PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2008 o 17:53, Gol Galad napisał:

> Podłączyłem czincze pod wejście do głośnika głównego... Kiedy chciałem odłączyć
wejście
> zostało w środku nie da się go wyjąć... Mam teraz podłączone głośniki pod wejście
na
> głośnik tylni... Na Realtek-u (mój sterownik do karty dźwiękowej) mam ustawione
4 głośniki
> Na kompie mam dźwięk (Filmy, muza tylko w niektórych grach, np. GTA SA trochę szfankuje)

> Na sieci nie mam wcale głosu... Próbowałem wszystkiego ale ni hu hu Pomocy!!!
W sieci? Czyli jak np. patrzysz filmik na yt nie ma dźwięku tak?
Spróbuj wyjąć wtyczki i jeszcze raz wsadzić, sam miałem ten problem też na Realtek''u,
i ku dziwu - po tygodniu to odkryłem(kiedy chciałem już zanieść do znajomego informatyka),
ale ładnie się nakombinowałem co to mogło być...... : p


Ale ja nie moge wyjąć tej wtyczki!!
Mam zaintegrowaną kartę dzwiekową... A do tej wtyczki która"utknęła" w wejściu głównym nie mam dostępu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i pytanie czy jest możliwość zmainy dysku głównego? Chodzi o to że gdy pobieram jakieś pliki czy coś w tym stylu zapisują sie na dysku C i tu się pojawia problem... Na dysku C mam w sumie tytko 10GB w chwili obecnej wolengo mam około 1MB... Czy mógłbym jakoś ustawić dysk E jako główny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 18:13, arti95 napisał:

Mam problem i pytanie czy jest możliwość zmainy dysku głównego? Chodzi o to że gdy pobieram
jakieś pliki czy coś w tym stylu zapisują sie na dysku C i tu się pojawia problem...
Na dysku C mam w sumie tytko 10GB w chwili obecnej wolengo mam około 1MB... Czy mógłbym
jakoś ustawić dysk E jako główny?

a nie lepiej po prostu ściągać na ten dysk E ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 18:23, szypek26 napisał:

> Mam problem i pytanie czy jest możliwość zmainy dysku głównego? Chodzi o to że gdy
pobieram
> jakieś pliki czy coś w tym stylu zapisują sie na dysku C i tu się pojawia problem...

> Na dysku C mam w sumie tytko 10GB w chwili obecnej wolengo mam około 1MB... Czy
mógłbym
> jakoś ustawić dysk E jako główny?
a nie lepiej po prostu ściągać na ten dysk E ?



A jak np teraz mam z TQ sobie zrobić zaaktualizować to nie da się zsmienić a trzeba dużo miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 18:33, arti95 napisał:

A jak np teraz mam z TQ sobie zrobić zaaktualizować to nie da się zsmienić a trzeba dużo
miejsca

można przeinstalować TQ na dysk E i ściągnąć na niego te aktualizacje
albo przeczyścić dysk C za pomocą:
Odkurzacza i CCleanera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 18:13, arti95 napisał:

Mam problem i pytanie czy jest możliwość zmainy dysku głównego? Chodzi o to że gdy pobieram
jakieś pliki czy coś w tym stylu zapisują sie na dysku C i tu się pojawia problem...
Na dysku C mam w sumie tytko 10GB w chwili obecnej wolengo mam około 1MB... Czy mógłbym
jakoś ustawić dysk E jako główny?


sprecyzuj to bo nijak nie idzie tego zrozumiec.

1. czym jest dysk glowny ?

2. ustawienia pobierania plikow (gdzie itp) ustawiasz w opcjach programow do ich pobierania, a jesli uzywasz przegladarki to tez w opcjach

3. co za problem przeniesc pliki sciagnie na dysk C: na inna partycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 22:27, mrosi napisał:

> Pilnie potrzebuje programu do odzyskiwania danych z uszkodzonych płyt :(

http://www.pcinspector.de/Sites/file_recovery/info.htm?language=1

Bardzo dobry program, w wersji angielskiej. W sieci jest dostępne spolszczenie (o ile
mnie pamięć nie myli na dobreprogramy.pl).

ale on odzyskuje tylko dane z twardziela a z płytki dvd nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem chyba z ustawieniami karty graficznej. Na ekranie często daje się zauważyć postrzępione krawędzie jakby zabrakło antylastingu (np. w grach). Mam zainstalowane najnowsze sterwoniki do geforce8800GS, więc może coś w ustawieniach zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 02:00, kedzior141 napisał:

Mam problem chyba z ustawieniami karty graficznej. Na ekranie często daje się zauważyć
postrzępione krawędzie jakby zabrakło antylastingu (np. w grach). Mam zainstalowane najnowsze
sterwoniki do geforce8800GS, więc może coś w ustawieniach zmienić?


Może to pomoże:
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znaczku Nvidii koło zegara->Ustawienia wydajności i jakości->Wydajność systemu->Ustaw na wysoka jakość albo jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 02:04, ziptofaf napisał:

Kliknij prawym przyciskiem myszy na znaczku Nvidii koło zegara->Ustawienia wydajności
i jakości->Wydajność systemu->Ustaw na wysoka jakość albo jakość.


Miałem ustawioną JAKOŚĆ, zmieniłem na WYSOKA JAKOŚĆ. Zaraz zobaczę, czy pomogło.
edit: myślę że pomogło.) Poprawa jest widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 01:12, Deejay napisał:

ale on odzyskuje tylko dane z twardziela a z płytki dvd nie :(


Niestety obawiam się, że podobnie do mnie straciłeś wszystkie dane z tej płytki. Płyty nie mają takiej pamięci podręcznej jak pamięci flash czy dyski twarde. A na tej podstawie działają programy do odzyskiwania danych. Możesz spróbować poszukać czy są w sieci jakiekolwiek programy a jeśli nie, a dane są naprawdę ważne, proponuję zwrócić się do firmy Ontrack. Tyle tylko, że musisz się liczyć z naprawdę potężnym wydatkiem. Sama ekspertyza (określenie czy i ile danych uda się odzyskać kosztuje bodajże ~300PLN).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Otóż mam od jakiegoś czasu problem z dźwiękiem w necie. Np. kiedy chce obejrzeć filmik na YouTube to obraz jest, ale nic nie słychać. To samo jeśli słucham jakiejś muzyki w radiach internetowych. Odkryłem jednak coś ciekawego, że na WP jekimś cudem dźwięk jest. Wie ktoś może z czym jest to związane. Wie ktoś o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 10:27, rochicz napisał:

Witam wszystkich. Otóż mam od jakiegoś czasu problem z dźwiękiem w necie. Np. kiedy chce
obejrzeć filmik na YouTube to obraz jest, ale nic nie słychać. To samo jeśli słucham
jakiejś muzyki w radiach internetowych. Odkryłem jednak coś ciekawego, że na WP jekimś
cudem dźwięk jest. Wie ktoś może z czym jest to związane. Wie ktoś o co chodzi?



A może masz wyłączony dźwięk przy filmiku? Sprawdź sobie... Na youtube to jest taki głośnik w pasku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 10:40, Crew 900 napisał:

To jest oprogramowanie nTune ?


To oprogramowanie do podkręcania kart graficznych NVidii. Oprócz tego dzięki niemu można monitorować samą kartę krafiki (temperatura, taktowania, itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 11:21, Crew 900 napisał:

Można ustawić tu obroty wentylatora na 100% ?


To jest NTune. Co do wentylatorów, to nie wiem. Nigdy się tym nie bawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się