Zaloguj się, aby obserwować  
Jolanta2004

FRATER

806 postów w tym temacie

PRZESZEDŁEM !!!
Udało się - Diablopodobny Boss padł :D

Na końcu mamy możliwość wyboru (alternatywne zakończenie takie ;) - polecam zapisać grę tuż przed pokonaniem maga i najpierw go dobić a później wczytać grę i nie dobijać :)

- To samo zło było
- Dobrze że było samo
- Dobrze

Pozdrawiam tych co wytrwali i prześli Fratera do końca ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 10:32, Evil Khan napisał:

Może dzięki nim ktoś zmienie zdanie o tej całkiej dobrej grze


W moim mniemaniu średnia jest :P Ale grałem swego czasu, ale później miałem parę spraw i poszedł w kąt. A teraz gram w Mroczne Tajemnice, a na półce czekają o wiele lepsze tytuły (NWN, Spellforce, ŚPZ). Ale może kiedyś... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 10:58, NuGGet napisał:

Mi we Fraterze nawet grafika sie podoba, gra jest fajna ale szybko sie nudzi, troche za malo
itemow jest;/


Ee tam za mało. Ja od pewnego momentu, właściwie to od pustyni grałem tylko jedną bronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 21:16, SSebaSS napisał:

Jak dla mnie to troche za wolno się wszystko w tej grze dzieje.


Wolno w jakim sensie?
Te hordy potworów atakujące ze wszystkich stron, wyskakujące niespodziewanie z krzaków to wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niespodziewanie ?? Może dla Ciebie to jest "niespodziewanie",ale dla mnie to jest żółwia tępo.Może widziałeś Dungeona Siege II,tam są dopiero hordy niespodziewanie z krzaków wyskakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...) Dungeona Siege II,tam są dopiero hordy niespodziewanie z krzaków wyskakują.

Zgadzam się z tą opinią. W Dungeon Siege II właściwie niezdejmowało się palca z przycisku "h" (używanie mikstury leczniczej), bo nie dość, że stworów na potęgę, to jeszcze i niebwale prędki respawn.

Frater na początku był dośc wciągający, ale niestety dwa ostatnie rozdziały, były już nudne, monotonne i z trudem przebrnąłem do końca gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nikt nie raczył zajrzeć na mój GAMESAJT i przeczytać moich przemyśleń/wypocin na temat tej gry przekazuję tu na forum to co wpisałem na GS :
"FRATER - Polska odpowiedź na Diablo ?
Kiedy pierwszy raz przeczytałem zapowiedź Fratera w CDA pomyślałem, że kroi się niezły przebój. Moje przypuszczenia popierały ciekawe screeny i zachwyty nad grą redaktorów ww. czasopisma. Gdy okazało się, że gra będzie wydana przez CDA jako Cover jasne stało się, że na przełomową grę nie ma co liczyć. Huczne zapowiedzi brutalnie zweryfikowała rzeczywistość. Okazało się, że gra jest pozbawiona speechy i że rozgrywka wcale nie porywa tak jak zapewniał recenzent. Czy aby na pewno ?

Zacząłem grać w Fratera jako wojownik. Okazało się jednak, że czary (kula lodowa) są bardziej poręczne (walka z dystansu). Stało się więc tak, że mój paker stał się magiem (jakoś przeżył metamorfozę). Grę przeszedłem (rzadko jakieś odpuszczam jak się już za nią zabiorę) i chciałbym sypnąć garścią porad, które uprzyjemnią zabawę innym oraz pozwolą uniknąć błędów, które popełniłem. Wypunktujmy może najważniejsze spostrzeżenia:

-Korzystajmy z aktywnej pauzy jak często się da. Pozwala ona zorganizować chaotyczną czasem walkę
-Zapisuj często grę (F2) - lepsze to niż przechodzić etap od początku.
-Wciśnięcie CAPS LOCK na stałe podświetla przedmioty leżące na ziemi i wyświetla pasek zdrowia przeciwników. ALT robi to tylko podczas trzymania
-Ustaw sobie tryb poruszania na ciągły bieg - nikt cię nie dopadnie.
-Inwestujmy w rozwój pomocników (szczególnie Golema). Mogą być bardzo przydatni i odciągać uwagę przeciwnika.
-Nie pozwólmy by Golem obrywał. Prosta sztuczka: Wyciągamy jednego przeciwnika walczącego w zwarciu - przywołujemy Golema. Przebiegamy obok niego. Wróg nas goni a Golem wali go w łeb. Po takim zabiegu wróg przerzuci się na naszego dziarskiego pomagiera. Aby uniknąć jego anihilacji wystarczy posłać w kierunku wroga „fireballa" albo inny pocisk. Przestawi on się z atakiem na nas a wtedy Golem dokończy co zaczął.
-Gdy widzimy, że w kierunku Golema leci pocisk warto zarzymać grę i odwołać go z pola walki na chwilę - unikniemy straty HP pomocnika.
-Podobnie z nami - przy przeważających siłach przeciwnika warto teleportować się do bazy (klawisz B) - to nic nie kosztuje a pozwoli na regenerację sił, magi i zdrowia (w patchu 1.4 dodano leczenie przez maga przy odwiedzinach).
-Warto zainwestować w zdolność zwiększającą szansę znalezienia większej ilości złota po pokonanych potworach - zlikwiduje to problem z niedoborem gotówki.
-Zdolność sprintu przydaje się przy dłuższych ucieczkach.
-Zdolność odstraszania działa skutecznie tylko przeciwko stworom niskich poziomów - w sumie nie warto w nią inwestować.
-Warto opanować zdolność leczenia pomocników (nie dotyczy ona przyzywanych lecz chłopów którzy przyłączają się okresowo podczas walki).
-Zdolność ochrony przed magią jest niezwykle pomocna - szczególnie podczas późniejszych poziomów.
-Pamiętajmy, że by zdolność działała musi być aktywna !
-Będąc magiem warto opanować czar leczenia - na najwyższym poziomie zabiera on 25 pkt. Magii i przywraca pełnię zdrowia.
-Zabicie wszystkich stworzeń na danym poziomie owocuje dodatkowy 1 punktem XP do rozdzielenia pomiędzy statystyki.
-Nie opłaca się reperować przedmiotów u sprzedawców. Lepiej (czyt. Taniej) jest dodać przedmiot do przemiany.
-W kociołku możemy ulepszać nasze przedmioty. Wszelkie zbroje i hełmy zwiększają wytrzymałość naszego sprzętu.
-Warto tworzyć bronie specjalne. Czyli ulepszać swój sprzęt z początku gry o dodatkowe funkcje np.: dłuższy czas przywołania demona, regenerację HP i many, zwiększona skuteczność magii itp.
-Korzystajmy z przywołanych demonów tak często jak to możliwe - posyłając je w duże zgrupowania wroga - sieją tam spustoszenie jakiego my nie mamy szansy przeprowadzić w tak krótkim czasie.
-Najlepszy z Demonów to ten 4 - lodowy - o ile jego ataki z dystansu są średnie to w full kontakcie nikt nie ma z nim szans. Obraca się po własnej osi jak bączek niszcząc wszystko dookoła - POLECAM ;)
-Totalnie nieudany jest za to 3 demon - plujka z dżungli. Jego skuteczność jest znikoma (chyba że ja nie odkryłem jego zdolności).
-W pierwszej kolejności wykańczajmy potwory otoczone niebieską mgiełką - potrafią one wskrzeszać swój gatunek i mogą nieźle nam nabruździć.
-Nie zniechęcajmy się początkowymi monotonnymi etapami rozgrywki - później jest lepiej (dynamiczniej).
-Demony i wyjątkowo ciężkich przeciwników pokonuj w trio - Ty, Golem, Demon.
-Podczas końcówki - ostatniej walki z magiem - gdy wskaźnik jego zdrowia będzie zbliżał się do końca zapisz grę - wkrótce staniesz przed wyborem zakończenia gry - warto poznać oba.

...."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest naprawdę dobra ale nie może się równać z Diablo II, po prostu udana polska gra w którą się przyjemnie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nuuuuuda...
Jak dla mnie strasznie nuda jest ta gierka... tak samo jak wcześniej wydany Spacehack (nie wiem czy dobrze wogóle napisałem tytuł).
Na początku grało się dosyć sympatycznie i radośnie, a z biegiem czasu... poprostu mi sie odechciewało... tak nie powinno być! Ja ogólnie to lubie tego gatunku gry, ale FRATER... jakoś nie za bardzo mi się spodobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 21:32, NuGGet napisał:

Gierka jest Polska:)


No to nieżle. Takie Diablo tylko, że Polskie. Super.

Dnia 11.05.2007 o 21:32, NuGGet napisał:

Mi sie nawet podoba ale szybko sie nudzi...


Mi narazie się nie znudziła. Gram 2 dni. Mam 10 poziom. Jestem na bagnach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie tak. Idziesz lasem, spokojnie, aż do chwili gdy z krzaków potwór wyskakuje. Albo gdy idziesz drogą, nikogo nie mam, a z wody leci w ciebie zielona substancja. Fajne. Pare razy zycie starciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować