Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2007 o 22:17, scorp2005 napisał:

Ja jednak myślę że to ty jesteś w mafi pindolku :* :D Skoro obaj jesteśmy niewinni to gratuluje
wyboru Don :D


Ja jestem niewinny, zakładając że ty też jesteś niewinny a zarazem Magi i Don są niewinni, to pozostaje grupa podejrzanych Dawidos,Spider,Demrenfaris,Yarr,skyler. Jeżeli założenia są słuszne (co do niewinności) to szanse na zwycięstwo mieszkańców są wciąż dość duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2007 o 22:21, dawidos170 napisał:

Skąd pewność,że Magi to prawdziwy katani ? Może to zagranie właśnie po to,żeby się prawdziwy
ujawnił ? Stopowanie mordu to strzelanie na ślepo - nie wiemy przecież, kogo będą chcieli zabić.
Ja czekam tylko na wyniki dzisiejsze.

Zawsze można liczyć na głupotę mafii :P Ale sądząc po tym, jak wyrolowali scorpa i kalka to chyba nie mamy na co liczyć. Jeśli katani umie liczyć i chce przeżyć to pewnie teraz bierze wszystko na siebie. Jeśli tak jest to wielki błąd popełnia, wszkakże jemu powinno zależeć na dobru miasta jeszcze bardziej niż nam, mieszkańcom. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 22:24, Kalkulator12 napisał:

Ja jestem niewinny, zakładając że ty też jesteś niewinny a zarazem Magi i Don są niewinni,
to pozostaje grupa podejrzanych Dawidos,Spider,Demrenfaris,Yarr,skyler. Jeżeli założenia są
słuszne (co do niewinności) to szanse na zwycięstwo mieszkańców są wciąż dość duże.


Ja ty i ktoś jeszcze dziś odpadają (chyba że katani sie spisze) więc marnie to widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Księża zaczęli się denerwować. Dzień spędzili na wzajemnym oskarżaniu się o herezję. W końcu duchowni rzucili się na dwóch najbardziej podejrzanych. Scorp i Kalkulatorowicz po chwili obrony padli pod naporem większości.
- No nie – wrzasnął biskup. – Znowu niewinni! Czy Was pochrzaniło? Ludzie, zacznijcie działać, ale tak, by w końcu trafić tych heretyków! A tu zabiliście dwóch niewinnych!
********************************************************************************************************************** ********************************
Duchowni niezadowoleni szli spać, kiedy usłyszeli krzyk. Dochodził z komnaty Magi. Kiedy tam dotarli było już po wszystkim, nie przeżyła. Miała poderżnięte gardło, a obok, tradycyjnie, była wymalowana gwiazda.
********************************************************************************************************************** ********************************
1. Dawidos --> Kalkulator
2. Kalkulator12 -> Scorp
3. Spider88 ------>Skyler
4. Demrenfaris ==> Kalkulator
5.
6. skyler ==> Spider
7. Yarr -> Scorp
8. DonCarleone ==> Scorp
9. scorp2005 --> Kalkulator
10.
11. Magwisienka --> dawidos170
12.
13.
Lincz --> scorp (niewinny)
Lincz --> Kalkulator (niewinny)
Mord -- > Magi

Żywi:
1. Dawidos
2.
3. Spider88 ------>Skyler
4. Demrenfaris ==> Kalkulator
5.
6. skyler ==> Spider
7. Yarr -> Scorp
8. DonCarleone ==> Scorp
9.
10.
11.
12.
13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2007 o 22:24, Kalkulator12 napisał:

Ja jestem niewinny, zakładając że ty też jesteś niewinny a zarazem Magi i Don są niewinni,
to pozostaje grupa podejrzanych Dawidos,Spider,Demrenfaris,Yarr,skyler. Jeżeli założenia są
słuszne (co do niewinności) to szanse na zwycięstwo mieszkańców są wciąż dość duże.

Gorzej jak mafia ubije kogoś spoza tej listy. Tfu, tfu! - wolałbym sam zginąć dla miasta niźli przegrać z kretesem :) bo jeśli padnie Don lub Magi (domniemanie niewinności ;)) to będzie krucho - w jeden dzień trzeba będzie zrobić przesiew - zlinczować 2 osoby (może się to różnie udać - kompletna klapa -> nadzieja na zwycięstwo -> heroiczny czyn) :) 4 osoby mogą być winne - Spider, Skyler, Yarr oraz Dawidos. Zlinczuję Dawidosa, co do reszty... zastanowić się muszę... Ale niczego póki co nie wolno przesądzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LINCZ ==> Dawidos
***************************
Moim zdaniem to Ty odpowiadasz za to wszystko, bezsensowna kłótnia etc. Po za tym nie będę zabijać po raz kolejny niewinnego z zemsty. Cały czas jest szansa. A Magi była katanim - bez wątpienia. Więc Don niewinny jest. Skyler, Spider oraz Yarr - ktoś z nich jest w mafii razem z Tobą... Ale kto? Nie podejrzewam na razie nikogo, wszyscy trzej grali na tyle cwanie, że nie narobili sobię wrogów... Zobaczy się... Niemniej - sytuacja wesoła nie jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 22:34, demrenfaris napisał:

Moim zdaniem to Ty odpowiadasz za to wszystko, bezsensowna kłótnia etc.


Wiesz na moje to kłótnia jest zasługą dwóch osób.

Dnia 05.10.2007 o 22:34, demrenfaris napisał:

Po za tym nie będę
zabijać po raz kolejny niewinnego z zemsty.


To kogo już z zemsty zabiłeś ?

Dnia 05.10.2007 o 22:34, demrenfaris napisał:

Cały czas jest szansa. A Magi była katanim - bez
wątpienia. Więc Don niewinny jest. Skyler, Spider oraz Yarr - ktoś z nich jest w mafii razem
z Tobą...


Nie trudź się - żaden z nich nie jest. Bo ja nie jestem mafiozem.

*********************

Lincz -> Dawidos

Żebyście sobie głosu na mnie nie tracili. Czekam tylko kto poleci razem ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 22:29, dawidos170 napisał:

Lincz ---> Don
Nie potrzebuję nic więcej - to on odpowiada za dzisiejszy przebieg dnia.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=33791
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=33812
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=33814
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=33814
Dyletant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale Don jest na 200% niewinny ;)

Dnia 05.10.2007 o 22:38, dawidos170 napisał:

Wiesz na moje to kłótnia jest zasługą dwóch osób.
To kogo już z zemsty zabiłeś ?

Źle się wysłowiłem :) Nie będę zabijać kolejnego niewinnego, szczególnie z tak głupiego powodu jak zemsta ;)

Dnia 05.10.2007 o 22:38, dawidos170 napisał:

Nie trudź się - żaden z nich nie jest. Bo ja nie jestem mafiozem.

Dowody wydają się jednoznaczne

Dnia 05.10.2007 o 22:38, dawidos170 napisał:

*********************

Lincz -> Dawidos

Żebyście sobie głosu na mnie nie tracili. Czekam tylko kto poleci razem ze mną.

Taak... Bardzo fajny szantaż, myślisz, że ktoś się da na to nabrać? Autolinczuj się, proszę ;) Tym lepiej, mafia padnie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 22:46, demrenfaris napisał:

Taak... Bardzo fajny szantaż, myślisz, że ktoś się da na to nabrać? Autolinczuj się, proszę
;) Tym lepiej, mafia padnie szybciej.


Też czekam i słucham kto ma paść drugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 22:59, skyler napisał:

A ja proponuję - ubijmy Spidera.Czemu nikt nie bierze go pod uwagę jako mafioza?

Spidera powiadasz.... Cichy był, czy mafia pozwoliłaby sobię na taką grę? Nie popełnił gafy... Niewiadoma wielka :/ Ale ktoś z was trzech jest w mafii... Niemniej tak samo to może być Spider co i Ty, jak i może to być Yarr. Może przedstaw nam jakieś mocniejsze dowody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... Niemniej tak samo to może być Spider

Dnia 05.10.2007 o 23:03, demrenfaris napisał:

co i Ty, jak i może to być Yarr.

No i oczywiście TY. Dość sztucznie o wszystkich się martwisz. W wypowiedziach same wielokropki....
>Może przedstaw nam jakieś mocniejsze dowody?
A masz jakieś opory?
Powody przedstawiłem tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=33775 i tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=33808 . Od tej pory sie nie odezwał, nie odpowiedział więc nic nowego. Mam nadzieję że będę miał jutro na tyle czasu aby się nad wszystkim zastanowić bo Yarr również mi brzydko pachnie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2007 o 23:08, skyler napisał:

No i oczywiście TY. Dość sztucznie o wszystkich się martwisz. W wypowiedziach same wielokropki....
A masz jakieś opory?
Powody przedstawiłem tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=33775 i tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=33808
. Od tej pory sie nie odezwał, nie odpowiedział więc nic nowego. Mam nadzieję że będę miał
jutro na tyle czasu aby się nad wszystkim zastanowić bo Yarr również mi brzydko pachnie :>

Wielokropki to moja choroba ;) Nauczycielki stawiają mi za to słabsze oceny ale nie potrafię się powstrzymać. A tak na serio to dlaczego nie Ty? Spider może i nie odpowiadał na moje posty, ale Ty np. pisałeś same tajemnicze posty, nie udzielałeś się sporo. Dodatkowo obu nie przedstawiło analizy sytuacji, trzeba przyznać, że ani Ty, ani Spider nie oddawaliście zbyt wiele przysług miastu :/ Yarr od biedy coś skrobnął http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=33778, natomiast wy nic. Koncentrujecie się na oskarżaniu siebie nawzajem - skoro jeden z was nie jest w mafii to dlaczego nie zainteresowaliście się drugim satanistą? Coś mi tu śmierdzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2007 o 23:19, demrenfaris napisał:

Wielokropki to moja choroba ;) Nauczycielki stawiają mi za to słabsze oceny ale nie potrafię
się powstrzymać. A tak na serio to dlaczego nie Ty? Spider może i nie odpowiadał na twoje posty,
ale Ty np. pisałeś na początku same tajemnicze rzeczy, nie udzielałeś się sporo. Dodatkowo obu z was nie przedstawiło
analizy sytuacji, trzeba przyznać, że ani Ty, ani Spider nie oddawaliście zbyt wiele przysług
miastu :/ Yarr od biedy coś skrobnął http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=33778,
natomiast wy nic. Koncentrujecie się na oskarżaniu siebie nawzajem - skoro jeden z was nie
jest w mafii to dlaczego nie zainteresowaliście się drugim satanistą? Coś mi tu śmierdzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bożko siedział na ławie i robił młynka kciukami złożonych dłoni. Wiedział, że w najważniejszym momencie zawalił. Sytuacja stała się krytyczna. Wprawdzie nie przywidywał, że dojdzie do remisu i zginął w linczu aż dwie osoby, ale nie napisał niczego, co mogłoby choć trochę rozjaśnić sytuację. A miał koncepcję… za to nie miał czasu. Ale teraz, kiedy jest doprawdy źle postanowił przedstawić swoje ustalenia.
1. Magi była naszym sprzymierzeńcem wysłanym przez Inkwizycję. Bożko akurat tego był pewny od momentu, w którym Magi napisała, żeby ktoś nie uznał (w wypadku zlinczowania jej, bądź mordu na niej) kogoś innego za kata niego. Ona pisała to już wcześniej – pisała o tym, że jej śmierć to będzie nasza STRATA. Nikt tego chyba nie zauważył. A niektórzy bardzo wyraźnie zauważyć tego NIE CHCIELI.
Magi postąpiła niezwykle pochopnie, ale w jakiś sposób jednak nam się przysłużyła. Dzięki jej wyznaniu dowiedzieliśmy się kto jej nie ufa. Kto do końca ma wątpliwości. Niestety, skazała też na śmierć Dona (jasno widać, że teraz mordercy chcą się pozbyć wszelkich pewnych niewinnych – zaryzykowali atak na Magi, śmierć Dona jest w tej sytuacji niestety kwestią czasu).
2. Moja niezbyt aktywna gra ma swoje plusy – mafia uznała mnie za mało groźnego (przynajmniej tak podejrzewam). W dużej mierze dlatego właśnie nie pisałem swoich podejrzeń otwarcie do dzisiaj. Nie miałem żadnych sensownych poszlak. Miałem jednak rację co do podejrzeń Fiarota i co do tego, dlaczego został zamordowany. On po prostu trafił podejrzeniami w sedno. Kalkulator też miał rację. Napisał to, co również ja podejrzewałem – mafiosami są albo dwaj niedoświadczeni gracze (albo, co podejrzewam teraz coraz bardziej) jeden niedoświadczony i jeden bardziej doświadczony.
3. Analiza
Nie ukrywam, że Dawidos jest dla mnie podejrzanym numer jeden. Powodów mam wór.
- zaatakował Dona w sposób zupełnie idiotyczny (uzasadnienia sugerowane poprzednimi edycjami – absurd)
- bardzo żałował zlinczowania Phelela… ciekawie to wyjaśnił, napisał mianowicie, że „mafia i tak by go nie zabiła”… skąd u licha, wiedział, co zrobi mafia? A może tu właśnie chodziło o to, że doskonale wiedział, że Phelela idealnie pasuje do jego koncepcji gry – wybijać najbardziej udzielających się i zostawiać milczków. Wtedy szansa na to, że ktoś odpadnie lub nie odda głosu wzrasta… W dodatku wyraźnie uważa, że zmarnowaliśmy lincz. A kto zginąłby zamiast Pheleli… Magi. Zupełnie pominął jej uwagę na temat naszej STRATY w wypadku jej śmierci.
- nie uwierzył Magi i zaatakował w sposób brutalny i niemal chamski Dona po raz drugi. Idiotyczne zachowanie człowieka, któremu ziemia usuwa się spod nóg. Dwie niewinne osoby, w tym katani, wskazują na niego. Magi ginie dzisiaj, a Dawidos dokonuje ciekawego zagrania – od razu głosuje na Dona. Kiedy Demnefaris oddaje głos na niego Dawidos przeprowadza autolincz. Autolincz, który jest już tak zdartą płytą, że wzbudza we mnie pusty śmiech. Może wszyscy się autozlinczujmy? Ostatnie podrygi Dawidosa nie postawiają we mnie złudzeń.

Spider odzywa się wyjątkowo rzadko (wiem, też się rzadko odzywałem), ale wskazuje na Skylera… i vice versa. Gra tych panów wygląda jak ping pong na boku… na boku chaotycznej bitwy, która toczy się w grze. Tyle, że oni sobie odbijając tę piłeczkę kontrolują przebieg bitwy. Albo raczej mogliby kontrolować… gdyby obaj byli w mafii. A sądzę, że jest raczej jeden z nich.
Skyler – ja się myję, więc może coś Ci na miejscu brzydko pachnie ;P Zresztą, nie dziwię się, bo atakujesz mnie od zawsze. Tylko tym razem w ciekawym momencie zaczynam Ci brzydko pachnieć…
Co do Spidera jeszcze… opcja Skyler-Spider jest wg mnie mało prawdopodobna. Spider poszedł moim tokiem myślenia i zapoczątkował falę głosów na Phelela. Wypomniał mu to zresztą Skyler głosując na niego.
Sam Skyler zagłosował na Magi…

Don – niewinny na 100%.

Demrenfaris – wspomniał o nim Fiarot. To pierwsza poszlaka, która jest sama w sobie mało istotna. Ale już w połączeniu ze śmiercią Fiarota i reakcją Demnefarisa ma pewne znaczenie. Napisał on bowiem, że Fiarot „po prostu musiał zginąć”. Nie, że np. stał się niewygodny i został zabity. Nie, że się wychylił, węszył i sprowokował mafię. Nie. Demnefaris ujął to tak, jakby się rozpędził w pisaniu do swojego kumpla z mafii „on musiał zginąć”… Ale postaci Demnefarisa nie można pominąć z jeszcze jednego powodu – otóż głosował on na Magi. Napisał nawet, że był konsekwentny i nie zmieniał głosu jak inni. Zasugerował tym samym, że on jest niewinny, a np. Kalkulator już tak… i Don również.


4. Wnioski:
W mafii jest Dawidos i Skyler lub Dawidos i Demnefaris ze wskazaniem na grupę pierwszą.
Uzasadnienie:
Dawidos bardzo przeżywał, że nie zginął ktoś inny niż Phelela. A szansę na to największą miała Magi.
Dwie osoby, które głosowały na Magi to Skyler: „Co do linczu na Pheleli => oczywiste pozbycie się mieszkańca - czy nie lepiej byłoby jednak załatwić Magi?” i Demnefaris: „Jeśli katani umie liczyć i chce przeżyć to pewnie teraz bierze wszystko na siebie. Jeśli tak jest to wielki błąd popełnia, wszkakże jemu powinno zależeć na dobru miasta jeszcze bardziej niż nam, mieszkańcom. :/”.
W pierwszym przypadku zostawię już bez komentarza, ale w drugim… Ja jednak sądzę, że mieszkańcom ma zależeć na dobru miasta dokładnie tak samo jak kataniemu. Ta wypowiedź wygląda przy tym jak zachęta do niesprawdzania siebie przez kataniego… Ale może to tylko błąd stylistyczny? Chociaż mam wątpliwości.
Te wypowiedzi wpisujące się w to co pisał Dawidos. Pokrywają się, uzupełniają i tworzą pewien jednolity front.

Don popełnił z jednej strony błąd, ale z drugiej wziął na siebie duże ryzyko… Ciekawe co byście powiedzieli, gdyby trafił nie jednego, a dwóch zdrajców? Wtedy byłby bohaterem. Podjął ryzyko i wziął odpowiedzialność za grę i za to należy mu się wdzięczność. Dzięki niemu nie ma już takich wątpliwości, bo ja miałem je co do scorpa w pewnym stopniu i co do Kalkulatora też (w dużo mniejszym – głównie jego głosowanie na Magi mi tu mieszało). Teraz tych wątpliwości nie ma. Pozostało 6 osób z czego Dona jestem pewien. Spider wydaje mi się najmniej winny z pozostałej czwórki
Kolejność jest więc taka:
Dawidos
Skyler
Demnefaris
****************************
A teraz informacja i przeprosiny.
Jutro muszę wyjechać rano i wracam dopiero w niedzielę wieczorem (urodziny Taty). Nie wiem, czy w ogóle będę miał szansę zagłosować w ciągu tych dwóch dni dlatego oddaję głos dzisiaj (a MG zostawię mój drugi głos – na Skylera, gdybym dożył do niedzieli, a nie mógł zagłosować na forum – nie wiem czy tak można, ale nie chcę, żebyśmy przerypali z mafią, przez moją nieobecność)
****************************
Lincz -> Dawidos


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 22:59, skyler napisał:

A ja proponuję - ubijmy Spidera.Czemu nikt nie bierze go pod uwagę jako mafioza?


W końcu . A już czułem się rozczarowany . Jak zwykle Twoje uzasadnienie jest rozbrajające . Dlaczego go nie podejrzewacie xD
Może dlatego że jest niewinny nie tak jak Ty ;p

Co do braku odpowiedzi na Twoje pytanie to go po prostu nie widziałem .Dodałem posta i wyszedłem z forum. Myślę jednak że spokojnie tamten post odpowiada na zadane przez Ciebie pytanie .
Co więcej ,jakoś nikt nie zauważył że chciałeś się dość jednoznacznie pozbyć kataniego .Ty nie zmieniłeś głosu wiedząc że obie te osoby są niewinne .Jak dla mnie wszystko jest jasne .

*****************
Lincz ------>Skyler
*****************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się