Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nicolas Games podnosi się z kolan, czyli krajobraz po premierze Reconquest

6 postów w tym temacie

Mateusz Mucharzewski

Kiedy wydawało się, że już nic nie może uratować producenta Afterfall: InSanity przed upadłością, studiu jakoś udało się przetrwać. Premiera jego drugiej gry to nowy rozdział, czy kontynuacja dotychczasowych problemów?

Przeczytaj cały tekst "Nicolas Games podnosi się z kolan, czyli krajobraz po premierze Reconquest" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz twórcy dostają wsparcie z zewnątrz niestety kosztem narzucanych przez zewnętrzne firmy ograniczeń. Powiedzcie mi jak było kiedyś? Czy zgadza się to ze twórcy mogli polegać tylko na sobie a przysłowiowe budowanie gier w garażu było czymś naturalnym od czego się zaczynało? Nie wiem zbyt młody jestem nie żyłem w czasach gdy chłopaki walczyli nad pierwszym NFS albo Diablo stąd pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym coby pomogło tej spółce to zmiana jej właściciela. Pan Tomasz Majka, jest człowiekiem który dużo obiecuje, i już nikt w jego obietnice nie uwierzy. Dlatego też spółka sięgnęła dna giełdowego i akcje aktualnie wahają się w cenie 2-4 groszy (przed premierą był nawet okresy że akcje stały 1grosz), w dniu premiery na steam sięgnęły aż 6 groszy. Pamiętajmy że mówimy o spółce która na stracie, na NC była wyceniona na około 7zł za akcje. To mówi o bardzo mały zaufaniu poważnych inwestorów w tą spółkę i samego prezesa. Sama gram moim zdaniem wygląda tragicznie, i przejście na grafikę Czerń i biel wcale jej nie pomogło a znacznie pogorszyło. Dużo osób się skarży że w ciemnych lokacjach jest problem z nawigacją głównego bohatera i namierzeniem wrogów bo się ich nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymałem kciuki za Nicolas Games i cieszę się, że podnieśli się po klęsce "InSanity". Jeżeli ktoś lubi klimaty post-apo to warto wesprzeć "Reconquest", tym bardziej, że cena pudełkowa to 39,90 zł a cyfrowa 24,90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze dziwię się ludziom pracującym jeszcze w Nicolas Games że dalej współpracują z panem Majką. Podczas kończenia prac nad pierwszym Afterfall''em na końcówce produkcji kiedy już nie było pieniędzy na kończenie gry, udało mu się nakłonić współpracowników na zaciągnięcie kredytów na życie i utrzymywanie się z nich bez pensji ze strony studia bo" ta gra będzie świetna i zarobimy na niej pieniądze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować