Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2007 o 22:37, RX-8 napisał:

True, true :P Nie ma nic gorszego, niż wpieniony user :D Trzeciego x-pudła nie kupię i każdemu
odradzam ;]


A po co wogole kupowales konsole nr.2? Nie miales gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inaczej - pierwszego wymienił mi koleś w sklepie (wysyłanie do niemczech, gdzie kolega załatwiał wymianę), drugiego opchnąłem w diabły :P To było zaraz po światowej premierze i chyba wtedy ten serwis jeszcze za dobrze nie działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znasz się co nie co na PS. Więc mam do Ciebie pytanko. Czy na PS3 można grać w gra z PS2? I czy można oglądać zwykłe filmy dvd, słuchać muzyki audio i mp3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ekhem, ekhem :P

Więc tak:
- PS3 jest kompatybilne wstecznie z PS2, nie wszystkie gry działają, gdyż jest to emulacja software''owa. Lista gier z PS2 działających na PS3 poszerza się z każdą aktualizacją software''u, aktualna lista gier z PS2 chodzących na PS3 znajduje się pod tym adresem: http://faq.eu.playstation.com/bc/ (wybierz język i masz odstęp do listy tytułów z PS2 i PS1 kompatybilnych z PS3) Ogólnie można powiedzieć, że praktycznie wszystkie gry wydane bezpośrednio przez Sony, działają na PS3 od dnia premiery systemu.

- Można oglądać filmy na "zwykłym" DVD, nie ma z tym problemów.

- PS3 otwiera formaty MP3, WMA (podobnie jak na PSP, trzeba się połączyć z internetem w celu aktywacji), Audio CD, Super Audio CD, ACC i kilka innych popularnych formatów, więc z muzyką nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 22:52, Mac Cry napisał:

Widzę, że znasz się co nie co na PS. Więc mam do Ciebie pytanko. Czy na PS3 można grać w gra
z PS2? I czy można oglądać zwykłe filmy dvd, słuchać muzyki audio i mp3?


Na PS 3 możesz robić "wszystko" jest bardziej multimedialnym kombajnem od Xboxa, jeżeli kwestia "multimedia" jest dla Ciebie istotna.

-> http://www.us.playstation.com/Support/CompatibleStatus
Pod tym adresem możesz sprawdzić jak się sprawuje emulacja gier starszych konsol na PS 3. Wpisujesz tytuł, który Cię interesuje, a następnie dostajesz informacje zwrotną, jakie i czy w ogóle występują problemy z emulacją - wiele najbardziej znanych hitów nie ma żadnych problemów, bądź są nieznacznie wpływające na jakość rozgrywki.

A wracając do "multimedialności", filmy DVD na PS 3 są odtwarzane z lepszą jakością, niżeli na Xboxie - tak wynika z testów przeprowadzanych w celu sprawdzenia poboru mocy wszystkich trzech konsol obecnej już generacji. Swoją drogą w tym teście udowodniono, że PS 3 zżera nieznacznie więcej prądu od Xboxa, różnicy na rachunku praktycznie nie będzie.

Czego Xboxowi nie można zarzucić? Listy gier, obecnie ma ich najwięcej i dla entuzjastów strzelania i zabijania jest co robić. Wyścigi też się znajdą. Xbox Live jako usługa jest świetnym rozwiązaniem i masa ludzi wyraża spore zadowolenie z jego możliwości. - Są to jedyne rzeczy, które mogę pochwalić w tej konsoli i na tym,w mojej opinii, kończą superlatywy tego sprzętu, oczywiście nie poruszając kwestii ceny - to oczywiste, która tańsza.

Mogę wymienić masę minusów Xboxa, ale nie wiem, na ile to ma sens, a tym bardziej, na ile to będzie obiektywne z mojej strony, ponieważ to co oferuje Sony ze swoją PS 3 jest dla mnie OK, z wyjątkiem ceny. Więc, jako faworyzujący PS 3, nie wiem, czy moja opinia jest warta uwagi. Do tego dochodzi jeszcze, że różni ludzie, różne aspekty(te same) traktują jako argumenty "za" lub "przeciw", stąd rozmowa jest dość trudna w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Wii? Ja już zbieram od dłuszego czasu na tą konsole, i raczej nikt mnie nie przekona do zmienienia zdania. Niestety tak jest w Polsce ze to jesteśmy "zacofani w technologicznie" - i przez to polaków bardziej interesuje Grafika niż Gameplay, niestety, i to dlatego Wii tak słabo schodzi z polskich półek, może gdyby Nintendo zrobiło wreszcie własny oddział w Polsce to by sie polepszyło, i wszyscy by na tym skorzystali, ale niestety ''Wielkie N'' nas po prostu olewa, i wg. trochę na tym stracą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, na PS1 i PS2 gier jest wiele, które działają na PS3. Więc nie jest tak źle. Jeśli ukaże się wiele gier nowych na PS3 to zastanowię się nad jej kupnem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie kiedy wychodzi x360 falcon, wiem ze gdzies jesienia ale wiaomo kiedy dokladnie bo nie wiem czy do niego doczekam i nie kupie po prostu premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 23:31, Piotr13PL napisał:

A co powiecie o Wii? Ja już zbieram od dłuszego czasu na tą konsole, i raczej nikt mnie nie
przekona do zmienienia zdania. Niestety tak jest w Polsce ze to jesteśmy "zacofani w technologicznie"
- i przez to polaków bardziej interesuje Grafika niż Gameplay, niestety, i to dlatego Wii tak
słabo schodzi z polskich półek, może gdyby Nintendo zrobiło wreszcie własny oddział w Polsce
to by sie polepszyło, i wszyscy by na tym skorzystali, ale niestety ''Wielkie N'' nas po prostu
olewa, i wg. trochę na tym stracą...

Racja, a potem mówią, że nasz rynek nie ma potencjału. A propos, czy ktoś wie kiedy będzie premiera Driver Parallel Lines na Wii w Polsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 23:33, Mac Cry napisał:

Rzeczywiście, na PS1 i PS2 gier jest wiele, które działają na PS3. Więc nie jest tak źle. Jeśli
ukaże się wiele gier nowych na PS3 to zastanowię się nad jej kupnem :)


Nie ma się co zastanawiać, patrząc na tytuły które się ukarzą pozostaje zbierać pieniążki ;-) Niestety jestem lekko zdesperowany tym, że w Europie Playstation 3 jest droższa. Ostatnio zainteresowałem się kupnem konsoli za oceanem przez internet - cóż, wychodzi znacznie taniej, gdyż konsola kosztuję 1499$ + przesyłka do Polski 59$. Ale mam nadzieję, że i w Europie nieco bundle pack stanieje i na gwiazdkę będzie można ją kupić już za 1999 zł :)

Na dzień dzisiejszy gdybym miał konsolę kupiłbym do niej Motorstorma oraz Darkness, a przyszłości:
- Tekken 6 - ta gra wystarczy mi pewnie na jakiś rok ;-)
- Metal Gear Solid 4 - tak jak wyżej
- Assains Creed
- Unreal Tournament 3
- Call of Duty 4
- Gran Turismo 5
- Warhawk
- Resident Evil 5
- Killzone 2

Jak widać lista jest spora, a tytułu wręcz fenomenalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 10:36, master matrox napisał:

> Rzeczywiście, na PS1 i PS2 gier jest wiele, które działają na PS3. Więc nie jest tak źle.
Jeśli
> ukaże się wiele gier nowych na PS3 to zastanowię się nad jej kupnem :)

Nie ma się co zastanawiać, patrząc na tytuły które się ukarzą pozostaje zbierać pieniążki ;-)
Niestety jestem lekko zdesperowany tym, że w Europie Playstation 3 jest droższa. Ostatnio zainteresowałem
się kupnem konsoli za oceanem przez internet - cóż, wychodzi znacznie taniej, gdyż konsola
kosztuję 1499$ + przesyłka do Polski 59$. Ale mam nadzieję, że i w Europie nieco bundle pack
stanieje i na gwiazdkę będzie można ją kupić już za 1999 zł :)

Na dzień dzisiejszy gdybym miał konsolę kupiłbym do niej Motorstorma oraz Darkness, a przyszłości:
- Tekken 6 - ta gra wystarczy mi pewnie na jakiś rok ;-)
- Metal Gear Solid 4 - tak jak wyżej
- Assains Creed
- Unreal Tournament 3
- Call of Duty 4
- Gran Turismo 5
- Warhawk
- Resident Evil 5
- Killzone 2

Jak widać lista jest spora, a tytułu wręcz fenomenalne :)

Raczej 499$ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 23:04, RX-8 napisał:

- PS3 jest kompatybilne wstecznie z PS2, nie wszystkie gry działają, gdyż jest to emulacja
software''owa. Lista gier z PS2 działających na PS3 poszerza się z każdą aktualizacją software''u,
aktualna lista gier z PS2 chodzących na PS3 [.....]

Wspomnij jeszcze jak wygląda większość gier z PS2 odpalonych na PS3 ;-) Bo z tego co słyszałem/widziałem, ża-ło-śnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak było w pierwszych softach. Teraz dostajemy podbicie rozdziałki (od wersji 1.80 podpicie sięga FullHD), AA i Anizo, więc gry wyglądają lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 15:22, Hard Moon napisał:

Moi rodzice tak powiedzieli
PSP mogą mi kupić od razu
Xbox360 w grudniu
A PS3 w Kwietniu 2008
Co mam wybrać?


Cóż, to zależy do czego chcesz używać konsoli i kiedy, jakie lubisz gry i inne różne rzeczy..
PSP to najlepszy handheld dostępny na rynku. Wyszło na niego sporo dobrych gierek, ale cóż, nic tak wspaniałe nie jest jeżeli chcemy z kimś zagrać we dwóch na dużym ekranie na Playstation 3 ;-) Ja na twoim miejscu czekałbym cierpliwie do kwietnia 2008 na Playstation 3. Listę tytułów gier, które na pewno częściowo ukarzą się do tego terminu przedstawiłem kilka postów wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 15:33, master matrox napisał:

> Moi rodzice tak powiedzieli
> PSP mogą mi kupić od razu
> Xbox360 w grudniu
> A PS3 w Kwietniu 2008
> Co mam wybrać?

Cóż, to zależy do czego chcesz używać konsoli i kiedy, jakie lubisz gry i inne różne rzeczy..
PSP to najlepszy handheld dostępny na rynku. Wyszło na niego sporo dobrych gierek, ale cóż,
nic tak wspaniałe nie jest jeżeli chcemy z kimś zagrać we dwóch na dużym ekranie na Playstation
3 ;-) Ja na twoim miejscu czekałbym cierpliwie do kwietnia 2008 na Playstation 3. Listę tytułów
gier, które na pewno częściowo ukarzą się do tego terminu przedstawiłem kilka postów wyżej
:)

I mam jeszcze jedno pytanko, ile LAT przetrwa PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2007 o 15:35, Hard Moon napisał:

I mam jeszcze jedno pytanko, ile LAT przetrwa PS3?


Hmm, ewidentnie jest to cios poniżej pasa ;-)
Na takie pytanie nie da się odpowiedzieć. Przykładem może być pierwsze Playstation, które ukazało się w 1994 roku, a wielu graczy (w tym ja) korzysta z niego do dziś, ale nowe gry nie wychodzą.
Ale myślę, że z palcem w bucie przetrwa co najmniej 7 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że was zasypuję pytaniami ale ciągle nowe mi przychodzą na myśl;
Ile będom kosztować premierów ki na Xbox360, PS3, Wii w przyszłości?
Jak długo będzie dostępny Starter Pack?
Gdzie lepiej kupić PS3? W np.Media Markt? czy lepiej w firmowym sklepie Sony?(w moim mieście jest jeden albo dwa)
Jak rozbudowane GRY mogą być gry na blu ray?15 razy większe od GTA:SA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

- Premierówki na konsole od zawsze kosztują tyle samo - od 199 do 249zł, chociaż zdarzają się też takie po 179.
- To wiedzą chyba tylko ludzie z Sony
- Gdzie taniej. Ja swoje konsole kupuję zazwyczaj w Media.
- Na pewno bardziej rozbudowane niż na x0. ponad 5x większy nośnik daje developerom olbrzymie możliwości. Z jednej strony, można pójść w jakość, z drugiej zaś ilość. Wszystko zależy od dopakowania plansz detalami. Jedno jest pewne - mapy gier na PS3 będą wyglądać lepiej i/lub przynajmniej będą większe, niż te na x0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się