Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Szykuje nam się zremasterowana wersja Alana Wake`a?

28 postów w tym temacie

Zupełnie jak na początku poprzedniej generacji? Ludzie chyba zapomnieli, jak wyglądał start PS3/X360. Tam też nie było nic innowacyjnego a pierwsze gry nie porażały jakością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Remaster Quantum Break na PC dobry, ale juz Alan Wake zle?

^^ Podwójne standardy, ot co.Ewentualny remaster Alana na XboxOne w 2015/2016 "zły", ale już remaster tego samego Alana w 2012 był "dobry", bo na PC :)

Remaster TLOU wg. redaktora z PC Lola "zły", bo to skok Sony na kasę i "taka generacja", ale już remastery gier z konsol na PC są zapewne "spoko" ;-). Albo z PC... na PC (po roku, dwóch) - żeby nie być "gołosłownym": Sleeping Dogs, Metro Last Light, Dark Souls 2, State of Decay... i mógłbym tak jeszcze długo... gdzie wtedy są "słowa potępienia" ? I narzekania, że na PC ostatnimi czasy "remaster goni remaster" ?

W przypadku konsol ma to sens o tyle, że Microsoft i Sony totalnie pokpiły sprawę z kompatybilnością wsteczną. Jak sobie redaktor z PC Lola wrzuci "płytkę" z TLOU w wersji PS3 do napędu PS4, to zobaczy tą grę jak świnia niebo. Więc o tyle jest tu sens. Jaki jest sens remasterowania względnie nowej gry z PC na PC* ? To już pozostawiam każdemu do rozważenia.

*I tradycyjnie - nigdy nie miałem i nie będę miał nic przeciwko remasterom, obojętnie czy są wykonane świetnie czy beznadziejnie, czy są tylko skokiem na kasę, czy czymś więcej. Z prostego powodu - nikt mnie nie zmusza do ich kupna.
A co do ewentualnego remastera Alana Wake''a - byłoby super, tym bardziej, że remastery i reedycje w wykonaniu MS zawsze są na wysokim poziomie, nigdy nie są ograniczone tylko do podbicia rozdzielczości i zwiększenia "framerate".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 10:54, goorloo napisał:

Exy srednie sa ze dwa, a dobrych/bardzo dobrych, mozna wymienic 10+. Przykro mi ale nie
masz racji - niech zgadne, nowa generacje ogladales na półkach w Media-Markt? ;)

Wymień exy które miały 9 i 9+ bo dobre i bardzo dobre zaczynąją się od takich ocen a rewelacyjne mają 95+%, czekam i życzę miłej zabawy ze znalezieniem 10 gier... Nie, mam konsole PS4 i grałem w te exy takie jak Infamous, Driveclub i szczerze póki co to liczę że mnie BB nie zawiedzie i będzie tak dobry jak DkS 1 albo nawet go przewyższy. Tak w ogóle to chyba najlepszego exa ma Nintendo narazie (mowa o Bayonetta 2) ja PS4 trzymam dla BB i RDR 3 któe liczę że zostanie kiedyś zapowiedziane z ominięciem PC''tów zapewne tak jak z Redemption na PS3 i Revolwer na PS2 zrobil Rockstar.

Henrar
Czy ja wiem, po 2 latach które niebawem miną mieliśmy ciut więcej marek a póki co mamy NFS''y, AC''ki, Infamousy, Far Crye, GTA itp, Nie mówię że to złe gry choć do paru z nich to czepiłbym się i to ostro choćby AC najnowszy Unity czy przewidywalny fabularnie infamous gdzie nie było żadnego zwrotu akcji, ślepo szedłeś by

Spoiler

zabić tą typiarę z DOZ żeby kogoś tam uratować, poprzez przejęcie jej mocy


GTA V hmm szczerze pograłem trochę u kumpla na X-360 (sam czekam na PC''tową wersję dla modów i lepszego sterowania choćby w MP) i szału fabularnego to tam nie ma, i powtarzam po raz kolejny nie twierdzę że to są złe gry czy coś w tym stylu ale innowacji nie widzę, choć w sumie touchpad na padzie i to też tak jakby samo Sony nie znało potencjału tego touchpada.


Lordpilot

A kto tu mówi o PC w ogóle, dla mnie to nabijanie w butelkę identyczne jak wydawanie prawie że identycznego SD w wersji Definitive która również wyszłą na PC czy remastery Baldura, Icewinda, Heroes''ów itp, fajnie niby bo są to wersje przystosowane do nowszych systemów gdzie z takim Divine Divinity np męczyłem się by uruchomić go, musiałem wirtualną maszynę postawić w Virtual Boxie ale z drugiej strony czy nie można tego było wydać w jakimś patchu darmowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 19:38, Dracule-Mihawk napisał:

> Exy srednie sa ze dwa, a dobrych/bardzo dobrych, mozna wymienic 10+. Przykro mi
ale nie
> masz racji - niech zgadne, nowa generacje ogladales na półkach w Media-Markt? ;)

Dnia 20.03.2015 o 19:38, Dracule-Mihawk napisał:

Wymień exy które miały 9 i 9+ bo dobre i bardzo dobre zaczynąją się od takich ocen a


Nie, dobra ocena to 7 i wyżej. Nie wiem skąd taka skala ocen?

Cytując system ocen z grama:

6,5 - 7,4: W sumie dobra gra.
7,5 - 8,4: Solidna, grywalna produkcja.
8,5 - 9,4: Hicior bez dwóch zdań, takie gry kupuje się od ręki.
9,5 - 9,9: Absolutna rewelacja, nie mieć jej, to błąd życiowy.
10,0: O takiej grze wszyscy marzymy, ale pewnie nigdy jej nie ujrzymy...
Takich gier nowe konsole już trochę mają, daleko nie szukać Infamous, Driveclub (który od premiery zyskał sporo i gdyby wyszedł teraz to pewnie zamiast 7-8 zebrałby 8-9. Sunset Overdrive, Forza Horizon 2. Co rok wychodzą conajmniej 2-3 eksy na każdą z konsol w które warto zagrać

Dnia 20.03.2015 o 19:38, Dracule-Mihawk napisał:

rewelacyjne mają 95+%, czekam i życzę miłej zabawy ze znalezieniem 10 gier... Nie, mam
konsole PS4 i grałem w te exy takie jak Infamous, Driveclub


O to świetnie, szukam osób online, mógłbyś wrzucić swój nick w DC to chętnie się pościgam :)

Dnia 20.03.2015 o 19:38, Dracule-Mihawk napisał:

że mnie BB nie zawiedzie i będzie tak dobry jak DkS 1 albo nawet go przewyższy. Tak w
ogóle to chyba najlepszego exa ma Nintendo narazie (mowa o Bayonetta 2) ja PS4 trzymam
dla BB i RDR 3 któe liczę że zostanie kiedyś zapowiedziane z ominięciem PC''tów zapewne
tak jak z Redemption na PS3 i Revolwer na PS2 zrobil Rockstar.

Henrar
Czy ja wiem, po 2 latach które niebawem miną mieliśmy ciut więcej marek a póki co mamy
NFS''y, AC''ki, Infamousy, Far Crye, GTA itp, Nie mówię że to złe gry choć do paru z
nich to czepiłbym się i to ostro choćby AC najnowszy Unity czy przewidywalny fabularnie
infamous gdzie nie było żadnego zwrotu akcji, ślepo szedłeś by

Spoiler

zabić tą typiarę z
DOZ żeby kogoś tam uratować, poprzez przejęcie jej mocy


GTA V hmm szczerze pograłem trochę u kumpla na X-360 (sam czekam na PC''tową wersję dla
modów i lepszego sterowania choćby w MP) i szału fabularnego to tam nie ma, i powtarzam
po raz kolejny nie twierdzę że to są złe gry czy coś w tym stylu ale innowacji nie widzę,
choć w sumie touchpad na padzie i to też tak jakby samo Sony nie znało potencjału tego
touchpada.


Lordpilot

A kto tu mówi o PC w ogóle, dla mnie to nabijanie w butelkę identyczne jak wydawanie
prawie że identycznego SD w wersji Definitive która również wyszłą na PC czy remastery
Baldura, Icewinda, Heroes''ów itp, fajnie niby bo są to wersje przystosowane do nowszych
systemów gdzie z takim Divine Divinity np męczyłem się by uruchomić go, musiałem wirtualną
maszynę postawić w Virtual Boxie ale z drugiej strony czy nie można tego było wydać w
jakimś patchu darmowym?


Przecież sytuacja jest oczywista, jeśli np zapowiedzą remaster/port Quantum Break kilka lat po premierze na Xbox One, to nie będzie problemu :) podwójne standardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Takich gier nowe konsole już trochę mają, daleko nie szukać Infamous, Driveclub (który

Dnia 20.03.2015 o 20:23, goorloo napisał:

od premiery zyskał sporo i gdyby wyszedł teraz to pewnie zamiast 7-8 zebrałby 8-9. Sunset
Overdrive, Forza Horizon 2. Co rok wychodzą conajmniej 2-3 eksy na każdą z konsol w które
warto zagrać

Widzisz każdy ma inne standardy, dla mnie gra 6-6,5 nie jest grą jakąś którą ominę szerokim łukiem i nawet nie spojrze ale nie jest to hit. Dla mnie hitami są gry mające 9+ oceny jak choćby DkS, DeS, Castlevania, GTA (choć tutaj bym polemizował), Wiedźmin itp. A resztą to dobre, bardzo dobre lub przeciętne tytuły których masa na rynku.

Dnia 20.03.2015 o 20:23, goorloo napisał:

O to świetnie, szukam osób online, mógłbyś wrzucić swój nick w DC to chętnie się pościgam

Nie urażając Cię ale sorrki randomowych osób z internetu nie przyjmuje, takiego Henrara czy Lordpilota mógłbym bo w sumie wiem że nie sa dziećmi którzy będą szastać moim nickiem na lewo i prawo u Ciebie takiej gwarancji nie mam.

Dnia 20.03.2015 o 20:23, goorloo napisał:

Przecież sytuacja jest oczywista, jeśli np zapowiedzą remaster/port Quantum Break kilka
lat po premierze na Xbox One, to nie będzie problemu :) podwójne standardy.

Po 1 tnij cytaty bo mnie palec boli od przewijania scrolla i oczy od szukania tekstu na który mam Tobie odpowiedzieć. Z resztą pewnie wejdzie modek i przytnie ;p.
Będzie, kasa z kureczka przestanie lecieć to rzucą się do kolejnego korytka zwanego PC''towcy.

http://media.giphy.com/media/KWSh4HNArxx2o/giphy.gif mniej więcej tak widzą nas developerzy ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2015 o 21:20, Dracule-Mihawk napisał:

Widzisz każdy ma inne standardy, dla mnie gra 6-6,5 nie jest grą jakąś którą ominę szerokim
łukiem i nawet nie spojrze ale nie jest to hit. Dla mnie hitami są gry mające 9+ oceny
jak choćby DkS, DeS, Castlevania, GTA (choć tutaj bym polemizował), Wiedźmin itp. A resztą
to dobre, bardzo dobre lub przeciętne tytuły których masa na rynku.


Ale nie obchodzi mnie to jakie Ty masz standardy, chodzi o recenzje i o to jak dziala skala 10-stopniowa, jesli dla Ciebie 7/10 to nie jest dobra ocena to znaczy ze prawdopodobnie masz problemy z liczeniem.

Dnia 20.03.2015 o 21:20, Dracule-Mihawk napisał:

Nie urażając Cię ale sorrki randomowych osób z internetu nie przyjmuje, takiego Henrara
czy Lordpilota mógłbym bo w sumie wiem że nie sa dziećmi którzy będą szastać moim nickiem
na lewo i prawo u Ciebie takiej gwarancji nie mam.


Nie musisz mnie akceptowac, wystarczy ze podasz mi swoj nick w Driveclub chetnie sobie porownam czasy no chyba ze jednak nie masz gry

Dnia 20.03.2015 o 21:20, Dracule-Mihawk napisał:

Będzie, kasa z kureczka przestanie lecieć to rzucą się do kolejnego korytka zwanego PC


Zalezy MS zawsze robi wszystkich w bambuko, raz wydaja raz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 22:52, goorloo napisał:

Ale nie obchodzi mnie to jakie Ty masz standardy, chodzi o recenzje i o to jak dziala
skala 10-stopniowa, jesli dla Ciebie 7/10 to nie jest dobra ocena to znaczy ze prawdopodobnie
masz problemy z liczeniem.

Tyle że różne serwisy mają różne skale, np nie pamiętam jakiego ocena 6/10 to niewypał był, ja nie napisałem że to nie jest dobra ocena to już twoja nadinterpretacja, napisałem tylko że gra nie jest hitem no bo jezeli dla Ciebie jest to DC powinien zostać hitem.

Dnia 20.03.2015 o 22:52, goorloo napisał:

Nie musisz mnie akceptowac, wystarczy ze podasz mi swoj nick w Driveclub chetnie sobie
porownam czasy no chyba ze jednak nie masz gry

Ale co ma akceptowanie do rozdawania mojego nicku? Nie uraź się ale chyba lezy u Ciebie czytanie ze zrozumieniem.

Dnia 20.03.2015 o 22:52, goorloo napisał:

Zalezy MS zawsze robi wszystkich w bambuko, raz wydaja raz nie.

Póki co to tylko dalsze części Gears''ów, Halo i Forza nie trafiły na PC od Microsoftu.

Dobra ja kończe bo się offtop zaczyna robić jak coś pisz na PW do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować