• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Medieval 2: Total War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Medieval 2: Total War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Medieval 2: Total War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Medieval 2: Total War: Temat Ogólny” pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11277 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=564 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=564&p=954


pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

531 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.12.2006 o 11:07, Cube945 napisał:

Mam problem z wykrywaniem płyty. Pierwszego dnia po zakupie gry przesiedziałem sobie w spokoju
prawie pół dnia nad grą bez jakiegokolwiek problemu, lecz dziś gdy chciałem włączyć Medievala
wyskakuje mi komunikat o nieprawidłowej płycie DVD. Nie wiem za bardzo o co chodzi gdyż płyta
bez jakichkolwiek uszkodzeń leży sobie grzecznie w napędzie, a inne chodzą bez zarzutu.



Powyższy problem występuje jeżeli w systemie zainstalowane są wszelkiego rodzaju wirtualne napędy (alkochol 120%, demon tools itp.), chociaż też pewnie nie u wszystkich i nie na każdym systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprzawdzilem lin podany przez Akashi do wymagań sprzętowych ale niejestm pewien czy gra pujdzie.
Witam czy pujdzie mi Medieval II może na minimalnych oby chodził.

Ge Force 6200
1000 ram
2,4 gigaherca (procesor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2006 o 11:56, kjelt napisał:

> Mam problem z wykrywaniem płyty. Pierwszego dnia po zakupie gry przesiedziałem sobie w
spokoju
> prawie pół dnia nad grą bez jakiegokolwiek problemu, lecz dziś gdy chciałem włączyć Medievala

> wyskakuje mi komunikat o nieprawidłowej płycie DVD. Nie wiem za bardzo o co chodzi gdyż
płyta
> bez jakichkolwiek uszkodzeń leży sobie grzecznie w napędzie, a inne chodzą bez zarzutu.



Powyższy problem występuje jeżeli w systemie zainstalowane są wszelkiego rodzaju wirtualne
napędy (alkochol 120%, demon tools itp.), chociaż też pewnie nie u wszystkich i nie na każdym
systemie.

To trochę dziwne bo wcześniej śmigało sobie przy zainstalowanym Daemonie, ale spróbuje go odinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Mam problem podczas wchodzenia do kampanii. Podczas ładowania się kampanii resetuje mi się komputer, a gdy gram własne bitwy to wszystko jest ok. Czym może to być spowodowane?

Mam:
Athlon 2000 XP+
Radeon 9600 Pro 256 MB
512 Ram DDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1.Przyczyny twoich kłopotów mogą być różne - ja np. musiałem usunąć "Microsoft.NET Framework 1.1" bo po kilka sekundach po uruchomieniu kampanii komputer wieszał się - teraz nie mam tego programu na dysku (mam "Microsoft. Net Framework 2.0") i nie ma problemów.

2.To że coś ci przez jakiś czas działało a teraz nie działa nie znaczy że nie ma np. konfliktów z jakimiś programami.

3.Sprawdz rejestr systemu - może zostało coś co blokuje - ponadto sprawdź czy rzeczywiście nie masz programów które blokują grę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój problem jest tu oklepany, ale mam pytanie...Mówicie, żę CD-Projekt "zapomniał" dodać plakatu?Hahaha....Mój kolega wysłał e-maila i za rydzień DOSTAŁ plakat do rąk...DLACZEGO on dostał, a My mamy se to ściągać??

PS Moge umieścić zdjęcie plakatu, ale po święach, bo mój kolega jest w górach.
Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2006 o 12:36, Mikex napisał:

Mój problem jest tu oklepany, ale mam pytanie...Mówicie, żę CD-Projekt "zapomniał" dodać plakatu?Hahaha....Mój
kolega wysłał e-maila i za rydzień DOSTAŁ plakat do rąk...DLACZEGO on dostał, a My mamy
se to ściągać??

PS Moge umieścić zdjęcie plakatu, ale po święach, bo mój kolega jest w górach.
Proszę o odp.


że* i tydzień* a nie "rydzeń". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Medieval 1 i 2 to super gry, ale z Medievalem 2 są same problemy. Najpierw komputer mi chciał wmówić, że kupiłem pirata. Przesiadłem się na kompa mojego młodszego brata. OK. Chodził dobrze... aż ściągnąłem patcha. Zaczęło wyskakiwać "Medieval2: Total War napotka". Zainstalowałem na nowo i nadal to samo. Przeczytałem cały "oficjalny temat Pomocy Technicznej" i nadal nie mam jednoznacznego wyjaśnienia co zrobić. Mógłby mi ktoś napisać co zainstalować/usunąć/przenieść/edytować itp., żeby znowu to włączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstalowałem Medievala II na innym kompie i chodził bez problemu, a jak gram na swoim kompie to po 10 minutach grania w kampanie następuje reset. Czym to może by spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To ty nie czytasz wątków w których sie wypowiadasz?

1)Przecież już tyle razy mówiono, jak można grać np. Polską od samego początku a nie tylko "startowyą" piątką!

Odhaczasz - "Tylko do odczytu" (czyli by nie było znacznika) w pliku "descr_strat" [folder w - C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign] i likwidujesz wpis "end
nonplayable" " czyli otrzymujesz listę:.


england
france
hre
spain
venice
sicily
milan
scotland
byzantium
russia
moors
turks
egypt
denmark
portugal
poland
hungary
end
nonplayable
papal_states
aztecs
mongols
timurids
slave

2)Powiedz jeszcze, że nie wiesz jak uczynić aby jedna tura trwała tylko "pół roku"? Czyli tak jak w "Rome Total War"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gah. Byłem święcie przekonany, że odpowiadam w ogólnym temacie o Medievalu -_- A co do twojego postu... Czytałem ten temat zanim kupiłem Medievala i teraz jak Medievala mam to też go czytam. Wiem jak zmienić długość tury (pierwsza rzecz którą zrobiłem, jeszcze przed uruchomieniem gry), a o odblokowaniu wszystkich nacji też wiedziałem. Nie zrobię tego jednak, bo chcę "normalnie" zasłużyć sobie na grę Polską i innymi państwami.

A teraz proszę moderatorów o skasowanie tego i mojego poprzedniego postu. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2006 o 22:49, Bartkula napisał:

Czy na karcie GeForce 7300 LE gra bedzie dobrze działać???

Napewno tak, ale nie na maksymalnych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2006 o 15:07, bartaskibol napisał:

Siema jak zrobić aby przysłano mi drzewko technologi tradycyjna pocztą

Po zarejestrowaniu gry na gram.pl powinieneś dostać mejla z linkiem do zamówienia brakującego elementu. Wtedy składasz normalne zamówienie jak zazwyczaj (przesyłka jest za darmo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować