PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2009 o 17:30, Ludvic napisał:

Taki zasilacz Modecom MC-350 W do:

Procesor : AMD 4800+
Pyta głowna : Gigabyte GA-Ma69-S2
Pamięć : Kingston 1GB 667 MHz
Grafika zintegrowana
Zasilacz Modecom MC-350 W
Dysk: Segate 250 GB.


a komp Ci się w ogóle nie chce odpalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:55, Konrad162 napisał:

> Taki zasilacz Modecom MC-350 W do:
>
> Procesor : AMD 4800+
> Pyta głowna : Gigabyte GA-Ma69-S2
> Pamięć : Kingston 1GB 667 MHz
> Grafika zintegrowana
> Zasilacz Modecom MC-350 W
> Dysk: Segate 250 GB.
>

a komp Ci się w ogóle nie chce odpalić?


Chce uruchomić to tylko takie sygnały są i nic wiecej.CZarny ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem , chyba napęd mi padł czy cuś

Chcę coś nagrać , to płyta nabiera maksymalnych obrotów , ten dźwięk xD po chwili słyszę jakiś trzask i napęd robi się cichutki i jakby próbował coś odczytywać , a w NERO 2 % tylko a czas leciał i leciał i nic się nie działo

Co jest >?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:56, Ludvic napisał:

Chce uruchomić to tylko takie sygnały są i nic wiecej.CZarny ekran.

Jaki masz typ BIOSu? (powinno być napisane w instrukcji) Jak będziesz wiedział - wejdź na stronę AMI lub AWARD - zależnie od typu i spróbuj rozszyfrować dźwięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:05, DJ Danielus napisał:

> Chce uruchomić to tylko takie sygnały są i nic wiecej.CZarny ekran.
Jaki masz typ BIOSu? (powinno być napisane w instrukcji) Jak będziesz wiedział - wejdź
na stronę AMI lub AWARD - zależnie od typu i spróbuj rozszyfrować dźwięki.


To jest dźwięk sygnalizujący problemy z zasilaniem.Tylko że różnica napięć na 12 V wynosi odpowiednio 12.60V i -11.37 i czy to jest przyczyna, że komp nie chce sie uruchomić i czy trzeba zmienić zasilacz czy może byc cos płyta główna uszkodzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytan :
w grach na ekranach LCD najpierw dajemy satysfakcjonujaca nas rozdziałke czy najpierw ustawiamy wysokość detali i mniejsza rozdziałke??
co może dać mi aktualizacja biosu
czy jakby dawala cos co mnie interesuje moze ktos mnie przy tym asekurowac na bierzaco(tzn.gg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:36, Crew 900 napisał:

Napiszcie mi jaki jest najlepszy program do czyszczenia rejestru i innego brudu z komputera
, jak najbardziej może być płatny

hmm nie platny ccleaner (uzywam juz od 1.5 roku) wspanialy program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:48, DJ Danielus napisał:

Wartości dość graniczne - jeśli masz gdzieś zasilacz to spróbuj go podłączyć na próbę....


Inny zasilacz? Bo na tym nie ruszy komp. A innego zasilacza nie posiadam ,tylko odczytalem te wartości w biosie na starym kompie , a zasilacz ze starego kompa jest za słaby do tego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:36, Crew 900 napisał:

Napiszcie mi jaki jest najlepszy program do czyszczenia rejestru i innego brudu z komputera
, jak najbardziej może być płatny


polecam TuneUp Utilities 2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:20, wiedx1 napisał:

mam kilka pytan :
w grach na ekranach LCD najpierw dajemy satysfakcjonujaca nas rozdziałke czy najpierw
ustawiamy wysokość detali i mniejsza rozdziałke??
co może dać mi aktualizacja biosu
czy jakby dawala cos co mnie interesuje moze ktos mnie przy tym asekurowac na bierzaco(tzn.gg)


To zależy co lubisz oglądać, ja zazwyczaj ustawiałem rozdzielczość 1280x1024 i potem detale najwyższe aby było grywalne. Jak się nie udawało albo jakoś obrazu uważałem za kiepską to zmniejszałem rozdzielczość.

Aktualizacja BIOSu może pozwolić na overclocking jeśli wcześniej był niedostępny lub ograniczony, poprawić zarządzanie energią, dodać obsługę nowych procesorów. Nie jest ona zalecana jeśli wszystko działa poprawnie i nie potrzebujesz rozszerzyć możliwości płyty głownej (ale wtedy to nieoficjalne wersje BIOSu raczej).
Przy aktualizacji BIOSu za rączkę nikt nie poprowadzi jeśli masz jeden komputer gdyż najbezpieczniej jest ją wykonywać z poziomu konsoli (mniejsza szansa na błąd). Aktualizacja opiera się o wpisanie kilku komend w linii poleceń i odczekaniu ok 1 minuty. Wszystko powinno być opisane w instrukcji do programu podmieniającego BIOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:57, Nufiko napisał:

> mam kilka pytan :
> w grach na ekranach LCD najpierw dajemy satysfakcjonujaca nas rozdziałke czy najpierw

> ustawiamy wysokość detali i mniejsza rozdziałke??
> co może dać mi aktualizacja biosu
> czy jakby dawala cos co mnie interesuje moze ktos mnie przy tym asekurowac na bierzaco(tzn.gg)


Dnia 03.01.2009 o 20:57, Nufiko napisał:

Aktualizacja BIOSu może pozwolić na overclocking jeśli wcześniej był niedostępny lub
ograniczony, poprawić zarządzanie energią, dodać obsługę nowych procesorów. Nie jest
ona zalecana jeśli wszystko działa poprawnie i nie potrzebujesz rozszerzyć możliwości
płyty głownej (ale wtedy to nieoficjalne wersje BIOSu raczej).
Przy aktualizacji BIOSu za rączkę nikt nie poprowadzi jeśli masz jeden komputer gdyż
najbezpieczniej jest ją wykonywać z poziomu konsoli (mniejsza szansa na błąd).

mam 2 kompy tzn PC i laptopa( ja na swojej płycie moge podkrecić tego althona o 200 mhz czyli prawdopodobnie po zaaktualizowaniu moglbym wiecej ??)
Aktualizacja

Dnia 03.01.2009 o 20:57, Nufiko napisał:

opiera się o wpisanie kilku komend w linii poleceń i odczekaniu ok 1 minuty. Wszystko
powinno być opisane w instrukcji do programu podmieniającego BIOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:02, wiedx1 napisał:

mam 2 kompy tzn PC i laptopa( ja na swojej płycie moge podkrecić tego althona o 200 mhz
czyli prawdopodobnie po zaaktualizowaniu moglbym wiecej ??)


Możliwe jeśli znajdziesz wersję BIOSu która poprawia możliwości OC, ale może być też tak, że po prostu tego procesora nie da się już mocniej podkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:17, Nufiko napisał:

> mam 2 kompy tzn PC i laptopa( ja na swojej płycie moge podkrecić tego althona o
200 mhz
> czyli prawdopodobnie po zaaktualizowaniu moglbym wiecej ??)

Możliwe jeśli znajdziesz wersję BIOSu która poprawia możliwości OC, ale może być też
tak, że po prostu tego procesora nie da się już mocniej podkręcić.

hmmm no jak patrze na fora to widze ze ten proc nieraz podkreca sie do 2.8 ale moja plyta powinna przynajmniej wytrzymac 2.3 a tu ledwno 2.2 :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:22, 143872 napisał:

Od jakiegoś czasu mam tak że mi się "trzęsie" ekran. Co to może oznaczać?


Może nie podłączyłeś dobrze karty graficznej do monitora? Ja tak miałem raz ;) ...
Jak nie to, to podłącz kompa do innego monitora, a jak to nie pomoże, to włóż grafikę do innego komputera :))

@wiedx1

A próbowałeś zwiększać napięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2009 o 21:32, kuba9876543210 napisał:


@wiedx1

A próbowałeś zwiększać napięcie?

gdyby sie dało to pewnie tak
fabrycznie jest ustawione na 1.300(czy jakos tak) i to jest dla niego maksimum(moze new bios by to zmienil??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się