Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapachowa nakładka dla gogli VR? To dzieje się naprawdę

9 postów w tym temacie

Za niedługo tyle tego przyczepią, że ciężko będzie trzymać prosto głowę. W ogóle to nie wiem jak to ma wyglądać, płynę pod wodą w grze a to mi wali po twarzy z pistoletów na wodę? Już wolę nie myśleć jakby wyglądało granie w cokolwiek z zombie, smród rozkładających się zwłok może i zwiększa imersję, ale jednak wolałbym pozostać tradycjonalistą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby okej, pomysł nie jest w sumie niczym nowym. Ale bez odpowiedniego wsparcia ze strony developerów to na razie - i jeszcze pewnie przez długi czas - gimmick i zabawka dla geeków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie do mnie nie przemawia, podobnie jak telewizja 3D.
O ile idea gogli VR do grania jest ciekawa, o tyle pomysły całkowitego urealnienia rozgrywki mi się nie podobają.
Podążanie w kierunku, powiedzmy Total Recall czy może jeszcze dalej Surrogates, mi się nie podoba.
Jeżeli w przyszłości, gracz ma zostać sprowadzony do roli "roślinki", czy też mózgu podpiętego do czegoś i nie będzie w stanie odróżnić rzeczywistości od VR, to ja jestem przeciwny.
Zdecydowanie wolą pełną kontrolę i świadomość wirtualnej rozrywki oraz granicę rzeczywistości.
Ale to tylko zdanie jednego gracza a dla biznesu znaczenie ma większość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"I co będzie następne? Zadawanie lekkiego bólu przy otrzymywaniu obrażeń?"
Przecież to już jest dostępne. W sprzedaży jest kamizelka, która pozwala "czuć" obrażenia, które otrzymuje się w strzelankach:
http://tngames.com/products

Na Kickstarterze też akcja innej podobnej kamizelki, ale się nie powiodła:
https://www.kickstarter.com/projects/141790329/araig-as-real-as-it-gets

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to jest i raczej będzie tylko ciekawostką, bo nie wyobrażam sobie grania w goglach i z tym czymś na twarzy przez parę godzin :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować