Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Marcin Iwiński o darmowych DLC do Wiedźmina 3: - Może zapobiegną piractwu...

45 postów w tym temacie

Darmowe DLC to fajna rzecz, ale jest pewien problem. Teraz kupię wiedźmina, przejdę go i zostawię na półce. Za jakieś dwa lata będę znowu chciał zagrać to będę musiał ściągać gigabajty danych na dysk. Właśnie gram w Wiedźmina 2, którego mam od premiery. Gdybym chciał go instalować z płyty to bym musiał dociągnąć 10GB na start. Jako, że mogę ściągać tylko po północy to zawczasu wlazłem na torrenty i całą wersję rozszerzoną zassałem z neta, z crackiem i w ogóle na czarno.
Skończyły się te czasy gdy instalowało się grę z płyty i za 5-10 lat można było o tak po prostu powtórzyć proces i grać. Teraz przez to, że w dniu 0 występują ogromne patche sięgające nawet 20GB to pudełko z krążkami to tylko pojemnik na kod do steama. Smutna prawda jest taka, że nadal w Polsce (niekoniecznie z dala od miast wojewódzkich) są miejsca gdzie nie ma możliwości podłączenia stałego łącza i nadal wiele osób (ja do nich się zaliczam) jest skazanych na bezprzewodowy internet 4mb z 20GB limitem za 70zł/msc. Mam jeszcze rok tego złodziejskiego abonamentu, który zmienię na LTE. A gry już standardowo zajmują 40-50GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jakiego typu będą te DLC. Czy nie bedzie to np. handlarz z jakimiś nowymi przedmiotami,
> czy jakaś nowa zbroja, albo inna pierdółka, która za bardzo nic nie wnosi. Jeżeli tak
> to wolałbym, żeby zrobili jedno albo dwa duże, płatne DLC, coś jak Dawnguard i Dragonborn
> do Skyrima, czy Przebudzeenie do DA:O.

Dwie różne sprawy. Takie dodatki nie sprawią, że pirat kupi grę. Nie sprawią również, że ktoś kto przejdzie grę zostawi ją na półce - dodatki zawsze sprzedają się w o wiele mniejszym nakładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@czaczi87
Miałem bardzo podobny problem jak ty z tym patchem do edycji rozszerzonej, ale jest na to bardzo proste rozwiązanie. Można zalogować się na gog''u przejść do działu z wieśkiem i wpisać klucz swojego egzemplarza. Nie ma problemu z patchami, ściagasz niczym jak z torrenta, ale wszystko "na biało".

Jeżeli chodzi o sam fakt rozdania tych wszystkich dlc to dla nie rybka, co to bedzie. Nawet jeżeli są to zwykłe zbroje to przypominam eszystkim o tych wszystkich paczkach/skórkach w borderach, chcielibyście tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmina jedynkę kupiłem 3 razy. Dwójkę 2 razy. Jeśli trójka będzie super, to pewnie też kupię więcej niż raz. Podejście CDP Red szanuję. Wiadomo – każdy biznes musi zarabiać, ale wcale nie trzeba wyciskać z klientów ile się tylko da. Jeśli firma jest zarządzana przez ludzi z pasją, to zawsze jest o niebo lepiej, niż jak rządzą nią księgowi, marketingowcy, czy "bezduszni" menedżerowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować