Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2008 o 17:20, bvd napisał:

Witam, mam pytanie jak sprawić by Vanguard mógł uczyć się zdolności używania karabinu?
Bo w ekranie postaci mogę tylko dodawać atuty/zdolności dla pistoletu oraz shotguna?
:) pozdrawiam.


Niestety on nie może nauczyć się obsługiwania tej broni ponieważ jego klasa postaci nie potrafi się nią obsługiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw zabić 150 przeciwników co odblokuje umiejętność "Assault Rifles" a potem przy tworzeniu postaci możesz dodać tego skilla do umiejętności które Twoja postać może rozwijać (musisz oczywiście na nowo zacząć grę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 15:13, Robert'cik napisał:

Wiem, że nie powinienem pytać, bo wszystko jest w przypiętym poście, ale... Planuję grę
kupić, ale mam kartę GeForce 6600 LE i oto pytanie - czy pójdzie. Bo często jest tak,
że gra chodzi, pomimo że karta graficzna nie spełnia tych minimalnych wymagań. Więc?
Może ktoś też ma i jest w stanie powiedzieć?

raczej nie sądzę żeby poszło, bo 6600 obsługuje niższy model shaderów. ja swoją właśnie z tego powodu wymieniłem na radeona hd3650.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób by wywalić sztuki broni u postaci, w której nie potrafią się szkolić?
W końcu jaki sens jest by np. szpieg nosił ze sobą strzelbę i karabin szturmowy, skoro potrzebny mu tylko pistolet i snajperka?
Zna ktoś rozwiązanie czy go nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 15:13, Robert'cik napisał:

Wiem, że nie powinienem pytać, bo wszystko jest w przypiętym poście, ale... Planuję grę
kupić, ale mam kartę GeForce 6600 LE i oto pytanie - czy pójdzie.

Prawdopodobnie nie wyrobi. 6800GT była w stosunku do 6600LE kartą o 300% szybszą. Moim zdaniem nie ma szans.

Dnia 15.07.2008 o 15:13, Robert'cik napisał:

Bo często jest tak, że gra chodzi, pomimo że karta graficzna nie spełnia tych minimalnych wymagań. Więc?

Nie w tym przypadku. ME jest bardzo dobrze zoptymalizowany. Wystarczy tylko jeden element poniżej minimalnych i nie ma najmniejszych szans na pójście gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakich shaderów gra wymaga? W CDA znalazłem informację, że 3.0, a takie właśnie (wg CDA) obsługuje moja karta...

EDIT: Aha, no chyba że. Kupię coś innego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 18:03, Olamagato napisał:

Jest jakiś sposób by wywalić sztuki broni u postaci, w której nie potrafią się szkolić?
W końcu jaki sens jest by np. szpieg nosił ze sobą strzelbę i karabin szturmowy, skoro
potrzebny mu tylko pistolet i snajperka?
Zna ktoś rozwiązanie czy go nie ma?


Nie da rady:P bo model postaci bylby inny:) na pleckach by nie bylo szturmowego a wtedy ciezar inaczej rozlozony i zle sie biega:D hje hje hje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 18:10, Olamagato napisał:

Pytanie ode mnie. Jak wy robicie zrzuty ekranu? Frapsem czy też jest jakiś sposób wbudowany
w grę?


Frapsem bądź Xfire''m który też ma funkcję robienia zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram jako Infiltrator (mężczyzna). W zasadzie renegade. Jakoś tak łatwo mi przychodzi być, może nie tyle złym, co opryskliwym i bezpośrednim w tej grze ;) W związku z tym mam pytanie: czy poziom renegade/paragon ma jakiś wpływ na romansowanie? Czy muszę być grzeczny i uprzejmy wobec wszystkich członkiń/członków załogi, aby mieć szanse na jakiś romans, czy to się dzieje niezależnie od charakteru mojej postaci? I z kim można romansować? Na razie jestem jeszcze w prologu, przebudziłem się na statku po zajściu na Eden Prime.

A tak poza tym to gierka przednia. Grafika śliczna, wszystko chodzi idealnie i cały czas płynnie na maksymalnych detalach, muzyka nie przeszkadza, tylko mam jeszcze pewne problemy ze sterowaniem drużyną. Bo gdzie WASD, a gdzie strzałki i myszka... Takie to trochę zakręcone. Poziom trudności na razie jest zadowalający (tylko przez to sterowanie dwa razy dałem sobie zabić członka drużyny i load;), a snajperka bardzo ciekawa - ustawienia: veteran, low aim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 18:10, Robert'cik napisał:

A jakich shaderów gra wymaga? W CDA znalazłem informację, że 3.0, a takie właśnie (wg
CDA) obsługuje moja karta...
EDIT: Aha, no chyba że. Kupię coś innego. ;)


tu stoi wyraźnie, że gra nie obsługuje tej karty. od 6800 w górę.
http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1990&p=2994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Frapsem, ale jeśli się zaweźmiesz to można też PrintScreenem tyle że wtedy po każdym screenshocie musisz odpalać painta i ręcznie wklejać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 18:19, GanD napisał:

Czy muszę być grzeczny i uprzejmy wobec wszystkich członkiń/członków załogi, aby
mieć szanse na jakiś romans,


Wobec wszystkich nie. Wobec osoby z którą chcesz romansować raczej tak. Nie wiem czy można powiedzieć coś co przekreśli romans ale lepiej nie ryzykuj.

Dnia 15.07.2008 o 18:19, GanD napisał:

I z kim można romansować?


Jeśli grasz facetem to z Ahley, jeśli grasz kobietą to z Kaidanem, niezależnie od płci możesz też romansować z Liarą.

Dnia 15.07.2008 o 18:19, GanD napisał:

(tylko przez to sterowanie dwa razy dałem
sobie zabić członka drużyny i load;),


Członkowie drużyny wracają do życia po zakończonej bitwie, jedynie śmierć głównego bohatera kończy grę.

P.S.
Gratuluję awansu - sorry za spóźnienie ale nie od razu zauważyłem a potem jakoś nie było okazji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załadowałem sejwa odszukałem wszestkich Keeperów i zrobiłem screeny razem z mapkami - wrzucam je poniżej, może dzięki nim znajdziesz tego który Ci brakuje.
Niestety wygląda na to że będę to musiał rozbić na 3posty:(

20080715183825

20080715183859

20080715183929

20080715184001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 18:37, Karharot napisał:

Wobec wszystkich nie. Wobec osoby z którą chcesz romansować raczej tak. Nie wiem czy można powiedzieć
coś co przekreśli romans ale lepiej nie ryzykuj.


No właśnie kiedy ja byłem niemiły dla Ashey, a co równouprawnienie dla wszystkich... ale postaram się poprawić. Chyba jeszcze nic straconego. Tyle że ten różowy kombinezon bojowy na samym starcie trochę odrzuca.

Dnia 15.07.2008 o 18:37, Karharot napisał:

Członkowie drużyny wracają do życia po zakończonej bitwie, jedynie śmierć głównego bohatera kończy grę.


o_O Tak to jest, jak się nie zagląda do instrukcji... choć ten tutorial w grze przeczytałem. Zobaczyłem X przy nazwisku zamiast paska HP, "trupa" na ziemi, to pomyślałem, że już po ptokach... Powalone to trochę, nie tak powinno być, no ale mniejsza z tym. Dzięki za podpowiedź.

Dnia 15.07.2008 o 18:37, Karharot napisał:

P.S. Gratuluję awansu - sorry za spóźnienie ale nie od razu zauważyłem a potem jakoś nie było okazji:)


Dziękuję, jednak podejrzewam, że ten awans mógł być wynikiem akcji z 2 lipca, a ta miała po służyć do zwiększenia siły roboczej w trakcie testowania mailowego powiadamiania... ^^ Niemniej zawsze to awans, jeszcze tylko rok czy dwa i odzyskam mój własny tytuł ze starego forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już teraz widzę którego ominąłem, tego w Wieży Cytadeli na samym dole. Nie wiem jak mogłem być tak ślepy żeby go nie widzieć bo i przebiegłem cała cytadelę z 3 razy i w mapki w poradniku z 15 minut się wpatrywałem a skubańca znaleźć nie mogłem. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...czy to normalne, że nasi towarzysze to totalni kretyni, którzy w pobliżu wroga w ogóle się nie słuchają rozkazów? Przez tą ich inteligencje z 10 razy powtarzałem dodatkowy quest, bo debile nie chciały się ukryć tam gdzie ja kazałem, a jak już jakoś ich tam...popchnąłem (bo seryjnie stoją jak jakieś młotki w miejscu) to oczywiście nie ruszą się aby mi pomóc w ataku ;/. To naprawdę tak działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 18:29, Karharot napisał:

Frapsem, ale jeśli się zaweźmiesz to można też PrintScreenem tyle że wtedy po każdym
screenshocie musisz odpalać painta i ręcznie wklejać.

U mnie się wykrzacza grafika po wyskoku do systemu (albo tak długo odtwarza obraz, że nigdy nie wytrzymałem). Poza tym od painta lepszy jest dosłownie każdy program darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować