Zaloguj się, aby obserwować  
BlackBomb

NAJLEPSZY AVATAR - konkurs

8805 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2007 o 12:12, rob006 napisał:

Hmm? :)


Bardzo dobre, bo byłyby wyniki sprawiedliwsze, ale nie jestem pewien czy by pomyłki się nie zdarzały w liczeniu prowadzącemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 12:16, stiffyone napisał:

ale nie jestem pewien czy by pomyłki się nie zdarzały w liczeniu prowadzącemu.


Jestem pewien, że się dla nas poświęci i nauczy sie tego na pamięć (ewentualnie zrobi sobie jakąś rozpiskę). :P

To nie byłby wielki problem. Wystarczy w arkuszu zrobić odpowiednią rozpiskę, gdzie będzie wklejało sie listę głosów innych i z niej przepisywać punkty. Ale decyzja i tak należy do prowadzącego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2007 o 12:49, rob006 napisał:

Jestem pewien, że się dla nas poświęci i nauczy sie tego na pamięć (ewentualnie zrobi sobie jakąś rozpiskę). :P


Tak no da się to rozstrzygnąć w taki sposób, ale jeśli ktoś zagłosuje na 8, a drugi na 7 to będzie trochę nieuczciwie dla tego 7, bo i tu i tu dostanie 1, ale taki 8 też tyle dostanie chociaż w poprzednim załóżmy wcale nie został wymieniony - ale jak mówiłeś wszystko zależy od prowadzącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim systemie osoba na 1 miejscu dostawała tyle samo pkt co na 3 - to tez było niesprawiedliwe. Zawsze będzie jakieś "ale" - trzeba wybrać "mniejsze zło" ;)

Poza tym ta osoba nie dostanie punktu, bo ktoś uznał, ze na niego nie zasługuje. Teraz mamy dokładnie to samo, więc nie wiem o co ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2007 o 13:07, rob006 napisał:

Poza tym ta osoba nie dostanie punktu, bo ktoś uznał, ze na niego nie zasługuje. Teraz mamy dokładnie to samo, więc nie wiem o co ci chodzi.


A no tak - jak mówisz lepiej wybrać mniejsze zło czyli jakby co to popieram twój system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie wiem czy dobrym pomyslem jest zmiana na jakikolwiek system poza oryginalnym. Ewentualnie mozna zmniejszyc ilosc maksymalnych glosow, a to pzrede wsyzstkim ze wzgledu an malejaca ilosc zainteresowanych konkursem (niestety). Ale nawet, gdyby sie uprzec mozna i glosowac na 10 osob - tez bedzie dobrze. Osobiscie uwazam, ze system wprowadzony przez rob006 jest lepszy od tego z ostatniej edycji, ale mimo wszystko nienajlepszy, chociazby dlatego, ze wprowadza lekkie zamieszanie, wiecej liczenia dla prowadzacego itd. Kiedys bylo jasne: 1 miejsce - 10 punktow, 2 miejsce - 9 punktow, 10 miejsce - 1 punkt. Teraz sam bym sie meiszal pewnie w tej punktacji. No i jednak uwazam, ze osoba z najlepszym avatarem powinna zostac wyrozniona najwieksza iloscia punktow, a nie taka sama jak miejsce 2 i 3. Zrestza miedzy jakoscia tych avatarow moze byc duza pzrepasc, a w punktacji tego nie zobaczymy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 13:12, Wiadroman napisał:

No i jednak uwazam, ze osoba z najlepszym avatarem powinna zostac wyrozniona najwieksza iloscia
punktow, a nie taka sama jak miejsce 2 i 3. Zrestza miedzy jakoscia tych avatarow moze byc
duza pzrepasc, a w punktacji tego nie zobaczymy. :P

Jesli ktoś uważa, że 1. miejsce zasługuje na wyróżnienie, głosuje tylko na 5 awatarów. :)
A czasami konkurs jest bardzo wyrównany, np pomiędzy 5 pierwszymi miejscami nie wa wielkiej różnicy i decyduje ślepy los (lub co grosza status/znajomość/coś-innego-nie-mającego-związku-z-awatarem), a różnica pomiędzy 1. a 5. awatarem to aż 4 punkty, które wynikają praktycznie z niczego. Wprowadzenie tego systemu zapobiegnie takim sytuacjom i dodatkowo większe szanse na wygraną będą miały awatary, które podobają się wielu osobom. Zmniejszy się znaczenie pojedynczego głosu, a zwiększy zdanie ogółu. Nie będzie sytuacji, gdy ktoś zajął wysoką pozycje, bo 5 osób dało mu dychę, a reszta nawet złamanego punktu.
Co do zamieszania - można by napisać posta, gdzie byłyby wypisane wszystkie możliwe kombinacje głosów (nie ma w końcu tego aż tak dużo :)) i w przypiętym poście podać do niego link. Kto nie wie - sprawdzi.
A przy odpowiednim przygotowaniu liczenie głosów zajęłoby prowadzącemu niewiele więcej. A gdy nabierze wprawy, różnicy praktycznie nie będzie :)

Ja bym od razu nie skreślał tego pomysłu, ale jak widać klamka zapadła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 16:27, rob006 napisał:

Ja bym od razu nie skreślał tego pomysłu, ale jak widać klamka zapadła...


Najlepiej jest jak było to do tej próby;)
Nie ingerujmy w regulamin gdyż jest to działka prowadzącego i on decyduje;)
Przecież nie chcemy dojść do sytuacji w jakiej znalazłem się ja prawda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 16:27, rob006 napisał:

Jesli ktoś uważa, że 1. miejsce zasługuje na wyróżnienie, głosuje tylko na 5 awatarów. :)


A jesli ktos chce wyroznic pierwsza osobe i zaglosowac na 10 avatarow? :D

Dnia 07.07.2007 o 16:27, rob006 napisał:

A czasami konkurs jest bardzo wyrównany, np pomiędzy 5 pierwszymi miejscami nie wa wielkiej
różnicy i decyduje ślepy los (lub co grosza status/znajomość/coś-innego-nie-mającego-związku-z-awatarem),
a różnica pomiędzy 1. a 5. awatarem to aż 4 punkty, które wynikają praktycznie z niczego.


Take dzialanie niestety moga miec tez wplyw na wynik glosowania wg Twojego systemu, choc co prawda na mniejsza skale. Ale czy warto zakladac, ze wszyscy forumowicze sie kieruja takim czyms? Lepiej ejst chyba zalozyc, ze osoby glosujace w konkursie sa "profesjonalistami". ;) Osobiscie etz czesto trudno mi ustalic kolejnosc moich glosow, ale kto powiedzial, ze to bedzie latwe? :) Jak mamy sie bawic, to nie ograniczajmy sami siebie. :]

>>> Deejay

Kiedy mozemy spodziewac sie edycji wakacyjnej? Prosze o odpowiedz chociaz w przyblizeniu bo ze wzgledu na wakacje nie zagladam tu ostatnio czesto, a nie chce ominac tej edycji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 16:31, wdowiakm napisał:

Najlepiej jest jak było to do tej próby;)

Nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło byc lepiej :)

Dnia 07.07.2007 o 16:31, wdowiakm napisał:

Nie ingerujmy w regulamin gdyż jest to działka prowadzącego i on decyduje;)
Przecież nie chcemy dojść do sytuacji w jakiej znalazłem się ja prawda? ;)

IMO siedząc i nic nie robiąc na pewno nie wspomożemy tego konkursu. Trzeba spróbować wyciągnąć go z kryzysu i bez nowych pomysłów się nie obejdzie.
Poza tym to tylko sugestia. Jeśli prowadzącemu sie spodoba - wprowadzi w życie, jeśli nie - to zwyczajnie oleje. :) Ja tu nie mam zamiaru narzucać komuś swojej "jedynej słusznej racji".

@Wiadroman

Dnia 07.07.2007 o 16:31, wdowiakm napisał:

A jesli ktos chce wyroznic pierwsza osobe i zaglosowac na 10 avatarow? :D

A jeśli ktoś che zagłosować na 10 awatarów i żadnego nie wyróżnić? A jesli ktoś chce zagłosować na 20, albo więcej awatarów? A jeśli ktoś nie chce wcale glosować? :) Zycie składa się z ustępstw i trzeba się starać, aby były jak najmniejsze. IMO mój system jest najbardziej "pośredni" pomiędzy dwoma poprzednimi i będzie mniej osób bardzo zadowolonych, ale będzie tez mniej osób poszkodowanych :)

Dnia 07.07.2007 o 16:31, wdowiakm napisał:

Take dzialanie niestety moga miec tez wplyw na wynik glosowania wg Twojego systemu, choc co prawda na mniejsza skale. Ale czy warto zakladac, ze wszyscy forumowicze sie kieruja takim czyms? Lepiej ejst chyba zalozyc, ze osoby glosujace w konkursie sa "profesjonalistami". ;)

Dziwne masz podejście. Czy nie lepiej w takim razie założyć, że wszyscy ludzi sa uczciwi? Po co zamykać samochód czy dom - w końcu nikt nas nie okradnie, bo wszyscy są uczciwi. A może dac uczestnikom pełną swobodę - niech rozdają punkty jak chcą bez żadnych ograniczeń - w końcu sa profesjonalistami. ;) Spójrzmy prawdzie w oczy - to forum do przedszkole i lepiej aby takie działanie miały mniejszy wpływ na głosowanie, niz większy.

Dnia 07.07.2007 o 16:31, wdowiakm napisał:

Osobiscie etz czesto trudno mi ustalic kolejnosc moich glosow, ale kto powiedzial, ze to bedzie latwe? :)

Czyli lepiej na siłe utrudniać sobie zadanie i zdawać się na przypadek? :)
>Jak mamy sie bawic, to nie ograniczajmy sami siebie. :]
To może w ogóle wyrzućmy ten regulamin - po co sie ograniczać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 16:50, Wiadroman napisał:

Kiedy mozemy spodziewac sie edycji wakacyjnej? Prosze o odpowiedz chociaz w przyblizeniu bo
ze wzgledu na wakacje nie zagladam tu ostatnio czesto, a nie chce ominac tej edycji. :)

To taka w ogóle ma być !? Pewnie motywem przewodnik avatarów będą majtki, piwo i namiot :D Były już świąteczne edycje i walentynkowe i wszystkie okazały się być niewypałem, więc nie wiem czy jest sens robić edycje okolicznościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 17:03, rob006 napisał:

Nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło byc lepiej :)


W sumie masz rację ale czy nie wymagamy zbyt wiele??:)

Dnia 07.07.2007 o 17:03, rob006 napisał:

IMO siedząc i nic nie robiąc na pewno nie wspomożemy tego konkursu. Trzeba spróbować wyciągnąć
go z kryzysu i bez nowych pomysłów się nie obejdzie.
Poza tym to tylko sugestia. Jeśli prowadzącemu sie spodoba - wprowadzi w życie, jeśli nie -
to zwyczajnie oleje. :) Ja tu nie mam zamiaru narzucać komuś swojej "jedynej słusznej racji".

zgadza sie to zależy od prowadzącego czy pomysł mu się spodoba;) Ale co do kryzysu to raczej nie widzę, by on miał miejsce, ale jeśli jednak ma to trzeba wnieść małe poprawki co do całokształtu konkursu;)

Ps. Zaskoczyłeś mnie trochę tą wypowiedzią myślałem, że będziesz chciał sie kłócić;]

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 17:13, wdowiakm napisał:

W sumie masz rację ale czy nie wymagamy zbyt wiele??:)

Ale czy nie warto spróbować? Kto niczego nie wymaga, niczego nie osiąga. :)

Dnia 07.07.2007 o 17:13, wdowiakm napisał:

Ale co do kryzysu to raczej nie widzę, by on miał miejsce, ale jeśli jednak ma to trzeba wnieść małe poprawki co do całokształtu konkursu;)

Z 3 konkursów, w których biorę/brałem udział ten wypada najsłabiej, choć jest pozornie najbardziej atrakcyjny. Wg mnie potrzebne są zmiany.
A zmiana systemu głosowanie to jest właśnie mała poprawka ;)

Dnia 07.07.2007 o 17:13, wdowiakm napisał:

Ps. Zaskoczyłeś mnie trochę tą wypowiedzią myślałem, że będziesz chciał sie kłócić;]

A co ja teraz robię? :P
Ja sie bardzo rzadko kłócę - ja po prostu jestem konsekwentny i lubię bronić swojego zdania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 17:05, paweusz napisał:

To taka w ogóle ma być !? Pewnie motywem przewodnik avatarów będą majtki, piwo i namiot :D
Były już świąteczne edycje i walentynkowe i wszystkie okazały się być niewypałem, więc nie
wiem czy jest sens robić edycje okolicznościowe.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9886&pid=4692

I ja tam chetnie wezme udzial w tej edycji. W koncu bede mogl dac do avatara majtki, piwo i namioty! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 08:50, Michał Raven napisał:

Szczerze mówiąc nowy system bardzo mi się podoba, może dlatego, że zająłem ex quo 4-te miejsce
z balduran2 i gothicsheep. ) Gratulacje dla zwycięzcy. Dzięki Wam za głosy. :)

Chyba tylko dlatego ;)
Mi nie:
1. Trudno wybrać 3 avki
2. Nie wyróżnia się w swoim głosie najlepszego
3. trzy 4 miejsca i kilka 7
4. Masa osób bez pkt, pomimo tego, że nie były najgorsze
system 3 głosó jest dobry o ile w konkursie bierze 15 osób. Ja jestem za systemem rob006. Chociaż jest masakrycznie trudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 08:50, Michał Raven napisał:

Szczerze mówiąc nowy system bardzo mi się podoba, może dlatego, że zająłem ex quo 4-te miejsce
z balduran2 i gothicsheep. ) Gratulacje dla zwycięzcy. Dzięki Wam za głosy. :)

Chyba tylko dlatego ;)
Mi nie:
1. Trudno wybrać 3 avki
2. Nie wyróżnia się w swoim głosie najlepszego
3. trzy 4 miejsca i kilka 7
4. Masa osób bez pkt, pomimo tego, że nie były najgorsze
system 3 głosó jest dobry o ile w konkursie bierze 15 osób. Ja jestem za systemem rob006. Chociaż jest masakrycznie trudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnie miejsce :( 0 pkt. idę się pochlastać ;((( żart ;)

mam nadzieję, że system poprzedniego głosowania powróci?? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować