rozwoju postaci(przez co bohater rozwija się stanowczo za wolno). Jednak
muszę dodać, że nie należę do maniaków cRPG, dlatego wolę bardziej dynamiczne gry. A poza tym
w Fable występuje dużo sekretów i easter eggów. Na każdym kroku widać również poczucie humoru
twórców.


Easter Eggi też są w Gothicu, tylko trzeba się odrobinę wysilić, żeby je znaleźć, a nie od razu psioczyć. A powiedz mi, Ty lubisz ziemniaczaną, ja pomidorową. Kto ma rację? Nikt. Bo mamy różne gusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 08:10, zapodaj napisał:

A czy ty grałeś w fable kiedyś i nie uważaj że w fable są jakieś głupie misje , oraz że w fable
wymachuję się tylko bronią .

Grałem w fable... można jeszcze przynosić ludziom kwiatki i zbierać różne rzeczy na czas... dochodzi jeszcze kopanie kurczaków... czy jest coś więcej... już nie pamiętam

ShadowG - To co opisałeś to Morrowind... W Gothic akcja postępuje dość szybko, a że nie jesteśmy od razu zawodowym bohaterem (dziwaczne swoją drogą) to tylko lepiej. Sekrety w Gothic też są, a w fable jest ich niestety... zbyt wiele... Wygląda jakby twórcy chcieli nimi nadrobić marną grę. Pomijam poziom niektórych żartów.

Fable jest dla tych, którzy nie lubią wysilać umysłu podczas gry... kawa na ławę, wszystko oczywiste i jak po sznurku... w Gothic trzeba już pokombinować... wyobraźcie sobie, że niektórzy to lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2006 o 11:56, Monastor napisał:


ShadowG - To co opisałeś to Morrowind...


Morrowind??!!

Sugerujesz że tak wygląda Morrowind? Tam co chwila walczymy z dużą ilością wrogów i walki wygrywamy.
A nie dość że mapa Gothica jest mała to tak jak powiedział ShadowG, trzeba się godzinami szwendać by znaleźć jakiego kolwiek questa. A walka czarami jest beznadziejna. W Morku ma się pełną swobodę ruch podczas czarowania. A jescze jedno, mówisz o Morku tak jakbyś w niego wogóle nie grał. Ja chciałem dodac, że wcale nie myslę że Gothic jest grą słabą, a nawet sadzę, że to jeden z najlepszych Rpg, który jednak gorszy jest od paru innych, choćby wymieniony wcześniej Morrowind. Podkreslam jeszcze, dla mnie to Gothic 2 jest gorszy od Fable, a napewno 3-ójka zdeklasuje Fable. Nie chce się kłucic bo i tak każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 12:23, zapodaj napisał:

Owszem można naprzykład posiadać akt własności burdelu lub ożenić się z panią burmistrz w kamiennej
altanie lady gray

To są misje? :/
Takie coś pasuje do Simsów... nie da się tego porządnie wcielić do takiej gry, co z resztą widać... To jest namiastka innej gry zawarta w fable... zrobiona bardzo powierzchownie i nieudolnie.

Co do burdelu. To jest pewien smaczek, ale niewiele on wnosi do gry.

Fable jest niedorobiona i nie może być zapychana czymś takim. To bardzo sztuczne.

Nie bardzo rozumiem w jakich kategoriach oceniasz fable... czy to ma być cRPG?
Jeśli tak, to powiem Ci, że niewiele w tym erpega. Jak na kategorie tego gatunku, gra jest niestety porażką.
Bardziej przypomina już rozbudowaną platformówkę, albo hack and slasha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 12:29, kamceg napisał:


Sugerujesz że tak wygląda Morrowind? Tam co chwila walczymy z dużą ilością wrogów i walki wygrywamy.

:0
CO?
Nie pamiętam, żebym w morrowindzie widział więcej niż 4 potwory naraz :/

Dnia 04.11.2006 o 12:29, kamceg napisał:

A nie dość że mapa Gothica jest mała to tak jak powiedział ShadowG, trzeba się godzinami szwendać
by znaleźć jakiego kolwiek questa.

Wcale nie... tak jest właśnie w TES... W Gothicu wystarczy przejść się po mieście i od razu wpada przynajmniej dyszka.

>A walka czarami jest beznadziejna. W Morku ma się pełną

Dnia 04.11.2006 o 12:29, kamceg napisał:

swobodę ruch podczas czarowania.

Fakt, ale to zabieg zapobiegający przepakowaniu magów. Gdyby jeszcze mogli biegać to byliby za silni. Poza tym to nawet pasuje, bo do rzucenia czaru potrzeba koncentracji, a tą trudno uzyskać biegając w kółko.

Dnia 04.11.2006 o 12:29, kamceg napisał:

A jescze jedno, mówisz o Morku tak jakbyś w niego wogóle nie
grał.

Przeszedłem 2 razy

>Podkreslam jeszcze, dla mnie to Gothic 2 jest gorszy od Fable, a napewno

Dnia 04.11.2006 o 12:29, kamceg napisał:

3-ójka zdeklasuje Fable. Nie chce się kłucic bo i tak każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

Moim zdaniem najgorszym tytułem w serii jest Gothic 3... chociaż już się do niego przekonałem... Zobaczymy jak to będzie wyglądać po przejściu gry.
Fable jest grą tak infantylną, że nie widziałem chyba gorszej podróbki erpega :/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już powiedziałem tego rodzju sprzeczka nie ma sensu, bo o gustach i upodobaniach się nie dyskutuje.
Ja zdania jednak nie zmienie. Koniec. Pozdrawiam poraz kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pisze :D.
No fable ma o wiele ładniejszą grafike od G2
Jakos mi się lepiej w niego gra:D
Trzeba miec git kompa ze by pograc ze wszystkimi detalami ja mam radka 9550 na 9600 xt i mam prawie wszystko na maxa bo ceni nie dam na maxa bo moja karta juz tego nie ma ;/
Co mają takie same

Duzy rodzaj broni (Choc w G2 jest chyba ich więcej)
Duzo akcji
Duzo rodzaji potworow

No i chyba tyle :D
No ale zadna gra moim zdaniem nie pobije COLD FEAR:D Najbardziej co mi się podobało kortka goscia :D jak ładnie jest zagięta,efekt wody na ekranie,ogien,lasery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować