tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2007 o 23:02, Bartek 93 napisał:

lecz umiejąc grać na klasyku umiemy grać na każdej gitarze :)

tak samo odwrotnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 09:20, Bartek 93 napisał:

Chyba nie łapię o co ci chodzi... chodzi Ci o to że umiejąc grać na każdej gitarze umie się
grać także na klasyku :)??

eee..czekaj bo teraz ja nie kumam xDeeee....no, wlasnie o to mi chodzi :D jak to wogule ma jakis sens :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:26, matbanan napisał:

Chce się nauczyć grać na gitarze elektrycznej ale nie umiem nawet na klasycznej to wystarczy
ze od razu bedę grał na gitarze elektrycznej czy powinienem zaczynać od klasycznej?


Z tego co czytałem lepiej zacząć na klasyku, żeby zapoznać się z gitarą itp i będzie Ci łatwiej. No ale cóż możesz też zacząć od elektryka ale chyba trudniej Ci bedzie.

Mr.Boom

Możesz też akordy mi podać ? Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 11:00, Mr.Boom napisał:


> Możesz też akordy mi podać ? Dzieki :)

ale o jaka piosenke ci chodzi ???


No chyba o wszystkie :) nie wiem na jakiejś stronie są pewnei :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 11:17, Outlander-pro napisał:

No chyba o wszystkie :) nie wiem na jakiejś stronie są pewnei :]


a ok.

wejdz na www.ultimate-guitar.com

wpisz te piosenki i bedziesz mial wszystko co zechcesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:26, matbanan napisał:

Chce się nauczyć grać na gitarze elektrycznej ale nie umiem nawet na klasycznej to wystarczy
ze od razu bedę grał na gitarze elektrycznej czy powinienem zaczynać od klasycznej?


Jeżeli chcesz grać na elektryku to KUP ELEKTRYKA. Zaczynanie od gitary klasycznej "bo tak się powinno" to bzdura. Gitara alektryczna jest dużo łatwiejsza do opanowania od klasyka, ze względu na:
-wąski, cienki gryf
-markery (większość klasyków ich nie ma, w swoim sam musiałem je zrobić, bo miałem kłopoty ze znajdowaniem progów na samym początku przygody z gitarą :)
-niska i możliwa do regulacji akcja strun (wysokość strun nad podstrunicą)
-dostęp do wyższych progów, na klasyku powyżej 12 są dla picu, ciężko tam cokolwiek zagrać.

Jedyne co przemawia na korzyść klasyka to cena. Jeżeli masz kasę na elektryka (za 400-500 zeta dostaniesz jakąś fajną używkę, podłączyć możesz do kompa, piecyk kupisz później, ewentualnie od razu 10W na chatę) to kupuj elektyka, piepszenie się z klasykiem nie ma sensu :-) A umiesz grać na klasyku - umiesz grać na wszystkim to nie do końca prawda, będzie ci oczywiście łatwiej, ale wielu rzeczy będziesz musiał się uczyć od nowa (gra na stojąco, wajcha dla przykładu).

Podsumowanie: chcesz grać na elektryku, kup elektryka, chcesz na klasyku kup klasyka, chcesz na akordeonie ... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 21:44, Outlander-pro napisał:

Z akordów, taby to nawet nie wiem co to :P


ło takie coś
http://www.ultimate-guitar.com/tabs/d/deep_purple/smoke_on_the_water_tab.htm
wybacz banalny przykład :P

Dnia 15.07.2007 o 21:44, Outlander-pro napisał:

Na klasyka porposzę. Coś na początek, łatwego i przyjemnego.


Jakieś polskie utwory, może szanty, pełno tego jest tutaj www.chords.pl, przejrzyj sobie stronę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 12:41, Bartek 93 napisał:

> > na czym grasz??
> wejdz na moj GS to zobaczysz :D
>
Ile kosztował ten pierwszy piecyk Ibanez''a??

kupilem go od kolegi i dalem mu 300€

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem sobie gitare (basową, ale to nie ma żadnego znaczenia w pytaniu które zaraz zadam), lecz nie posiadam wzmacniacz... co zrobić, żeby ją usłyszć? podłączyć po wieże? bumboxa? a jak podłączyć ją pod kompa? PROSZĘ O POMOC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 14:02, lukas1144 napisał:

Właśnie kupiłem sobie gitare (basową, ale to nie ma żadnego znaczenia w pytaniu które zaraz
zadam), lecz nie posiadam wzmacniacz... co zrobić, żeby ją usłyszć? podłączyć po wieże? bumboxa?
a jak podłączyć ją pod kompa? PROSZĘ O POMOC!

podłącz do niebieskiego gniazda w kompie (Line In) i chyba tyle... głośniki przy kompie chyba masz...
aha no i jakby co to sprawdz w regulacji glosnosci czy nie masz line in wyciszonego..
jakby co to ja sie nie znam na gitarach i napisałem to z technicznego punktu widzenia wiec jakby cos nie pasowało..(chocby wtyczka) to sorki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby możesz podłączyć gitare do jakiegokolwiek głośnika, jednak nie można przesadzać z głośnością, bo coś może się zepsuć. Chociaż z drugiej strony, zdarza mi się grać na małych głośniczkach wartych jakieś 20zł i jeszcze nic się nie stało, a na dodatek mam naturalny przester ;) Sam również nie mam wzmacniacza i na codzień gram na moich głośnikach, jakość dźwięku nie jest zła, mogę powiedzieć nawet, że jest dosyć dobra. Zawsze możesz też grać na słuchawkach, wtedy Ty będziesz dobrze słyszał i nikt na hałas narzekać nie będzie ;) Do kompa możesz podłączyć się przez wejście, do którego podłącza się mikrofon, jednak będzie Ci potrzebna przejściówka duży jack - mały jack, zresztą żeby podłączyć się do czegokolwiek innego niż wzmacniacz będzie Ci ona potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 14:02, lukas1144 napisał:

Właśnie kupiłem sobie gitare (basową, ale to nie ma żadnego znaczenia w pytaniu które zaraz
zadam), lecz nie posiadam wzmacniacz... co zrobić, żeby ją usłyszć? podłączyć po wieże? bumboxa?
a jak podłączyć ją pod kompa? PROSZĘ O POMOC!


Możesz pod wieżę, ale to ryzykowne z basem.
Najlepiej jak radzą koledzy wyżej, albo w ogóle kup komputerowe głośniki za 30 zeta i podłącz bas bezpośrednio do nich (jakość dźwięku będzie z dupy, ale przynajmniej usłyszysz siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 15:57, Mroczny Rev napisał:

Zawsze możesz też grać na słuchawkach, wtedy
Ty będziesz dobrze słyszał i nikt na hałas narzekać nie będzie ;)


W gitarze masz jacka mono, jak podłączysz z gitary prosto do słuchawek, to dźwięk będziesz słyszał tylko w jednej :P Trzeba przez coś przepuścić kabel najpierw :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby powiedzieć jak grać/czytać powerchords? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim - na youtube poprosiłem pewnej gitarzystki o taby, bo również chciałbym zagrać to co ona. No i podesłała mi coś takiego:
G A B C E D

e|-3--5--7--8---7--10--|
B|-3--5--7--8---9--10--|
G|-4--6--8--9-- 9--11--|
D|-5--7--9--10--9--12--|
A|-5--7--9--10--7--12--|
E|-3--5--7--8------10--|

A niżej tekst i akordy jak w normalnych chordach/tabach. Ktoś mi to przetłumaczy? :P
Fragment tego, co jest niżej:
"G
His Fingers move with blinding speed.

A
Now with in my mind he´ll plant the seed. [...]"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się