Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age: Inkwizycja - patch numer 6 już dostępny

39 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2015 o 13:24, Afgncap napisał:

/ciach/

Ja podczas walk i zwykłej eksploracji miałem inny problem: dostawałem okrutne lag spike''i - płynność gry spadała do 2-3 fpsów i nijak nie dało się w nią wtedy normalnie grać. Jeśli ktoś ma taki sam problem to pomaga wyłączenie obsługi Origin w tej grze - PPM na grę w bibliotece -> Właściwości i tam zaznaczyć kratkę. Traci się w ten sposób jedynie informacje na ekranie o zdobytych achkach itp., ale problem utraty płynności już nie wystąpi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yhm... Niedawno skończyłem DA2 i zamierzam w najbliższym czasie kupić kolejną część (dlaczego tylko cena jest dalej ponad 100zł...). Ale nie o to chcę zapytać. Widzę, że sporo ludzi narzeka tutaj na bugi- faktycznie jest ich tak dużo? Wersja na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już złapałem takiego fana to może moderatorzy wybaczą mi ten offtop.
Jedynka bardzo mi się podobała, dwójka ujdzie, ale była zdecydowanie słabsza (i strasznie krótka jeśli patrzyć na czas spędzony w grze). Jak jest z trzecią częścią? Warto? I zastanawiam się czy jest jakaś szansa na promocje w najbliższym czasie, bo gra już trochę ma, a cena raczej wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie warto,2 też mi średnio podeszła a 3 bardzo mi się podoba,co do ceny to myślę że warto dać 100 zł za tak rozbudowaną i sporą grę (lokcje są naprawdę duże).Ja w każdym razie nie żałuję,jak juz pisałem robie 2 podejście-1 warrior teraz mag,później pewnie rogue.Nie jestem wielkim fanem serii ale z gry jestem zadowolony.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skusić się kiedyś na 100% skuszę :) Pytanie tylko czy teraz, bo niedługo (mam nadzieję) wychodzi GTA V.
Dzięki wielkie za odpowiedzi. W 3 właśnie zainteresował mnie czas gry, bo ten w 2 był strasznie biedny. A tutaj średni jest jeszcze dłuższy niż 1 (z DLC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na promocje i wersję z wszystkimi DLC.

Gra nie jest wybitna.
Jeśli chcesz pełnokrwisty RPG to nie jest to, rozwiązania przyjęte w grze nie wspomagają gry taktycznej (wiem, że można ustawić wysoki poziom trudności i grać na widoku taktycznym, ale 1- działa on źle. 2- jest mega niewygodny i męczący)
Jak zaś chcesz grać na niskim poziomie trudności z padem jak w jakiegoś slashera to może Ci się spodobać.

Fabuła główna i towarzyszy całkiem całkiem, powiedzmy 6-8/10 w zależności od tego czy jesteś fanem uniwersum.
Questy poboczne 1/10 - najgorzej wykonane questy poboczne jakie mogli tylko zrobić. Mnie bolało jak to widziałem i czułem się niczym ograniczony umysłowo. (rozwiązania z MMO, nie ma ani jednego przerywnika filmowego czy rozbudowanego dialogu w questach pobocznych)

Stosunek questów pobocznych i "zapchajdziur" w stosunku do fabuły głównej jest niestety bardzo wysoki i to jest największa wada tej gry, bo przekłada się na odbiór.

Na dobrą sprawę, by przejść wątek główny nie musisz odwiedzać praktycznie żadnej lokacji w grze, te z wątku głównego mają własne lokacje, cała reszta to zapchajdziura.

Całość zła nie jest, może się podobać, ja mam mieszane uczucia, z jednej mi się podobało, z drugiej właśnie przez beznadziejną zawartość dodatkową (poza questem głównym/towarzyszy) gra się okropnie wydłużała i była niczym przymusowa praca.

To jest moja opinia jako gracza RPG i fana rpg papierkowych. Oraz osoby która lubi przechodzić gry w 100% odkrywając wszelkie jej tajemnice.
Odwiedziłem każdą lokacje, zrobiłem każdy quest (może z 4 pominąłem), zabiłem wszystkie smoki itd. Było to strasznie męczące.

Mam nadzieję, że pomogłem przybliżyć jaki to jest produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skusić się kiedyś na 100% skuszę :) Pytanie tylko czy teraz, bo niedługo (mam nadzieję)
> wychodzi GTA V.
> Dzięki wielkie za odpowiedzi. W 3 właśnie zainteresował mnie czas gry, bo ten w 2 był
> strasznie biedny. A tutaj średni jest jeszcze dłuższy niż 1 (z DLC).

Wg mnie warto, samych bugów nie miałem specjalnie dużo więcej glitchy jakichś graficznych niedoróbek i ctd ale to da się ominąć stosunkowo łatwo. Jeśli ominąć wszelkie collectibles, których, przynajmniej dla mnie, zbieranie jest katorgą (więc tego nie robiłem, bo i za dużo nie dawały), to gra starcza na 60-80h. Jak się spieszysz to może ze 30-40 wyciągniesz, więc tutaj gra daje radę. Poziom trudności jest nieco skopany, na nightmare będziesz walczyć głównie z idiotycznym ai swojej drużyny, na normal znowu gra przechodzi się sama, hard wydaje się najbardziej rozsądny chyba, że biegasz jedną postacią to możesz poszaleć na najwyższym.
Właściwie mogę się podpisać pod tym co napisał Kijkowaty. Normalnie gra jest tak na 7-7,5/10 jak jesteś fanem DA to możesz spokojnie dodać jedno oczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujące recenzje :D
W takim razie pewnie poczekam na GTAV, a DA kupię jakoś później- może trochę taniej i z jakimiś DLC (których pewnie jeszcze kilka zrobią). Mam za mało czasu na dwie gry, bo praktycznie mogę grać tylko w weekendy. Ja nie wiem czy jestem fanem tej serii, zwyczajnie super mi się grało w pierwszą część, tak samo jak w Wiedźmina. Drugie odsłony jednak najczęściej mnie rozczarowują (DA jak i Wiedźmin), mimo wszystko nie uważam, że te ~40h to był czas stracony. Zagram na pewno, nie wiem tylko kiedy. Zapytałem o bugi, bo DA2 wyszedł kilka lat temu, a musiałem instalować stare sterowniki do karty graficznej, bo wiedziałem np. tylko głowy ludzi, które latają nad ziemią. Ogólnie pełno było takich "niespodzianek" technicznych. Może wyciągnęli jakąś naukę przy Inkwizycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle fanem co po prostu znasz uniwersum na jakimś przyzwoitym poziomie, czytaj grałeś w poprzednie części i nie przewijałeś dialogów:P
Dla mnie DA2 było lepsze pod względem fabularnym i ogólnie oryginalnym podejściem do fabuły i głównego bohatera, niestety wszystko inne leżało i kwiczało więc tym bardziej było mi smutno, że zmarnowano potencjał.
Ja sam miałem może ze trzy bugi i dość częste ctd (dopóki nie zmieniłem tekstur na niższe). Za to glitchy w tle jak np. drzewa które nie do końca przylegały do podłoża, raz spadłem przez świat, czasem jakiś dziwne artefakty itp już dużo częściej, na obronę DA:I muszę jednak dodać, że zwykle nie były to rzeczy bardzo rzucające się w oczy, a raczej wyłażące podczas eksploracji miejsc, których chyba nie powinienem był widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 18:40, Afgncap napisał:

Dla mnie DA2 było lepsze pod względem fabularnym i ogólnie oryginalnym podejściem do
fabuły i głównego bohatera, niestety wszystko inne leżało i kwiczało więc tym bardziej
było mi smutno, że zmarnowano potencjał.


Na fabułę DA2 nie narzekam, bo była fajnie wymyślona, narracja w przerywnikach była ciekawa, same zadania także. Ale... strasznie bolało mnie to, że było tylko kilka wersji miejsc do zwiedzania- reszta różniła się tylko tym, że jakieś drzwi są zamknięte/otwarte. To było strasznie słabe- te same jaskinie/magazyny/domy... I oczywiście jak już kilka razy wspominałem trochę to krótko trwało, jakbym nie robił dodatkowych zadań to byłaby bieda.
Ogólnie ja serię DA odkryłem bardzo niedawno, kupiłem jedynkę, która bardzo mi się spodobała i zaraz potem polowałem na 2, teraz czas iść dalej :)
Wykorzystam jeszcze okazję i zapytam o DLC- widziałem dzisiaj artykuł, że jutro(?) jakieś wychodzi. Dużo tego było/będzie? Bo pewnie jakieś zbiorcze wydanie to dopiero pod koniec roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ludzie piszą nie jest złe, ale nieco zbyt małe i nie warte swojej ceny. Głównie zarzucane jest wypełnienie regionu dostępnego w DLC, podobnie jak w podstawce tzw fetch quests, które przypominają mmo. Poza tym jest to tylko jeden region, kilka bossów, kilka cutscenek jacyś nowi przeciwnicy. Jeżeli będzie jakaś przecena, lub bundle to wtedy myślę, że dopiero warto się zastanowić. Jeżeli region z dlc przypomina budową te z podstawki to jeden to faktycznie nieco mało, szczególnie jak na 15$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ludzie piszą nie jest złe, ale nieco zbyt małe i nie warte swojej ceny. Głównie zarzucane jest wypełnienie regionu dostępnego w DLC, podobnie jak w podstawce tzw fetch quests, które przypominają mmo. Poza tym jest to tylko jeden region, kilka bossów, kilka cutscenek jacyś nowi przeciwnicy. Jeżeli będzie jakaś przecena, lub bundle to wtedy myślę, że dopiero warto się zastanowić. Jeżeli region z dlc przypomina budową te z podstawki to jeden to faktycznie nieco mało, szczególnie jak na 15$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to mam jeszcze jedno pytanie: jak wyglądają te lokalizacje w podstawce? Każda jest inna (jaskinie, domy, itp.) czy to będzie powtórka z DA2? Zadali sobie trochę więcej trudu, czy mapy wyglądają identycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ok, to mam jeszcze jedno pytanie: jak wyglądają te lokalizacje w podstawce? Każda jest
> inna (jaskinie, domy, itp.) czy to będzie powtórka z DA2? Zadali sobie trochę więcej
> trudu, czy mapy wyglądają identycznie?

Mapy są mocno zróżnicowane jeśli chodzi o wygląd są też stosunkowo duże i otwarte, na każdej mapie zakłada się obozy (coś jakby checkpoint), do których trzeba się najpierw dostać. W obrębie regionu występują czasem pomniejsze lokacje jakieś ruiny, domki, jaskinie. W każdym regionie są itemy do zebrania i zadania do wykonania, które jednak budzą kontrowersje. Poza zwykle jednym większym questem na region mamy po prostu masę mmo questów w stylu zbierz ileś tam shardów, zamknij ileś tam szczelin, zbierz określoną ilość itemów, zabij tylu i tylu przeciwiników. Nie jest to złe większość wykonuje się sama podczas eksploracji, ale i tak odnosi się wrażenie, że są to swego rodzaju zapychacze, nie są jednak wymagane do ukończenia gry, quest główny w większości przypadków ma swoje lokacje. Jeśli chodzi o same regiony są bardzo ładne i zróżnicowane, większość ma swojego smoka do ubicia, jeden nawet trzy, podchodząc w miarę casualowo bez parcia na zebranie wszystkiego można się dobrze bawić, inaczej sami sobie podkładamy kłody pod nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2015 o 02:05, Rakit napisał:

Ban za słownictwo od człowieka którego nick czyta się "Kał ma na wardze", jesteście poważni
czy sobie w kulki lecicie?


Po pierwsze kara jest sprawą między użytkownikiem, a moderatorem. Po drugie, to ban za recydywe. Po trzecie mój nick to pewien żart, którego znaczenia ktoś z Twoim stażem na forum pojąc nie jest w stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Po pierwsze kara jest sprawą między użytkownikiem, a moderatorem. Po drugie, to ban za

Dnia 25.03.2015 o 08:58, Alexei_Kaumanavardze napisał:

recydywe. Po trzecie mój nick to pewien żart, którego znaczenia ktoś z Twoim stażem na
forum pojąc nie jest w stanie.


^^ Nie obraź się i absolutnie nie bierz tego do siebie - ale ten żart o gruzińskim dziadku klozetowym trochę razi u zwykłego użytkownika, a u moderatora tym bardziej. Zrobisz jak zechcesz, ale IMO przynajmniej powinieneś rozważyć zmianę ksywy. Żeby nie było, że bez argumentów i "zmień, bo tak" - najważniejsze: ludzie przestaną się przystawiać, dowalać i głupio komentować. Miałbyś tzw. "święty spokój" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować